Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 00:56:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego.  (Przeczytany 11832 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 12, 2011, 22:56:55 pm »

Chodziło mi o grzesznika odmawiającego Zdrowaś Maryjo.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 13, 2011, 06:16:06 am »

Grzech powszedni osłabia miłość do Boga, a grzech śmiertelny ją niszczy. Stąd jasny wniosek, że nie można jednocześnie prawdziwie kochać Pana Boga i być w stanie grzechu ciężkiego.

To co? Zamykamy koscioly. Ksiezy na Ksieżyc. A do Nieba tylko obywatel Salwowski.

Wychodzi pan czasem z domu? Kazde wyjscie, to okazja do grzechu. Co tam, siedzenie przed komputerem, to tez grzech, bo mozna ten czas spedzic pozytecznie na lezeniu krzyzem z podlaczona kroplowka i lewatywa.

Wydaje mi sie, ze pan tez nie zrozumial, po co Bóg zesłał Jezusa Chrystusa na Ziemię.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 13, 2011, 22:25:34 pm »

Może po prostu pewnych wypowiedzi świętych nie przenosić na współczesny grunt? Albo je lepiej wyjaśniać.
Zapisane
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 13, 2011, 23:00:06 pm »

Może po prostu pewnych wypowiedzi świętych nie przenosić na współczesny grunt? Albo je lepiej wyjaśniać.
Modernizm czystej wody  :D
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Highlander
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 14, 2011, 01:02:31 am »

Może po prostu pewnych wypowiedzi świętych nie przenosić na współczesny grunt? Albo je lepiej wyjaśniać.
Modernizm czystej wody  :D

Znajduje Pan modernizm w pierwszej czesci zdania czy drugiej? I na czem on wg Pana polega?
Tylko prosze niech mi Pan nie cytuje wlasnych ksiazek.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 14, 2011, 06:04:32 am »

W czym modernizm? Ja nie mówiłem o teologii tylko o podejściu niektórych świętych do pewnych aspektów życia z którymi owi święci się nie zgadzali. A to z czym się nie zgadzali miało swoje miejsce i czas. To wszystko.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 14, 2011, 07:50:54 am »

A do Nieba tylko obywatel Salwowski.

Obywatel? Do Nieba wchodzą święci, a nie obywatele. ;)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 14, 2011, 09:29:42 am »

Może po prostu pewnych wypowiedzi świętych nie przenosić na współczesny grunt? Albo je lepiej wyjaśniać.
Modernizm czystej wody  :D

Odwrotnie, chałupnicze interpretowanie wypowiedzi świętych to typowo protestancka cecha brawaryzmu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:08:40 am »

Może po prostu pewnych wypowiedzi świętych nie przenosić na współczesny grunt? Albo je lepiej wyjaśniać.
Modernizm czystej wody  :D

Znajduje Pan modernizm w pierwszej czesci zdania czy drugiej? I na czem on wg Pana polega?
Tylko prosze niech mi Pan nie cytuje wlasnych ksiazek.
Typowe dla modernizmu i modernistów jest twierdzenie, iż z daną częścią tradycyjnego nauczania katolickiego nie trzeba się obecnie zgadzać w sensie dosłownym, gdyż było ono formułowane w innych okolicznościach kulturowo-historycznych. "To były inne czasy" - mówią moderniści i poniżej powtarza to też Major.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 14, 2011, 11:13:50 am »

Może po prostu pewnych wypowiedzi świętych nie przenosić na współczesny grunt? Albo je lepiej wyjaśniać.
Modernizm czystej wody  :D

Odwrotnie, chałupnicze interpretowanie wypowiedzi świętych to typowo protestancka cecha brawaryzmu.
Chałupnicze interpretowanie wypowiedzi świętych to raczej typowa cecha niektórych modernistycznie nastawionych tradycjonalistów.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 14, 2011, 15:32:26 pm »

Szczytowe osiągnięcie brawaryzmu:

modernistycznie nastawieni tradycjonaliści

R.O.T.F.L.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Highlander
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 14, 2011, 15:43:11 pm »

Może po prostu pewnych wypowiedzi świętych nie przenosić na współczesny grunt? Albo je lepiej wyjaśniać.
Modernizm czystej wody  :D

Odwrotnie, chałupnicze interpretowanie wypowiedzi świętych to typowo protestancka cecha brawaryzmu.
Chałupnicze interpretowanie wypowiedzi świętych to raczej typowa cecha niektórych modernistycznie nastawionych tradycjonalistów.

