Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 03:18:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bestsellery tradycji
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Bestsellery tradycji  (Przeczytany 8944 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #15 dnia: Października 22, 2011, 20:43:54 pm »

Którą z książek typu "Koń trojański w mieście Boga", "Iota unum", "Ren wpada to Tybru" czy może innych polecacie państwo na początek?

Wczoraj zastanawiałem się nad identycznym pytaniem.
Mam tylko lekkie obawy...jeśli zacznę czytać książki, które tu państwo polecacie czy nie będzie to moja droga do sedevacante? ;)

Każdy katolik bywa sedewakantystą Drogi Przyjacielu :)

Prawie każdy. Niektórzy żyja krótko, a niektóre pontyfikaty sa długie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Października 22, 2011, 20:48:57 pm »

widać, że kol. Tato gustuje w czteropakach ;)

Oj tak....nawet badzooo :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #17 dnia: Października 22, 2011, 21:00:16 pm »


I po co pani jontrzy, do tego książką z tytułem o oczywistym fakcie?
Jątrzą  wydawcy  tego tytułu oraz jego bezkrytyczni nabywcy i czytelnicy.
Zapisane
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #18 dnia: Października 22, 2011, 21:06:07 pm »


I po co pani jontrzy, do tego książką z tytułem o oczywistym fakcie?
Jątrzą  wydawcy  tego tytułu oraz jego bezkrytyczni nabywcy i czytelnicy.

Nikt nie jątrzy odnośnie tej publikacji:

Książka ta zawiera trzy artykuły, pierwotnie zamieszczone w numerze 29. czasopisma „Zawsze wierni”, poruszające zagadnienia stosunków pomiędzy Kościołem katolickim a żydami i judaizmem. Autorzy próbują znaleźć odpowiedź na pytania: Czy Żydzi są nadal narodem wybranym? Czy winni są grzechu bogobójstwa? Czy ściągnęli na siebie przestępstwo? Czy istnieje konflikt między chrześcijaństwem a judaizmem? Dokąd prowadzi posoborowy dialog z judaizmem? Czy w czasie II wojny światowej papież Pius XII ratował Żydów?
http://www.tedeum.pl/tytul/35,Ukrzyzowany-zgorszeniem-dla-zydow
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #19 dnia: Października 22, 2011, 21:14:04 pm »

Zrobienie tego fotomontażu jest obrzydlistwem i nikczemnością. A nie dostrzeganie tego faktu jest tym samym.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #20 dnia: Października 22, 2011, 21:17:40 pm »

Fotomontażem byłoby zaprezentowanie tu okładki ksiażki pt. "Ukrzyżowany zgorszeniem dla Żydówek"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Klemens__I
bywalec
**
Wiadomości: 91


Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
« Odpowiedz #21 dnia: Października 22, 2011, 21:23:40 pm »

Zrobienie tego fotomontażu jest obrzydlistwem i nikczemnością. A nie dostrzeganie tego faktu jest tym samym.

Czy wysuwa Pani jakieś oskarżenia względem wydawnictwa czy autora książki?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Października 22, 2011, 21:31:04 pm »

Nikt nie jątrzy odnośnie tej publikacji:



Książka ta zawiera trzy artykuły, pierwotnie zamieszczone w numerze 29. czasopisma „Zawsze wierni”, poruszające zagadnienia stosunków pomiędzy Kościołem katolickim a żydami i judaizmem. Autorzy próbują znaleźć odpowiedź na pytania: Czy Żydzi są nadal narodem wybranym? Czy winni są grzechu bogobójstwa? Czy ściągnęli na siebie przestępstwo? Czy istnieje konflikt między chrześcijaństwem a judaizmem? Dokąd prowadzi posoborowy dialog z judaizmem? Czy w czasie II wojny światowej papież Pius XII ratował Żydów?
http://www.tedeum.pl/tytul/35,Ukrzyzowany-zgorszeniem-dla-zydow

Oczywiście, że nie jest to żadne jątrzenie. Bardzo dobra pozycja, wiele wyjaśnia, warto się z nią zapoznać.

