Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 08:38:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dzieci uczestniczą we Mszy Świętej - kolejna książeczka "instruktażowa"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Dzieci uczestniczą we Mszy Świętej - kolejna książeczka "instruktażowa"  (Przeczytany 2133 razy)
michal_k
Gość
« dnia: Maja 05, 2009, 09:40:34 am »

Przedstawiam kolejna książeczke wyjaśniającą dzieciom zasady uczestnictwa we Mszy Świętej.
Ta ksiażeczka wydana jest przez Księgarnię Św. Jacka w Katowicach - niestety nie wiem kiedy została wydana. Gdy byłem dzieckiem trocheja "poprawiłem" (graficznie) - za co z góry przepraszam. Oto skany:







































Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 05, 2009, 11:08:14 am »

Naprawdę ładnie pomalowane.

A może warto by wydać coś takiego dla obecnych i przyszłych maluchów?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
michal_k
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 05, 2009, 11:42:45 am »

Wydać by można - tylko do dzisiejzych "parafialnych" realiów to nie pasuje niestety... Chyba najpierw trzeba by wydać takie ksiażeczki dla rodziców a potem dla ich dzieci ....
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 05, 2009, 12:28:02 pm »

Naprawdę ładnie pomalowane.

A może warto by wydać coś takiego dla obecnych i przyszłych maluchów?

Myślę, że taką funkcję spełnia komiks "Twoja Msza".
Twoja Msza to komiks inny niż wszystkie. Przedstawia tradycyjną katolicką naukę o Mszy św. w przystępny, zrozumiały dla dzieci sposób, a jednocześnie jest arcyciekawa i pouczająca dla dorosłych. To sprawia, że Twoja Msza to wspaniałe narzędzie katechetyczne dla czytelników w każdym wieku.

Reprint książki z 1954 r. (z imprimatur Franciszka kardynała Spellmana). W tej prawie 100-stronicowej barwnej książce można znaleźć nie tylko szczegółowy opis wszystkich części Mszy św., ale również objaśnienie przygotowania do Mszy św., poszczególnych części stroju kapłana, ołtarza, świątyni oraz nieco historii liturgii.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 05, 2009, 13:09:02 pm »

Wydać by można - tylko do dzisiejzych "parafialnych" realiów to nie pasuje niestety... Chyba najpierw trzeba by wydać takie ksiażeczki dla rodziców a potem dla ich dzieci ....

Przecież uczestniczący w Mszach trydenckich mają wiele dzieci z tego co zauważyłam więc pasuje.
Nie miałam na myśli zwykłych parafii.

A co do komiksu. Tak bardzo dobra pozycja, ale myślę że komiks się dla dzieci nadaje od pewnego wieku dopiero. Może się mylę.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 05, 2009, 13:30:53 pm »

Obie te pozycje nadają się do samodzielnego czytania dla dzieci od pewnego wieku, a jakiego to na pewno najlepiej wiedzą ich rodzice. A do tego wieku, każda z nich powinna być czytana przez rodziców z pewnymi uproszczeniami i tłumaczeniem.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 05, 2009, 13:45:01 pm »

Ale do pewnego wieku im mniej obrazków na stronie tym lepiej ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 05, 2009, 13:52:27 pm »

Zawsze mi się wydawało, że im młodsze dzieci tym więcej obrazków i tak postępowałam ze swoimi dziećmi. Ale może to ja się teraz mylę? :)
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 05, 2009, 13:56:33 pm »

Na stronie...

Może ja się mylę, nie mam żadnego doświadczenia ale wg mnie komiks to za dużo bodźców na raz dla małego dziecka. Jeden obrazek na stronę tak i o ile pamiętam tak są konstruowane książeczki dla dzieci, więcej obrazków na jednej stronie to za dużo, a tak wygląda komiks. Chyba że tenże wygląda inaczej niż każdy inny komiks, nie miałam niestety w ręce, widziałam tylko okładkę.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 05, 2009, 14:31:46 pm »

Chyba że tenże wygląda inaczej niż każdy inny komiks, nie miałam niestety w ręce, widziałam tylko okładkę.

wygląda jak każdy inny komiks
zaopatrzyłem się w niego, zanim poszedłem pierwszy raz na Mszę trydencką :)
jako już "dziecko od pewnego wieku" potwierdzam jego walory :)
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Dzieci uczestniczą we Mszy Świętej - kolejna książeczka "instruktażowa" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!