Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:11:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123142 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Grudnia 20, 2011, 10:54:35 am »

Mija już pół roku od przeniesienia celebracji KRR do kościoła św. Klemensa. Jak z perspektywy pół roku oceniają Państwo tą zmianę? Opadły już emocje związane z przenosinami, więc możemy spokojnie o tym podyskutować. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę wszystkiego dobrego.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 20, 2011, 16:48:23 pm »

Emocje z  związane z przenosinami nie opadły . Miejsce i godziny przy świętej to jest celowa robota rozbijania relacji rodzinnych . Ja w niedzielę wychodzę o 12:30 a wracam ok. 17 . To jest skandal . Nawet rodziny która przyjeżdża raz na kwartał w niedziele nie widuje bo muszę wypełnić obowiązek niedzielny . Godziny w tygodniu 9:30 , 19:30 to tez skandal . Godziny w pracy i choćbym zrobił wszystko to na 9:30nie wybiorę się.   Jest to awykonalne dla pracujących i uczących się uczestniczyć we Mszy . Podobnie 19:30  w domu jestem po 22   to jest coś nie tak . Mimo że uznaję ważność nowej Mszy to nie uczestniczę wogle bo we własnym sumieniu źle się czuję jakbym grzeszył  i nigdy się nie wybiorę . Co mają zrobić osoby które nie korzystają z mszy we własnej parafii ( posług księży miejscowych)? Wypisać  się ? Bo ja formalnie nie uczestniczę i nie czuję się wogle związany z moją parafią . Do radości nie pojadę bo : 1 . za daleko , 2. nie bardzo czuję się komfortowo z przyczyn nie do końca prawnego uregulowania kapłanów Bractwa Piusa X. Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej  jest niezgodne z Motu Proprio Summorum Pontyficum  bo każdy ma swoją parafie . Może Una Voce Polonia by pomogła . Bo ja mam wielki problem ze świętami czy święta rodzinne czy wyplenienie obowiązku kościelnego i zerwanie kontaktów rodzinnych ( rodzinę którą widzę raz na rok ) . To wszystko jest jakieś chore . Umnie brak Kapłana . Szukam Kapłana . Na dzień dzisiejszy nie ma  kapłana zainteresowanego celebrowaniem  KRR . Kaplice , Kościoły są ale brak kapłana. Zapytanie : Czy ktoś wie jakie zakony zgromadzenia kapłańskie są w diecezji Warszawsko-Praskiej . Bo ks. Mateusz Matuszewski powiedział że po zakonach mam szukać . To tyle z mojej strony .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 20, 2011, 17:20:15 pm »

co do godziny 9.30 w dni powszednie to jest to godziny zupełnie niedostępna dla osób pracujących. A tych jest większość. Rozumiem, że może być to dobra godzina dla emerytów i rencistów. Ale w żadnym wypadku ta godzina nie służy promocji mszy trydenckiej, tym bardziej ze w dni powszechne przychodzą rano czy wieczorem prawie wyłącznie ,,starzy bywalcy" od św. Benona. Ale cóż u św. Klemensa to nie o. Krzystof jest proboszczem i w związku z tym nie ma większego wpływu na grafik nabożeństw parafialnych. U św. Benona był rektorem kościoła i mógł swobodnie układać plan nabożęństw.
Zapisane
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 20, 2011, 17:37:05 pm »

To ja się postaram pozytywy.
Z pewnością jest dużo więcej ludzi, sporo "nowych" (przynajmniej na mszach niedzielnych). Chwalą się msze z asystą. Poza tym mam czasem wrażenie jakby wraz z przenosinami w o. Krzysztofa jakaś nowa energia wstąpiła ;)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 20, 2011, 17:43:02 pm »

Co do mszy niedzielnych to nie wypowiadam się, bo w nich nie uczestniczę( jeżdżę na 8.30 do FSSPX). Ale cieszy mnie, że jest dużo nowych osób. To dobrze.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 20, 2011, 18:00:59 pm »

Ja uważam, że przenosiny do nowego kościoła okazały się spektakularnym sukcesem.

 Takiego wzrostu frekwencji na Mszach nikt się nie spodziewał. O. Krzysztof na pewno nie ma łatwiej nie będąc już gospodarzem kościoła, ale pomimo tego nie ma jakiejś zauważalnej różnicy jeśli chodzi o oprawę Mszy świętych. Zgadzam się z p. szija - "jakby wraz z przenosinami w o. Krzysztofa jakaś nowa energia wstąpiła".

Zmiana godziny to na prawdę kwestia gustu. Owszem - po katolicku Mszę się odprawia przed południem, ale przecież to wyjątkowe okoliczności, gdzie jest jedna taka Msza na całe miasto więc mozna usprawiedliwić wyjątkową godzinę, która nota bene lepiej umożliwia dojazd z dalszych zakątków metropolii.

@binraf
Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej  jest niezgodne z Motu Proprio Summorum Pontyficum

Sugeruję przeczytanie chociaż raz tego dokumentu. Ze zrozumieniem!




Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 20, 2011, 18:03:16 pm »

To jest podstawowy problem: te Msze są dla zupełnie innej grupy wiernych. W Warszawie już dziś jest miejsce dla 10 Mszy w NFRR i dobrze byłoby mieć choć 5 po obu stronach Wisły (nie wliczając Przeoratu).

