Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 21:24:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bestsellery tradycji
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Bestsellery tradycji  (Przeczytany 8943 razy)
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #30 dnia: Października 22, 2011, 22:17:28 pm »

@Krusejder
jakiego znowu czynu ?
"Znowu " ? Jakiego by tam "znowu"...?

A o co konkretnie miałaby Pani ochotę oskarżać ? O napisanie (nieprzyjmowanej przez Panią) prawdy ? O tzw. "antysemityzm" ?
Jedzie Pan starą koleiną.

Zrobienie tego fotomontażu nie służy ukazaniu ludziom gestu machania palcem na krzyż, uczynionego przez jakiegoś tam żyda,
STOP.


Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Października 22, 2011, 22:23:41 pm »

@Krusejder
jakiego znowu czynu ?
"Znowu " ? Jakiego by tam "znowu"...?


Pewien młody talmudysta z Chełma, nie bardzo uświadomiony w sprawach życia doczesnego, został ożeniony dość wcześnie. Niedługo po ślubie żona jego urodziła dziecko. Młody człowiek poleciał do rabina i pyta go:
- Rebe, wydarzyła się dziwna rzecz. Moja żona właśnie urodziła dziecko, a my jesteśmy dopiero trzy miesiące po ślubie. Jak to może być, przecież każdy wie, że do tego potrzeba 9 miesięcy.
Rabin uśmiechnął się i powiedział:
- Mój synu, niewielkie masz pojęcie o tych sprawach. Nie znasz prostych zasad kalkulacji. Pozwól, że ci zadam kilka pytań: żyłes z twoją żoną trzy miesiące?
- Tak.
- Czy ona z tobą żyła trzy miesiące?
- Tak.
- A razem żyliście ze sobą trzy miesiące?
- Tak.
- Policz więc: trzy miesiące i trzy miesiące, i trzy miesiące, to ile?
- Dziewięć miesięcy, rebe.
- Widzisz, nie namyślisz się i przychodzisz mi zawracać głowę głupimi pytaniami.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #32 dnia: Października 22, 2011, 22:24:37 pm »

Jedzie Pan starą koleiną.

Pani jedzie starszą. Co nie znaczy, że mądrzejszą.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #33 dnia: Października 22, 2011, 23:00:22 pm »

Zrobienie tego fotomontażu nie służy ukazaniu ludziom gestu machania palcem na krzyż, uczynionego przez jakiegoś tam żyda,
STOP.

Nie wierzę. I tylko do tego się może pani odnieść?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #34 dnia: Października 22, 2011, 23:10:58 pm »

Nie wierzę. I tylko do tego się może pani odnieść?
Tu się zaczyna pole do ciężkiej pracy dla misjonarza, dla katechety, pedagoga, dla matki, dla ojca.


Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #35 dnia: Października 22, 2011, 23:11:57 pm »

Dobrze. Dajmy już spokój. Pani genowefa dzięki swoim fobiom zreklamowała całkiem niezłą książkę. Polecam.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #36 dnia: Października 22, 2011, 23:17:50 pm »

Dobrze. Dajmy już spokój. Pani genowefa dzięki swoim fobiom zreklamowała całkiem niezłą książkę. Polecam.
Wpiszcie  państwo ten tytuł na listę bestsellerów tradycji . Pozycja  numer jeden,  naturalnie.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #37 dnia: Października 23, 2011, 07:16:27 am »

Niekoniecznie nr !. Ale taką postawę p. Joskowicza z 1997 r. pamietam. A że przed Krzyżem fotomontaż p. Genowefo to co? Przecież on nie jest sympatykiem a wręcz wrogiem tego co Krzyż symbolizuje. Książka to dokładnie wyjaśnia. I nie jest to żaden antysemityzm.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #38 dnia: Października 23, 2011, 09:50:02 am »

Nie wierzę. I tylko do tego się może pani odnieść?
Tu się zaczyna pole do ciężkiej pracy dla misjonarza, dla katechety, pedagoga, dla matki, dla ojca.
Dobrze. Dajmy już spokój. Pani genowefa dzięki swoim fobiom zreklamowała całkiem niezłą książkę. Polecam.
Wpiszcie  państwo ten tytuł na listę bestsellerów tradycji . Pozycja numer jeden,  naturalnie.
znaczy, zeszliśmy na pozycję misjonarską ;) Szkoda, że razem :p To już przynajmniej ma znamiona grzechu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #39 dnia: Października 23, 2011, 09:55:24 am »

JA cie... a jak napiszę Żydostwo w stosunku do narodu, to pani genowefa też napisze STOP?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #40 dnia: Października 23, 2011, 11:24:06 am »

Cytuj




Można zmienić okładkę na inną, ale istota przekazu zostanie ta sama, że Krzyż jest zgorszeniem dla Żydów - oczywiście nie jest to jakimś uogólnieniem, że na każdego Żyda krzyż tak działa:

Z apelem (I GROŹBĄ ) o doprowadzenie do usunięcia krzyża papieskiego ze Żwirowiska na terenie b. obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu zwrócił się 11 czerwca 1999 r do Jana Pawła II naczelny rabin Polski Menachem Pinchas Joskowicz.