Panie Bravario
Irystyka tez u Pana nie najwyzszych lotów.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 14, 2011, 16:49:41 pm »

Moje słowa dotyczyły obyczajowości a nie teologii. Nie wiem czy to do Pana Mirosława doszło. Zresztą nie wiem czy tamte czasy były lepsze od naszych.
Powtarzam jeszcze raz że nie wydaje mi się że modlitwa grzesznika jest do niczego. No chyba że ktoś jest grzesznikiem zatwardziałym który specjalnie grzeszy żeby grzeszyć i obrażać Boga. Nie wszyscy grzesznicy którzy ciężko grzeszą faktycznie na swoje barki przyjmują grzech ciężki. Nie wiem czy zrozumiale się wyraziłem?
Zapisane
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 17, 2011, 11:24:12 am »

Moje słowa dotyczyły obyczajowości a nie teologii. Nie wiem czy to do Pana Mirosława doszło. Zresztą nie wiem czy tamte czasy były lepsze od naszych.
Czyli jesteś modernistą, jeśli chodzi o teologię moralną. To co w sferze teologii dogmatycznej, biblijnej, etc, wyprawiają moderniści, Ty przyjmujesz za słuszne w teologii moralnej. Czasy się zmieniły, kultura się zmieniła, ludzie się zmienili,  a więc wiele z dawnych ocen moralnych nie należy brać współcześnie na poważnie - tak mówią moderniści jeśli chodzi o moralność, de facto Ty też tak twierdzisz.
I naprawdę rzecz nie w tym, czy dawne czasy było moralniejsze od obecnych czy nie (osobiście uważam, że pod pewnymi względami były gorsze pod tym względem). Rzecz w tym, iż powoływanie się na zmianę kulturowo-historycznych okoliczności, jako powód do nieprzejmowania się tradycyjnym nauczaniem Kościoła na pewne kwestie moralne, jest najczęściej zwykłym modernistycznym wykrętem.

Powtarzam jeszcze raz że nie wydaje mi się że modlitwa grzesznika jest do niczego.
A kto tak twierdzi? Chyba nie czytałeś wklejonych przeze mnie wypowiedzi św. Proboszcza z Ars. On tam wyraźnie zastrzega:
Ale może powiecie: Z tego wynika, że trzeba przestać się modlić, skoro to tak bardzo znieważa Boga. - Nie o to mi chodziło, kiedy dowodziłem, że wasze modlitwy w stanie grzechu są kłamstwem. Chciałem tylko, żebyście wołali do Boga: <Boże, ja Cię teraz nie kocham, ale spraw, żebym Cię kochał>. Zamiast mówić: <Boże, bardzo żałuję, że Cię zasmuciłem - mówmy raczej: Boże, nie czuję żalu za grzechy; udziel mi skruchy, której tak bardzo potrzebuję. Niech porzucę złości, niech się ich boję. O Boże, spraw, żebym występek miał w wiecznej nienawiści, dlatego, że to Twój największy wróg - wróg, który spowodował Twoją mękę i śmierć krzyżową, który pozbawia człowieka Twojej łaski i przyjaźni i na zawsze oddziela go od Ciebie>.
A więc nie chodzi o to, że notoryczny grzesznicy mają przestać się modlić, lecz o to, by w swych modlitwach nie dopuszczali się kłamstwa i nieszczerości, co byłoby dodatkową nieprawością obrażającą Pana Boga.
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 17, 2011, 11:49:34 am »


Czyli jesteś modernistą,
Etykietowanie jest zniekształceniem poznawczym wystepującym np. w depresji.
Czy mógłby Pan zadać sobie trud bardziej inteligentnego odniesienia się do wypowiedzi pana Majora ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2011, 17:10:55 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa notorycznego grzesznika - pytanie do pana Mirosława Salwowskiego. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!