Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:00:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Francja -- młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Francja -- młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi  (Przeczytany 20750 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Października 28, 2011, 08:59:13 am »


 jego tresc nie byla rozstrzasana w zadnych mediach

pod tym linkiem każdy może sprawdzić jak pańskie twierdzenie rozmija się z rzeczywistością...
Tu są wymienione te media i instytucje, które nagłaśniały...
http://dialogfestival.pl/partnerzy/

Nikt nic nie nagłaśniał. Takie imprezy są po to, by ludzie z towarzystwa wzięli w ciszy niezłe pieniądze. A jeśli przy okazji jakaś grupa fanatyków im zrobi reklamę, to wezmą jeszcze większe pieniądze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tak
adept
*
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #16 dnia: Października 28, 2011, 09:20:28 am »

A ja bym tę broszurke ks. Hulot bardzo chciał przeczytać
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #17 dnia: Października 28, 2011, 09:32:22 am »

Jeśli ks. Hulot nie był kobietą, to proponuję odmieniać jego nazwisko zgodnie z zasadami polskiej grammatyki.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #18 dnia: Października 28, 2011, 10:39:46 am »

@JGP: Proszę o doniesienia ogolnopolskich lub znanych lokalnych mediow mowiace o tresci tego konkretnego spektaklu./.../
/.../bo jedyne co pan udowodnil to to, że mial we Wroclawiu miejsce kilkudniowy festiwal teatralny sponsorowany przez wymienione tam podmioty.


Jakby pan czytał ze zrozumieniem to tam wyraźnie wymienieni są  tzw. "patroni medialni”, których „siła rażenia” jest wystarczająca do nagłośnienia takiej imprezy ( nie licząc słupów ogłoszeniowych na mieście)

A tu konkretny przykład nagłaśniania sztandarowego organu lewicy:
Gazeta Wrocław: „Już wkrótce niecodzienny festiwal teatralny Dialog”-05.10.2011 r.
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,10408980,Juz_wkrotce_niecodzienny_festiwal_teatralny_Dialog.html
na kilka dni przed spektaklem czytelnicy mogli się dowiedzieć że:

„Programowa "niecodzienność" okazała się zaskakująco pojemna - mieści w sobie cierpienia starości i młodzieżowy bunt, seksualną odmienność i różnice etniczne. Na Dialogu zobaczymy m.in. głośny spektakl Romeo Castellucciego "O twarzy. Wizerunek syna boga", który podczas swojej premiery wywołał prawdziwy skandal - jego zwolennicy niemal pobili się z wyjącymi z oburzenia przeciwnikami. Te skrajne reakcje nie mogą dziwić - na scenie oglądamy starego schorowanego ojca i jego syna, który spieszy się do pracy, ale wyjść z domu nie może - ojciec nie może powstrzymać rwącego strumienia ekskrementów, które zalewają pokój, a ich smród dociera na widownię. Nad tą rozpaczliwą sytuacją unosi się twarz Chrystusa.”

 Pod tym adresem cały zestaw artykułów nagłaśniających ten festiwal i konkretne spektakle:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/0,113270.html?tag=Festiwal+Dialog

Tu jeszcze fragmencik z TVP Wrocław:

„Z roku na rok zwiększa się również ilość uczestników i widzów festiwalu, których począwszy od 2001 było ponad 35 tys.”
http://www.tvp.pl/wroclaw/patronaty/festiwal-dialog/5393748

Podczas Festiwalu zobaczymy 15 spektakli z 9 krajów. Przebieg imprezy możecie Państwo śledzić na naszej antenie od 9 października.”
http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/kultura/festiwal-dialog/5416070
„29 października o godz.18:00 zapraszamy na reportaż podsumowujący tegoroczny „Międzynarodowy Festiwal DIALOG”, który, jak co roku, odbył się pod patronatem TVP Wrocław.”
http://www.tvp.pl/wroclaw/o-tvp-wroclaw/polecamy-w-tvp-wroclaw/podsumowanie-dialogu/5537796


@Krusejder: Nikt nic nie nagłaśniał.


No tak przecież pan wie najlepiej, wiec tak pewnie było tylko zapewne nie we Wrocławiu a może w Warszawie..
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Października 28, 2011, 11:29:24 am »

chodzi pan czasem na takie imprezy ogłaszane w mediach ? wie pan, ile osób tam faktycznie jest ?

bo ja sprawę dialogu znam aż za dobrze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #20 dnia: Października 28, 2011, 11:38:07 am »

bo ja sprawę dialogu znam aż za dobrze.

to widać, słychać i czuć ..:)
szczególnie pańskie nieomylne twierdzenie "Nikt nic nie nagłaśniał." w konfrontacji z rzeczywistością (która tylko przykładowo podałem powyżej) świadczy aż za dobrze o tej znajomości....
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #21 dnia: Października 28, 2011, 13:48:58 pm »

Przyjaciel, który brał udział w "incydencie" w teatrze, napisał:

"Modlić się należy za tych, którzy dziś stają przed sądem za obronę Naszego Pana Jezusa Chrystusa w Paryżu. Cristeros z soboty proces mają 30 listopada, a my z niedzieli 7 grudnia. Kolejne procesy niewątpliwie się pojawią.

