Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:31:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Kościół na Wschodzie...
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kościół na Wschodzie...  (Przeczytany 1139 razy)
Najmłodszy syn
bywalec
**
Wiadomości: 72

« dnia: Czerwca 04, 2012, 22:41:41 pm »

Ukazała się niedawno wspaniała książka młodego redaktora- Kajetana Rajskiego*- dotycząca Kościoła za wschodnią granicą Polski. To zbiór wspomnień ludzi, którzy musieli się zmierzyć z aparatem komunistycznym albo po transformacji z nowymi dręczycielami oraz ofiarowali się do końca drugiemu człowiekowi, a przede wszystkim Zbawicielowi ("Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" Mk 16,15). Nie brak wzruszających historii oraz tych dodających otuchy w coraz bardziej laicyzującej się Polsce. Kościół trwa! Mimo prześladowań trwa. Szczerze powiem, że na początku można sobie darować wstęp Wielebnych Przedmówców i zacząć od właściwej treści, a dopiero po skończeniu wrócić do recenzji**.
A co jeśli...
...nie mogę kupić?
...nie mam czasu? itd.
Wystarczy, że klikniesz na Facebooku "Lubię to". Może twoi znajomi się skuszą.
https://www.facebook.com/Oto.Jestem.Ksiazki.Pod.Redakcja.Kajetana.Rajskiego
Książka godna polecenia. W obliczu szamba jakie proponuje nam "świat gwiazd telewizyjnych" lub choćby nawet infantylnych książeczek (około)religijnych warto wesprzeć w reklamie tak cenną pozycję. Polecam Państwu.

*niektórzy kojarzą go z Róży ŻRFF.
**nie żebym odradzał, ale odradzam bo można się zniechęcić.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 29, 2015, 22:43:25 pm »

Cytuj
Ukazała się niedawno wspaniała książka młodego redaktora- Kajetana Rajskiego

A ja polecam  lekturę wywiadu, którego udzielił p. Małgorzacie Kupiszewskiej, bratanicy śp. prof. Henryka Kupiszewskiego, dla portalu Pressmania.pl. Troszkę o ostatnich wyborach, o postkomunistycznej III RP i jej społeczeństwie, o "Wilczętach" i o nim samym.

Historyk to prorok patrzący wstecz – rozmowa z Kajetanem Rajskim
(...)
http://pressmania.pl/?p=14846
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Kościół na Wschodzie... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!