Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:08:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej  (Przeczytany 99180 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #105 dnia: Lipca 10, 2013, 21:43:03 pm »

Czy ktoś może mi objaśnić, co to takiego jest ów "kościół równoległy", którym Bractwo nie jest?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #106 dnia: Lipca 12, 2013, 17:42:08 pm »

Było o tym tu:
[...]

Pamiętam ten wątek, oczywiście - ale on nic nie wyjaśnił :(

Wiem, że FSSPX to prawdziwy, rzymski kościół katolicki. No dobrze, to w takim razie czym jest kościół, powiedzmy, oficjalny? Czy też jest prawdziwym, rzymskim kościołem katolickim?

Ale skoro tak, to mamy pewien problem. Np. w moim mieście jest kaplica FSSPX i oficjalna katedra, dość blisko od siebie. W katedrze zabraniają chodzić do FSSPX, u FSSPX zabraniają chodzić do katedry. Można powiedzieć, że albo się człowiek przypisuje do jednych, albo do drugich. Do obydwu niepodobna, tak jak punkt nie może leżeć na dwóch prostych równoległych jednocześnie.

Może więc zapytam precyzyjniej: czym musi się charakteryzować kościół, aby można go było nazwać "kościołem równoległym"?  Chodzi mi o wyliczenie, że "kościół równoległy" ma cechy X, Y, Ż, a tymczesem  FSSPX tych cech nie ma. Może to jest gdzieś jasno wytłumaczone w pismach abp Lefebvre, ale będę wdzięczny, jeśli ktos mi streści.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #107 dnia: Lipca 31, 2013, 13:29:52 pm »

Papież ponownie porównuje katolickich tradycjonalistów do pelagian

http://news.fsspx.pl/2013/07/papiez-ponownie-porownuje-katolickich-tradycjonalistow-do-pelagian/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #108 dnia: Sierpnia 04, 2013, 10:15:28 am »

Francja: Zmarł Jan Madiran

http://news.fsspx.pl/2013/08/francja-zmarl-jan-madiran/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #109 dnia: Sierpnia 04, 2013, 13:05:06 pm »

Papież ponownie porównuje katolickich tradycjonalistów do pelagian

http://news.fsspx.pl/2013/07/papiez-ponownie-porownuje-katolickich-tradycjonalistow-do-pelagian/
Ja bym to odniósł do kikokarmenatu i wszelkich sekt poszukujących powrotu do "korzeni apostolskich". Oczywiście nie bronię tu Biskupa Rzymu tylko proponuję metodę zwrócenia jego słów w stronę prawdziwych wrogów Kościoła.


P.S. KAI kłamie. jako oddział GW dla głupich katoli.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2013, 13:07:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #110 dnia: Sierpnia 04, 2013, 13:28:43 pm »

Papież Franciszek: "Pojawia się zasadniczo w formie restauracji." - Msza u neonów jest jak w restauracji - zwykły posiłek na siedząco, z przygrywającą gitarką
"W obliczu zła w Kościele poszukuje się rozwiązania wyłącznie dyscyplinarnego," - bezwzględne i posłuszne słuchanie katechistów, w każdej wręcz sferze życia
"wskrzeszając przestarzałe formy zachowania, które nawet kulturowo nie mogą być znaczące." - Msze w katakumbach, improwizowane, brak jednolitej liturgii, brak odpowiednich szat liturgicznych, prostota, ubóstwo, publiczne wyznawanie grzechów, upodabnianie do liturgii żydowskiej i mitycznych "pierwszych chrześcijan"
"W Ameryce Łacińskiej zjawisko to występuje w małych grupach," - oddzielonych od życia parafialnego
"Usiłuje «odzyskać» utraconą przeszłość" - j.w.
"Wszelka projekcja utopijna (ku przyszłości) lub restauracji (ku przeszłości) nie jest z dobrego ducha”
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #111 dnia: Września 17, 2013, 15:38:36 pm »

Litwa: Ks. Marek Potvin FSSPX rozpoczyna posługę w Kownie

W ostatnich dniach sierpnia br. do przeoratu Bractwa Św. Piusa X w Kownie przybył ks. Marek Potvin, skierowany na Litwę aby wspomóc w pracy duszpasterskiej kowieńskiego przeora ks. Jana (Shane’a) Pezzuttiego i ks. Wernera Boesingera, ponieważ ks. Józef Persie, dotąd rezydujący na Litwie, został przeniesiony do Kanady.

(...)

http://news.fsspx.pl/2013/09/litwa-ks-marek-potvin-fsspx-rozpoczyna-posluge-w-kownie/

Ks.Marc Potvin - Kanadyjczyk jest jednym z księży wyświęconych w tym roku w Winonie ( nie mylić ze słynnem hokeistą !). Pochodzi z Alberty i myślę, że będzie mu bardzo "egzotycznie" na Litwie, zwłaszcza, że nie zna języka. Trochę dziwi nas taka polityka personalna. Tutaj przyjeżdżają księża, którzy nie znają naszych realiów, a język angielski nie jest ich pierwszym. Kanadyjczyków zaś wysyła się na koniec świata. Czasem zastanawiamy się nas zasadnością takiego przetasowania  ???
http://www.sspxseminary.org/files/flyers/ordinations2013.pdf
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #112 dnia: Października 06, 2013, 19:07:02 pm »

http://news.fsspx.pl/2013/10/50-rocznica-zawiazania-coetus-internationalis-patrum/
Cytuj
Jak napisał ks. Ramón Anglés, autor jego biografii, „Arcybiskup publicznie skarżył się na obecność w podkomisjach niekatolików i osób o wątpliwych przekonaniach, takich jak Küng, Ratzinger (w czarnym garniturze i pod krawatem), Rahner, Congar, Schillebeeckx i spółka”

