Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:43:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123203 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #330 dnia: Lutego 26, 2014, 13:43:13 pm »

Tak właśnie ten.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #331 dnia: Marca 23, 2014, 21:09:10 pm »

Tegoroczny czart z Ewangelii na III Niedzielę Wielkiego Postu nie był niemy ....

Odnosząc się do poruszanego ostatnio na forum tematu: dzisiejsze wycie scholi było jednym z najgorszych doświadczeń muzycznych w moim życiu. Chodzi oczywiście o Traktus.
Ufam, że poprzez nie będę z tydzień krócej w czyśćcu ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kamilek
Gość
« Odpowiedz #332 dnia: Marca 23, 2014, 21:53:45 pm »

.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #333 dnia: Marca 23, 2014, 22:15:39 pm »

Michale zgadzam się z tobą. Michale nie daj się. Mnie też ta cała  oprawa mocno  intryguje to całe beczenie. Mam już dość tego. To jest dyktat jednego środowiska, które nie uznaje pokory i  narzuca innym swoje wycia ,,pijanych wilków''. Jeśli tak ma wyglądać oprawa mszy tradycyjnej to ja powoli psychicznie wysiadam. Albo zaczniemy poważnie rozmawiać albo tradycja będzie stała w miejscu. Jest jedna osoba bardzo zacietrzewiona tu na forum i w środowisku tradycji, która miesza i narzuca ,,jedyny, słuszny model śpiewania''. Takie wycia na festiwal a   nie na msze parafialne. Czy w każdej parafii był chorał?  Nie. Opanujcie się robicie tylko komunę i odstraszacie ludzi od tradycji. Chcecie wycia zapraszam do Ormian.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #334 dnia: Marca 23, 2014, 22:16:00 pm »

Jeszcze ja zaśpiewam, i co wtedy?

Sądzę, że powinno być lepiej :)

Cytuj
A czy celebrans nie ma wykształcenia muzycznego?

Chwała Mu wielka za decyzję o poszerzeniu składu scholi i otwarciu jej na niewieście głosy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #335 dnia: Marca 24, 2014, 01:55:24 am »

Tegoroczny czart z Ewangelii na III Niedzielę Wielkiego Postu nie był niemy ....
Odnosząc się do poruszanego ostatnio na forum tematu: dzisiejsze wycie scholi było jednym z najgorszych doświadczeń muzycznych w moim życiu. Chodzi oczywiście o Traktus.
Ufam, że poprzez nie będę z tydzień krócej w czyśćcu ;)
Heh, jak to dobrze że przyszedłem dopiero na komunję ;)
Kto śpiewa, dwa razy się modli, kto śpiewa a nie umie ten trzy razy się modli, kto śpiewa mimo fałszujących dokoła ten cztery razy się modli, a kto śpiewa do mikrofonu - wcale się nie modli!

No i jak panie Michale - przecież Majestro dr Halamski toż samo samusienkie Solesme, nawet we Francyjej się uczył, śpiewa szybciutko, wysoczko i ma taki miły uśmiech...

Michale zgadzam się z tobą. Michale nie daj się. Mnie też ta cała  oprawa mocno  intryguje to całe beczenie. Mam już dość tego. To jest dyktat jednego środowiska, które nie uznaje pokory i  narzuca innym swoje wycia ,,pijanych wilków''. Jeśli tak ma wyglądać oprawa mszy tradycyjnej to ja powoli psychicznie wysiadam. Albo zaczniemy poważnie rozmawiać albo tradycja będzie stała w miejscu. Jest jedna osoba bardzo zacietrzewiona tu na forum i w środowisku tradycji, która miesza i narzuca ,,jedyny, słuszny model śpiewania''. Takie wycia na festiwal a   nie na msze parafialne. Czy w każdej parafii był chorał?  Nie. Opanujcie się robicie tylko komunę i odstraszacie ludzi od tradycji.
Rafale a byłeś Ty dzisiaj w Klemensie? Kogo w końcu objeżdżasz - dziadków ze św Anny, Halamskiego et consortes z Klemensa,  Pożarskiego z Bielan, Struga z podziemia, Kefasza skądinąd i jeszcze Niezidentyfikowana Grupę Solecką - a może wszystkich dla zasady, bo nie organ śpiewa :D Bo dzisiaj był Majestro dr Halamski i słyszałem ich tylko na Komunję. Zasłużyli na pochwałę - po raz pierwszy jak sięgam pamięcią raczyli nie przerwać na 10 sekund szybciutkiej antyfony śpiewu polskiego i gry organowej.
I jeszcze pytanie - do kogo kierujesz swój apel?

