Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 12, 2024, 21:56:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232130 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 Drukuj
Autor Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej  (Przeczytany 101880 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #225 dnia: Marca 11, 2015, 12:21:16 pm »

Nie chcę tworzyć nowych wątków, ale czy maile kapłanów , które do tej pory były na stronie piusx.org.pl, a dawno temu zniknęły, są aktualne? Wie ktoś?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #226 dnia: Marca 11, 2015, 15:33:06 pm »

Kto nękał to nękał, tego nie wiem. Jednak szkoda, bo człowiek mógł się poradzić duchowo.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #227 dnia: Marca 11, 2015, 16:38:02 pm »

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać ;D

Z jakim przesłaniem Wasza Ekscelencja zwróciłby się dziś do rodzin?
-Odwagi!(...)

Prawie jak Kiko. Coraggio!
Zapisane
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #228 dnia: Marca 11, 2015, 21:39:53 pm »

Oj, nie ma się o co srożyć. Po prostu takie głupie, mimowolne skojarzenie miałam, bo jakiś czas temu znajomy neon katował mnie filmem o Kiko,
a tam co chwila było "Odwagi, odwagi". Wie Pani, teraz to wszystko głupio się kojarzy, takie czasy.
A bp Fellaya to bardzo poważam.
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #229 dnia: Marca 12, 2015, 05:22:18 am »

"[...] W ostatnim Liście do przyjaciół i dobroczyńców Wasza Ekscelencja bolał nad trwającym atakiem na rodzinę. Czy mogę prosić o rozwinięcie tego tematu?

Cóż, to temat na cały osobny wywiad! Rodzina jest naturalną, podstawową komórką społeczeństwa. Żyjemy w czasach wielkiej deprawacji, gdy wrogowie Kościoła, wrogowie ludzkiej natury, nie ustają w wysiłkach, aby tę komórkę zniszczyć, zdemoralizować. I próbują to zrobić na kilku poziomach.

Próbują na poziomie związku mężczyzny i kobiety, co jest zagadnieniem dotyczącym natury ludzkiej. Kwestionują stałość małżeństwa oraz to, że jego owocem powinny być dzieci. Gdy o nie chodzi, to propagowanie antykoncepcji daje możliwość rozdzielenia przyjemności i odpowiedzialności, a następstwem tego są grzechy wołające o pomstę do Nieba, takie jak aborcja, czyli zabijanie dzieci w łonach ich matek. To niewypowiedziane zło.

Są jeszcze inne obrzydliwości, jak tzw. związki jednopłciowe, a także ideologia genderyzmu i pogląd głoszący możliwość „zmiany” własnej płci; w końcu zwykłe pokusy przeciwko czystości i wszystkim innym cnotom. W naszych czasach to nic nowego czy specjalnego, ale to wszystko do cna deprawuje ludzkie serca. Oczywiście, zepsucie zawsze miało miejsce, ale obecnie jego wspólnikiem jest państwo i jego prawo! To jest po prostu samobójstwo społeczeństwa zbuntowanego przeciwko Bogu.[...]"

Jeśli to jest o synodzie, to jakoś tak asekuracyjnie, bez wymienienia gdzie ten atak na rodzinę (zamiast obrony) został przeprowadzony i pod jakim autorytetem Ani słowa o zanegowaniu przez synod DOKTRYNY KATOLICKIEJ, wszystko tak jakoś łagodnie. Przy podsumowaniu synodu lepiej chyba spisali się polscy ( i nie tylko) biskupi. Wolę poczytać abpa Gądeckiego...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #230 dnia: Marca 13, 2015, 11:43:43 am »

Jeśli to jest o synodzie, to jakoś tak asekuracyjnie, bez wymienienia gdzie ten atak na rodzinę (zamiast obrony) został przeprowadzony i pod jakim autorytetem Ani słowa o zanegowaniu przez synod DOKTRYNY KATOLICKIEJ, wszystko tak jakoś łagodnie.
Nie - to nie było wcale o synodzie, tylko o atakach na rodzinę w ogólności. Proszę wybaczyć, ale mam wrażenie, że trochę "na siłę" zinterpretowała Pani tą wypowiedź tak, aby pasowała do pewnej z góry określonej tezy.

