Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:58:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123150 razy)
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #75 dnia: Marca 25, 2012, 10:30:42 am »

Nie organizowałem wprawdzie, ale byłem to powiem.
To jest zupełnie zwykła msza tak naprawdę. Podczas gdy celebrans klęczał śpiewany był hymn Veni Creator Spiritus. Błogosławieństwo po rozesłaniu i Ewangelii, procesji nie doczekałem (w ogóle to podziwiam neoprezbitera... pewnie półtorej godziny jak nie więcej udzielał błogosławieństwa). Innych elementów nie stwierdzono.

Poważnie półtorej godziny? Ile było ludzi w kościele? Czy podczas błogosławieństw była cisza czy śpiew?
Poważnie - i tak jak napisałem "jak nie więcej". Ja gdzieś blisko godziny czekałem, a było jeszcze sporo ludzi. Ciężko mi oszacować ile było ludzi, na pewno dużo więcej niż na niedzielnych mszach, pewnie nawet do dwóch razy więcej. Najpierw śpiewała schola, potem były momenty ciszy, a potem o. Krzysztof intonował pieśni i modlitwy.
Zapisane
dernapol
rezydent
****
Wiadomości: 449

GŚTK

Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #76 dnia: Marca 26, 2012, 01:04:56 am »

Ciężko mi oszacować ile było ludzi, na pewno dużo więcej niż na niedzielnych mszach, pewnie nawet do dwóch razy więcej.

Przepraszam, że dopytuję, ale ile to mniej więcej? Niestety nie wiem, ile w Klemensie jest ludzi w niedzielę.
Zapisane
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej: www.versusdeum.pl, www.facebook.com/versusdeum
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #77 dnia: Marca 26, 2012, 18:23:41 pm »

Ciężko mi oszacować ile było ludzi, na pewno dużo więcej niż na niedzielnych mszach, pewnie nawet do dwóch razy więcej.

Przepraszam, że dopytuję, ale ile to mniej więcej? Niestety nie wiem, ile w Klemensie jest ludzi w niedzielę.
Na oko niecałe dwieście. Ale jak mówiłem - kiepsko szacuję.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #78 dnia: Marca 26, 2012, 20:52:48 pm »

Co do obrządków - dowiedziałem się w sobotę od kolegi, że nasz "obrządek katolicki" jest pokićkany. Abstrahując od uzasadnienia takiej tezy, czy może ktoś wie co to takiego ten obrządek katolicki?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #79 dnia: Marca 26, 2012, 21:45:59 pm »

Może ktoś wie kto  był diakonem i subdiakonem podczas dzisiejszej liturgii KRR w kościele św. Klemensa? Obaj mieli na rękach manipularze, więc musieli mieć wyższe święcenia. Czyżby to nowe ,,nabytki" Tradycji w Warszawie? :)
I jest już podany terminarz celebracji na kwiecień
http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/terminarz-mszy-trydenckiej
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2012, 21:54:23 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #80 dnia: Marca 26, 2012, 22:59:02 pm »

Obstawiam w ciemno, że to mogły być nabytki z lepszej strony stolicy ;) prawej, znaczy się
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #81 dnia: Marca 28, 2012, 02:10:19 am »

Normalnie w Klemensie niedzielą jest między 300 a 400 osób. Na prymicji było zauważalnie więcej i ciaśniej. W ciemno ponad 600 osób. Ile? Pan Bóg raczy wiedzieć.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #82 dnia: Marca 28, 2012, 20:47:30 pm »

Normalnie w Klemensie niedzielą jest między 300 a 400 osób. Na prymicji było zauważalnie więcej i ciaśniej. W ciemno ponad 600 osób. Ile? Pan Bóg raczy wiedzieć.
Trzeba zapytać prymicjanta ile obrazków rozdał.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #83 dnia: Kwietnia 27, 2012, 05:32:25 am »

http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/terminarz-mszy-trydenckiej
W maju msze trydenckie są każdego dnia ( oprócz 2 maja) :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #84 dnia: Maja 10, 2012, 21:50:09 pm »

jutro 11 maja KRR jest o godzinie 9.15 zamiast o 19.30
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #85 dnia: Maja 18, 2012, 10:24:08 am »

