Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:26:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123230 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:51:35 pm »

... albo praca w systemie zmianowym
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:57:11 pm »

Oczywiście rano mogą być, ale chyba większość osób rano pracuje i dlatego Pius XII pozwolił na wieczorne celebracje by szerzej umożliwić dostęp do mszy.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:58:10 pm »

Cytuj
Czytałem i co ? To mam  się wypisać ze swojej parafii ? Jeśli tak to niezwłocznie to zrobię . Co daje takie duszpasterstwo ? Czy to parafia personalna ? Nie . Wiec co to jest ?Bo ja ze swoją parafia mam 0 kontakty mnie tam niema . Ani z kapłanami , ani z wiernymi nie jestem związany . Nic zupełnie nic

Są osoby, które stale nie chodzą do parafii ale do różnych kościołów rektorskich (np. bywalcy u św. Marcina w Warszawie albo kościołów zakonnych-nieparafialnych). Są też osoby, które chodzą do sąsiednich parafii np. z tego względu, że mają bliżej do kościoła sąsiedniego niż do swojego bo tak są ukształtowane granice parafii. Są jeszcze takie, które chodzą gdzie indziej z innych powodów (np. nie lubią swojego proboszcza albo "sąsiedni proboszcz ma krótkie kazania a nasz mówi po trzy"). Nikt nie wymaga od nich wszystkich wypisywania się z parafii.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 20, 2011, 20:17:58 pm »

Cytuj
Czytałem i co ? To mam  się wypisać ze swojej parafii ? Jeśli tak to niezwłocznie to zrobię . Co daje takie duszpasterstwo ? Czy to parafia personalna ? Nie . Wiec co to jest ?Bo ja ze swoją parafia mam 0 kontakty mnie tam niema . Ani z kapłanami , ani z wiernymi nie jestem związany . Nic zupełnie nic

Są osoby, które stale nie chodzą do parafii ale do różnych kościołów rektorskich (np. bywalcy u św. Marcina w Warszawie albo kościołów zakonnych-nieparafialnych). Są też osoby, które chodzą do sąsiednich parafii np. z tego względu, że mają bliżej do kościoła sąsiedniego niż do swojego bo tak są ukształtowane granice parafii. Są jeszcze takie, które chodzą gdzie indziej z innych powodów (np. nie lubią swojego proboszcza albo "sąsiedni proboszcz ma krótkie kazania a nasz mówi po trzy"). Nikt nie wymaga od nich wszystkich wypisywania się z parafii.

No oki zgadzam się ale gdy będzie trzeba skorzystać z posługi sakramentalnej np. śluby , pogrzeby  i inne sakramenty to będę udzielane w parafii .   Ja takiej możliwości nie mam i nic mnie nie wiąże z parafią , zupełnie nic . Nawet liturgia jest inna .
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 20:19:30 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 20, 2011, 20:25:22 pm »

Czy na terenie parafii św. Klemensa są Kościoły filialne lub rektorskie ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 20, 2011, 20:53:05 pm »

Chyba nie ma. Na Woli jest dużo parafii
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 20, 2011, 21:56:05 pm »

Czy na terenie parafii św. Klemensa są Kościoły filialne lub rektorskie ?
Najbliższy kościół rektorski jest dwie parafie dalej na cmentarzu wolskim:

http://www.miplo.eu/point.php?p=uZm8hyOq

Swoją drogą ciekawe czy robią tam triduum.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 20, 2011, 22:24:59 pm »

Zbieranie pisemnych deklaracji to taka zabawa w próbę stworzenia Parafii Tradycyjnej. (oczywiście 2 form tego samego tradycyjnego rytu).
Te deklaracje mają przekonać Kardynała o takiej potrzebie. Jak nazbieramy ze 3 pudełka po butach takich deklaracji to nastąpi przesilenie i powstanie Parafia Tradycyjna. Nie wiem tylko co to zmieni jakosciowo. Będzie nadal 1 kapłan, i ten sam kościół o 14:00.

