Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 10:56:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niepokojące przemówienie Papieża do przedstawicieli wspólnoty żydowskiej w Niemc
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Niepokojące przemówienie Papieża do przedstawicieli wspólnoty żydowskiej w Niemc  (Przeczytany 7558 razy)
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #30 dnia: Października 04, 2011, 23:11:34 pm »



"Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane [Żydom], a dane narodowi, który wyda owoce" Mt 21:43.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #31 dnia: Października 05, 2011, 01:52:24 am »

Cóż pomijając formę emocjonalnego na pewno komentarza, to fakt, że Osoba Naszego Pana Jezusa Chrystusa jest przywołana przez Benedykta XVI w tym fragmencie :

"W tym miejscu należy także przypomnieć o nocy pogromu z 9 na 10 listopada 1938 roku. Tylko nieliczni widzieli pełne konsekwencje tego aktu pogardy dla człowieka, jak proboszcz katedry berlińskiej, Bernhard Lichtenberg, który z ambony katedry św. Jadwigi, nawoływał wiernych: „Na zewnątrz płonie Świątynia – także ona jest Domem Bożym”. Narodowosocjalistyczny reżim terroru budowany był na micie rasistowskim, którego częścią było odrzucenie Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, Boga Jezusa Chrystusa a także ludzi, którzy w Niego wierzą."

Niestety w kontekście rzec można wybitnie antytrynitarnym.... co w połączeniu z mdłą całością tego przemówienia oraz bardzo osobliwym "błogosłąwieństwem", .może faktycznie rodzić pewne gwałtowne reakcje choćby wpostaci rozmaitych komentarzy..

To jest kwintesencja propagandy, którą glosi tu niejaki pan Tato - byle nic nie wprost - jakieś mgliste stwierdzenia, eufemizmy i zero konkretów. Ukrytych znaczeń w dyplomatycznym przemowieniu papieża, doszuka się ten kto ich usilnie szuka wykazując przy tym maximum złej woli, starając się nawet wcisnąc w usta papieża teorie antytrynitarskie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #32 dnia: Października 08, 2011, 09:34:27 am »

Ależ oczywiście, przecież wiadomo powszechnie, że tak jak twierdzi "Bardzojaki Pan JGP" trynitarny wymiar jest oczywisty w tym wystąpieniu, a wogóle jest wręcz ono manifestacją "Credo" Benedykta XVI i z całą pewnością jako przesłanie wyraźnie głoszące Dobrą Nowinę, wzywa, a przynajmniej zachęca słuchających go żydów, do wstąpienia na ścieżkę zbawienia...
Winszuję, może Pan raczy mi nieoświeconemu wyjaśnić jeszcze kogo miał na myśli Benedykt XVI wygłaszając swe osobliwe błogosławieństwo, tzn, kto miał błogosławić owym słuchaczom konkretnie Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, prorok św. Baruch, czy może jeszcze ktoś inny...?
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2011, 09:37:50 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #33 dnia: Października 08, 2011, 14:26:10 pm »

Swoj post napisałem głównie ze względu na młodych czytających to forum, którym miesza pan ustawicznie w głowach sedeckimi insynuacjami. 
Co do meritum przeciez juz pan ustalił, że Benedykt wyrzekł się wiary w Trójcę Świętą, ja natomiast bazując na jego biografii trzymam sie zdania przeciwnego. Przy tym przemowienie nie dotyczyło trynitarnego charakteru Boga. Co do pytania o to błogosławieństwo to oczywiście św. Baruch, swietnie odczytał pan znaczenie hebrajskich słow pod koniec przemowienia
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Października 08, 2011, 15:00:35 pm »

Co do pytania o to błogosławieństwo to oczywiście św. Baruch, swietnie odczytał pan znaczenie hebrajskich słow pod koniec przemowienia

 ???
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #35 dnia: Października 08, 2011, 16:52:49 pm »

Wiem, że Pan jest jeszcze młody Panie JGP, dlatego nie wiem, czy Pan zauważył, ale wątek jest o wypowiedzi konkretnej Benedykta XVI, a nie o jego "biografii", choć ta wszak póki życie  płynie pisze rzecz jasna swe kolejne rozdziały...
Zatem jednak o proroka Barucha chodziło...dziękuję, uspokoił mnie Pan...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Października 08, 2011, 17:22:11 pm »

hm...

הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא  (Ha-Kadosh Baruch Hu)  znaczy mniej więcej: Święty niech będzie błogosławiony

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #37 dnia: Października 09, 2011, 12:16:26 pm »

hm...

הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא  (Ha-Kadosh Baruch Hu)  znaczy mniej więcej: Święty niech będzie błogosławiony

Wiem, o tym, moja wypowiedź była do bólu zębów ironiczna.

Wiem, że Pan jest jeszcze młody Panie JGP, dlatego nie wiem, czy Pan zauważył, ale wątek jest o wypowiedzi konkretnej Benedykta XVI, a nie o jego "biografii", choć ta wszak póki życie  płynie pisze rzecz jasna swe kolejne rozdziały...


