Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 09:55:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czas najwyższy skończyć z tą łagodnością!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Czas najwyższy skończyć z tą łagodnością!  (Przeczytany 5677 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Listopada 11, 2011, 20:29:17 pm »

W 2011-11-09 w RM  z cyklu "Rozmowy niedokończone"odbyła się audycja "Nowe oblicza walki z Kościołem (cz.II)" - ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr - Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Kierownik Zakładu Katolickiej Nauki Społecznej, wykładowca WSKSiM.
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28119

Po audycji są odbierane telefony od słuchaczy. Taki jeden głos, wycinek z rozmów nagrałam. Jest to wypowiedź Pani Haliny z Gardeli - tak się przedstawiła. Jest to osoba niewierząca, ale Kościół katolicki, ma u tej Pani ogromny kredyt zaufania i katolicyzm utożsamia z polskością, dlatego wszelkie zło, które w tej chwili tak rzęsiście spływa na  Kościół i ludzi wierzących - interesuje tę Panią, mało tego - boli ją.

Proszę wysłuchać - moim zdaniem - bardzo ciekawą wypowiedź, nie jest długa bo 6'41''



(proszę kliknąć na ikonę - otworzy się strona z nagraną wypowiedzią)
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 11, 2011, 21:06:28 pm »

Dobrze mówi, wódki jej dać!  ;D

Co to jednak znaczy konkretnie "skończyć z tą łagodnością"? Założyć coś w rodzaju IRA?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 11, 2011, 21:30:03 pm »

Nim ta pani wypowiada te słowa "skończyć z tą łagodnością" to wcześniej wiele innych spraw naświetla, jak przyzwolenie na zło, milczenie, nieruchliwość, etc ... i podaje konkretne przykłady,  no dobrze mówi i to jest głos osoby niewierzącej.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 11, 2011, 22:13:24 pm »

Ja tą panią jak najbardziej rozumiem - nieruchliwość, milczące przyzwolenie, pomniejszanie rangi zła itp. to typowe reakcje ze strony hierarchi, katolickich mediów, jak i zwykłych wiernych.

Pewna radykalizacja jest bez wątpienia konieczna. Jak to jednak konkretnie osiągnąć? Jest to niezmiernie trudne. Tak naprawdę, wszyscy chcą mieć święty spokój. Taki np. biskup to też człowiek, i zwyczajnie nie chce się mu użerać z całym światem i ciągle protestować (a ciągle coś się dzieje). Widziałem ten mechanizm na własnym podwórku. Czasem któryś trochę powalczy, ale w końcu się poddaje i przyjmuje zasadę: I am OK, you are OK, we a re all OK.

Wszyscy się kochają, są tolerancyjni, i żyją długo i szczęśliwie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2011, 22:16:22 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 11, 2011, 22:28:29 pm »

Wszyscy się kochają, są tolerancyjni, i żyją długo i szczęśliwie...

...do czasu gdy...
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 11, 2011, 22:49:46 pm »

...do czasu gdy...

...gdy ktoś się wkurzy i wtedy...
http://www.youtube.com/watch?v=0FGG0dmYJOM
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 11, 2011, 22:53:13 pm »

Chodziło mi raczej o to:
http://www.youtube.com/watch?v=Dlr90NLDp-0

Ale dobra... ;)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 11, 2011, 23:42:22 pm »

Pani Mamo, jaki był komentarz prowadzącego do tych wypowiedzi?
Zapisane
emji
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 12, 2011, 01:16:01 am »

Slyszalam juz kiedys te wypowiedz pani doktor (lekarz) Haliny z Gardeli.
Oj, jak chetnie poslalabym ja dzis do francuskich hierarchow katolickich plujacych na manifestujaca ulice przeciw bluznierczej sztuce "Golgota piknik".

Dziwne uczucie - my, wierni, pozostalismy sami sobie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 12, 2011, 12:59:27 pm »

Pani Mamo, jaki był komentarz prowadzącego do tych wypowiedzi?

Głos tej pani Haliny - która się przedstawia z imienia i nazwiska - był już ostatnim głosem w tej audycji. Można powiedzieć, że ten głos był jakimś wzmocnieniem - tak na końcu mówi ks.odpowiadający na pytania słuchaczy. Ale może tak po kolei.

Pierwsza kwestie jaką ks. poruszył w odpowiedzi to była odpowiedź do wypowiedzi tej  pani, która powiedziała, że ci co byli jej wychowawcami, nie potrafili zaszczepić jej szacunku dla wiary. Z ta wypowiedzią ks. kategorycznie się nie zgodził i powiedział, że życzyłby sobie i wszystkim moim bliskim takiej wrażliwości i szacunku dla takich wartości, jakie ta pani przedstawiła i życzyłby sobie tego entuzjazmu z obrony wartości.