Zaś o. Krzysztof - same pozytywy. Nawet ogłoszenia znacząco na plus :))))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 20, 2011, 18:06:59 pm »

 O właśnie. Miałem państwa spytać. U nas w parafii: "ogłoszenia duszpasterskie" brzmią bardziej stale niż "Wierzę w jednego Boga..." ( co się pojawia okazjonalnie - czyli prawie nigdy). Jest to po postkomunii, a przed błogosławieństwem. Między co je można wprowadzić żeby było bardzej "tradi"? Analogicznie intencje i krótki życiorys świętego na dany dzień po "W imię Ojca...".
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 20, 2011, 18:26:06 pm »

ogłoszenia powinny być po czytaniach a przed kazaniem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 20, 2011, 18:35:30 pm »

A intencje, żywot? Dajmy na to że być muszą: NOM.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:08:30 pm »



@binraf
Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej  jest niezgodne z Motu Proprio Summorum Pontyficum

Sugeruję przeczytanie chociaż raz tego dokumentu. Ze zrozumieniem!

Czytałem i co ? To mam  się wypisać ze swojej parafii ? Jeśli tak to niezwłocznie to zrobię . Co daje takie duszpasterstwo ? Czy to parafia personalna ? Nie . Wiec co to jest ?Bo ja ze swoją parafia mam 0 kontakty mnie tam niema . Ani z kapłanami , ani z wiernymi nie jestem związany . Nic zupełnie nic
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:17:46 pm »

,,Duszpasterstwo gromadzi katolików którzy z własnej woli uczestniczą w liturgii sprawowanej według nadzwyczajnej formy Rytu Rzymskiego oraz pragną złożyć pisemną deklarację uczestnictwa w życiu Duszpasterstwa."
http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/duszpasterstwo
cytat ze strony internetowej Duszpasterstwa.Nie rozumiem zdania o pisemnej deklaracji uczestnictwa. Po co co takiego podpisywać?
,,Sprawowanie Mszy świętej w formie nadzwyczajnej w tym również świętego Triduum paschalnego, tzw., „Pasterki” oraz innych nabożeństw winno się zawsze odbywać z uwzględnieniem i uszanowaniem wiernych uczestniczących w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego"
I jeszcze ten punkt. O której np. u św. Klemensa rozpocznie się Liturgia Wigilii  Paschalnej? To przecież bardzo długie nabożeństwo. U sw. Benona nie było z tym większych problemów, bo na NOM przychodziło tam niewiele osób, a tutaj u św. Klemensa jest duża parafia. Czy ze względów logistycznych Triduum paschalne nie powinno być sprawowane u św. Benona? Chodzi mi o bardzo późny powrót z nabożeństw
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 19:29:51 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:32:16 pm »


Czytałem i co ? To mam  się wypisać ze swojej parafii ? Jeśli tak to niezwłocznie to zrobię . Co daje takie duszpasterstwo ? Czy to parafia personalna ? Nie . Wiec co to jest ?Bo ja ze swoją parafia mam 0 kontakty mnie tam niema . Ani z kapłanami , ani z wiernymi nie jestem związany . Nic zupełnie nic
Słusznie Pan pisze. Gwarantuje jednak panu, ze gdyby w Pana parafii byla jedna Msza trydencka to tez nie czulby sie Pan tam u siebie. Parafie personalne sa bardzo dobrym rozwiazaniem, ale nie powstaja z niczego. Aby taka powstala musi najpierw istniec prezne duszpasterstwo.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:40:35 pm »

,,Duszpasterstwo gromadzi katolików którzy z własnej woli uczestniczą w liturgii sprawowanej według nadzwyczajnej formy Rytu Rzymskiego oraz pragną złożyć pisemną deklarację uczestnictwa w życiu Duszpasterstwa."
http://www.mszatrydencka.waw.pl/index.php/duszpasterstwo
cytat ze strony internetowej Duszpasterstwa.Nie rozumiem zdania o pisemnej deklaracji uczestnictwa. Po co co takiego podpisywać?
,,Sprawowanie Mszy świętej w formie nadzwyczajnej w tym również świętego Triduum paschalnego, tzw., „Pasterki” oraz innych nabożeństw winno się zawsze odbywać z uwzględnieniem i uszanowaniem wiernych uczestniczących w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego"
I jeszcze ten punkt. O której np. u św. Klemensa rozpocznie się Liturgia Wigilii  Paschalnej? To przecież bardzo długie nabożeństwo. U sw. Benona nie było z tym większych problemów, bo na NOM przychodziło tam niewiele osób, a tutaj u św. Klemensa jest duża parafia. Czy ze względów logistycznych Triduum paschalne nie powinno być sprawowane u św. Benona? Chodzi mi o bardzo późny powrót z nabożeństw
Panie ryszardzie1966. Proponuje Panu cwiczenia duchowe. Niech Pan sprobuje napisac 5 postow pod rzad bez narzekania i do tego z jakimis pozytywami.

Pierwszy raz widzę te informacje o duszpasterstwie, ale już widze, że to jest całkiem mądrze napisane. Jestem ciekawy czy O.K. wdroży te deklaracje. Myślę, że mogą one być przydatne w przypadku sakramentów i w probach powolania parafii personalnej.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 20, 2011, 19:50:12 pm »

co do godziny 9.30 w dni powszednie to jest to godziny zupełnie niedostępna dla osób pracujących.
No nie koniecznie, moja Żona sobie bardzo chwali, ja jak mam możliwość, też podążam w Jej ślady.

P.S. Są przecież tzw wolne zawody.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 3 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!