Podczas spotkania z Polską Radą Ekumeniczną i przedstawicielami innych religii w gmachu Sejmu rabin wyraził uznanie władzom miejskim w Polsce za "zabranie krzyży z Oświęcimiu", ale jednocześnie zażądał zabrania także krzyża papieskiego.
- Jest to dla mnie wielki zaszczyt wziąć udział w tym spotkaniu rozpoczął swą krótką rozmowę z Ojcem Świętym naczelny rabin. Przypomniał następnie swój pobyt w obozach zagłady w czasie ostatniej wojny, z których szczęśliwie udało mu się wyjść cało.
- Auschwitz jest bramą do nieba i przez tę bramę przeszli bardzo dużo ludzi mówił dalej swoją charakterystyczną polszczyzną Joskowicz. Dodał, że jest to święte miejsce, obmyte krwią ludzką.
- Ja z tej okazji muszę podziękować bardzo władzom miejskim i władzom państwowym, że udało im się zdjąć te krzyże z Oświęcimiu poza obozem powiedział rabin.
I w tym momencie zwrócił się do Jana Pawła II ze słowami: "Mam prośbę do Pana Papieża, aby ten ostatni krzyż... również go z tego obozu zdjąć".
-To jest dla nas, gdy ja przychodzę do Oświęcimiu, miejsce, gdzie ja muszę zrobić rachunek sumienia, aby wiedzieć, co tutaj było.
Tu się robi tę ostatnią modlitwę przed śmiercią wyjaśniał następnie rabin, na co Papież zareagował słowami: "Wiem, znam, to jest modlitwa, którą my codziennie odmawiamy w komplecie, w modlitwie dnia...
- Dlatego prosiłbym, żeby Papież dał wezwanie do swoich ludzi, żeby również i tego krzyża... żeby go wyprowadzili z obozu powiedział na zakończenie naczelny rabin Polski.
Jak podała Katolicka Agencja Informacyjna: - Ojciec Święty w milczeniu uściskał swego rozmówcę.

Czy z powyższego nie wyczytujemy, że jednak ten Krzyż jest zgorszeniem dla Żydów? I nie należy wszystkiego uogólniać, wkładać do jednego wora, ale ... Naród ten powinien być odpowiednio traktowany, a nie głupio i bezmyślnie faworyzowany i hołubiony, jak to ma niestety miejsce. Dotyczy to w pierwszej kolejności przywódców tego narodu - współczesny Sanhedryn - którzy jak ongiś tak i obecnie, kryjąc się w cieniu współczesnej kultury i humanizmu, głosząc i gloryfikując fałszywą wolność i tolerancję. Przecież można to zobaczyć na filmie "Zniesławienie" jak ten Naród jest wykorzystywany i ogłupiany przez ten współczesny Sanhedryn. I nie wiem skąd takie bezustanne zacietrzewienie p. "genowefy" w każdym wątku, gdzie przeczyta - wystarczy słowo Żyd - żeby ruszyć do ofensywy.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #41 dnia: Października 23, 2011, 21:53:33 pm »

Warto też pamiętać o tej sprawie: http://www.youtube.com/watch?v=9RY83mAr5uA&feature=player_embedded

http://www.rp.pl/artykul/67352,651188-Kpina-z-Chrystusa-czy-z-ksenofobii-Zydow-.html
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #42 dnia: Października 23, 2011, 23:03:59 pm »

Skoro już dyskusja zeszła na Żydów i książki o nich, to dla zainteresowanych cywilizacją żydowską polecam dwie pozycje:

Hilaire Belloc "The Jews" (nie wiem, czy istnieje polskie tłumaczenie?)
Feliks Koneczny "Cywilizacja żydowska" (dostępna w internecie)

Obie świetnie napisane, i, co najważniejsze, z pozycji stojącej (czyli nie na klęczkach)  ;)  Książki się uzupełniają - Koneczny wiele miejsca poświęca niuansom i zawiłościom judaizmu, jak również historii Żydów, w tym spraw w większości nieznacych przeciętnym śmiertelnikom - np. burzliwym dziejom różnych odmian religii  żydowskiej.
Z kolei Belloc rzuca światło m.in. na rolę Żydów w rewolucji w Rosji, znów pisząc faktach i aspektach tej spawy zupełnie dziś przemilczanych
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #43 dnia: Października 24, 2011, 13:12:57 pm »

Niekoniecznie nr !. Ale taką postawę p. Joskowicza z 1997 r. pamietam. A że przed Krzyżem fotomontaż p. Genowefo to co? Przecież on nie jest sympatykiem a wręcz wrogiem tego co Krzyż symbolizuje. Książka to dokładnie wyjaśnia. I nie jest to żaden antysemityzm.
Ponieważ Ojciec Święty JEST Namiestnikiem Chrystusa Pana na ziemi, więc taki fotomontaż jest celnym podsumowaniem bolesnego wydarzenia z Sejmu.

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #44 dnia: Października 24, 2011, 13:16:48 pm »

Dobrze. Dajmy już spokój. Pani genowefa dzięki swoim fobiom zreklamowała całkiem niezłą książkę. Polecam.
Wpiszcie  państwo ten tytuł na listę bestsellerów tradycji . Pozycja  numer jeden,  naturalnie.
Pani na początek polecam lekturę lżejszą: Dziedzictwo – powieść Kazimierza Wybranowskiego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bestsellery tradycji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!