Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:17:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: RACIBÓRZ
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: RACIBÓRZ  (Przeczytany 8285 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 21, 2012, 21:09:08 pm »

Oby tylko termin nie pokrywał się z Mszą w Wodzisławiu (tzn. jeśli tu i tu będzie Msza co niedziele - to jak najbardziej się pokrywa).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 23, 2012, 23:10:12 pm »

to w Raciborzu będzie juz dwóch kapłanów odprawiajacych
Zapisane
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #17 dnia: Września 02, 2012, 09:33:14 am »

To jak to będzie z Raciborzem? Wiadomo coś o jakiś posunięciach w rzeczonej sprawie?
Zapisane
Olaaa
bywalec
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #18 dnia: Października 03, 2012, 23:25:20 pm »

Wiadomo, jak będzie z tym Raciborzem?
A co do księży, czy przypadkiem jednym z nich nie jest ks. Wajman?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #19 dnia: Października 21, 2012, 21:58:28 pm »

Proszę o modlitwę w intencji Mszy w Raciborzu. Sprawy się komplikują.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 15, 2013, 22:19:24 pm »

Msza w Raciborzu będzie - prawdopodobnie w 2 niedzielę miesiąca. Jak na razie pozostało do uzgodnienia kilka spraw.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 22, 2014, 13:02:20 pm »

Ciekawe  kto ją bedzie sprawowal?
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #22 dnia: Października 06, 2014, 16:55:14 pm »

Opolskie Środowisko Tradycji Łacińskiej zaprasza na Mszę świętą śpiewaną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kościele św. Mikołaja w Raciborzu , sprawowaną na mocy Motu Proprio Summorum Pontificum Papieża Benedykta XVI za zgodą J.E. ks. bpa Andrzeja Czai.

Celebrować Najświętszą Ofiarę będzie i kazanie wygłosi ks. dr Sebastian Krzyżanowski, opiekun OŚTŁ.

12 października 2014, godz. 14.00

Zapraszamy serdecznie nie ukrywając, że duża frekwencja zwiększy szanse na kolejne, regularne Msze w Raciborzu
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #23 dnia: Października 06, 2014, 17:48:00 pm »

Hurrra! Nawet nie wiecie jak się cieszę - bo poniekąd jest odpowiedź Pana Boga na moje modlitwy :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #24 dnia: Października 12, 2014, 18:56:49 pm »

Przyjechałem, byłem, uczestniczyłem. Jakieś 60 osób przybyło. Jak na brak żadnego ogłoszenia - to na prawdę dużo. Pierwszy raz widziałem tak dobrze przygotowanych do tej Mszy wiernych. Nie dość, że wiedzieli kiedy usiąść i wstać - to jeszcze nawet Pater Noster nie śpiewali (co na inauguracyjnych Mszach jest raczej normalne :) )
Ciut gorzej ze śpiewem chorału i odpowiedziami księdzu (ale organista stanął na wysokości zadania) - ale i tak wielkie podziękowania dla wszystkich - a zwłaszcza dla służby liturgicznej i księdza, którzy zaraz po Mszy jechali do Opola - aby obsłużyć tamtejszą Mszę.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #25 dnia: Października 12, 2014, 22:33:47 pm »

Cytuj
Opolskie Środowisko Tradycji Łacińskiej zaprasza na Mszę świętą śpiewaną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kościele św. Mikołaja w Raciborzu , sprawowaną na mocy Motu Proprio Summorum Pontificum Papieża Benedykta XVI za zgodą J.E. ks. bpa Andrzeja Czai.

dobre
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #26 dnia: Października 13, 2014, 09:14:23 am »

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym ta Msza mogła się odbyć, także za miłe przyjęcie w Raciborzu. Dziękuję też za ciepłe słowa Koledze Porysowi w imieniu swoim, ministrantów i organisty, który też przyjechał z nami z Opola.

Widać, że potencjał w Raciborzu jest - wiernych sporo, proboszcz otwarty na współpracę, trzech ministrantów to miejscowi młodzieńcy. Trzeba się modlić i pracować nad tym, żeby środowisko się rozwijało.

Kolejna Msza odbędzie się 11 listopada w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu, a od nowego roku kościelnego, jak Bóg da, ruszą regularne, comiesięczne celebracje w którąś z niedziel.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
acatus
uczestnik
***
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #27 dnia: Października 13, 2014, 18:31:08 pm »

W imieniu Grupy Wodzisławskiej:
- potwierdzam spostrzeżenia przedmówców, czekałem na chóralny Pater Noster - a tu słyszę wyłącznie księdza  :),
- frekwencja b. dobra zważywszy na okoliczności
- dziękujemy za podanie ogłoszenia o Mszy w NFRR w Wodzisławiu w dn. 19 października.  ;)

Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 15, 2015, 11:22:38 am »

Właśnie się dowiedziałem, że rusza comiesięczna Msza w kościele NSPJ w Raciborzu. Dzis o 14 pierwsza Msza
http://www.nspjraciborz.pl/index.php/homepage/ogloszenia-parafialne/831-ogloszenia-15-lutego-2015.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2015, 11:24:49 am wysłana przez Artur Rumpel » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 15, 2015, 12:50:46 pm »

Właśnie się dowiedziałem, że rusza comiesięczna Msza w kościele NSPJ w Raciborzu. Dzis o 14 pierwsza Msza
http://www.nspjraciborz.pl/index.php/homepage/ogloszenia-parafialne/831-ogloszenia-15-lutego-2015.html
Zasadniczo nowe celebracje są ogłaszane tu: http://www.unacum.pl/
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: RACIBÓRZ « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!