Następnie bardzo boleśnie się zgadza z tym, że istnieje bardzo duży margines przyzwolenia, uległości na to zło, które nas dotyczy i myśli, że to wynika z wielu powodów, z wielu przyczyn. Jedną z takich przyczyn jest fałszywe rozumienie wiary, dialogu i tolerancji, że żyjemy pod presją tych pojęć, które nakazują nam jak gdyby godzić się na wszystko, ale wiadomo, że nie o to chodzi.

Ile razy myśli o tolerancji, to przychodzi mu na myśl scena z Ewangelii z jawnogrzesznicą, którą przypomniał i powiedział, że Pan Jezus nie toleruje jak nagrzeszymy, tylko w tej scenie wyraźnie ją afirmuje, Chrystus Pan wyraźnie mówi; idź i nie grzesz więcej, więc stwierdza, że grzeszyła, nazywa rzecz po imieniu, natomiast daje jej szansę życia i nie mówi; no-problem, nie ważne czy żyłaś tak czy inaczej - musimy być tolerancyjni. Są różne sposoby życia, chrześcijaństwo nie jest tolerancją, to jest afirmacją drugiego człowieka, ale ta afirmacja domaga się w wielu wypadkach nazywania zła po imieniu, zaprotestowania przeciw temu co jest złe.

I tu - mówi ksiądz - z wielką wdzięcznością , podkreślam i przyjmuję pani głos, że nie wolno chamskim butem włazić w moją duszę, nie wolno włazić i deptać tej duszy i warto się zastanowić nad tymi sugestiami, które padły. Jest to jednak głos wzmocnienia.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 12, 2011, 14:11:23 pm »

bardzo smiesza mnie wypowiedzi osob, ktore zaznaczaja, ze sa ateistami, a pozniej pouczaja wierzacych, jak zyc, jak wierzyc.
Szczerze piszac, w nosie mam "dobrych ateistow". Dorosla osoba!, swiadomie!, odwraca sie od Boga i jeszcze wymaga, zeby traktowano ja powaznie.

Moze ateistom wydaje sie, ze RM, to ostatni przyczolek tradycji w Kościele?

Mnie razi supermodernizm RM-zakonnikow, wiec nie mam ochoty tam telefonowac i ogladac ich programow.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 13, 2011, 13:15:43 pm »

bardzo smiesza mnie wypowiedzi osob, ktore zaznaczaja, ze sa ateistami, a pozniej pouczaja wierzacych, jak zyc, jak wierzyc.
Szczerze piszac, w nosie mam "dobrych ateistow". Dorosla osoba!, swiadomie!, odwraca sie od Boga i jeszcze wymaga, zeby traktowano ja powaznie.

Nie lekceważyłbym tych głosów. To nie jest pouczanie a raczej zasygnalizowanie pewnych problemów, które my również widzimy.P.Halina jest kimś w rodzaju przedwojennego ateisty, który Kościół szanował i obrażał się, gdy ktoś mu zarzucał, że nie przestrzega Dekalogu.
Smutne, że tacy ateiści wykazują większą wrażliwość niż katolicy z Więzi czy TP
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 15, 2011, 11:20:23 am »

Smutne, że tacy ateiści wykazują większą wrażliwość niż katolicy z Więzi czy TP

Znam ateistę-papistę (sic!) i ateistę, którego śmieszą żądania "katolików" by zliberalizować naukę Kościoła. Lubię cytować tego kolegę, który w dyskusji z koleżanką "katoliczką" (zaczętej moją głośną dezaprobatą dla Komunii na stojaka) powiedział: "jeżeli wierzysz, że w tym opłatku jest Bóg, to powinnaś klękać a nawet padać na twarz". (!!!) Inne jego powiedzonko o katolikach: "jak się jest w klubie to się przestrzega regulaminu".

Typowe postulaty moich znajomych  "katolików" (oczywiście nie wszystkich) to m.in.:

zniesienie spowiedzi,
rozwody kościelne i powtórne śluby kościelne
zniesienie celibatu
kapłaństwo dla kobiet
zniesienie postów
zniesienie obowiązkowego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. (w "ważne święta" obowiązek "powinien być" ale nie pod rygorem grzechu)
zniesienie zakazu antykoncepcji
zniesienie zakazu aborcji ("tylko" 1 osoba)
nie wtrącanie się Kościoła do spraw świeckich i politycznych

itp.

a propos aborcji - ten kolega-ateista-humanista też jest przeciw, bo "zarodek to też człowiek"


Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 15, 2011, 11:28:51 am »

no cóż niestety takie opinie są powszechne w Polsce. Nieraz nawet osoby niewierzące zachowują się lepiej niż alekatolicy. Np. Zmarły niedawno profesor Leszek Kołakowski ( przy całej kontrowersyjności tej postaci) był na koniec życia zwolennikiem mszy trydenckiej. Pisało o tym kiedyś w starych numerach ,,Zawsze Wierni"
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 15, 2011, 11:30:12 am »

@ Eochaid
To może ten kolega jest katolikiem, tylko jeszcze o tym nie wie ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czas najwyższy skończyć z tą łagodnością! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!