Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:53:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35 Drukuj
Autor Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa  (Przeczytany 123322 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #180 dnia: Września 28, 2012, 20:38:12 pm »

Tu pokazała się wyższość nowej lokalizacji nad starą. Na ulicę Pieszą niekiedy udawało się dojechać ale powrót był na wiele godzin zablokowany. Sekciarska bufetowa miała dodatkową radochę ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #181 dnia: Września 28, 2012, 21:12:46 pm »

Tak czy inaczej kościół na Pieszej wydaje się teraz nie wykorzystany, a księża z IDP sprawują KRR w ukryciu w stolicy.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #182 dnia: Września 28, 2012, 21:16:43 pm »

No niestety.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #183 dnia: Września 28, 2012, 21:22:55 pm »

Zastanawiam się, ile jeszcze będzie trwała ,,partyzantka" księży IDP. To musi być dla nich dramat, że nie mogą oficjalnie sprawować mszy świętych w kościołach. W ogóle jeśli celebransi mszy trydenckich w Polsce będą zmuszeni ukrywać się to jakim cudem wierni będą mogli poznać tradycyjną liturgię.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2012, 21:27:10 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #184 dnia: Września 29, 2012, 00:15:42 am »

Zastanawiam się, ile jeszcze będzie trwała ,,partyzantka" księży IDP. To musi być dla nich dramat, że nie mogą oficjalnie sprawować mszy świętych w kościołach. W ogóle jeśli celebransi mszy trydenckich w Polsce będą zmuszeni ukrywać się to jakim cudem wierni będą mogli poznać tradycyjną liturgię.
Nie kojarzyłbym tego z partyzatnką, bo księża IDP z nikim nie walczą tylko najzwyczajniej (nadzwyczajniej?) odprawiają codzienną Mszę jak przystało na pobożnego kapłana.

Dziwię się o. K., że nie chce korzystać z ich pomocy w duszpasterstwie. Możliwe jednak, że musi się liczyć z proboszczem na Karolkowej, który chyba raczej fanem tridentiny nie jest skoro nic o tej Mszy i duszpasterstwie nie pisze na stronie www parafii.

W ogóle na miejscu o.K. to pojawiałbym się w każdym miejscu archidiecezji gdzie tylko tworzy się grupa (ursynów, młociny, brwinów etc.) i robiłbym wszystko, aby rozwinąc tam regularne celebracje pod egidą jego duszpasterstwa, wciągając przy tym nowych księży do współpracy. Jeśli będzie się ograniczał do Karolkowej to za kilka lat będzie miał małe duszpasterstwo na Woli podczas gdy w całej diecezji będzie wiele Mszy bez jego udziału, często wymuszonych przez PCED, tak jak w przypadku Piaseczna.  Jeśli pojawią się kolejne uparte stabilne grupy takie jak w Piasecznie to duszpasterstwo z jednym księdzem nie da rady im zapewnić coniedzielnych Mszy, a PCED zrobi swoje w kurii i kardynał nie będzie mógł odmawiać wiernym tego co im gwarantuje Summorum Pontificum.

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #185 dnia: Września 29, 2012, 10:40:15 am »

Skoro nie można oficjalnie ogłosić gdzie i kiedy sprawują Mszę Świętą, pozostaje "poczta pantoflowa" (w roztropnym uzgodnieniu z Zainteresowanymi Ojcami).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #186 dnia: Września 29, 2012, 15:47:07 pm »

Cytuj
Skoro nie można oficjalnie ogłosić gdzie i kiedy sprawują Mszę Świętą, pozostaje "poczta pantoflowa"

Ja bym nie igrał z ogniem. Proponuję przejść na głębszy stopień zakonspirowania i na Msze św. nie chodzić.
Na ucho też bym nie mówił, tylko mrugał Mors'em (kreska - lewe oko, kropka - prawe oko) - tak będzie roztropniej.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #187 dnia: Września 29, 2012, 22:33:22 pm »

.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #188 dnia: Października 02, 2012, 09:30:58 am »

Skoro Ojciec Krzysztof może b. niewiele, Msza w 1 sze piątki, soboty etc jest o coraz gorszych godzinach, to nie widzę innego wyjścia, by równolegle kilka stabilnych grup z tamtego brzegu Wisły skrzyknęło się i wystąpiło o nowe lokalizacje.

