Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 18:31:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy usuną mnie z uczelni?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Czy usuną mnie z uczelni?  (Przeczytany 5201 razy)
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« dnia: Lutego 08, 2009, 21:09:55 pm »

http://fronda.pl/siloam/blog/biada_temu_kto_sieje_zgorszenie...

Jak w temacie.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 08, 2009, 21:19:47 pm »

Był kiedyś film o człowieku, który by go nie zwolniono z pracy puścił plotkę, ze jest pederastą.

Jeśli Pana wyrzucą, to z wysokiego konia Pan nie spadnie. Zostać wyrzuconym za obronę biskupa Williamsona to jest coś!

Czasami dobrze zostać na lodzie. Proszę nie wierzyć w instytucje.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 08, 2009, 21:21:26 pm »

1) Trollem "adeptusem" nie byłbym się przejmował. Prawdopodobnie podpada pod psychiatrę...
2) Artykuł dotyczył "oszustwa" - rozwiązywania zadań domowych za innych, nie poglądów
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 08, 2009, 21:26:09 pm »

Za młody jestem, aby podzielić los Marka Migalskiego. Magisterka jeszcze przede mną...
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 08, 2009, 21:29:31 pm »

Warto znaleźć takiego promotora pracy magisterskiej, któremu można mówić prawdę. Można to zrobić mówiąc co się myśli.
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 08, 2009, 21:30:51 pm »

Jak dziekan lub rektor zdecyduje to i promotor nie pomoże... vide casus pana Migalskiego.

Taka wolność słowa teraz w naszej RP.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 08, 2009, 21:33:44 pm »

Z pozoru tak jest, są jednak różne układy, których Pan nie zna.
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 08, 2009, 21:37:34 pm »

Obawiam się, że ja "pleców" nie mam.  :-\
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 08, 2009, 21:45:56 pm »

Przykładowo: dziekan nie zawsze może wchodzić w otwarty konflikt z promotorem, bo ten może mu narobić wstydu przy obronie jego doktoranta. Może też myśleć o wyborach na prorektora. Jest jeszcze bez liku wiele innych spraw, przy których może potrzebować poparcia. To wszystko jest bardzo skomplikowane. A Pana sprawa, w tym wszystkim, dla profesorów jest mało istotna.
Jeśli na "obronie" dostanie Pan złośliwe pytanie, trzeba na nie odpowiedzieć długo i bardzo szczegółowo. To zniechęca do postawienia kolejnego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 21:48:58 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 09, 2009, 14:31:12 pm »

Nie wiem o nco chodzi w tej dyskusji, bo ja widzę pusta stronę
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 09, 2009, 14:42:02 pm »

U mnie w Firefox'ie otwiera się i widać ją normalnie.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 09, 2009, 15:00:41 pm »

U mnie w ME widać tylko tytul
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 10, 2009, 00:04:10 am »

Witam Forumowiczki i Forumowiczów na nowym - starym forum  :)

Mi też wyświetla się tylko tytuł... czy mógłby Pan wkleić tekst tutaj?
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 10, 2009, 06:51:30 am »

Proszę bardzo: za: http://fronda.pl/siloam/blog/biada_temu_kto_sieje_zgorszenie... [ niedziela,8 lutego 2009,12:44]:

Biada temu, kto sieje zgorszenie...

czyli o "katolickich" mediach i nie tylko słów kilka.

Temat cofnięcia ekskomuniki dotyczącej biskupów z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X jest ciągle obecny w mediach. Ciągle obecny mimo tego, że od chwili medialnego ogłoszenia jej cofnięcia minęły już dwa tygodnie. Być może sprawa ucichłaby szybciej gdyby nie wystąpienia dwóch duchownych podważających rozmiar holocaustu... jednak śmiem w to wątpić.

