Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:47:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Wigilia Objawienia Pańskiego 2012 - Warszawa
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Wigilia Objawienia Pańskiego 2012 - Warszawa  (Przeczytany 5730 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 04, 2012, 11:31:33 am »

Pan Wojtek to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, a na pewno najwszechstronniejszy. Grał z Haliną Frąckowiak,  w Czerwonych Gitarach, w orkiestrze Zbigniewa Górnego, a cała metalowa Polska kocha go za TURBO.

Oazowcy często wykonują jeden przebój Turbo, ale zazwyczaj nie wiedzą, kto jest jego autorem ...
http://www.youtube.com/watch?v=HyyHqgRyATY

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 04, 2012, 12:07:40 pm »

Ciekawe - dla mnie to była harcerska piosenka ;)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 06, 2012, 16:42:31 pm »

Czy może ktoś z Państwa był dzisiejszej nocy na KRR na Bielanach? Jeśli tak to prosimy o relację
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 07, 2012, 15:56:27 pm »

mnie nadal zastanawia czy uzycie oficjum zakonu kaznodziejskiego jest w tym przypadku dopuszczalne... mmm...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 07, 2012, 17:05:31 pm »

mnie nadal zastanawia czy uzycie oficjum zakonu kaznodziejskiego jest w tym przypadku dopuszczalne... mmm...
Pewnie, przecież z punktu widzenia liturgicznego niektóre punkty programu to farsa. Czytamy sobie np. na NRL: "Officium horarum będzie sprawowane wg Prototypu dominikańskiego z 1254 r." Po prostu bomba, tylko wypada powiedzieć księżom, którzy przyjdą, że będą musieli prywatnie odpowiednie godziny odmówić.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 07, 2012, 17:26:39 pm »

moze za rok odprawia przedtrydencka?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 07, 2012, 22:20:09 pm »

Panowie raczą swój punkt widzenia zachować dla siebie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 07, 2012, 22:32:07 pm »

Panowie raczą swój punkt widzenia zachować dla siebie.
Punkt widzenia papieża Benedykta XVI jest taki: Art. 9. § 3. Summorum Pontificum: 'Duchownym posiadającym wyższe święcenia wolno używać także Brewiarza, promulgowanego w 1962 r. przez bł. Jana XXIII."
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 08, 2012, 08:13:33 am »

Czytamy sobie np. na NRL: "Officium horarum będzie sprawowane wg Prototypu dominikańskiego z 1254 r."

Nie wiem, na ile było to oficjum w kształcie z 1254 r., na ile jedynie czerpiące zapis melodyczny antyfon i responsoriów z Prototypu. Chciałbym na jedno zwrócić uwagę: ryt rzymski nie posiada oficjalnej księgi do śpiewu Jutrzni Objawienia! Mamy dwa wyjścia: albo recytować całe oficjum recto tono, albo skorzystać z ksiąg chorałowych innych rytów: monastycznego (tak chyba zrobił Sandhofe, wydając 10 lat temu swój Nokturnał do Brewiarza Piusa XII) czy właśnie dominikańskiego.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 17, 2012, 01:09:57 am »

Byłam.

Było bardzo zacnie.

Nie było chętnych by podwieźć samochodem gdzie potrzeba (w odpowiedzi na zaproszenia słyszałam np. "nie dziękuję, mam ochotę się przebiec...", a zaznaczam, że była 4 nad ranem, zimno, po kilku godzinach przebierania z nogi na nogę...).
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 17, 2012, 07:33:51 am »

dużo było wiernych na mszy? może ktoś rozmawiał z x. Drozdowiczem na temat częściej celebracji KRR w tym kościele?
Zapisane
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 17, 2012, 17:43:17 pm »

Kaplica Najswiętszego Sakramentu wypełniona była po brzegi. Na Mszy było ok 35 osób (trudno niewieście ocenić).
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Wigilia Objawienia Pańskiego 2012 - Warszawa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!