Może np. u św. Tomasza na Imielinie i u św. Zbawiciela ??
Wystarczy 10 osób z jednej parafji - list do proboszcza. Odmowa. Odwołanie do Eklezja Dei.

Nie wiem, czy coś zdziałacie, ale będzie coś konstruktywnego zamiast tradycyjnego bicia piany.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #189 dnia: Października 02, 2012, 09:39:27 am »

Wypada się zgodzić. Nawet z głównej gablotki przed kościołem zniknęły ogłoszenia o mszy trydenckiej. Informacje zostały ,,eksmitowane" do nowej gablotki przy wiszącej przy bramie do szkoły. Próżno szukać informacji o mszy na stronie internetowej parafii, a z afisza wiszącego w gablocie głownej z rozkładem nabożeństw wynika że w niedziele o 14 żadnej mszy nie ma. Szkoda że tak postępują współbracia o. Krzysztofa. 
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #190 dnia: Października 02, 2012, 09:48:29 am »

Cytuj
Wystarczy 10 osób z jednej parafji - list do proboszcza. Odmowa. Odwołanie do Eklezja Dei. Ale co na to powie o.Krzysztof ?! Takie rzeczy trzeba roztropnie konsultować ;-)

Nie wiem, czy coś zdziałacie, ale będzie coś konstruktywnego zamiast tradycyjnego bicia piany.

(Lepiej późno niż wcale.)

@ Krusejder
Tylko dobrze Pan wie, że tak Duszpasterstwo wytresowało wychowało sobie "aktywistów", że ci, zanim zbiorą 10 podpisów, "roztropnie skonsultują" całą akcje z duszpasterzem. Ten z kolei, tradycyjnie zaleci cierpliwość miast "szkodliwego burzycielstwa".

Proszę sobie przypomnieć historię ponad 70 -ciu podpisów z Wilanowa. Tam nawet pewien redaktor Christianitas "doradzał roztropnie".
No i się stało: pamięta Pan:" "ZANIECHUJEMY" zabiegania o Mszę św." :)

W W-wie 10 podpisów... no no, niepoprawny z Pana optymista.

ps
byłbym zapomniał...
Ile to listów z W-wy wysłano do Watykanu przez te kilka lat...? ...3?, 5?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2012, 09:56:04 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #191 dnia: Października 02, 2012, 10:13:57 am »

Panie rysiu, indultowe historie to nie moja dzialka, ale moge panu zasugerowac poczatek hipotezy : tak sie sklada, ze owi aktywisci, redaktorzy i nieredaktorzy, maja juz maksimum tego, do czego aspiruja. Dla siebie. Po co mieliby wychodzic przed szereg i ryzykowac, ze straca to, co maja? Za komuny klienci sklepow za zoltymi firmankami mieli najwiekszy interes w tym, zeby dostep do tych sklepow za bardzo sie nie upowszechnil, bo wtedy nie starczyloby plasterkow szynki dla kazdego. Dlatego wlasnie zalezy im, zeby inni stali w kolejkach po wyrob kaszankopodobny na kartki.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #192 dnia: Października 02, 2012, 11:01:52 am »

@FB
Zgadzam się z Panem. Ma Pan dystans i widzi rzeczy nieprzesłonięte emocjami.

Poza tym, gdyby sklepy za żółtymi firankami były w każdym dekanacie... to co to by był za przywilej ? 
Jeżeli każdy może kupić samochód, to co to za przywilej? A kiedyś "asygnata" na malucha... gdy inni jeździli autobusami... to był dopiero przywilej.

Dodatkowo, Redaktorzy i Nadredaktorzy, będą zawzięcie zwalczać każdą próbę organizowania się i pisania listów. Bowiem każdy list wysłany do Kurii lub ED świadczy o tym, że Koledzy tracą kontrolę nad środowiskiem i są nieprzydatni Kurii do niczego.
Trzeba też roztropnie myśleć o przyszłości. Jak tu zostać v-ce ministrem kultury w PiS-owym rządzie lub wskoczyć na euro-posło-listę (80 tyś.zł/m-c) gdy ma się na sumieniu skargi na Janopawłowegokardynała?! Koledzy podkablują Jarkowi lub o.Dyrektorowi i kicha z kariery...

