Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 10:35:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Una Voce Polonia wznawia działalność
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Una Voce Polonia wznawia działalność  (Przeczytany 4434 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« dnia: Grudnia 17, 2011, 10:51:00 am »


http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2011/12/una-voce-polonia.html

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 17, 2011, 12:57:04 pm »

a nawet: rozpoczyna ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 17, 2011, 13:02:17 pm »

Stare UVP to senator PO Filip L  :-[ :'( >:(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 17, 2011, 14:57:07 pm »

Cytuj
Stare UVP to senator PO Filip L  :-[ :'( >:(
Miałem przyjemność rozmawiania z p.Senatorem. Nie znam historii UVP Pana L., ale odniosłem wrażenie, że jest b. racjonalny i rozsądny a przy tym b. ale to b. sympatyczny.
Nie mieszajmy do UVP oceny wyborów politycznych Pana L.

@Marcin Gola
1. Gratulacje.
2. Czy mozna teraz już publicznie wyjaśnić, na ile zapisy Konkordatu utrudniły/utrudniają/komplikują rejestrację stowarzyszeń zajmujących się liturgią katolicką ?
3.
Cytuj
Nie licząc kilku niechlubnych wyjątków, Polska jest krajem gdzie wierni doskonale porozumiewają się na zupełnie nieformalnym gruncie ze swoimi duszpasterzami i osiągają wspaniałe sukcesy w organizacji Mszy w starym rycie.
- o ile po nas w Piasecznie jak po kaczce spływają Pana sugestie o naszej "niechlubnej wyjątkowości", to ujmę się za mniej gruboskórnymi Grupami Stałymi, które dostały lub aktualnie dostają kopa (z Mazowsza i Wielkopolski). Proszę nie drwić np. z rozbitej Grupy w Płońsku.
To chyba nadmierna ilość wazeliny, jak na pierwszy kontakt (medialny).
4. A propos mediów:
Pan Leo D. z UVInternat. dużo miejsca w listach poświecił kontaktom z mediami. 100 wiernych jest ignorowanych przez media, natomiast 3 tworzących stowarzyszenie jest uważnie wysłuchiwanych. Proszę o tym nie zapominać i działać  :)
UVP to świetny pomysł i świetne narzędzie. Ale jeżeli na ołtarzu udanych stosunków z Kuriami poświęci Pan kopanych i upokorzonych, UVP będzie brzmieć jak pusty cymbał. Granica między Rzymskim Katolikiem a Reżymskim Katolikiem bywa cienka.

 - Powodzenia!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 17, 2011, 15:17:19 pm »

Czy tylko mnie razi uzywanie nazwy "tradycyjni katolicy"?
Uwazam, ze albo sie jest katolikiem albo sie nim nie jest.
Bo czym sie rozni katolik od "tradycyjnego katolika"?
Czy tym samym co krzeslo elektryczne od zwyklego krzesla?
Jesli jestem katolikiem, to kim sa moi oponenci (w dyskusjach na forum) nazywajacy mnie schizmatykiem?
Czy ludzie z NRL boja sie uzyc nazwy katolik, poniewaz musieliby konsekwentnie uznac, ze pozostali sa modernistami albo np. heretykami?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 17, 2011, 16:39:53 pm »

@rysio - przecież w Płońsku Msze nadal się dobywają? (przynajmniej wg. informacji uzyskanych od mojego informatora)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2011, 17:36:28 pm wysłana przez porys » Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 17, 2011, 17:40:25 pm »

Czy tylko mnie razi uzywanie nazwy "tradycyjni katolicy"?
Uwazam, ze albo sie jest katolikiem albo sie nim nie jest.
Bo czym sie rozni katolik od "tradycyjnego katolika"?
Czy tym samym co krzeslo elektryczne od zwyklego krzesla?
Jesli jestem katolikiem, to kim sa moi oponenci (w dyskusjach na forum) nazywajacy mnie schizmatykiem?
Czy ludzie z NRL boja sie uzyc nazwy katolik, poniewaz musieliby konsekwentnie uznac, ze pozostali sa modernistami albo np. heretykami?

Dobrze, w taki razie ja jestem katolikiem, a pan "tradycyjnym katolikiem" i już. Co kolejno odpowiada krzesłu i krzesłu elektrycznemu.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 17, 2011, 17:49:34 pm »


Dobrze, w taki razie ja jestem katolikiem, a pan "tradycyjnym katolikiem" i już. Co kolejno odpowiada krzesłu i krzesłu elektrycznemu.
Nie jestem jakims "tradsem".
Jestem katolikiem. Takim, jak kazdy katolik przed SVII, przez dwa tysiace lat. Przynajmniej staram sie takim byc.
Korzystam, w miare mozliwosci, z poslug kaplanow, ktorzy przygotowywani byli do poslug tak, jak robiono to przez dwa tysiace lat przed SVII.
Czy pan tez?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 17, 2011, 18:51:16 pm »


