Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:50:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Wigilia Objawienia Pańskiego 2012 - Warszawa
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Wigilia Objawienia Pańskiego 2012 - Warszawa  (Przeczytany 5727 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« dnia: Stycznia 03, 2012, 18:56:21 pm »

http://www.facebook.com/events/313866958652903/


http://www.liturgia.pl/artykuly/Warszawa-Gregorianska-wigilia-Objawienia-Panskiego.html


Szkoła Śpiewania Chorału wraz z x Paćkowskim odprawi czuwanie nocne przed uroczystością Objawienia Pańskiego. Officium podług zwyczajów dominikańskich, Msza w rycie rzymskim (starus).



http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2012/01/wigilia-epifanii-na-bielanach.html

Kefasz


Po mszy zejście do podziemy dla dopełnienia obchodu uroczystości świętowaniem.
Ze względu na katolicki charakter świętowania; jedzenie, picie, tańce, prosimy o coś od siebie na wspólny stół. Nie krępować się przynieść domowego ciasta albo i butelki wina. Prócz stółu wspólne kolędowanie - oczywiście w języku polskim ;P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2012, 16:56:26 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 03, 2012, 20:18:15 pm »

Może przy tej okazji organizatorzy tej wigilii spytają x. Wojciecha Drozdowicza czy by nie zechciał celebrować KRR w swojej parafii? Jak widać z programu ma on skłonności tradycjonalistyczne, a bardzo przydałby się kościół z KRR w tej części Warszawy. Były kiedyś celebracje KRR w Łomiankach, ale po przeniesieniu x. Łukasza do innej parafii sprawa upadła.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 03, 2012, 20:52:27 pm »

Może przy tej okazji organizatorzy tej wigilii spytają x. Wojciecha Drozdowicza czy by nie zechciał celebrować KRR w swojej parafii? Jak widać z programu ma on skłonności tradycjonalistyczne, a bardzo przydałby się kościół z KRR w tej części Warszawy. Były kiedyś celebracje KRR w Łomiankach, ale po przeniesieniu x. Łukasza do innej parafii sprawa upadła.

Postaram się być i porozmawiać  ale szanse bardzo znikome . Jest to bardzo sympatyczny kapłan ale tradycjonalista z niego żadem  rok temu z nim rozmawiałem i nic z tego . Wcale nie był zainteresowany .  Jest jeden plus nie wzbraniał się przed całowaniem  świętych kapłańskich dłoni  .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 03, 2012, 20:55:59 pm »

Jest wielki problem z powrotem . Jeśli ktoś będzie dysponował autem to proszę o zgłaszanie  się  Deo Gratias. Chodzi o podwiezienie do metra lub innej dzielnicy .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:04:30 pm »

Ale jak Pan będzie to można porozmawiać. To i tak dobrze, że udostępnia kościół. Chyba w Warszawie szybciej można wygrać główną nagrodę w LOTTO niż znaleźć jakiegoś kapłana chętnego celebrować KRR, który by wspomógł o. Krzysztofa. Co do podwiezienia to niestety nie mam auta, bo też bym chętnie pojechał tam
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:08:42 pm »

Ale jak Pan będzie to można porozmawiać. To i tak dobrze, że udostępnia kościół. Chyba w Warszawie szybciej można wygrać główną nagrodę w LOTTO niż znaleźć jakiegoś kapłana chętnego celebrować KRR, który by wspomógł o. Krzysztofa. Co do podwiezienia to niestety nie mam auta, bo też bym chętnie pojechał tam

Jest podstawowy problem Kościoły , kaplice są zgodna przełożonym jest ale brak kapłanów ,, udostępniam proszę znaleźć kapłana '' ale to jest nie wykonalne . Spawa wraca do początku.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:13:30 pm »

Jest podstawowy problem Kościoły , kaplice są zgodna przełożonym jest ale brak kapłanów ,, udostępniam proszę znaleźć kapłana '' ale to jest nie wykonalne . Spawa wraca do początku.
Kto udostępnia? Czy chodzi o proboszcza w Płudach czy ktoś jeszcze jest taki hojny?
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:52:24 pm »

.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 03, 2012, 22:07:43 pm »

Jest podstawowy problem Kościoły , kaplice są zgodna przełożonym jest ale brak kapłanów ,, udostępniam proszę znaleźć kapłana '' ale to jest nie wykonalne . Spawa wraca do początku.
Kto udostępnia? Czy chodzi o proboszcza w Płudach czy ktoś jeszcze jest taki hojny?

