Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:09:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123148 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #105 dnia: Maja 26, 2012, 00:42:04 am »

Pisanie o postindulcie i przenosinach to tradycyjne bicie mdłej piany. Za ta piana kryje się prosta prawda, że ordynariusz zlewa wiernych i biskupa Rzymu. Można przekleić kilka wpisów sprzed roku i będzie git.
Warto jedynie odnieść się do nowych rzeczy:
Cytuj
Co do parafian św. Klemensa to wydaje mi się, że ich msza trydencka w zdecydowanej większości nie interesuje,

To prawda.
Potwierdza to duszpasterz. I chyba ten mechanizm działa też w drugą stronę. Tradycyjnych nie interesuje NOM.
Zatem mamy to czego boi się Kardynał: Tradycyjni odejdą od NOM-u gdy dostana KRR. Co w gwarze kurialnej nazywa się: "prowadzi do sekciarstwa". Właśnie dlatego jest szlaban na regularną Tridentinę w parafiach. Współżycie 2 rytów w parafii nie jest możliwe. Można mówić co najwyżej o sąsiadowaniu 2 rytów lub życiu obok siebie ale nie razem. Wierni "nie mieszają się", tak jak woda z tłuszczem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #106 dnia: Maja 26, 2012, 00:49:42 am »

Można mówić co najwyżej o sąsiadowaniu 2 rytów lub życiu obok siebie ale nie razem. Wierni "nie mieszają się", tak jak woda z tłuszczem.
"oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa".... 
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #107 dnia: Maja 26, 2012, 05:31:51 am »

  Co w gwarze kurialnej nazywa się: "prowadzi do sekciarstwa". 
może doń rzeczywiście prowadzić.

Współżycie 2 rytów w parafii nie jest możliwe. Można mówić co najwyżej o sąsiadowaniu 2 rytów lub życiu obok siebie ale nie razem.
jest, ale jeszcze nie teraz...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #108 dnia: Maja 26, 2012, 09:05:49 am »

Współżycie 2 rytów w parafii nie jest możliwe. Można mówić co najwyżej o sąsiadowaniu 2 rytów lub życiu obok siebie ale nie razem. Wierni "nie mieszają się", tak jak woda z tłuszczem.

Kto się z tym stwierdzeniem nie zgadza? Co z przykładami Poznania i Bydgoszczy, gdzie proboszczowie wprowadzili KRR w parafii?
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #109 dnia: Maja 26, 2012, 09:41:59 am »

Prawdopodobnie większość osób uczęszczających na parafialny NOM to ludzie mało świadomi czym jest msza święta. Traktują oni przychodzenie do kościoła jako tradycję. Chodzą na taką mszę do jakiej zostali przyzwyczajeni. Trudno więc od takich ludzi wymagać by wybrali KRR.
Inną grupę stanowią członkowie rozmaitych posoborowych ruchów typu odnowa, DN, czy oazy. Ludzie ci stanowią w większości parafii najbardziej świadomą grupę wiernych, ale z ogólnie znanych powodów także nie są zainteresowani KRR.
W ramach przedstawionego modelu współżycie 2 rytów w jednej parafii rzeczywiście nie jest możliwe. Być może pewnym rozwiązaniem jest nawiązanie kontaktów towarzyskich z członkami grup i ruchów, które nadają ton w danej parafii, pomoc przy organizacji świąt i uroczystości. Mam świadomość, że dla wielu osób uczęszczających na mszę KRR zwłaszcza to ostatnie jest nie do zaakceptowania. Dowodzi to jeszcze bardziej karkołomności pomysłu funkcjonowania 2 rytów w ramach jednej parafii.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #110 dnia: Maja 26, 2012, 09:43:45 am »

  Co w gwarze kurialnej nazywa się: "prowadzi do sekciarstwa". 
może doń rzeczywiście prowadzić.
Niewątpliwie ale po obu stronach, ze wskazaniem przewagi (chociażby ilościowej) na stronę Nowej Ordy.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2012, 09:46:01 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #111 dnia: Maja 26, 2012, 10:43:14 am »

http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/ogloszenia/177-jubileusz-wice-kapaskich-o-krzysztofa
Szczęść Boże Ojcze Krzysztofie

piękna rocznica ! Trzeba się będzie pojawić :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #112 dnia: Maja 26, 2012, 11:30:48 am »

Cytuj
Co z przykładami Poznania i Bydgoszczy, gdzie proboszczowie wprowadzili KRR w parafii?
- nic, to takie Karolkowe, "Kuria nakazali, to jest" (wentyl bezpieczeństwa)

Cytuj
Trudno więc od takich ludzi wymagać by wybrali KRR.
- nigdy nie wymagałem, nie nagabuję.