Dlatego z perspektywy zmarnowanych 2 lat, doradzam zebranie podpisów i wysłanie listów do Rzymu - tak jak prosi Papież w MP.
Nikt nie będzie mógł powiedzieć Wam, że "Kardynał chce, tylko wiernych nie ma".
Znajomy powiedział mi tak: Piszemy do Rzymu. Mszy i tak nie załatwimy bo biskup ma złą wolę. Ale spróbujemy popsuć kariery niektórym kurialnym celebrytom. Jedziemy nazwiskami... :)

Warto, sztywny papier ze znakami wodnymi, czerwony herb Stolicy Apostolskiej, znaczki... super sprawa. A potem z czystym sumieniem... spotykamy się na Garncarskiej ;D


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #193 dnia: Października 02, 2012, 11:59:16 am »

Czy w arch. warszawskiej jest 10 osob mieszkajacych na tym samym terenie (ten sam dekanat?), ktorym rzeczywiscie zalezaloby na tym, aby miec Msze blizej domu (podpisow mozna zebrac i 200, ale niewiele z tego nie wynika)?

I do tego takich osob, ktorzy chcieliby przy tym chodzic za ta sprawa uparcie przez wiele miesiecy, pisac do PCED, aby w koncu uzyskac Msze, ktora moze byc odprawiana przez niechetnego kaplana o dziwnej godzinie, w dziwnym miejscu? Rezultatem moze byc to, ze ludzie i tak beda woleli jezdzic dalej na Karolkowa.

Gdybym znalazl 9 takich osob z mojego dekanatu to sam bym pisal.

Problem jest jednak taki, ze rownie skuteczną i szybką metodą może być dogadanie sie z o.K. (wierzę, że o.K. nie jest wrogiem tradsów) A w koncu nie chodzi o pisanie, a rezultat - Msze.

Ja mam nadzieje, ze o.K. wczesniej czy pozniej wyjdzie z duszpasterstwem poza Karolkowa, bo w dluzszej perspektywie nie da sie zgasic wszystkich inicjatyw typu ursynow, uksw bez zainteresowania sprawa PCED. A wlasnie w takich miejscach jak uksw czy ursynow juz jest potencjal wiernych, ktory mozna wykorzystac do pomocy.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #194 dnia: Października 02, 2012, 12:21:43 pm »

Czy w arch. warszawskiej jest 10 osob mieszkajacych na tym samym terenie (ten sam dekanat?), ktorym rzeczywiscie zalezaloby na tym, aby miec Msze blizej domu (podpisow mozna zebrac i 200, ale niewiele z tego nie wynika)?


:o My na Pradze nie mieliśmy kłopotu z zebraniem takiej liczby osób. No ale najlepsi kapłani są w Zielonce, cieszą się jakąś życzliwością Arcybiskupa i KURJI ;) i tam jest Msza :) A liczę, że w końcu będzie też duszpasterstwo.
Cytuj

I do tego takich osob, ktorzy chcieliby przy tym chodzic za ta sprawa uparcie przez wiele miesiecy, pisac do PCED, aby w koncu uzyskac Msze, ktora moze byc odprawiana przez niechetnego kaplana o dziwnej godzinie, w dziwnym miejscu? Rezultatem moze byc to, ze ludzie i tak beda woleli jezdzic dalej na Karolkowa.

Gdybym znalazl 9 takich osob z mojego dekanatu to sam bym pisal.

Nie bardzo wiem, czemu bywasz na Karolkowej, skoro masz bliżej Mszę w Brwinowie....

Cytuj
Problem jest jednak taki, ze rownie skuteczną i szybką metodą może być dogadanie sie z o.K. (wierzę, że o.K. nie jest wrogiem tradsów) A w koncu nie chodzi o pisanie, a rezultat - Msze.

Ja mam nadzieje, ze o.K. wczesniej czy pozniej wyjdzie z duszpasterstwem poza Karolkowa, bo w dluzszej perspektywie nie da sie zgasic wszystkich inicjatyw typu ursynow, uksw bez zainteresowania sprawa PCED. A wlasnie w takich miejscach jak uksw czy ursynow juz jest potencjal wiernych, ktory mozna wykorzystac do pomocy.


Nie wiem, skąd wniosek o wrogości Ojca Krzysztofa do tradsów. Ale albo może się zaktywizować w innych lokalizacjach, albo nie, z najróżniejszych przyczyn. Jeśli nie ma formalnych próśb z innych częsci Warszawy, to przed kurją sprawy nie ma.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: celebracje KRR w kościele św. Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!