Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 09:19:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Forma nadzwyczajna"... czyli Gość Niedzielny zadziwiająco dobrze o KRR
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: "Forma nadzwyczajna"... czyli Gość Niedzielny zadziwiająco dobrze o KRR  (Przeczytany 11481 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 12, 2011, 20:39:38 pm »

> Red. Sękowski generalnie OK.

Fan Iron Maiden :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 12, 2011, 20:42:58 pm »

Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że Arkadiusz Robaczewski nigdy w swoim życiu nie wypowiedział zdania, które w tym wątku niektórzy próbują mu imputować.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 12, 2011, 20:46:58 pm »

To super, i ja się cieszę, ale z gazety dziwnie to zabrzmiało.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 12, 2011, 20:57:50 pm »

Ja też uważam, że Pan Arkadiusz takich słów by nie wypowiedział, bo wielokrotnie widziałem go w kościele FSSPX w Radości na mszy.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 12, 2011, 21:00:06 pm »

A to tym bardziej jesteśmy tego pewni. Niestety czytelnik może tego nie wiedzieć.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 12, 2011, 21:34:38 pm »

Przecież to w sposób oczywisty nie jest wypowiedź p. Robaczewskiego. Kol. Mama powinna przeprosić.
To nieszczęsne zdanie, na ile znam stosunki panujące w GN zostało dopisane przez redakcję i narzucone red. Sękowskiemu.
Red. Sękowski generalnie OK.


@ Barcikowski
Stosunki panujące w GN czytelnicy nie znają i nikt nie będzie wiedział przez kogo to zostało narzucone, a przez kogo napisane. Powyżej napisałam:

To tak w tym artykule pisze? bo nie czytałam i jakoś nie mam ochoty.
prosze przeczytac, zobaczyc czyje to slowa... i jeszcze co mowi ks. bac

I niestety z tego  fragmentu artykułu można tak wyczytać. Proszę czytać co inni też piszą, a piszą tak:

"... to tylko zostało błędnie jemu zasugerowane"

"To powinni sprostować. Bo z tak napisanego, jasno wynika co innego."

" Z tekstu nie wynika, że on to mówi, ale nie wynika też jasno, że to jest wypowiedź po prostu autora artykułu."


@traditio

pytam, kto i co imputuje??? Proszę pana, trochę żyję na tym świecie i znam ludzi z tradiświatka i p. Robaczewskiego też i wiem kto to jest. Tu chodzi o to że taka bylejaka wypowiedź, tak ni pies ni wydra poszła w kraj, i ludzie tak to niestety odczytają.

Następna sprawa, jak napisali: "katolikom uczestniczyc w mszach sw. lefebrystow po prostu nie wolno" to zwykła rzetelność dziennikarska nakazuje podać źródło takiej informacji, a nie kłamać, czy narzucać kłamstwo.  Na kłamstwie nikt nic dobrego jeszcze nie zbudował. To może mnie pan przeprosi panie Barcikowski, a sam dalej niech się pan ćwiczy w cnotach.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 12, 2011, 21:54:07 pm »

Przecież to w sposób oczywisty nie jest wypowiedź p. Robaczewskiego. Kol. Mama powinna przeprosić.
To nieszczęsne zdanie, na ile znam stosunki panujące w GN zostało dopisane przez redakcję i narzucone red. Sękowskiemu.
Red. Sękowski generalnie OK.


@ Barcikowski
Stosunki panujące w GN czytelnicy nie znają i nikt nie będzie wiedział przez kogo to zostało narzucone, a przez kogo napisane. Powyżej napisałam:

To tak w tym artykule pisze? bo nie czytałam i jakoś nie mam ochoty.
prosze przeczytac, zobaczyc czyje to slowa... i jeszcze co mowi ks. bac

I niestety z tego  fragmentu artykułu można tak wyczytać. Proszę czytać co inni też piszą, a piszą tak:

"... to tylko zostało błędnie jemu zasugerowane"

"To powinni sprostować. Bo z tak napisanego, jasno wynika co innego."

" Z tekstu nie wynika, że on to mówi, ale nie wynika też jasno, że to jest wypowiedź po prostu autora artykułu."


@traditio

pytam, kto i co imputuje??? Proszę pana, trochę żyję na tym świecie i znam ludzi z tradiświatka i p. Robaczewskiego też i wiem kto to jest. Tu chodzi o to że taka bylejaka wypowiedź, tak ni pies ni wydra poszła w kraj, i ludzie tak to niestety odczytają.