Cytuj
    Co w gwarze kurialnej nazywa się: "prowadzi do sekciarstwa".

może doń rzeczywiście prowadzić.
- chodzenie do kina i "tańce d-m" jak wiemy też mogą prowadzić do sekciarstwa. Może zwłaszcza brak tych tańców  ;)

Cytuj
Co z przykładami Poznania i Bydgoszczy, gdzie proboszczowie wprowadzili KRR w parafii?
- gorzej z proboszczami, którzy na ten pomysł wpadli samodzielnie bez pomocy koncepcyjnej ordynariusza ;)... dostaną kopa. Można to nazwać "Klątwą Pawła VI" . Zresztą Warszawa będzie mogła już niedługo oglądać kopanie po tyłku proboszcza. Kto wyciągnie rękę po Mszał bł. Jana XXIII [...] temu Kuria tę rękę odrąbie"
Oczywiście nie zmienia to faktu, że tradycyjne "dwójmyślonko" nakazuje, że "Trzeba się będzie pojawić :) ".
Biedny o. Krzysztof... to b. inteligentny człowiek. Będzie stał i słuchał niekończących się przesłodzonych peanów w wykonaniu delegacji tradycji "pci" obojga. Biedne dzieci pierwszokomunijne, powinny z poduszkami przyjść. Tradycyjnie się o nich zapomni  ;)

(chyba, że kto trzeba przeczyta ten post, a wiem, że czyta, i zmieni akcenty uroczystości)




« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2012, 15:10:04 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #113 dnia: Maja 27, 2012, 11:43:25 am »


Oczywiście nie zmienia to faktu, że tradycyjne "dwójmyślonko" nakazuje, że "Trzeba się będzie pojawić :) ".
Biedny o. Krzysztof... to b. inteligentny człowiek. Będzie stał i słuchał niekończących się przesłodzonych peanów w wykonaniu delegacji tradycji "pci" obojga. Biedne dzieci pierwszokomunijne, powinny z poduszkami przyjść. Tradycyjnie się o nich zapomni  ;)

(chyba, że kto trzeba przeczyta ten post, a wiem, że czyta, i zmieni akcenty uroczystości)

A może Pan dokładnie określić, co Panu najbardziej przeszkadza w takim charakterze uroczystości?
Czy te ,,przesłodzone peany" (dlatego, że są w Pana mniemaniu przesłodzone, czy dlatego, że po prostu są)?
Czy delegacja płci obojga?
Czemu pisze Pan o ojcu Krzysztofie w nawiązaniu do uroczystości, że będzie biedny?

Jak ktoś zamierza cokolwiek krytykować, powinien podać coś w zamian, a nie mówić, że jest be, bo tak.

Z Panem Bogiem
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #114 dnia: Maja 27, 2012, 12:13:21 pm »

właśnie. Proszę wyjaśnić o co chodzi.  A tak na marginesie ile w tym roku dzieci przystąpi do komunii w KRR u św. Klemensa?
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #115 dnia: Maja 27, 2012, 12:39:31 pm »

Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii to: 3 chłopców i 1 dziewczynka.
Dzieci rocznicowe to chyba 4 chłopców.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #116 dnia: Maja 27, 2012, 12:44:22 pm »

szkoda, że tak mało w porównaniu z I komunią w NOM, która była w zeszłym tygodniu u św. Klemensa. W ogóle w porównianiu z Radością bardzo mało dzieci i młodzieży gimnazjalnej przychodzi na KRR do św. Klemensa. Ale cóż w Radości jest szkoła podstawowa, a w Józefowie gimnazjum i liceum prowadzone przez FSSPX, to i dzieci jest więcej.
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #117 dnia: Maja 27, 2012, 13:05:13 pm »

Dlatego uważam, że tworzenie na siłę procesji z okazji Pierwszej Komunii z takiej garstki dzieci, mogłoby dać gorsze efekty.
Ale czekam na konstruktywną odpowiedź Pana Rysia.

Z Panem Bogiem
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #118 dnia: Maja 27, 2012, 16:17:40 pm »

1. Na Karolkowej przeszkadza mi antyrodzinna godzina.
W dniu I Komunii jest to już jest szczyt antyrodzinności.
Rodzice zastanawiają się jak dzieci wytrzymają post eucharystyczny. Podać wczesny obiado - kotlet? (jak radził Kolega Barcikowski) potem post? a po Komunii... uroczysty deser dla rodziny..? różne są koncepcje :). Ja podobny debilizm godzinowy juz przezywałem i cieszę się, ze mam ten element Indultu za sobą.

