Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:06:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Francja -- młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Francja -- młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi  (Przeczytany 20742 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #30 dnia: Października 28, 2011, 22:24:00 pm »

Cytuj
Przez tzw. "przedstawicieli Kościoła" ?

Widziałem w tv wystąpienie rzecznika (chyba kurii) który powiedział, że protest jako taki - owszem, ale pokojowy; czy coś takiego.
A przerywanie spektaklu? Wdzieranie się na scenę? Przecież ludzie o odmiennych poglądach kupili sobie na spektakl bilety? I kto im zwróci pieniądze?
Taki protest to agresja. Korki w Paryżu pewnie większe były. Umęczone matki nie mogły dotrzeć na czas do płaczących dzieci. Czy takie zachowanie jest godne katolika? Czy ktoś uzgodnił protest z arcy-bp. 23 ?

Polacy są "mądrzejsi, roztropniejsi".

ps
 
Księża przyszli pod teatr, owszem.... ale z fsspx.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #31 dnia: Października 28, 2011, 23:18:56 pm »

Byłem we Wrocławiu w tamtym czasie i nie zwróciło to mojej uwagi.

Pana KAESa proszę o wzięcie głebokiego oddechu i odpowiedzenie na moje pytanie - już napisałem - był festiwal, miał patronów, ale samo przedstawienie "Twarz Boga" nie było szczegolnie promowane i dlatego sprawa przeszła bez echa. O spektaklu glosniej zrobilo sie po protescie we Francji i wtedy wiekszosc z nas odkryla,ze wystawiono to tez we Wrocławiu. Bez tego protestu we Francji pewnie do dzis nie wiedzielibysmy, ze przedstawienie bylo tez we Wroclawiu - co wiecej w ogole bysmy o tym przedstawieniu nie wiedzieli. To jest oczywista prawda.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #32 dnia: Października 29, 2011, 10:01:05 am »

@JGP: Byłem we Wrocławiu w tamtym czasie i nie zwróciło to mojej uwagi.

no argument powalający z nóg...podobnie jak próba  trywializowania toksycznego oddziaływania mediów zaangażowanych w tzw. patronat medialny z Wyborczą na czele, która wg.pana ( i paru innych) nikt nie czyta i która nie ma swojej siły oddziaływania a jak fakty podane są inne to tym gorzej dla faktów ::)

To jest oczywista prawda.

Czyja prawda? "Prawda czasu czy prawda ekranu"- szanowny specjalisto od wysiadywania chińskich jaj......? :D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Października 29, 2011, 11:00:00 am »

no argument powalający z nóg
"Zanim wpadniesz w uniesienie włączaj tekstu zrozumienie".
Cytuj
samo przedstawienie "Twarz Boga" nie było szczegolnie promowane i dlatego sprawa przeszła bez echa ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #34 dnia: Października 29, 2011, 12:09:11 pm »

@JGP: Byłem we Wrocławiu w tamtym czasie i nie zwróciło to mojej uwagi.
no argument powalający z nóg...podobnie jak próba  trywializowania toksycznego oddziaływania mediów zaangażowanych w tzw. patronat medialny z Wyborczą na czele, która wg.pana ( i paru innych) nikt nie czyta i która nie ma swojej siły oddziaływania a jak fakty podane są inne to tym gorzej dla faktów ::)
Rozumiem, że każdy katolik ma obowiązek śledzenia programów wszystkich teatrów, bo może coś niewłaściwego będzie wystawiane?
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #35 dnia: Października 29, 2011, 13:04:27 pm »

@Teresa: Rozumiem, że każdy katolik ma obowiązek śledzenia...

To źle Pani rozumie. Każdy katolik ma obowiązek przeciwstawiania się złu. Nie może jednak poprawiać swojego samopoczucia udając że czegoś nie widzi.
Argumenty w stylu "Byłem we Wrocławiu w tamtym czasie i nie zwróciło to mojej uwagi." czy "przedstawienie "Twarz Boga" nie było szczególnie promowane " są śmieszną próbą subiektywnego trywializowania oczywistych faktów że lewackie media w sposób zupełnie wystarczający nagłośniły ten bluźnierczy spektakl aby miał dwukrotnie komplet zainteresowanej publiczności.
Autor tych tez , kierując się tą samą logika mógłby przecież stwierdzić :"Byłem we Wrocławiu a przelatujący gołąb narobił mi na beret w tamtym czasie i nie zwróciło to mojej uwagi"
. Skoro "nie zwróciło to jego uwagi" to znaczy że sprawy nie było...Ktoś zawsze kupi taki bajer co? :D
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2011, 13:34:30 pm wysłana przez KAES » Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #36 dnia: Października 29, 2011, 13:34:42 pm »

@ KAES
Widocznie jednak to nagłośnienie nie było "wystarczające", skoro pan JGP będąc wtedy we Wrocławiu o niczym nie wiedział. Ale Pan od razu założył, że jego brak wiedzy jest udawany (z uwagi o chińskich jajach podejrzewam, że to jakaś osobista niechęć do pana JGP).
Wiele osób nie śledzi lewackich mediów i podejrzewam, że dużo spraw tam nagłaśnianych po prostu umyka ich uwadze. Zewsząd atakuje nas mnóstwo różnych informacji i nie sposób we wszystkim być na bieżąco. Myślę, że niewiedza w przedmiotowym temacie mogła być po prostu niezawiniona.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #37 dnia: Października 29, 2011, 13:47:14 pm »

@ Teresa: Widocznie jednak to nagłośnienie nie było "wystarczające", skoro pan JGP będąc wtedy we Wrocławiu o niczym nie wiedział.