Następna sprawa, jak napisali: "katolikom uczestniczyc w mszach sw. lefebrystow po prostu nie wolno" to zwykła rzetelność dziennikarska nakazuje podać źródło takiej informacji, a nie kłamać, czy narzucać kłamstwo.  Na kłamstwie nikt nic dobrego jeszcze nie zbudował. To może mnie pan przeprosi panie Barcikowski, a sam dalej niech się pan ćwiczy w cnotach.

"Zachowaj mnie Panie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji."

Podobno św. Tomasz z Akwinu
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 12, 2011, 22:55:42 pm »

Tylko tyle miał pan do powiedzenia? oprócz zacytowania całej mojej wypowiedzi? Punkt 3 regulaminu:
 
3. Zabrania się zaśmiecania Forum wypowiedziami niezwiązanymi z jego tematyką, niewnoszącymi nic nowego do dyskusji, uprzednio już przedyskutowanymi, zawierającymi pozbawione komentarza cytaty, radykalne sądy wypowiadane bez szerszego uzasadnienia, zabrania się zamieszczania cytatów wypowiedzi innych dyskutantów, których obszerność znacznie przekracza własną wypowiedź.

Muszę powiedzieć, że jednak p. Barcikowski jest ok! pisząc taką informację:

"To nieszczęsne zdanie, na ile znam stosunki panujące w GN zostało dopisane przez redakcję i narzucone red. Sękowskiemu."

Wiele osób się dowie, jak kłamstwo się rozchodzi i kto narzuca. Gdyby mi kłamstwo narzucano, na pewno bym się pod tym nie podpisała, nie obciążała bym sobie sumienia, Pan Bóg się brzydzi kłamstwem to raz. A dwa, jak jest pisane do poszczególnych wypowiedzi kto co powiedział, np. pan Robaczewski, pan Barcikowski, ks. Bac, etc ... to tak samo do takiej wypowiedzi: "katolikom uczestniczyc w mszach sw. lefebrystow po prostu nie wolno" również powinno być napisane kto tak powiedział, czy jaki dokument o tym mówi.

Następna sprawa, tak jak już powyżej napisałam, gazeta poszła w Polskę, na parafie i ludzie nie znają kto jest kim i nie znają FK i pana Barcikowskiego też nie, ale znają Instytut SP. który finansowo wspierają. Z mojej miejscowości ja osobiście wiem o 3 paniach, które systematycznie wspierają to dzieło i właśnie z jedną z nich, niedawno przez telefon rozmawiałam i pytała, co oni w tym artykule wypisują, (gazeta jest od piątku na stojakach w kościele i ludzie mają wydanie papierowe), bo niestety tak odebrały ten fragment, jak ja i niektórzy też tu.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 12, 2011, 23:15:19 pm »

Ciekawe, czy nowy proboszcz mojej parafii ma czas i ochotę na przeglądanie "GN". Bo w tym artykule jest też taki fragment :
"Jeśli w prafii jest stale obecna grupa wiernych przywiązanych do wcześniejszych tradycji liturgicznych, wówczas proboszcz POWINIEN przyjąć ich prośbę o odprawianie Mszy św. w kościele parafialnym według starego mszału".
No cóż, mój nowy proboszcz może nie mieć czasu nie tylko na czytanie "GN", ale nawet na udzielenie odpowiedzi na pismo, które wpłynęło we wrześniu. Ważniejsze jest być może ustalanie szczegółów remontu plebanii z dekoratorem wnętrz.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 13, 2011, 09:17:14 am »

Pan Robaczewski nie mógł tego powiedzieć i nie powiedział, a GN i tak nie sprostuje, nie mają takiego zwyczaju.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 13, 2011, 09:20:44 am »

@PTRF
Warto zatem zakupić numer GN, zaznaczyć flamastrem wspomniane zdanie i przekazać x. proboszczowi :]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 13, 2011, 09:29:09 am »

@PTRF
Warto zatem zakupić numer GN, zaznaczyć flamastrem wspomniane zdanie i przekazać x. proboszczowi :]


Jak sie okazalo, nie warto.
Nie kupuje tej gazety, jak i pozostalych modernistycznych, gdyz zwyczajnie oklamuja czytelnikow.
Ociekaja falszem.
Sa i pozytki z tego artykulu. Dowiedzialem sie, ze pan Barcikowski zaangazowany jest w "Christianitas". Juz rozumiem jego niechec do Bractwa Kapłańskiego Piusa X. :) Powinien sie wstydzic, a ze sie nie wstydzi, to wypisuje tu rozne glupoty. Nie potepiam, to ludzkie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 13, 2011, 11:14:11 am »

Pan Robaczewski nie mógł tego powiedzieć i nie powiedział, a GN i tak nie sprostuje, nie mają takiego zwyczaju.