Moja prawda jest prawdziwsza

Nie pomogły zapewnienia bp. Fellay?a że poglądy bp. Williamson?a, które wyraził przed kamerami szwedzkiej telewizji to tylko jego prywatne opinie. Nie pomogło wydalenie ks. Abramowicz?a. Myśl sformułowana przez rabina Rzymu jakoby ?poglądy Williamson?a nie dotyczą jednego tylko negacjonisty, ale wszystkich lefebrystów? stała się prawdą, która w mediach nabrała charakteru dogmatycznego. Mówię o mediach ?katolickich?, a nie o jakiś lewicowych włoskich dziennikach. Opinie żydowskich ekspertów ds. katolicyzmu stały się drogowskazem nawet dla niektórych kardynałów.

Trzydzieści srebrników

Miłosierdzie, które góruje nad sądem. Właśnie tego uczy postawa Chrystusa, który uczynił Piotra opoką Kościoła mimo tego, że trzy razy się Go wyparł. Tego uczy też fragment Ewangelii: ?Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.? Jednak prawda Ewangelii przestała być normatywna od kiedy Salomon Korn, wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech stwierdził, że ?To co zrobił papież Benedykt jest niewybaczalne?. Odtąd ?niewybaczalna? była wg. Christine Boutin, francuskiej minister mieszkalnictwa, wypowiedź bp. Williamsona i ?niewybaczalne? błędy popełniła kuria rzymska zdaniem watykanisty G. Zizolli przy procedurze cofania ekskomuniki. Co ciekawe nawet wcześniejsza zmiana modlitwy za Żydów, której dokonał Benedykt XVI była niewybaczalna, bo jak to ujął rabin Rzymu, Riccardo di Segni ?Jeżeli to mają być przesłanki do dialogu, jest to niewybaczalne?. Wystarczyła jedna wypowiedz rabina Francji ?Zdjęcie ekskomuniki jest zaproszeniem do pojednania, lecz jak się jednać z kimś, kto sam się wyklucza z chrześcijaństwa przez swe wypowiedzi?? , aby chwilę później przyznawali mu rację kard. Schonborn i wiele osób z episkopatów. Za ile teraz sprzedaje się prawdę Ewangelii?

Ekspert ekspertowi nierówny

Medialnych ekspertów w sprawach Kościoła mamy dużo. Do ulubionych należą księża, którzy porzucili stan kapłański lub którym odebrano misję kanoniczną, rabini, ludzie lewicy, politycy (paradoksalnie ci, których życiowym mottem jest rozdział państwa od Kościoła). Niedawno do ich grona dołączyli Angela Merkel oraz Bogdan Borusewicz. Nie jest ważne, że pani Merkel nie katoliczką. Nie jest ważne, że oboje mają poglądy jawnie proaborcyjne. Pan Borusewicz boi się, że Benedyk XVI podąża inną linią niż Jan Paweł II, ale nie boi się tego, że zagłosowanie za legalizacją aborcji ciąży na nim kara ekskomuniki.

Media, a prawo do prawdy

Pytanie, które samo się nasuwa to: ?O czym katolik wiedzieć powinien?? Czy musimy słuchać owych ekspertów, którym bynajmniej wcale nie zależy na dobru Kościoła? Czy ich opinie są takie ważne i normatywne, że muszą krzyczeć do nas z głównych stron gazet i serwisów informacyjnych w Internecie? Dlaczego katolik musi szukać prawdy pod całą stertą kłamstw?

***

Okazało się, że jest jeszcze jedna rzecz, która nie może zostać wybaczona (a którą podaje do wierzenia w trosce o Kościoł "La Republica")

Szear Jaszuw Kohen, główny rabin Hajfy i oczywiście ekspert ds. katolicyzmu mówi:

Uważamy, że nie powinien [Pius XII -przyp.wł.] zostać beatyfikowany albo brany za wzór, dlatego że nie podniósł głosu, chociaż próbował w sekrecie nam pomóc.

Nie jesteśmy zadowoleni z podejmowanych przez Kościół prób zapominania tego smutnego rozdziału w życiu wielkiego papieża, którego nie możemy wybaczyć i którego wybaczyć nie można.


Pius XII- Santo subito!



[tu następują komentarze i dyskusja internautów]
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy usuną mnie z uczelni? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!