Dobrze, w taki razie ja jestem katolikiem, a pan "tradycyjnym katolikiem" i już. Co kolejno odpowiada krzesłu i krzesłu elektrycznemu.
Nie jestem jakims "tradsem".
Jestem katolikiem. Takim, jak kazdy katolik przed SVII, przez dwa tysiace lat. Przynajmniej staram sie takim byc
zajmijcie sie Panowie czyms sensownym. moze pomozcie zonie w kuchni czy cos takiego. bo takie  spory o nic nie prowadza do niczego.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 17, 2011, 18:59:14 pm »

Nie jestem jakims "tradsem".
Jestem katolikiem. Takim, jak kazdy katolik przed SVII, przez dwa tysiace lat. Przynajmniej staram sie takim byc.
Korzystam, w miare mozliwosci, z poslug kaplanow, ktorzy przygotowywani byli do poslug tak, jak robiono to przez dwa tysiace lat przed SVII.
Czy pan tez?

Staram się znalezc jakiś glebszy sens w pana pretensjach i pytaniach o pewne utarte określenie, ale że go niewiele to zapytam wprost - sugeruje pan, ze katolicy to tylko w garazu, a poza nim moderna i herezja i że poza garażem nie ma zbawienia?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 17, 2011, 19:25:31 pm »


Jestem katolikiem.


O, pan Kałębasiak zdazyl uzupelnic luki w wyksztalceniu.


Nie wiem, co to jest katolicyzm.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 17, 2011, 22:03:23 pm »


Jestem katolikiem.


O, pan Kałębasiak zdazyl uzupelnic luki w wyksztalceniu.


Nie wiem, co to jest katolicyzm.
@Fons Blaudi
Z tego nie wynika, że Pan KK cokolwiek uzupełniał: po prostu należy do czegoś, o czym nie ma pojęcia.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 17, 2011, 23:55:47 pm »

Nie wdając się w sam wątek, chciałbym jedynie zaznaczyć, (że odnoszę wrażenie) że są jednostki, które w jakimkowielk wątku się nie wypowiedzą zaraz tworzą konflikt.

Ja rozumiem, że komuś się wydaje, że ma misję i że musi koniecznie oznajmić wszystkim dookoła, że są mniej-bardziejsi niż on sam ale na miłość boską bez przesady!

Każdy wątek na tym forum zmienia się w kłótnie i pyskówki, tak to długo nie może działać.


Błagam, proszę i apeluje - jest ostatni tydzień adwentu - dajcież ludzie już spokój z tymi pyskówkami!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 18, 2011, 00:38:24 am »

Każdy wątek na tym forum zmienia się w kłótnie i pyskówki

Święta prawda. Też mnie to uderzyło, kiedy zacząłem czytać to forum. Człowiek się jednak przyzwyczaja :-(

A co to "tradycyjnego katolika", to cóż, mimo, że to nie najszczęśliwsza nazwa, to jednak już się przyjęła, i nic się na to nie poradzi. Lepsze to niż np. "katolicy przywiązani do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego" i tym podobne łamańce. A przecież jakąś nazwę trzeba zaakceptować - samo "katolik" niestety nie wystarczy, bo za katolików uważają się np. czlonkowie tej organizacji: www.catholicsforchoice.org - dobrze więc chyba użyć jakiegoś przymiotnika, żeby się od takich odróżnić?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2011, 00:42:22 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 18, 2011, 08:44:58 am »

Lepsze to niż np. "katolicy przywiązani do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego"
A nie. Ci, to indultowcy, ktorzy, gdyby papież nie zezwolil im na udzial w Mszy Świętej, nadal wyzywaliby katolikow od schizmatykow.
Prosze sobie wyobrazic, ze sa ludzie, ktorzy nie trawia "posoborowia", szkodzi im. Trwaja przy tym, czego uczono przed soborem VII.
Staraja sie byc takimi samymi katolikami, jakimi byli katolicy przed ostatnia reformą.
Uwazam, ze gdyby nie bylo B.K.PX, to byloby to (trwanie) niemozliwe.

Jeden z uczestnikow kpi z "mszy garazowych". Coz, wspolczuje mu. Ciekawe, jak on sie czuje wiedzac, ze Jezus Chrystus urodzil sie w na wsi, w stajni? To musi byc dla niego straszne.

Tak, czasami reaguje na "inteligenckie" gadki na forum. Pelne wyzszosci z powodu...kto tam wie, z jakiego powodu?
I jeszcze raz powtorze. Katolicy za dwa zlote, chyba przez pomylke, bez cienia nawet pokory. Dlaczego mam ich traktowac powaznie?
Z powodu uzywania slowa katolicyzm?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2011, 08:46:56 am wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Una Voce Polonia wznawia działalność « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!