Chcecie wycia zapraszam do Ormian.
Heh, dobre :D

Jeszcze ja zaśpiewam, i co wtedy?
Przyjdą Szwedy
A czy celebrans nie ma wykształcenia muzycznego?
A skąd pytanie?

Chwała Mu wielka za decyzję o poszerzeniu składu scholi i otwarciu jej na niewieście głosy.
To raczej nie jego decyzja. Zresztą TO jest łamanie wszystkich kanonów kościelnych. Rubrycystyczni formaliści, gdzie jesteście gdy żeście w końcu potrzebni?!
Od siebie dodam, że nastolatka która od dwóch lat okazyjnie w indulcie warszawskim śpiewa, jest lepiej wykształcona i lepiej śpiewa niż cała schola bez niej razem wzięta. Przyjęcie jej do scholi było katastrofalnym błędem... prowadzącego.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2016, 21:08:48 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #336 dnia: Marca 24, 2014, 10:55:47 am »

przecież Majestro dr Halamski toż samo samusienkie Solesme, nawet we Francyjej się uczył, śpiewa szybciutko, wysoczko i ma taki miły uśmiech...

Od siebie dodam, że nastolatka która od dwóch lat okazyjnie w indulcie warszawskim śpiewa, jest lepiej wykształcona i lepiej śpiewa niż cała schola bez niej razem wzięta. Przyjęcie jej do scholi było katastrofalnym błędem...

Ciekawa zbitka tych dwu zdań Pjotrze :)
Przypomnę, że nie jestem zwolennikiem jakiejś konkretnej szkoły chorałowej, lecz miłośnikiem pięknego śpiewu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #337 dnia: Marca 24, 2014, 13:54:47 pm »

Bo parafrazując Terry`ego Pratcheta:  "W chórach kościelnych  [i w gildiach magów] nie przyjmuje się kobiet, nie dlatego że mogą robić to gorzej, lecz dlatego że może mogą robić to lepiej".  ;D
I chociaż Natalia umie jako jedyna w całym naszem warszawskiem towarzystwie amatorskiem śpiewać nuty a prima vista to w ciąż robi to zaimplementowaną metodą Andrzeja Mokrego która zabija wszelką frazę, morduje affekt i likwiduje retorykę.
Sprawność muzyczna tak, Andrzej Mokry NIE!
 :)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #338 dnia: Marca 24, 2014, 14:19:09 pm »

przecież Majestro dr Halamski toż samo samusienkie Solesme, nawet we Francyjej się uczył, śpiewa szybciutko, wysoczko i ma taki miły uśmiech...
Dla upewnienia się, to ten pan co przypomina nieco cara Mikołaja II?

Od siebie dodam, że nastolatka która od dwóch lat okazyjnie w indulcie warszawskim śpiewa, jest lepiej wykształcona i lepiej śpiewa niż cała schola bez niej razem wzięta. Przyjęcie jej do scholi było katastrofalnym błędem...
A wczoraj to nie była Pani Lechowa Szyndlerowa? Ona rzeczywiście ma wykształcenie i dobry głos.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #339 dnia: Kwietnia 07, 2014, 11:26:20 am »

Raczej jak Fryderyk I Hohenstauf.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #340 dnia: Kwietnia 21, 2014, 22:06:09 pm »

.
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #341 dnia: Kwietnia 22, 2014, 10:09:40 am »

Nie. Początkowo 14 miała być przez pierwszy rok, ale ojciec nie zamierza już jej zmieniać, zostaje jak jest. A w tygodniu kiedyś przynajmniej było wiadomo miesiąc na przód, teraz jest z tygodnia na tydzień i rzadko kiedy są to celebracje codzienne.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #342 dnia: Sierpnia 24, 2014, 22:06:39 pm »

Osoby pracujące na 2gą zmianę powinny być zadowolone
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #343 dnia: Września 15, 2014, 16:36:25 pm »

Nie niepokoi Panstwa coraz mniejsza ilosc celebracji mszy trydenckich w dni powszednie? U sw. Benona bylo znacznie.wiecej. Po prawie 20 latach postindultu Warszawa nie ma codziennych celebracji.
Kierunek Garncarska aż woła :)
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #344 dnia: Września 15, 2014, 16:59:50 pm »

Może po prostu chęci opadły i tyle. Szacunku nie odejmując x.Krzysztofowi za wkład w rozwój "legalnej" Mszy Św. to wg mnie(!) nie nadaje się on na duszpasterza środowisk tradycjonalistów. Świeża, młoda krew w postaci x.Bartosza Porzezińskiego i x.Mateusza Szewczyka na pewno byłaby na to antidotum.
Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!