Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:53:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: 11.11- Msza Święta przy grobie Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: 11.11- Msza Święta przy grobie Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia  (Przeczytany 4691 razy)
Akwizgran
adept
*
Wiadomości: 31

« dnia: Listopada 08, 2011, 15:26:56 pm »

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na Mszę Świętą do Archikatedry Warszawskiej w dniu 11.11.11 na godzinę 12.00.

Po raz pierwszy  w Kaplicy Prymasa Tysiąclecia (w lewej nawie katedry), przy grobie Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego i w sąsiedztwie grobu Sługi Bożego Prymasa Augusta Hlonda, z Maryją Królową Polski będziemy się modlić, by Polska była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

Wszystkich prosimy o przybycie i łączność w modlitwie!
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 08, 2011, 15:39:31 pm »

Msza czy NOM ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 08, 2011, 16:20:04 pm »

Po pierwsze, jak nazwa wskazuje, Novus Ordo Missae to Msza.
Po drugie Krucjata Różańcowa nie jest ruchem trydenckim, aby trydencki ryt promować.
Po trzecie skoro w katedrze używany jest Mszał sługi bożego Prymasa Stefana, to z niego będzie odprawiona również msza ojczyźniana.
  Wreszcie Kościół i polskosć to jedno, katolicyzm to polska wira więc i msza polska.

Ergo żądanie trydentu jest nie na miejscu.
Czy lobbowałeś na rzecz trydentu w katedrze lub u Krucjaty ?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 08, 2011, 16:25:02 pm »


  Wreszcie Kościół i polskosć to jedno, katolicyzm to polska wira więc i msza polska.


TO zdanie jest (tylko delikatnie mówiąc) symbolem pseudopatriotycznego myślenia o Kościele, liturgii itp.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 08, 2011, 16:29:48 pm »

Zgadza się. A poza tym to zdanie :

Ergo żądanie trydentu jest nie na miejscu.

też nie jest chyba do końca przemyślane. Prośba (jeżeli już nie "żądanie") o Mszę KRR zawsze jest na miejscu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 08, 2011, 16:40:09 pm »

  Wreszcie Kościół i polskosć to jedno, katolicyzm to polska wira więc i msza polska.

Ciekawy pogląd. Czyli przez setki lat to nie była polska msza, a teraz już jest całkiem polska? Jak więc mogła się rozwinąć "polska wiara" w czasach, kiedy nie było "polskiej mszy"?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 08, 2011, 16:56:33 pm »

Po drugie Krucjata Różańcowa nie jest ruchem trydenckim, aby trydencki ryt promować.

Promocje to są w supermarkecie, a nie w Kościele.

Po trzecie skoro w katedrze używany jest Mszał sługi bożego Prymasa Stefana,(...)

A jest taki Mszał?

  Wreszcie Kościół i polskosć to jedno,(...)

Czyli ks Stehlin nie jest katolikiem, wszak jest Niemcem.

(...) msza polska.

Nie ma czegoś takiego. KRR można odprawić po polsku, a NOM po łacinie.

Ergo żądanie trydentu jest nie na miejscu.

Odprawianie KRR zawsze jest na miejscu.

Czy lobbowałeś na rzecz trydentu w katedrze lub u Krucjaty ?

Panie Kefasz! Kościół to nie Sejm, więc cóż to za pytanie?

Po pierwsze, jak nazwa wskazuje, Novus Ordo Missae to Msza.

Tu się zgadzam. NOM jest Mszą, czy nam się podoba, czy nie.

« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2011, 17:03:48 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 08, 2011, 17:02:22 pm »

Wreszcie Kościół i polskosć to jedno, katolicyzm to polska wira więc i msza polska.
Taka postawa zaskoczyła mnie dwa razy. Pierwszym razem w Rosji gdzie mawiano - "Jak Katolik to Polak"
Kolejny raz się z nią spotkałem na Opolszczyźnie. Dochodziło tam czasem do niepokojów w parafiach. Konflikt dotyczył tzw. polskich mszy ( w rozumieniu części osób uważane za gorsze)  i Mszy niemieckich ( oczywiście były one uważane za te lepsze, bardziej wartościowe)
Teraz spotykam się kolejny raz z ciekawostką przyrodniczą pt. nasza Msza polska jest "lepszejsza" od tej w innym języku.
Konkluzji nie umieszczę.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 08, 2011, 17:04:52 pm »

Wreszcie Kościół i polskosć to jedno, katolicyzm to polska wira więc i msza polska.
A fe! Katolik chce Mszy Rzymskiej! A patriotyczne polskie pieśni to zawsze być mogą.

Ergo żądanie trydentu jest nie na miejscu.
Domaganie się katolickiej Mszy jest ZAWSZE na miejscu.

KRR można odprawić po polsku
No nie za bardzo. I dobrze.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 08, 2011, 17:10:48 pm »

KRR można odprawić po polsku
No nie za bardzo. I dobrze.

Chodziło mi o ukazanie absurdu wypowiedzi p.Kefasza, chociaż techniczna możliwość KRR po polsku istnieje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2011, 17:14:58 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 08, 2011, 18:24:23 pm »

Po pierwsze, jak nazwa wskazuje, Novus Ordo Missae to Msza.
Po drugie Krucjata Różańcowa nie jest ruchem trydenckim, aby trydencki ryt promować.
Po trzecie skoro w katedrze używany jest Mszał sługi bożego Prymasa Stefana, to z niego będzie odprawiona również msza ojczyźniana.
  Wreszcie Kościół i polskosć to jedno, katolicyzm to polska wira więc i msza polska.

Ergo żądanie trydentu jest nie na miejscu.
Czy lobbowałeś na rzecz trydentu w katedrze lub u Krucjaty ?

czy to wypowiedź Pańska czy osoby z awatara na dole ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 08, 2011, 18:36:55 pm »

A no właśnie. Może cudzysłowia nie napisał.  ;) Nie chcę mi się wierzyć, że mogł palnąć taką głupotę.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 08, 2011, 21:19:32 pm »

Po trzecie skoro w katedrze używany jest Mszał sługi bożego Prymasa Stefana, to z niego będzie odprawiona również msza ojczyźniana.

Tzw. "Mszał kard. Stefana Wyszyńskiego" został wydany w Paryżu w 1968r. i nie obejmuje go summorum pontificum, ani też żadne inne motu proprio więc użycie tego mszału jest nadużyciem. 
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 08, 2011, 21:20:56 pm »

Można coś bliżej o nim?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 09, 2011, 06:56:28 am »

"Wiara polska" ??? A co to takiego ??? Ja jestem wyznawcą Wiary rzymskokatolickiej, a o "polskiej" nie słyszałem niczego...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: 11.11- Msza Święta przy grobie Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!