Ciekawostka : wierny z Francji (na delegacji ?) szukal na forum mszy w Warszawie i zostal odeslany do swietego Klemensa. Opisal swoje wrazenia na zywo :

"Wybralem sie wiec wczoraj wieczorem na msze do kosciola sw. Klemensa w Warszawie. Jak to czesto bywa znajduje sie on na przedmiesciach, gdzie slabuje komunikacja.
Msza byla bardzo piekna, a kazanie po polsku z pewnoscia pasjonujace.
Wchodzac do kosciola z zaskoczeniem stwierdzilem, ze nawa jest do polowy wypelniona, ale nikogo nie ma przy oltarzu. Myslalem, ze to byli wierni z poprzedniej mszy (organy jeszcze graly). Nastepnie zauwazylem, ze boczny oltarz jest przygotowany do KRR. Oltarz znajdujacy sie tej samym szeregu, co oltarz glowny, a wiec niewidoczny dla wiernych siedzacych w nawie, ze wzgledu na sporych rozmiarow filary. Ponadto w lawach bocznych nie ma krzesel.
Wysluchalem wiec mszy na stojaco, w bocznej nawie, podczas gdy wierni znajdowali sie w nawie glownej nie widzac oltarza, z widokiem na oltarz glowny i prezbiterium przerazliwie puste.
Co za zajadlosc ze strony proboszcza !"

Tlumaczenie na kolanie. No i zastanawialem sie czy wkleic tutaj czy do dzialu "Humor"

http://www.leforumcatholique.org/message.php?num=633425

« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2012, 12:12:11 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #86 dnia: Maja 18, 2012, 10:54:56 am »

Uważam, ze wczoraj msza powinna być przy głównym ołtarzu. Wszak to była uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podobnie powinno być i w Objawienie Pańskie, w Ofiarowanie Pańskie czy Zwiastowanie Pańskie. Niestety z niewiadomych powodów w święta wypadające w tygodniu celebracje są przy bocznym ołtarzu, a tylko w niedziele przy głównym.
Pokazują to zdjęcia ze strony internetowej.
http://mszatrydencka.waw.pl/album-klemens/wydarzenia/2012/index.html
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2012, 10:58:39 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #87 dnia: Maja 18, 2012, 12:30:36 pm »

Uważam, ze wczoraj msza powinna być przy głównym ołtarzu. Wszak to była uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podobnie powinno być i w Objawienie Pańskie, w Ofiarowanie Pańskie czy Zwiastowanie Pańskie. Niestety z niewiadomych powodów w święta wypadające w tygodniu celebracje są przy bocznym ołtarzu, a tylko w niedziele przy głównym.
Pokazują to zdjęcia ze strony internetowej.
http://mszatrydencka.waw.pl/album-klemens/wydarzenia/2012/index.html

To jest skandal  >:(. Ale co poradzić nasze środowisko jest traktowane po macoszemu. o. Krzysztof jest traktowany po macoszemu. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni to nadal będziemy traktowani jak piąte koło u wozu, które trzeba tolerować. Nasze środowisko u św. Klemensa to czysta hybryda,, przedsoborowe posoborowie ''. o. Krzysztof robi, co może, ale nie zawsze się da. Powiem tylko tyle   walka , walka i modlitwa .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #88 dnia: Maja 18, 2012, 12:46:12 pm »

jesli byla msza cicha - to bdb, ze przy bocznym (tylko mozna wybrac jakis inny, lepiej widoczny, wszak kilka ich tam jest)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #89 dnia: Maja 18, 2012, 12:55:26 pm »

To były msze śpiewane, w dodatku we Zwiastowanie Pańskie z udziałem diakona i subdiakona. No cóż co do traktowania uczestników KRR po macoszemu to zgoda, ostatnio nawet pozostali redemptoryści nie wychodzą nawet do spowiedzi w dni powszednie, żaden z nich nie jest zainteresowany liturgią w starym rycie, tak samo siostry zakonne pracujące przy parafii. Nikt z nich nawet nie wyjdzie by zobaczyć ,,starą mszę"
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!