No i co z tego wynika? To jego problem a raczej żaden problem....

Natomiast siła oddziaływania lewackich mediów w tym temacie była wystarczająco duża aby impreza była nagłośniona a jej cele spełnione przy biernej postawie środowisk katolickiej prawicy z Wrocławia śpiącej snem ciepluchów .....  :D
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #38 dnia: Października 29, 2011, 16:53:24 pm »

@ KAES
"Wystarczająco duża siła oddziaływania" to tylko Pana subiektywna ocena.
Nie ma Pan prawa zakładać, że wiedzieli, a tylko udawali że nie wiedzą.
Chyba że pan wcześniej poinformował kogoś z wrocławian o mającym się odbyć spektaklu.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #39 dnia: Października 29, 2011, 18:42:10 pm »

@Teresa:  o tylko Pana subiektywna ocena.

Niestety znów się Pani myli. Ja jedynie podaje udokumentowane fakty a kilka osób próbuje z tymi faktami polemizować używając właśnie subiektywnych argumentów ...
Faktem jest medialny sukces tego festiwalu ( VI edycja i ponad 35 tys. widzów od pierwszej edycji!!)  osiągnięty dzięki stadu lewackich mediów, których nazwy są tu wymienione w charakterze „patronów medialnych”:
http://dialogfestival.pl/partnerzy/
a tu prezentują jak festiwal był nagłaśniany:
http://dialogfestival.pl/media-o-nas/
tu część promocji festiwalu lokalnej Wybióry:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/0,113270.html?tag=Festiwal+Dialog
tu część dla studentów:
http://wroclaw.dlastudenta.pl/teatr/artykul/Niecodzienni_opanuja_Wroclaw,72632.html

Faktem jest że dwa spektakle bluźnierczej sztuki znalazły komplety widzów.

Wobec powyższego twierdzenia w stylu:” Nikt nic nie nagłaśniał”, „nie było szczególnie promowane”.., „...nie zwróciło to mojej uwagi”, są przejawem totalnego rozmijania się z rzeczywistością osób je głoszących bez względu na pobudki jakie nimi kierują.


@Nie ma Pan prawa zakładać,....

To jakąś forma ataku histerii? Chyba nie chce mnie Pani przekonać,  że we Wrocławiu nie istnieje środowisko prawicowych katolików, a jedynie jakaś grupa rekonstrukcyjna wyalienowana z rzeczywistości ?
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #40 dnia: Października 29, 2011, 20:52:46 pm »

Podane przez Pana linki promują festiwal Dialog jako całość, a nie to konkretne bluźniercze przedstawienie. Trudno się tam doszukać czegoś niepokojącego, bo podają jedynie informację, że taki spektakl się odbędzie, bez żadnych szczegółów.
W Poznaniu jest co roku festiwal teatralny Malta bardzo nagłaśniany przez media i ja raczej nie analizuję jego programu, bo po prostu mnie to nie interesuje - i nie uważam, aby było to jakieś zaniedbanie.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2011, 21:08:41 pm wysłana przez Teresa » Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #41 dnia: Października 29, 2011, 21:11:52 pm »

Szanowna Pani  nic na to nie poradzę , że ma Pani problemy z czytaniem informacji ze zrozumieniem i uporczywie widzi tylko to co chce widzieć...Gratuluje dobrego samopoczucia ! Na głupotę i zawinioną ignorancję nie ma lekarstwa…

Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #42 dnia: Października 29, 2011, 21:54:26 pm »

Ten obrazek bardziej pasuje do Pana, bo - sądząc z wcześniejszych linków - z Wyborczą jest Pan na bieżąco...  ;)
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #43 dnia: Października 29, 2011, 22:31:15 pm »

Muszę Panią zasmucić odnosząc do kolejnej, jakże elokwentnej Pani wypowiedzi. Na bieżąco jestem nie tylko z Wyborczą ....ale i innymi lewackimi mediami atakującymi Kościół na różne sposoby.
A obrazek przedstawiający w praktyce lewacki "patronat medialny" pochodzi z portalu środowiska współorganizującego obecne protesty w Paryżu...

Jeszcze bardziej na bieżąco jestem z mediami promującymi przeciwstawianie się tym atakom. Wiec zamiast jałowej dyskusji proponuje powrót do głównego tematu wątku i zajęcie się tym co się dzieje w Paryżu od kilku dni:

Dokumentacja wtorkowych wydarzeń: Ponad 140 młodych katolików protestujących aresztowanych....

http://www.ndf.fr/identite/26-10-2011/plus-de-140-jeunes-catholiques-indignes-arretes-mardi-soir

Fragmenty wydarzeń z czwartku:

http://youtu.be/RcpclPmNzN0

Dziś zorganizowano manifestacje na place des Pyramides  w Paryżu "Przeciw prowokacyjnej christianofobii!"
http://www.gloria.tv/?media=199531



Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #44 dnia: Października 29, 2011, 22:31:54 pm »

Myślę, że można przyjąć tłumaczenie:

"młodych katolików we Wrocku jest już niewielu a chodzących do teatrów jeszcze mniej."

Zatem następny temat:

Dawno dawno temu na ekrany kin wszedł film pt "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Pamiętam zadymy pod kinami w Paryżu.
Czy ktoś pamięta jak było w Polsce?

ps
ktoś pytał o postawę biskupów i francuskiego KEPU;
w zalinkowanych przez p. KAESA linkach są cytaty z rzecznika KEF-u. Żenujące.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2011, 23:02:12 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Francja -- młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!