Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 06:16:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Forma nadzwyczajna"... czyli Gość Niedzielny zadziwiająco dobrze o KRR
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: "Forma nadzwyczajna"... czyli Gość Niedzielny zadziwiająco dobrze o KRR  (Przeczytany 11492 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 13, 2011, 12:01:22 pm »

Dowiedzialem sie, ze pan Barcikowski zaangazowany jest w "Christianitas". Juz rozumiem jego niechec do Bractwa Kapłańskiego Piusa X. :)

Refleks szachisty po siedmiu zawałach :))))

Trzeba wszakoż powiedzieć szachiście, że niemało się w tradiświatku zmieniło. Niech sobie zajrzy na stronę http://christianitas.pl/ by dostrzedz, że regularnie i rzetelnie informuje ona o Bractwie i jego piśmie "Zawsze Wierni". Nie ma od dość dawna wojenki Christianitas - FSSPX

Strona christianitas.pl i jej redagowanie nie leży w gestii pisma "Christianitas" i za treści, jakie tam się pojawiają redakcja pisma odpowiedzialności nie ponosi. Stroną pisma jest: pismo.christianitas.pl .
Żadnej wojenki z FSSPX pismo "CHristianitas" nigdy nie toczyło,  po prostu w wielu sprawach z FSSPX i z otaczającymi je środowiskami reakcja pisma się nie zgadzała okazjonalnie dając temu wyraz.
Każdy jednak, kto miał w ręku jakikolwiek numer "Christianitas" wie, że FSSPX stanowi margines zainteresowań redakcji pisma.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 13, 2011, 12:18:37 pm »

http://christianitas.pl/?dz=4 pokazuje, że domena należy do wydawcy pisma. Trudno sądzić, by wydawca i red nacz byli ze sobą w konflikcie, zresztą podany przez Ciebie adres wskazuje, że właściwa strona jest poddomeną strony głównej.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 13, 2011, 12:25:22 pm »

http://christianitas.pl/?dz=4 pokazuje, że domena należy do wydawcy pisma. Trudno sądzić, by wydawca i red nacz byli ze sobą w konflikcie, zresztą podany przez Ciebie adres wskazuje, że właściwa strona jest poddomeną strony głównej.

Daruj sobie śledztwo. Strona christianitas.pl nie jst stroną pisma. Koniec kropka.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 13, 2011, 13:24:25 pm »

katolikom uczestniczyc w mszach sw. lefebrystow po prostu nie wolno - nie to, co w nabozenstwach kalwinskich.

Myślę, że  chodzi nie o wizytę, ale wypełnienie obowiązku niedzielnego. Tego obowiązku nie wypełnia uczestnictwo w nabożeństwie kalwińskim. Słyszałem, że tę kwestię uregulowano pozytywnie w 2003. Zna ktoś dokument?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 13, 2011, 19:29:11 pm »

Znamy:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3217.msg67494.html#msg67494
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 13, 2011, 19:56:09 pm »

Dzięki bardzo Panie Bartku. A co z sakramentami? Logiczne wydaje się że można.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 13, 2011, 20:29:04 pm »

Każdy jednak, kto miał w ręku jakikolwiek numer "Christianitas" wie, że FSSPX stanowi margines zainteresowań redakcji pisma.
Za to o bajeczkach niejakiego Tolkiena - skolko ugodno ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 13, 2011, 20:39:34 pm »

Każdy jednak, kto miał w ręku jakikolwiek numer "Christianitas" wie, że FSSPX stanowi margines zainteresowań redakcji pisma.
Za to o bajeczkach niejakiego Tolkiena - skolko ugodno ;).
"bajeczki niejakiego Tolkiena" to szczytowe osiągnięcie katolickiej literatury pięknej XX wieku
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 13, 2011, 21:24:08 pm »

odnośnie fałszywej informacji, bo Stolica Apostolska co innego orzeka.

Nie oburzajcie się za może głupie pytanie. Nie mam za bardzo czasu poszukać a przyda mi się bardzo taka informacja. Bo szczerze mówiąc nigdzie nie spotkałem się z oficjalną wypowiedzią Stolicy Apostolskiej potwierdzającą, że spełnia się obowiązek niedzielny na mszy w Bractwie. Może mi ktoś podać źródło tej informacji? Bo często muszę rozprawiać na ten temat a to będzie argument finito. 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 13, 2011, 21:33:47 pm »

Powyżej pan Bartek podał link do wątku;  Pozwolenie Komisji ED na udział w Mszach Św. sprawowanych przez kapłanów FSSPX.

W 2008 roku ks. Karol Stehlin, odpowiadając na artykuł z „Dziennika Bałtyckiego“, 6.02.2008, w którym było postawione wiele zarzutów pod adresem Bractwa, m.in. w swoim liście napisał:
 
"(...)
W liście do zapytującego o tę sprawę wiernego z 6 października 1995 r. (Nr 123/95) abp Kamil Perl z Pontyfikalnej Komisji „Ecclesia Dei” stwierdził, że uczestnictwo w Mszach i sakramentach szafowanych w kaplicach Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X nie posiada formalnie charakteru popełnienia schizmy. W komunikacie Komisji „Ecclesia Dei” z 18 stycznia 2003 r., można przeczytać, że „W ścisłym sensie można wypełnić swój niedzielny obowiązek uczestnicząc we Mszy odprawianej przez kapłana Bractwa św. Piusa X (...) Nie jest grzechem uczestniczyć w takiej Mszy, o ile uczestniczący nie wyraża chęci zerwania łączności z Ojcem Świętem (...) Wydaje się, że skromna ofiara na tacy podczas takiej Mszy może być usprawiedliwiona”. Bardzo pouczająca historia spotkała bpa Józefa Ferrario z Honolulu na Hawajach, który 1. maja 1991 r. ekskomunikował kilku wiernych świeckich za uczestnictwo w liturgii sprawowanej przez kapłanów naszego Bractwa. „Ekskomunikowani” odwołali się do Stolicy Apostolskiej w wyniku czego nuncjusz apostolski w Waszyngtonie, na polecenie kard. Józefa Ratzingera, ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, wydał 28. czerwca 1993 r. oświadczenie, w którym uznał decyzję bpa Ferrario za pozbawioną podstaw i ważności.
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 13, 2011, 21:52:39 pm »

Dzięki!
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 13, 2011, 21:55:13 pm »

Nie oburzajcie się za może głupie pytanie. Nie mam za bardzo czasu poszukać a przyda mi się bardzo taka informacja. Bo szczerze mówiąc nigdzie nie spotkałem się z oficjalną wypowiedzią Stolicy Apostolskiej potwierdzającą, że spełnia się obowiązek niedzielny na mszy w Bractwie. Może mi ktoś podać źródło tej informacji? Bo często muszę rozprawiać na ten temat a to będzie argument finito.
tutaj
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 13, 2011, 21:58:28 pm »

Znowu dzięki!
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 13, 2011, 22:12:51 pm »

abp Kamil Perl

prałat, nie arcybiskup
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 13, 2011, 22:34:29 pm »

Każdy jednak, kto miał w ręku jakikolwiek numer "Christianitas" wie, że FSSPX stanowi margines zainteresowań redakcji pisma.
Za to o bajeczkach niejakiego Tolkiena - skolko ugodno ;).

Jeden numer.
A Tolkiena czytać warto.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Forma nadzwyczajna"... czyli Gość Niedzielny zadziwiająco dobrze o KRR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!