Ot, pierwsze z brzegu:
Cytuj
http://news.fsspx.pl/2014/11/wywiad-z-bp-fellayem-po-pielgrzymce-fsspx-do-lourdes/

(...)
W mediach wiele się mówi o obecnym synodzie (poświęconym tematowi rodziny – przyp. tłum.). Co powinniśmy o nim sądzić, czego się spodziewać?

Nie ma czego się spodziewać ani na co czekać. Kierunek została wytyczony i wszystko jest jasne. Trzeba to powiedzieć. Jest oczywiste, że chce się bagatelizować sytuację tych, którzy żyją w cudzołóstwie, w stanie grzechu. Chce się to bagatelizować i to jest bardzo, bardzo, bardzo groźne. Kiedy igra się z moralnością, igra się z Bożymi przykazaniami.

Przez dwa tygodnie ośmielano się dyskutować nad kwestiami, które nie podlegają dyskusji! To jest Słowo Boże. Wszystko, co możemy powiedzieć, to „amen”. Oczywiście, musimy się zastanowić, jak pomóc tym ludziom (rozwodnikom w nowych związkach – przyp. tłum.), zawsze musimy o tym myśleć. Ale na pewno nie zrobimy tego mówiąc im, że drzwi są otwarte, podczas gdy nie są. Drzwi, które są otwarte, to drzwi do piekła! Ci biskupi, którzy dzierżą władzę kluczy, czyli otwierania bram Nieba, zamykają je i otwierają bramy piekła. Niebywałe! Szaleństwo, zupełne szaleństwo!

Jak już powiedziałem, kierunek został wytyczony. To prawda, że ​​ten synod nie miał podjąć decyzji; miał zrobić pierwszy krok i zrobił go – kierunek został obrany i nietrudno odgadnąć, do czego doprowadzi kolejny synod. Chyba, że nastąpi o wiele silniejsza reakcja niż widzimy to dzisiaj, ale wątpię, by tak miało być. Niestety, nie będzie!
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #231 dnia: Marca 13, 2015, 14:01:35 pm »

Jeśli to jest o synodzie, to jakoś tak asekuracyjnie, bez wymienienia gdzie ten atak na rodzinę (zamiast obrony) został przeprowadzony i pod jakim autorytetem Ani słowa o zanegowaniu przez synod DOKTRYNY KATOLICKIEJ, wszystko tak jakoś łagodnie.
Nie - to nie było wcale o synodzie, tylko o atakach na rodzinę w ogólności. Proszę wybaczyć, ale mam wrażenie, że trochę "na siłę" zinterpretowała Pani tą wypowiedź tak, aby pasowała do pewnej z góry określonej tezy.[...]

Właśnie ta ogólność jest asekuracją. Ogólnie to może sobie pisać każdy, natomiast tutaj potrzebne są konkrety, po to ten serwis ( i "Zawsze Wierni") istnieje, by pomagać się odnaleźć w bezprecedensowym kryzysie jakiego do tej pory jeszcze KK nie doświadczał na przestrzeni całej swojej historii. Kiedyś mieliśmy różne Krucjaty Różańcowe, a dziś przydałaby się właśnie taka Krucjata w obronie rodziny przed niecnymii zakusami samego papieża i niektórych jego biskupówna katolicką naukę odnośnie małżeństw, sakramentów i rodziny na planowanej drugiej sesji Synodu przez jawne odejście od nauczania Pana Jezusa, nie uważa Pan? Na co czekamy? Wróg JEST w samym Kościele, więcej : ma poparcie samego papieża! Proszę porównać sobie stanowczy głos Arcybiskupa Lefebvre'a odnośnie  Asyżu I i innych nadużyć modernistów, czy chociażby ostry sprzeciw w FSSPX przeciwko beatyfikacji i kanonizacji JP II. Argumenty były nie do odparcia!
Czytając Wiadomości  Tradycji od jakiegoś czasu odczuwam niedosyt, tym bardziej, że w "ZW" wiadomości w ogóle brak (!). Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że "sól powoli traci smak "! Nie wiem dlaczego i jest mi jakoś tak po ludzku, po babsku żal.
Żeby nie być gołosłowną i posądzaną o złe zamiary, proponuję  porównać tematykę wykładów i kazań księży FSSPX jeszcze kilka lat temu? A dziś muzyka kościelna, j.łaciński w liturgii....Tematy te są niewątpliwie ważne, ale w stosunku do wyczynów Franciszka i ekipy, naprawdę DRUGORZĘDNE!