A propos godziny 14:00.
Latem była mowa, ze w tym roku (tj. 2011) nie jest możliwa zmiana godziny bo przyjęte były juz intencje mszalne na cały rok. Ale rok 2012 stał niby otworem.
Ciekaw jestem czy przyjmowane są teraz intencje na 2012 r. podobnie jak na rok. 2011-ty ?  Nic nie słychać w tej sprawie, czyli wszystko zmierza w słusznym kierunku.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 20, 2011, 22:37:43 pm »


 czyli wszystko zmierza w słusznym kierunku.

dla Kardynała Nycza  ;D
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 20, 2011, 22:50:58 pm »

powstanie Parafia Tradycyjna. Nie wiem tylko co to zmieni jakosciowo. Będzie nadal 1 kapłan, i ten sam kościół o 14:00.
Kolejny optymista! :)

Np. nie trzeba byloby prosic swojego proboszcza o zgode na sakramenty w tradycyjnym rycie. Czy mysleli panstwo kiedys o swoim pogrzebie? Na prawde tylko od dobrej woli waszego proboszcza "NOMowego" zalezy czy zgodzilby sie na jakiekolwiek elementy starego rytu w panstwa uroczystosci pogrzebowej :)  Zupelnie inaczej mialyby osoby zapisane do personalnej parafii tradycyjnej. Ale ok... jak bedziemy martwi to juz nikt sie nie bedzie przejmowal, ze na naszej Mszy pogrzebowej ksiadz pospiesznie dwojeczka poleci a nadzw. szafarz rozda Komunie gdy mu ministrantka bedzie trzymac patene. :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:04:20 pm »

@ Binraf
Cytuj
     czyli wszystko zmierza w słusznym kierunku.

dla Kardynała Nycza  ;D

Jakoś przeczekać ten pontyfikat, kruca bomba! Miał być przejściowy!

@ Jarod
Cytuj
Czy mysleli panstwo kiedys o swoim pogrzebie?
No nareszcie jakieś argumenty, to gdzie można złożyć podpis pod tym cyrografem?
Tylko chętnie wcześniej zapoznam się ze statutem Duszpasterstwa. Może Pan podesłać link do tekstu ?
Poznałem osobę, która była dopuszczona do tej lektury. Ja chyba też mogę?

Bo jak np. pogrzeb wypadnie w czwartek a o.Krzysztof wyjedzie w ważnej sprawie w środę na 2 tygodnie, to strasznie zmarznę w lodówce; a o swoim wyglądzie już nie wspomnę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 21, 2011, 16:11:01 pm »

Cytuj
Cytuj
Cytuj
czyli wszystko zmierza w słusznym kierunku.
dla Kardynała Nycza 

Jakoś przeczekać ten pontyfikat, kruca bomba! Miał być przejściowy!
To znaczy komu Pan przypisuje takie myśli? Biskupowi Koszalińsko-Kołobrzeskiemu?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 21, 2011, 18:29:43 pm »

Może jakieś konkrety , ustalenia , jakiś plan działania ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 22, 2011, 10:38:07 am »

Macie pomysł jak wyjść z tego impasu ? Bo to co się dzieje w Archidiecezji Warszawskiej  i  Diecezja Warszawsko-Praskiej to jest skandal . Proszę administratora o kasowanie wątków nie związanych z tematem lub poboczne przenosić proszę . Pytałem o zakony / kapłanów bo u nas w   Diecezji Warszawsko-Praskiej jest nadal wolna amerykanka ale brak kapłana . Wiec proszę o jakoś pomoc . Podobno jest jakiś jezuita który odprawiał na skaryszewskiej. Proszę o konstruktywną pomoc .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 22, 2011, 10:46:34 am »

a co się stało z Mszą w, bodajże, Legionowie ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] 3 4 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!