Znać lekturę Novusordowatch, Traditionaction, a może nawet i FatimaMovement.
Mieć pretensje do liberałów, że "zawładnęli" Soborem, to jak mieć pretensję, do PO, że wygrała wybory.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #113 dnia: Listopada 15, 2013, 20:26:05 pm »

Ile razy czytam taki tekst, gdzie jest wtrącenie o Soborze Watykanskim II wstawione ewidentnie na siłę, to mi się przypominają dawne artykuły z prasy PRL-owskiej. Wtedy też do "ideowo podejrzanych" artykułów często wstawiano coś o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim albo przewodniej roli partii, niezależnie czy to miało związek z artykułem, czy nie. Zwiększało to jednak szanse na pozytywną opinię cenzora.

No ale papież chyba nie musi się martwić, czy cenzura przepuści?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #114 dnia: Listopada 16, 2013, 09:42:47 am »

To jest ten fragment - pogrubione:
Cytuj
Poprzez celebrację świętych misteriów w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego i kierując się Konstytucją o liturgii Sacrosanctum Concilium, a także przez przekazywanie wiary apostolskiej tak, jak ją przedstawia Katechizm Kościoła katolickiego, może ono [FSSP] przyczynić się – w wierności żywej Tradycji Kościoła – do lepszego zrozumienia i wdrażania postanowień II Soboru Watykańskiego

Swoją drogą, p. Jakub nie zauważył tego: "możliwość przeżywania ich wiary w pełnej jedności Kościoła", Można odebrać to jako oficjalną sugestię, że neo-wiara to coś już innego niż wiara katolicka. I żeby być w jedności z neo-kościołem, katolicy muszą uzyskać specjalną zgodę na wyznawanie swej wiary.

Dopis:
Wreszcie ktoś ma odwagę przyznać, że neo-kościół to nie jest "stary" Kościół. Tutaj jest to sugestia, a w K.N.O. jest to powiedziane wprost.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2013, 09:49:04 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #115 dnia: Listopada 16, 2013, 14:14:06 pm »

Cytuj
Wreszcie ktoś ma odwagę przyznać, że neo-kościół to nie jest "stary" Kościół. Tutaj jest to sugestia, a w K.N.O. jest to powiedziane wprost.
Wreszcie? To nic nowego. Chyba z takim podejściem pierwotnie spierał się kard. RatzingerBenedykt XVI mówiąc o hermeneutyce ciągłości (jak w przemówieniu do biskupów w Chile). Proszę zauważyć, że przytoczony ksiądz nie atakuje tutaj FSSPX (owszem nawiązuje do abpa Lefebvre ale nie on jest tutaj głównym celem) ale księdza "pełnej łączności" będącego konsultorem Kongregacji ds. Duchowieństwa. Czyli przytaczany ksiądz granicę między "swoim" a "ich" Kościołem widzi jeszcze wewnątrz struktur diecezjalnych.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #116 dnia: Listopada 20, 2013, 00:53:38 am »

Padre Anselmo to znakomity, bardzo oddany kapłan (znakomity spowiednik), acz równocześnie osoba niezwykle bezpośrednia. Nie znam osób, które by go nie lubiły. Do legend przechodziły jego rozmaite anegdoty, powiedzonka czy ... gafy. Np. na pielgrzymce odmawiając różaniec wymienił tajemnicę trzecią drugą "zawiedzenie św. Elżbiety" i przez dłuższą chwilę nie kojarzył, czemu spowodował salwę śmiechu ;)

Nie wszystkie anegdoty x Anzelma można sprzedać. Bo może kiedyś wróci do Polski ;) Nie palmy przed nim mostów ;)

Bogu dzięki za tego kapłana. Bardzo się cieszę, że poznałem go na samym początku kontaktów z FSSPX.

« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2013, 09:38:33 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #117 dnia: Listopada 20, 2013, 01:15:43 am »

Pamiętam jak kiedyś wcinając kolację w przeoracie słyszałem od niego jakąś dykteryję. Nagle przerwał, skupił na mnie wzrok i wtrącił:
-Bo musisz wiedzieć, że wszystkie narody mówią; "jest tragicznie, ale nie beznadziejnie" a jedni Austriacy; "jest beznadziejnie, ale jeszcze nie tragicznie".  ;D
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #118 dnia: Listopada 20, 2013, 09:25:42 am »

... Np. na pielgrzymce odmawiając różaniec wymienił tajemnicę trzecią "zawiedzenie św. Elżbiety" i przez dłuższą chwilę nie kojarzył, czemu spowodował salwę śmiechu ;) ...
Z tego, że drugą przerobił w trzecią? ;) Nieładnie ;).

P.S. Osobiście chropowatości językowe Ojców odbieram bardzo pozytywnie, już wspominałem, jak do dziś pamiętam kazanie Księdza Karola, który mówił, że jesteśmy w Planie Bożym niczym kamienie z Mozaik i jakże by wyglądał Mozaik, gdyby kamienie układały się same według własnego upodobania nie popartego widokiem całości Mozaik. Gdyby zwyczajnie mówił o jakiejś mozaice, czy bym to do dziś pamiętał?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #119 dnia: Listopada 20, 2013, 09:39:42 am »

Zgadzam się z Panem :)

św. Pius X powinien być patronem tłumaczy i poliglotów ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!