Mamy za to dużo propagandy sukcesu Bractwa, wszędzie nowe kaplice, powołania, budowa seminarium-giganta na wyrost, chyba że zapełnią go polscy klerycy jak to się dzieje np. w Zaitzkofen, w Niemczech, gdzie podobno Tradycja ma się świetnie. A co z powolaniami?
Przecież jako wierni wiemy jak jest...Niewątpliwy rozrost Bractwa i sukcesy apostolatu na pewno cieszą, ale nieustannie podkreślane zanurzają nas jakoś tak w doczesności i trochę jakby "usypiają".

Sprawa zmiany kursu serwisu FSSPX w Polsce z krytyki przejawów modernizmu i apostazji w Rzymie na propagowanie jedności z KK ( siostry dominikanki ze szkolną wycieczką na Watykanie!) i sukcesów FSSPX jest aż nadto zauważalna i ma prawo niepokoić. Wiadomości można doczytać na Rorate Caeli i "The Remnant", ale kto nas obroni przez rzetelną informację chociażby?
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2015, 14:13:56 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #232 dnia: Marca 13, 2015, 18:02:32 pm »

Tak, tak. Przynaleznosc Bractwa do Kosciola katolickiego niepokoi. Zwlaszcza modernistow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #233 dnia: Marca 13, 2015, 18:34:57 pm »

Strony zagraniczne FSSPX też zmieniły design na modernistyczny  ;)

http://fsspx.de/
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #234 dnia: Marca 13, 2015, 20:57:32 pm »

Strony zagraniczne FSSPX też zmieniły design na modernistyczny  ;)

http://fsspx.de/

Prawie tak jak tu : http://sspx.org/
lub tu:  http://sspx.ca/
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #235 dnia: Marca 15, 2015, 10:03:43 am »

Strony zagraniczne FSSPX też zmieniły design na modernistyczny  ;)

http://fsspx.de/
Ten nowy design ma urok świeżo bielonej wapnem ściany. Żeby chociaż jaki obraz powiesili pod powałą...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #236 dnia: Marca 22, 2015, 12:16:12 pm »

Skoro nowiny to nowiny ..:
http://stmarcelinitiative.com/email/en-concerning-the-episcopal-consecration-of-fr-jean-michel-faure.html
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #237 dnia: Marca 22, 2015, 13:06:03 pm »

Strony zagraniczne FSSPX też zmieniły design na modernistyczny  ;)

http://fsspx.de/
Ten nowy design ma urok świeżo bielonej wapnem ściany. Żeby chociaż jaki obraz powiesili pod powałą...
Pani Warmiaczko,
 ale my się nie modlimy do tabletu czy laptopa....To jest tylko strona internetowa.
 Kiedy taka ładna będzie w Polsce?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #238 dnia: Kwietnia 12, 2015, 05:24:22 am »

Najwidoczniej bp Fellay nie przewiduje konieczności wyświęcenia w przyszłości biskupa dla FSSPX. Cały ten wywód ks. Gleize ( proszę zwrócić uwagę, że ta profesura nie jest związana z jakimś dorobkiem naukowym, a raczej dotyczy piastowanego stanowiska na tej samej zasadzie jak byłam onegdaj panią profesor w LO posiadając zaledwie mgr przed nazwiskiem ) stawia pod znakiem zapytania również ważność i zasadność tej ewentualnej konsekracji.
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #239 dnia: Kwietnia 12, 2015, 16:12:48 pm »

Na moim ekranie pani wpis zajmuje trzy linijki. Z tego dwie linijki poswiecone sa omowieniu jakze wazkiej kwestii uzycia terminu "profesor". Oczywiscie kazdy poza pania zrozumial, ze jest tu ono synonimem slowa "wykladowca". Ale prosze dalej tropic spiski i manipulacje. Swietnie pani idzie. Gratulacje.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy serwis newsowy FSSPX: Wiadomości Tradycji katolickiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!