Częśc I - Tajemnica Izraela na tle historii - Ks. Michael Crowdy Ks Kenneth Novak

Część II - Zdrada Jezusa Chrystusa czyli rzecz o dialogu katolicko-żydowskim - Ks.Karl Stehlin

Część III - Katolicy, Żydzi i III Rzesza - Matthew M. Anger

Obszerne fragmenty do przeczytania są też tu:
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_129.html

"Książęta żydowscy poznali Chrystusa, a jeśli czegoś o Nim nie wiedzieli, była to nieświadomość umyślna, więc nie zwalniająca od winy. Grzech ich był przeto grzechem najcięższym, zarówno ze względu na rodzaj grzesznego czynu, jak i ze względu na złą wolę. Lud żydowski zgrzeszył bardzo ciężko z uwagi na obiektywny charakter czynu, wszakże winę jego pomniejsza nieświadomość... Nieświadomość umyślna nie zwalnia od winy, lecz raczej ją powiększa. Dowodzi bowiem tego, iż człowiek tak bardzo lgnie do grzechu, że chce trwać w nieświadomości, aby z grzechem nie zrywać. Żydzi przeto zgrzeszyli nie tylko jako sprawcy ukrzyzowania Chrystusa-Człowieka, lecz poniekąd także jako sprawcy ukrzyżowania Boga".

Św.Tomasz z Akwinu,
Suma teologiczna III,q45 a 5 ad 3; q 46 a 6 corpus




Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #23 dnia: Października 22, 2011, 21:42:12 pm »

@ Mama
Dobra ? Dobro to  niby takie coś ?
Może Pani wpisze to " dobro"   na swoją listę bestselerów i przedstawi na Sądzie Ostatecznym.

@Krusejder
Również.

@ Klemens

Czy wysuwa Pani jakieś oskarżenia względem wydawnictwa czy autora książki?

Gdybym była  mężczyzną, natychmiast przeszłabym do czynu - którego konieczność  słusznie Pan  dostrzega.
Jestem tylko kobietą i nie będę brać na siebie męskich obowiązków.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #24 dnia: Października 22, 2011, 21:47:22 pm »

A o co konkretnie miałaby Pani ochotę oskarżać ? O napisanie (nieprzyjmowanej przez Panią) prawdy ? O tzw. "antysemityzm" ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Października 22, 2011, 21:55:20 pm »


Gdybym była  mężczyzną, natychmiast przeszłabym do czynu - którego konieczność  słusznie Pan  dostrzega.
Jestem tylko kobietą i nie będę brać na siebie męskich obowiązków.

jakiego znowu czynu ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #26 dnia: Października 22, 2011, 21:59:41 pm »

Zrobienie tego fotomontażu jest obrzydlistwem i nikczemnością. A nie dostrzeganie tego faktu jest tym samym.

Zrobienie tego fotomontażu nie służy ukazaniu ludziom gestu machania palcem na krzyż, uczynionego przez jakiegoś tam żyda, tylko podkreślenie faktu, wspaniale opisanego w książce. Że krzyż nie pasi Żydom. Machający palcem Żyd - symbol Żydów, krzyż - symbol nienawidzenego przez nich znaku i Prawdy. Tyle. A nie dostrzeganie tego faktu jest conajmniej oznaką przesadnej wrażliwości którą  pani prezentuje na punkcie jakiejkolwiek wzmianki o Żydach. Ups! Pardon! To jest Hebrajczykach - naszych starszych braciach w... PARDON! i siostracH! w wierze.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2011, 22:01:37 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #27 dnia: Października 22, 2011, 22:05:52 pm »

Ten rabin to Menachem Joskowicz i w rzeczywistości groził palcem Janowi Pawłowi II
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #28 dnia: Października 22, 2011, 22:12:24 pm »

Wiem, ale fotomontaż pasuje do książki i tylko takie panie genowefy tego nie rozumieją.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #29 dnia: Października 22, 2011, 22:13:42 pm »

A p. genowefa już co najmniej 10 minut "smaruje" odpowiedź ...
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bestsellery tradycji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!