2. Peany w wykonaniu naszym polskim są przesłodzone, napuszone i za długie.

3. połączenie I Komunii i obchodów 25 lecia kapłaństwa uważam (w polskich realiach) za pomysł chybiony, ze szkodą dla wszystkich, zwłaszcza dzieci I - komunijnych. Wierni umiaru nie znają. Gdy do Peanów I-komunijnych (tzw. podziękowań) dołożymy Peany rocznicowe to otrzymamy gierkowskie dożynki.
Święto dzieci zejdzie na 3 plan.

4. dojrzałość i subtelność duszpasterza polega na uszanowaniu takich "potrzeb dożynkowych" wiernych. Dlatego o. Krzysztof, jako doświadczony człowiek uszanuje to.
To jest problem wiernych w 99% a w 1% o .K. (oczywiście te procenty to taka figura stylistyczna)

5. Proszę, zwracam się do osób mających dzieci w wieku szkolnym, lub wnuki (nie zwracam się do rodziców dzieci wózkowych) o policzenie, o której godzinie wyjdą z kościoła po dożynkach. O której usiądą przy stole.

To jest ze strony osoby decydującej o prześladowaniu Tradycji w Kurii ekstremalne świństwo. I przestańmy chrzanić, że "to taka nasza ofiara" - to jest przyzwolenie na grzech. Dzieci nie mogą płacić za chamstwo Kurii.

Wierni maja los na jaki sobie zasłużą, czyli jak sobie pościelą tak się wyśpią. Głowę sobie daję uciąć, że już obmyślają jakie kwiaty i jakie ikony wręczą kapłanowi, ...za 600 czy 350 zł... ale w obronie dzieci słowa nie powiedzą. W obronie kapłanów IBP- takoż  ;D pa pa,
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2012, 16:19:44 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #119 dnia: Maja 27, 2012, 17:17:49 pm »

szkoda, że tak mało w porównaniu z I komunią w NOM, która była w zeszłym tygodniu u św. Klemensa. W ogóle w porównianiu z Radością bardzo mało dzieci i młodzieży gimnazjalnej przychodzi na KRR do św. Klemensa. Ale cóż w Radości jest szkoła podstawowa, a w Józefowie gimnazjum i liceum prowadzone przez FSSPX, to i dzieci jest więcej.

jest więcej, bo są z całej Polski


Rodzice zastanawiają się jak dzieci wytrzymają post eucharystyczny. Podać wczesny obiado - kotlet? (jak radził Kolega Barcikowski) potem post? a po Komunii... uroczysty deser dla rodziny..? różne są koncepcje :). Ja podobny debilizm godzinowy juz przezywałem i cieszę się, ze mam ten element Indultu za sobą.


Nawet jeśli będziemy stosować się do reguł Piusa XII co do postu eucharystycznego, to oznacza on TRZY GODZINY do Komunji Św. Msza o 14tej, Komunja po 15 tej. Każde dziecko może zjeść syte śniadanie nawet w samo południe.

Cytuj
3. połączenie I Komunii i obchodów 25 lecia kapłaństwa uważam (w polskich realiach) za pomysł chybiony, ze szkodą dla wszystkich, zwłaszcza dzieci I - komunijnych. Wierni umiaru nie znają. Gdy do Peanów I-komunijnych (tzw. podziękowań) dołożymy Peany rocznicowe to otrzymamy gierkowskie dożynki. Święto dzieci zejdzie na 3 plan.


Jakoś nie zauważyłem dotąd rozpieszczania o. Krzysztofa przez wiernych, choć znam go ca. 10 lat. Wręcz przeciwnie, często jest kłopot, by oddać mu elementarną sprawiedliwość.

Na klasycznem pierwszokomunijnem Nowusie podziękowania końcowe zajmują od 5 do 10 minut. Nie widzę analogicznego ryzyka w tej sytuacji.

Cytuj
5. Proszę, zwracam się do osób mających dzieci w wieku szkolnym, lub wnuki (nie zwracam się do rodziców dzieci wózkowych) o policzenie, o której godzinie wyjdą z kościoła po dożynkach. O której usiądą przy stole.


Wyjdą najdalej o 15:40. Więc przy stole można usiąść o 16:00
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!