Tak, jestem młody, ale sa tu jeszcze młodsi, którym pańskie "retoryczne pytania" i kategoryczne sądy ukryte w eufemistycznej formie wypowiedzi mogą nieźle namieszac w głowach. I ja bede sie kategorycznie temu sprzeciwiał.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2011, 12:18:18 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #38 dnia: Października 09, 2011, 16:08:43 pm »

A może się Pan "sprzeciwiać" skolko godno....na początek i tak musi się Pan mimo wszystko skupić na czytaniu ze zrozumieniem i opanowywaniu własnych emocji...to może przynieść oczekiwane przez Pana skutki ... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #39 dnia: Października 10, 2011, 10:27:32 am »

I kto to mowi hehe
EOT
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #40 dnia: Października 10, 2011, 19:58:50 pm »

I kto to mowi hehe
EOT

Taka rada starszego od Pana człeka..ot może Pan sobie hehać i hahać...ale to nic nie zmienia... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #41 dnia: Października 10, 2011, 22:33:17 pm »

Jeszcze raz, bo chyba pan nie załapał - I kto to mówi - rady o uspokojenie emocji daje facet, który buduje pietrowe teorie i rajcuje się kazdym newsem z papiezem w tle, a szczegolnie tymi, gdzie mozna papiezowi dojechac i  dobudowuje do jego wypowiedzi jakieś swoje teorie z sufitu. Dobre.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #42 dnia: Października 15, 2011, 06:41:05 am »

Jeszcze raz, bo chyba pan nie załapał - I kto to mówi - rady o uspokojenie emocji daje facet, który buduje pietrowe teorie i rajcuje się kazdym newsem z papiezem w tle, a szczegolnie tymi, gdzie mozna papiezowi dojechac i  dobudowuje do jego wypowiedzi jakieś swoje teorie z sufitu. Dobre.
Zaplatal sie pan bez sensu.
Papież, to ktos, kto ma obowiazek wypowiadac sie jednoznacznie.
Kazdy wie, ze ci ludzie w nosie maja Kościół. Dla nich najlepiej by bylo, gdyby Kościół "sie rozwiazal" z powodu niewyplacalnosci po zaplaceniu odsszkodowan za dwa tysiace lat przesladowania.
Po co papież spotkal sie z tymi ludzmi? Jesli bylo to spotkanie biznesowe, to mogl poslac jakiegos cywila i obyloby sie bez gadek religijnych, ktore powoduja zamieszanie nawet na tak malo znaczacym forum.
Jak mozna miec w takiej sytuacji pretensje do np. ksiezy z Australii, ktorzy chrzcili stosujac nieprawidlowa formule??
Proba przypodobania sie wrogom Kościoła zawsze konczy sie porazka. A stosowanie interpunkcji i niejednoznacznosci, zeby kogos nie urazic, jest kleska.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #43 dnia: Października 15, 2011, 14:54:51 pm »

Przykro mi, Kosciol to juz nie potega i by trwac musi działac również na niwie dyplomatycznej. Papież jest w naprawdę trudnej sytuacji i jest atakowany praktycznie ze wszytskich stron. Wertuje wlasnie ksiazke Torniellego na ten temat. Ciekawa lektura, rowniez polecam, moze uzyskacie panstwo dzieki temu pewna perspektywę, której wam niestety brakuje.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #44 dnia: Października 20, 2011, 13:19:24 pm »

Przykro mi, Kosciol to juz nie potega i by trwac musi działac również na niwie dyplomatycznej. Papież jest w naprawdę trudnej sytuacji i jest atakowany praktycznie ze wszytskich stron. Wertuje wlasnie ksiazke Torniellego na ten temat. Ciekawa lektura, rowniez polecam, moze uzyskacie panstwo dzieki temu pewna perspektywę, której wam niestety brakuje.


Christus Rex

Proszę sobie odpowiedzieć dlaczego Kościół i jego najwyższe władze nie SĄ JUŻ POTĘGĄ ?


Dyplomacja nie ma tu nic do rzeczy, w sprawach wiary i obyczajów oraz dogmatów ma być jedno znaczne klarowne ostateczne i definitywne stanowisko PAPIEŻA
Dyplomacja była dużo wcześniej niż nastał sławny SW II.


W Instrukcji "De motione oecumenica"  Świętego Oficjum , wydanej 20 grudnia 1949 roku:

"[Biskupi] powinni być czujni ażeby pod fałszywym pretekstem – iż trzeba raczej kłaść nacisk na te sprawy, które nas jednoczą niż na te, które nas dzielą – nie rozprzestrzeniał się niebezpieczny indyferentyzm... Powinni także dać odpór niebezpiecznej manierze wypowiedzi rodzącej fałszywe opinie i próżne nadzieje, które nigdy nie mogą zostać spełnione – jaką może być na przykład twierdzenie, iż nie należy zbyt wielce poważać orzeczeń zawartych w encyklikach rzymskich Papieży na temat powrotu odszczepieńców do Kościoła, konstytucji Kościoła, czy Mistycznego Ciała Chrystusa... Przeto, ma być głoszona i objaśniana cała katolicka doktryna;w żaden sposób nie może być przemilczanebądź w dwuznacznych wypowiedziach ukrywane to, co zawiera katolicka prawda odnośnie prawdziwej natury usprawiedliwienia i drogi do niego wiodącej, konstytucji Kościoła, prymatu jurysdykcji rzymskiego Papieża oraz jedynej, prawdziwej jedności mogącej się dokonać poprzez powrót odszczepieńców do jednego, prawdziwego Kościoła Chrystusowego" (AAS, XLII (1950), 144).


