Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 08:08:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: A to znalazłem w sieci. Fajne co???????????
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: A to znalazłem w sieci. Fajne co???????????  (Przeczytany 1708 razy)
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« dnia: Listopada 09, 2011, 13:39:27 pm »

Wklejam odnośniki do zdjęć. Absolutnie nie chcę, propagować strony, aby nie było, że coś tam reklamuję...

http://www.wiocha.pl/243681,Bez_komentarza#comform

http://www.wiocha.pl/269805,A_w_tytule#comform
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 09, 2011, 14:16:14 pm »

Pokolenie JP*....

*Janusza Palikota
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 09, 2011, 15:08:53 pm »

A te drugie to nie przypadkiem za zgodą księży?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 09, 2011, 16:13:09 pm »

A te drugie to nie przypadkiem za zgodą księży?
Ależ oczywiście że tak. Stała pantomima na "rekolekcjach" i zjazdach Ruchu Światło-Życie.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 09, 2011, 18:20:53 pm »

A te drugie to nie przypadkiem za zgodą księży?
Ależ oczywiście że tak. Stała pantomima na "rekolekcjach" i zjazdach Ruchu Światło-Życie.
Wie Pan, byłem w tym ruchu pięć lat czynnie i następne pięć na pół gwizdka i nie przypominam sobie takich "teatrzyków". Za to pamiętam chorał i wykłady z liturgiki
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 09, 2011, 19:08:48 pm »

A te drugie to nie przypadkiem za zgodą księży?
Ależ oczywiście że tak. Stała pantomima na "rekolekcjach" i zjazdach Ruchu Światło-Życie.
Wie Pan, byłem w tym ruchu pięć lat czynnie i następne pięć na pół gwizdka i nie przypominam sobie takich "teatrzyków". Za to pamiętam chorał i wykłady z liturgiki
No to ja Panu mogę tylko pozazdrościć. U mnie było inaczej. Liturgia.? A co to.? Dużo też zależy od księży co prowadzą rekolekcje. W SAC to istny koszmar...
A na jakie lata przypadł Panu pobyt w tym ruchu.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 10, 2011, 16:05:51 pm »

O oazie było tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,670.75.html

Trzy dni temu zamknięto forum oazowe. Świadczy to o słabości Ruchu. Szkoda, bo mimo błędów jest w nim dużo dobrego.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 10, 2011, 18:32:12 pm »

A te drugie to nie przypadkiem za zgodą księży?
Ależ oczywiście że tak. Stała pantomima na "rekolekcjach" i zjazdach Ruchu Światło-Życie.
Wie Pan, byłem w tym ruchu pięć lat czynnie i następne pięć na pół gwizdka i nie przypominam sobie takich "teatrzyków". Za to pamiętam chorał i wykłady z liturgiki
No to ja Panu mogę tylko pozazdrościć. U mnie było inaczej. Liturgia.? A co to.? Dużo też zależy od księży co prowadzą rekolekcje. W SAC to istny koszmar...
A na jakie lata przypadł Panu pobyt w tym ruchu.?

89-94
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 28, 2011, 09:54:28 am »

Wówczas jeszcze, istotnie, był w Oazie dość silny nacisk na realizację postanowień Soboru Watykańskiego II. W szczególności troska: o trzy soborowe filary muzyki liturgicznej (chorał / polifonia / śpiew ludowy) czy nacisk na to, by wierni umieli odpowiadać na Mszy po łacinie.

Świadectwo z Rebelki:

Po podziale archidiecezji lubelskiej, gdy powstała diecezja zamojsko-lubaczowska, wszyscy śmiali się z oazowiczów nowej diecezji, że mają taką zacofaną formację: różaniec, godzinki, nieszpory, litanie, Msze św. z pieśniami, a nie piosenkami czy przyśpiewkami. Ja się na takiej oazie wychowałam i zaszczepiono we mnie wielką miłość do Liturgii Mszy św. Nie mogło się to skończyć inaczej niż na Mszach w KRR. I przypominając sobie swoje rekolekcje oazowe stwierdzam, że gdyby była na nich Msza trydencka, byłoby to dopełnienie tych liturgicznych poszukiwań.
Ps. Oaza w roku 1995. I stopień. Msza po łacinie. Przy ołtarzu. Kazanie z ambony. Chorał. Mały wiejski kościółek, wspaniałe stare szaty liturgiczne. Pewnie był to novus (nie pamiętam - wiem, że na pewno był Kanon, bo pierwszy raz usłyszałam te wszystkie imiona świętych, męczenników itd), ale już wtedy wyraźne ciągoty do pięknej liturgii można było zauważyć.


http://rebelya.pl/forum/watek/35210/?page=4
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: A to znalazłem w sieci. Fajne co??????????? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!