Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:27:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Reforma reformy - mój wkład
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Czy masz wpływ na praktykę liturgiczną Novus Ordo?
a) działam aktywnie na rzecz "reformy reformy" - 14 (13%)
b) reaguję na nadużycia liturgiczne - 20 (18,5%)
c) próbowałem/-am pomóc, ale mój głos się nie liczy - 25 (23,1%)
d) to sprawa księży, nie świeckich - 10 (9,3%)
e) modlę się o godne sprawowanie nowej liturgii - 18 (16,7%)
f) szkoda czasu na "banalny produkt chwili" - 20 (18,5%)
g) w mojej parafii nie ma Novus Ordo :) - 1 (0,9%)
Głosów w sumie: 61

Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Reforma reformy - mój wkład  (Przeczytany 9487 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 29, 2011, 14:53:52 pm »

W moim środowisku znów pojawiają się głosy o tym, że ten pontyfikat jest przejściowy i merytorycznie nieistotny.
Da Bóg, że się szybo zdziwią +++.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 29, 2011, 17:20:23 pm »


W moim środowisku znów pojawiają się głosy o tym, że ten pontyfikat jest przejściowy i merytorycznie nieistotny.
no tak, rok 2012 za pasem, piotr II juz nadchodzi  :)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 29, 2011, 22:55:26 pm »

W Polsce jest spore zainteresowanie KRR ale jest 0 informacja . Brak teologicznej katechezy  i wykładów w parafiach na temat Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego . Ludzie poprostu nie wiedzą ,,co to jest i z czym to się je '' . Przepraszam za kolokwializm . Wiem to po swoim przykładzie . Ludzie bardzo by chcieli współistnienia tych dwóch rytów w każdej dosłownie każdej parafii . W niedziele i święta Msza śpiewana z odpowiednią  scholą i muzyką organową  a w tygodniu msza recytowana lub dosłownie cicha . Wiecie jakie to jest wymowne . Przypadkiem ktos wchodzi do kościoła i widzi księdza odprawiającego bez asysty  lub z jednym ministrantem . To jest przepiękne . Od razu zginają się kolana .     Przeszkodą  jest  ogromna nagonka duchownych i to nie spotykana nigdy w Kościele . U mnie  w parafii organista bo wielkich błaganiach wywalczył na sumie w niedzielę chorał gregoriański . Trochę to do nowusa nie pasuje ale jest . Jest wymowna scena w znanym filmie goście goście gdy Godfryd de Maplhete zwany Śmiałym (Jean Reno) wpada do Kościoła pada Krzyżem jest właśnie odprawiany nowus na środku stołu / ołtarza (nie wiem) stoi krzyż . Mimo że to Francja to jeszcze zachowany charakter ofiarny .
Oglądać od  03:50 niewielka scena .
http://www.youtube.com/watch?v=btkO1_mznWE



Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:04:12 pm »

Mam pytania  :

1. Czy w Novus Ordo jest podział na Mszę śpiewana recytowaną cichą itd. ?

2. Czy jest praktykowana gdzieś Msza Cicha bez ministranta lub tylko z jednym bez udziału wiernych .

3. Czy każdy kapłan ma nakazane codziennie odprawienie mszy czy to dowolność ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2011, 23:05:43 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:07:48 pm »

1. Nie, u mnie jest zawsze miszmasz - co pasi zaśpiewa, w inny dzień zamieni, "sursum" zaśpiewa - prefacji nie, itd...
3. Na 90% nie, ale głowy nie dam
2. No pewnie - to się nazywa "msza prywatna".  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:10:50 pm »


2. No pewnie - to się nazywa "msza prywatna".  :)

Ale czy ma nakazane codziennie odprawić mszę i czy w polce mszę prywatną się praktykuje ? Był ktoś na takiej mszy .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
kosma
adept
*
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:12:31 pm »

"W Polsce jest spore zainteresowanie KRR ale jest 0 informacja" - właśnie, właśnie.... "Brak teologicznej katechezy  i wykładów w parafiach" - właśnie, właśnie... "Wiem to po swoim przykładzie" - a ja po swoim. "Ludzie bardzo by chcieli współistnienia tych dwóch rytów w każdej dosłownie każdej parafii" - oj, baaaardzo, baaaardzo .....
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:12:58 pm »

Czy ma nakazane napisałem że na 90% nie, a czy w Polsce odprawiają? Pewnie, na przykład starsi, schorowani księża.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2011, 23:15:05 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:14:18 pm »

"Ludzie bardzo by chcieli współistnienia tych dwóch rytów w każdej dosłownie każdej parafii" - oj, baaaardzo, baaaardzo .....

...ażeby po czasie uświadomić sobie iż "w tym mieście nie ma miejsca dla nich dwóch".  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:14:34 pm »


2. No pewnie - to się nazywa "msza prywatna".  :)

Ale czy ma nakazane codziennie odprawić mszę i czy w polce mszę prywatną się praktykuje ? Był ktoś na takiej mszy .
Tak. Rok temu. Pasterka na Piasku. W kaplicy odprawiał x. Grzegorz, a przy bocznym ołtarzu x. Konstantyn - Msza prywatna. I tak się złożyło, że na niej byłem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kosma
adept
*
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:24:07 pm »



...ażeby po czasie uświadomić sobie iż "w tym mieście nie ma miejsca dla nich dwóch". 
fakt, wystarczy jeden .... :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:25:45 pm »



...ażeby po czasie uświadomić sobie iż "w tym mieście nie ma miejsca dla nich dwóch". 
fakt, wystarczy jeden .... :)
Pierdoły Pan sadzisz!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:28:04 pm »

Cytuj
"W Polsce jest spore zainteresowanie KRR ale jest 0 informacja" - właśnie, właśnie.... "Brak teologicznej katechezy  i wykładów w parafiach" - właśnie, właśnie... "Wiem to po swoim przykładzie" - a ja po swoim. "Ludzie bardzo by chcieli współistnienia tych dwóch rytów w każdej dosłownie każdej parafii" - oj, baaaardzo, baaaardzo .....

Na jakiej podstawie można mówić, ze "Ludzie bardzo by chcieli współistnienia 2 rytów" skoro nawet nie wiedzą, ze istnieją 2 ryty?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:29:04 pm »


2. No pewnie - to się nazywa "msza prywatna".  :)

Ale czy ma nakazane codziennie odprawić mszę i czy w polce mszę prywatną się praktykuje ? Był ktoś na takiej mszy .
Tak. Rok temu. Pasterka na Piasku. W kaplicy odprawiał x. Grzegorz, a przy bocznym ołtarzu x. Konstantyn - Msza prywatna. I tak się złożyło, że na niej byłem.

Ja pytałem o Novus Ordo
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 29, 2011, 23:36:58 pm »


2. No pewnie - to się nazywa "msza prywatna".  :)

Ale czy ma nakazane codziennie odprawić mszę i czy w polce mszę prywatną się praktykuje ? Był ktoś na takiej mszy .
Tak. Rok temu. Pasterka na Piasku. W kaplicy odprawiał x. Grzegorz, a przy bocznym ołtarzu x. Konstantyn - Msza prywatna. I tak się złożyło, że na niej byłem.

Ja pytałem o Novus Ordo
A to przepraszam, niedoczytałem. Późna pora i wzrok juz nie ten...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Reforma reformy - mój wkład « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!