http://rebelya.pl/forum/watek/35905/?page=4"Błędem okresu Reformacji było to, że przez jego większość dostrzegano tylko to, co nas dzieli i nie zrozumiano w wystarczający sposób tego, co nas łączy w wielkich wskazaniach Pisma Świętego i wyznaniu wiary dawnego chrześcijaństwa. A wielkim postępem ekumenicznym ostatnich dziesięcioleci jest to, że zdaliśmy sobie sprawę z tego wspólnego gruntu i że we wspólnej modlitwie i śpiewie, we wspólnym zaangażowaniu dla etosu chrześcijańskiego wobec świata, we wspólnym głoszeniu świadectwa Boga Jezusa Chrystusa w tym świecie uznajemy tę jedność za nasz wieczny fundament" - mówił Benedykt XVI.

Ostrzegł, że groźba utraty tego, co łączy jest realna. Jako jeden z takich czynników wskazał "nową formę chrześcijaństwa", które według niego jest "niepokojąca w swych formach". Słowa te media uznały za odniesienie do sekt.

Za drugie wyzwanie dla całego chrześcijaństwa papież uznał sekularyzację. Zwracając uwagę na coraz większą nieobecność Boga w społeczeństwie pytał: "Czy należy ulec presji sekularyzacji, stać się nowoczesnymi poprzez rozcieńczenie wiary?". Zdaniem papieża nie jest to strategia, która uratuje chrześcijaństwo.

"
Tak, jak męczennicy epoki nazizmu zbliżyli nas do siebie i rozbudzili pierwsze wielkie otwarcie ekumeniczne, tak również dzisiaj wiara, przeżywana z głębi siebie, w zsekularyzowanym świecie jest największą siłą ekumeniczną, która nas łączy" - stwierdził Benedykt XVI.

Po przemówieniu do reprezentantów Kościołów ewangelickich papież uczestniczył w nabożeństwie w kościele klasztoru augustianów w Erfurcie, podczas którego odczytano fragmenty tłumaczenia Biblii, dokonanego przez Lutra.

W homilii Benedykt XVI powiedział:
"Podczas spotkania ekumenicznego nie powinniśmy tylko narzekać na podziały i rozdział, lecz także dziękować Bogu za wszystkie elementy jedności, które zachował dla nas".


A dlaczego jest atakowany papież oraz jak powinien się zachować w takiej sytuacji ? (jak by zachował się np. św.Pius X oraz Pius XII)



Tu zachowanie PIUSA XII :
Myślę, moi drodzy, że komunizm jest najlepiej zauważalną spośród składowych wywrotowych sił, działających przeciwko Kościołowi i szerzeniu Bożego Objawienia. Tak więc będziemy wnet świadkami inwazji [tych sił] na wszystkie dziedziny [życia] mające wpływ na duchowość: filozofię, naukę, prawo, szkolnictwo, sztukę, media, literaturę, teatr i religię.Zmartwiło mnie przesłanie Matki Bożej skierowane do małej Łucji z Fatimy.

Poprzez jednoznaczne słowa Maryi na temat niebezpieczeństw, które zagrażają Kościołowi, Bóg ostrzega [nas] przed samobójczym w skutkach wypaczaniem wiary, [poprzez dokonywane modyfikacje] w jego liturgii, w jego teologii, w jego duszy. - Pius XII wstrzymuje na moment głos - Wokół mnie słyszę głosy uprawiających dywersję nowinkarzy, pragnących rozebrać Przybytek Świątyni, zagasić płomień powszechności Kościoła, odrzucić piękno i ozdoby, które są jego chlubą i sprawić, by poczuł wyrzuty sumienia rozważając swe minione lata. Cóż, moi drodzy, jestem przekonany, że jeśli Kościół Piotrowy odrzuci swoją przeszłość - tym samym wykopie dla siebie grób.

Będę prowadził tę walkę z największym zaangażowaniem, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Kościoła, nawet jeśliby siły Zła któregoś dnia miały przemóc moją osobę, moje poczynania czy też pozostawione przeze mnie pisma, tak jak już dziś próbują zdeformować historię Kościoła, a wszystkie dotychczasowe herezje humanizmu, które fałszowały Słowo Boże, wracają ponownie w świetle jupiterów

Cytat pochodzi z rozmowy Piusa XII z jego przyjacielem, Enrico Galeazzi, którą zamieszczono w biografii:ks. prał. Georges Roche i dr Philippe Saint GermainPie XII devant l’histoire (Pius XII naprzeciw historii)Paris, Editions Robert Laffont, 1972 r.str. 52-53

A jakiej perspektywy nam brakuję ?
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 13:34:39 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niepokojące przemówienie Papieża do przedstawicieli wspólnoty żydowskiej w Niemc « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!