Oczywiście, że tego nie powiedział, co było też moim zdziwieniem, gdybym może do mojej wypowiedzi dołączyła zdziwionego emotikona, to by była inaczej odczytana. Z mojej wczorajszej krótkiej rozmowy z Panem Robaczewskim:

- Witam Pana, Panie Arkadiuszu czytał pan artykuł w ostatnim GN?
- Nie czytałem, ale wiem, co się dzieje
- Zatem powiem: Nigdy w życiu nie wypowiedziałem takiego zdania, zresztą w GN nie jest jednak napisane, że to ja powiedziałem
Ale samo zdanie jest fałszywe
- ja wiem, ale to tak wygląda w tym ciągu że jakby pan powiedział, jak mozna na kłamstwie coś budowac i puszczać takie informacje w Polskę?
- Jednak, jak ktoś czyta uważnie tekst - widzi, że jest to komentarz odredakcyjny. Problemem jest to, że jest to zdanie fałszywe
Tak, jest to smutne. Jutro napiszę coś na ten temat oficjalnie.
- oczywiście, niech pan wyprostuje bo pisząc takie zdanie, to powinien redaktor napisac kto tak powiedział, czy jaki dokument o tym mówi
- Jeżeli ma Pani możliwość, to proszę mówić, że nigdy takiego zdania nie wypowiedziałem, a świadczy o tym choćby to, że często w Mszach sprawowanych przez księzy PX uczestniczę i nie mam z tego powodu rozterek. Juto to zrobię i zarządam sprostowania od GN
- oczywiście, niech się uczą pisać jak należy
- Nawet nie tyle odnośnie mojej wypowiedzi, bo jak ktoś czyta uważnie, to wie, że to nie jest moja wypowiedź, ale odnośnie fałszywej informacji, bo Stolica Apostolska co innego orzeka. Także jutro będzie dementi
- oczywiście, gdzie rzetelność dziennikarska?
- A ja się związków z PX nie wstydzę
- ja też nie
- Przeciwnie
- dziękuję za chwilę rozmowy. Z Panem Bogiem dobranoc
- Dobranoc. A co zasług PX i Arcybiskupa - nie mam wątpliwości, że to oni ocalają Kościół.

Może nie powinnam mojej rozmowy ujawnić, ale skoro tak gorąco się już zrobiło, co niektórzy by mnie tu zlinczowali jakby mogli, uważam że nie jest to tajemnicą.

I tak ogólnie, nie dość że ten polski naród jest już tak bardzo ogłupiany przez różne lewackie media, to jeszcze do tego okłamywany przez katolickie gazety, gdzie wiedzę z nich wszyscy biorą za pewnik, łącznie z księżmi.


Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 13, 2011, 11:47:22 am »

@PTRF
Warto zatem zakupić numer GN, zaznaczyć flamastrem wspomniane zdanie i przekazać x. proboszczowi :]


Jak sie okazalo, nie warto.
Nie kupuje tej gazety, jak i pozostalych modernistycznych, gdyz zwyczajnie oklamuja czytelnikow.
Ociekaja falszem.
Sa i pozytki z tego artykulu. Dowiedzialem sie, ze pan Barcikowski zaangazowany jest w "Christianitas". Juz rozumiem jego niechec do Bractwa Kapłańskiego Piusa X. :) Powinien sie wstydzic, a ze sie nie wstydzi, to wypisuje tu rozne glupoty. Nie potepiam, to ludzkie.

Czego mam się wstydzić?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 13, 2011, 11:53:33 am »

Dowiedzialem sie, ze pan Barcikowski zaangazowany jest w "Christianitas". Juz rozumiem jego niechec do Bractwa Kapłańskiego Piusa X. :)

Refleks szachisty po siedmiu zawałach :))))

Trzeba wszakoż powiedzieć szachiście, że niemało się w tradiświatku zmieniło. Niech sobie zajrzy na stronę http://christianitas.pl/ by dostrzedz, że regularnie i rzetelnie informuje ona o Bractwie i jego piśmie "Zawsze Wierni". Nie ma od dość dawna wojenki Christianitas - FSSPX
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Forma nadzwyczajna"... czyli Gość Niedzielny zadziwiająco dobrze o KRR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!