nie tylko ale naprawie brak kapłanów
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 03, 2012, 23:03:39 pm »

Panowie czują pismą nosem :) x Wojciech Drozdowicz, bardzo sympatyczny człowiek i świątobliwy kapłan, jest pionerem ruchu liturgicznego w stolicy. Na ołtarzu stoji sześć świec wraz z krzyżem, ma najlepszych w mieście kantora i organistę, przygotowuje kazania i dobrze życzy trydentowi. W tygodniu odprawia ciche zorientowane msze w kaplicy. Gości w parafii mnóstwo osób szczerze zatroskanych liturgiją katolicką. Przeszedł długą drogę od poseminaryjnych mszy dziecięcych, o których to dzisiaj mówi "to jest zorganizowana obraza boska" do odmawiania łacińskich ciemnych jutrzni i Kanonu Rzymskiego. Da Bóg, że wsparty modlitwami łaciny i mszy łacińskiej się douczy. Zapewne więcej zbuduje dobre słowo i modlitwa niż cokolwiek innego.

Co do powrotu - jak dobrze pójdzie katolickie świętowanie to przeciągnie się do przyjazdu porannych autobusów. Prócz tego jest ogłoszenie na facebooku by informować kto będzie i wozem i przysłuży się bliźnim podwózką.

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 03, 2012, 23:23:23 pm »

Też musiałem drałować wtedy w nocy ;)
Ale się jeszcze zastanowię.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 04, 2012, 08:49:11 am »

Jest wielki problem z powrotem . Jeśli ktoś będzie dysponował autem to proszę o zgłaszanie  się  Deo Gratias. Chodzi o podwiezienie do metra lub innej dzielnicy .
Problem jest - jeśli ktoś chce się wybrać to niech się porządnie zastanowi.. Rok musiałem przejść pieszo 10 kilometrów w środku nocy, a w międzyczasie czekać *dziesiąt minut na autobus..

A nie da rady podjechać autobusem N46 lub N41 do centralnego ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 04, 2012, 09:41:08 am »

Panowie czują pismą nosem :) x Wojciech Drozdowicz, bardzo sympatyczny człowiek i świątobliwy kapłan, jest pionerem ruchu liturgicznego w stolicy. Na ołtarzu stoji sześć świec wraz z krzyżem, ma najlepszych w mieście kantora i organistę, przygotowuje kazania i dobrze życzy trydentowi. W tygodniu odprawia ciche zorientowane msze w kaplicy. Gości w parafii mnóstwo osób szczerze zatroskanych liturgiją katolicką. Przeszedł długą drogę od poseminaryjnych mszy dziecięcych, o których to dzisiaj mówi "to jest zorganizowana obraza boska" do odmawiania łacińskich ciemnych jutrzni i Kanonu Rzymskiego. Da Bóg, że wsparty modlitwami łaciny i mszy łacińskiej się douczy. Zapewne więcej zbuduje dobre słowo i modlitwa niż cokolwiek innego.
Czy nadal ekstensywnie korzysta z szafarzy, ktorzy na stojaco Komunie pod dwiema postaciami rozdaja? (bez zlosliwosci, jestem tylko ciekawy)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 04, 2012, 09:48:41 am »

Myślę, że x. Drozdowicz - pod wpływem książek kard. Ratzingera i Pawła Milcarka - cały czas myśli nad swojem kapłaństwem.

Jeszcze rok temu zrobił przecież dziękczynienie za Hendrixa i Joplin w 40tą rocznicę śmierci onych, http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=5063.0 - sam Wojtek Hoffmann grał na tym NOMie na gitarze ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 04, 2012, 10:27:04 am »

sam Wojtek Hoffmann
Czy sam, czy z innymi, kto eto nie znaju ;)

P.S. O "onych" to tylko wiem, że się zaćpali, innych "osiągnięć" onych nie zarejestrowałem ...

A wracając do "merituma", Ksiądz Wojciech, którego poznałem jeszcze w latach 90-tych ubiegłego wieku zawsze szukał rozwoju wewnętrznego, dobrze, że w końcu trafił na to co przynieść może owoce.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Wigilia Objawienia Pańskiego 2012 - Warszawa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!