A tu strona, gdzie można przeznaczać pieniądze na wszelkie potrzeby oskarżonych: koszty sądowania się, adwokatów, w razie utraty pracy (już trzech to dosięgło, ja też w tej sprawie list otrzymałem od szefa, wzywa mnie na rozmowę 8 listopada, ale mnie raczej nie zwolni) pomoc finansowa:
http://www.soutienauxmilitants.com/
Przekażcie dalej informacje i módlcie się."
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #22 dnia: Października 28, 2011, 14:48:04 pm »

bo ja sprawę dialogu znam aż za dobrze.

to widać, słychać i czuć ..:)
szczególnie pańskie nieomylne twierdzenie "Nikt nic nie nagłaśniał." w konfrontacji z rzeczywistością (która tylko przykładowo podałem powyżej) świadczy aż za dobrze o tej znajomości....

Media chetnie podejmuja się patronatów medialnych, ale nie zawsze przekłada sie to na konkretne nagłasnianie. Wiem, cos o tym, bo moja pierwsza ksiażka tez miała patronów, a chyba nie powie Pan, że była nagłosniona.

A skoro ten spektakl wrocławski był, pana zdaniem tak mocno nagłosniony, to czemu Pan nie protestował przeciw niemu?

My nie protestowaliśmy, bo nic o nim przed wystawieniem, wskutek słabego nagłośnienia, nie wiedzieliśmy.
Ale Pan twierdzi, ze był mocno nagłosniony, wiec pewnie pan o nim wiedział.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #23 dnia: Października 28, 2011, 15:11:17 pm »

@ Artur Rumpel: A skoro ten spektakl wrocławski był, pana zdaniem tak mocno nagłosniony, to czemu Pan nie protestował przeciw niemu?

To nie ja  twierdze tylko takie są udokumentowane fakty więc nie rznij pan po raz kolejny głąba...i pytania o protest proszę kierować do środowiska wrocławskiej szeroko pojętej katolickiej-prawicy...


My nie protestowaliśmy, bo nic o nim przed wystawieniem, wskutek słabego nagłośnienia, nie wiedzieliśmy.

My czyli kto ? Niech pan się wypowiada w swoim imieniu....

Wiem, cos o tym, bo moja pierwsza ksiażka tez miała patronów, a chyba nie powie Pan, że była nagłosniona.


To dużo pan wie ...!!: ;D
Książka zapewne cieszy się powszechnym zainteresowaniem wśród Eskimosów degustujących podroby z reniferów..

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #24 dnia: Października 28, 2011, 21:25:26 pm »

Cytuj
Francja -- czwartek, 20 października 2011, premiera bluźnierczego spektaklu w Paryżu, odważna młodzież przeszkodziła - "Dość christianofobii"

We Wrocku przeszło bez echa, bo w odróżnieniu od Francji, polskie inicjatywy oddolne muszą być uzgodnione z "górą" (o. Górą ;) , proboszczem miejsca lub nawet biskupem)

Gdyby tacy młodzi katolicy znaleźli się w Polsce, to wysłuchaliby na fk od niektórych forowiczów, że "szkodzą Sprawie"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #25 dnia: Października 28, 2011, 21:35:23 pm »

Cytuj
Francja -- czwartek, 20 października 2011, premiera bluźnierczego spektaklu w Paryżu, odważna młodzież przeszkodziła - "Dość christianofobii"

We Wrocku przeszło bez echa, bo w odróżnieniu od Francji, polskie inicjatywy oddolne muszą być uzgodnione z "górą" (o. Górą ;) , proboszczem miejsca lub nawet biskupem)

Gdyby tacy młodzi katolicy znaleźli się w Polsce, to wysłuchaliby na fk od niektórych forowiczów, że "szkodzą Sprawie"

Szkodzeniem sprawwie jest niepotrzebne atakowanie biskupów, a nie "artystów"
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #26 dnia: Października 28, 2011, 21:37:55 pm »

@ p. rysio

Albo zostaliby "obsmarowani" we wszelkich możliwych mediach, na czele z TVN (a ostatnio i TVP jakoś "zbliżyła się profilem") przez różnych tzw. "Przyjaciół Wielkiego Polaka" z ks. Bonieckim na czele.
A "niektóry forumowicz" - to cóż, to taki mały, ........ (panie Arturze, ja akurat nie o Panu).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Października 28, 2011, 21:57:41 pm »

Cytuj
Szkodzeniem sprawwie jest niepotrzebne atakowanie biskupów, a nie "artystów"

Pana wypowiedź wpisuje się właśnie w opisany przeze mnie brak samodzielnego myślenia; o działaniu nie wspomnę.
Aby zachować dobre samopoczucie, sumienie podsuwa nam intelektualny wykręt. Im jest z wyższej półki tym bardziej uspakaja: "szkodzą Sprawie", "gdyby było słuszne, biskup by poparł", "poczekamy, może KEP wyda oświadczenie", "trzeba działać roztropnie... co się przekłada w Polsce: nic nie robić.
W najlepszym wypadku młodzi katolicy piszą do biskupa, aby ten "coś" zrobił.

A tu głupia sprawa... to co powoduje protesty w Paryżewie, przechodzi bez echa w katolickiej Polsce ;)
chyba wątek szybko uschnie... ;)

Cytuj
Albo zostaliby "obsmarowani" we wszelkich możliwych mediach,

młodzi Francuzi zostali "obsmarowani". Liczyli się z tym.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2011, 21:59:55 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #28 dnia: Października 28, 2011, 22:05:36 pm »

(...) młodzi Francuzi zostali "obsmarowani". Liczyli się z tym.

Przez tzw. "przedstawicieli Kościoła" ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #29 dnia: Października 28, 2011, 22:10:54 pm »

Przez tzw. "przedstawicieli Kościoła" ?

"ludzi Kościoła".
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Francja -- młodzież przeszkodziła bluźnierczemu spektaklowi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!