Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:32:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123145 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #165 dnia: Czerwca 27, 2012, 09:10:53 am »

Cytuj
90% katolików a kobiety ubierają się jak ladacznice

@ Krusejder
Dlaczego "oby nigdy"?

Bo to delikatność i subtelność taka sama jak tu:

Dowódca kompanii mówi do kaprala:
- Słuchajcie, Kowalskiemu zmarła matka. Trzeba mu to jakoś delikatnie powiedzieć.
- Tak jest. Rozkaz!
Kapral zarządza zbiórkę.
- Kto ma matkę, wystąp! - krzyczy.
Cała kompania zrobiła krok do przodu, na co kapral:
- A ty Kowalski gdzie się pchasz, baranie?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #166 dnia: Czerwca 27, 2012, 09:21:13 am »

A ja jestem ciekaw, który kapłan w Radości tak powiedział. Chodzę tam co tydzień i czegoś takiego nie słyszałem. A co do określeń że kobiety w_Polsce  ubierają się jak ladacznice to jest to bardzo wielkie uogólnienie a porównywanie jeszcze do prostytutek to już jest krzywdzące.

Nie znam kapłana. Jest to młody kapłan w okularach. Co niedziela głosi kazania na Mszy o 8:30. Ja w Radioci jestem tylko sporadycznie . Wypełniam tylko niedzielny obowiązek . Jestem tylko na Mszy i znikam na biegu bo mam pociąg SKM . A poza tym jestem  na indeksie u x. Konstantyna . Pisałem już na forum o tym .
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2012, 09:27:43 am wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #167 dnia: Czerwca 27, 2012, 09:57:15 am »

Widzę, że x. Konstantyn jest krytykowany ze wszystkich stron. Jedni uważają, ze żle zrobił przechodząc do FSSPX, a drudzy kwestionują jego święcenia kapłańskie i bojkotują msze sprawowane przez niego oraz x. Wesołka i x. Zygmunta a jeden gość nawet kwestionował święcenia x. Karola. 
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #168 dnia: Czerwca 27, 2012, 10:20:57 am »

A jak zostanie podpisane porozumienie z Rzymem, to nie tylko swiecenia, ale i chrzest mu sie zmyje.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #169 dnia: Czerwca 27, 2012, 10:24:35 am »

Niektórzy świeccy mają nawet pomysły, by powtarzać swój chrzest i pierwszą komunię ???
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #170 dnia: Czerwca 27, 2012, 13:14:40 pm »

Widzę, że x. Konstantyn jest krytykowany ze wszystkich stron. Jedni uważają, ze żle zrobił przechodząc do FSSPX, a drudzy kwestionują jego święcenia kapłańskie i bojkotują msze sprawowane przez niego oraz x. Wesołka i x. Zygmunta a jeden gość nawet kwestionował święcenia x. Karola.
X.Zygmunt został wyświęcony przed reformą. Nie mniej jednak niektórzy wolą o to nie pytać i profilaktycznie wrzucać do jednego worka ze wszystkimi NOMowcami.
Po co im to ? Dla miłości własnej. Hołubią w sobie słodkie przeświadczenie, że należą do najbardziej elitarnej  kasty "wybranych" i "wtajemniczonych".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2012, 14:29:21 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #171 dnia: Czerwca 27, 2012, 13:20:59 pm »

Kiedyś słyszałem, że Arcybiskup też nie miał ważnych święceń, bo ostatnim papieżem był Leon XIII i od tej chwili nie ma już kapłaństwa :)
Zapisane
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #172 dnia: Czerwca 27, 2012, 13:46:40 pm »



Nie znam kapłana. Jest to młody kapłan w okularach.

Pewnie chodzi Panu o x.Dawida?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #173 dnia: Czerwca 27, 2012, 13:48:00 pm »

Prosiłbym Admina o przeniesienie bokotematu zupełnie niezwiązanego ze sw. Klemensem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #174 dnia: Czerwca 27, 2012, 14:10:40 pm »

Kiedyś słyszałem, że Arcybiskup też nie miał ważnych święceń, bo ostatnim papieżem był Leon XIII i od tej chwili nie ma już kapłaństwa :)
A dlaczego Leon XIII?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #175 dnia: Czerwca 27, 2012, 14:22:58 pm »

Tylko jeszcze słowo o Leonie XIII. Bo  św. Pius X zaczął modyfikować mszał i brewiarz, dlatego i jego niektórzy zaliczają do modernistów, co jest absurdem. Proszę jednocześnie o usunięcie bokotematu z wątków o kościele św. Klemensa.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #176 dnia: Czerwca 27, 2012, 14:51:48 pm »

Niektorzy odrzucaja tez Leona XIII ze wzgledu na porzucenie katolickiej doktryny spolecznej w Ralliement. Inni jeszcze odrzucaja wybor na papieza znanego liberala kard. Mastai-Ferretti czyli Piusa IX.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #177 dnia: Czerwca 27, 2012, 15:03:14 pm »

Tylko jeszcze słowo o Leonie XIII. Bo  św. Pius X zaczął modyfikować mszał i brewiarz, dlatego i jego niektórzy zaliczają do modernistów, co jest absurdem.
A ja juz myslałem, ze o tabake chodzi.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #178 dnia: Sierpnia 29, 2012, 10:25:43 am »

Jest uż kalendarz celebracji na wrzesień.

http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/terminarz-mszy-trydenckiej
O 10 minut przesunięto celebrację w dni powszednie ( na 19.20). Znów powracają w niektóre dni celebracje w nieosiągalnej dla pracujących osób godzinie 9.30. Oczywiście godzina 14 w niedziele pozostaje, mimo złożonej na koniec u św. Benona, że będzie się czynić starania by godzinę zmienić. Ale u nas prowizorki pozostają na stałe. Ale rozumiem u św. Klemensa jesteśmy tylko goścmi, NOM jest ponad wszystkim i żadnej mszy w nim ruszyć nie można i przełożyć na 14, a w to miejsce przesunąć KRR.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #179 dnia: Września 28, 2012, 19:53:26 pm »

INFORMACJA O KOMUNIKACJI BARDZO WAŻNA
W niedziele 30 września 2012r. w Warszawie odbędzie się maraton który swoją trasą paraliżuje pół miasta. Na pewno będzie utrudniony dojazd do kościoła pw. św. Klemensa komunikacją miejską oraz samochodem spowodowany zamkniętymi ulicami oraz pozmienianymi trasami środków komunikacji miejskiej.

Szczegóły (załącznik na stronie www):
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=823&c=100&l=1


Cytuj
30 września, w Warszawie odbędzie się XXXIV Maraton Warszawski. W związku z przygotowaniami do maratonu oraz przebiegiem imprezy, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany w organizacji komunikacji miejskiej.

W nocy 29/30 września, linie nocne kursujące mostem Poniatowskiego zostaną skierowane na trasy objazdowe.

W niedzielę, od początku kursowania do około godziny 17.15 dla linii autobusowych, które kursują ulicami pokrywającymi się z trasą maratonu, zostaną wprowadzone trasy objazdowe. Linie tramwajowe kursujące mostem Poniatowskiego będą kierowane na trasy objazdowe w niedzielę, w godzinach przedpołudniowych.

W niedzielę, w godzinach 4.30-16.00, będzie nieczynny parking P+R al. Wilanowska.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!