Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:26:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Ks. Bogdan Bartołd: To mnie WKURZA w PARAFIANACH."
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: "Ks. Bogdan Bartołd: To mnie WKURZA w PARAFIANACH."  (Przeczytany 6040 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #15 dnia: Października 15, 2011, 22:39:20 pm »

Bp. Williamson , jako nasza największa  gwiazda medialna, pasuje chyba do "Super Ekspresu"  jak ulał... ?
...Któż mógłby zaprzeczyć...?

Ja. Do "Super Ekspresu" bardziej pasuje Wasza gwiazda medialna - np. Romcio Polański.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2011, 22:47:15 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #16 dnia: Października 15, 2011, 23:24:07 pm »

Ja. Do "Super Ekspresu" bardziej pasuje Wasza gwiazda medialna - np. Romcio Polański.
Sugeruje Pan, że Polański reprezentuje Tradycję... ?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Października 15, 2011, 23:55:42 pm »

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jak-zachowac-sie-w-kosciele_210010.html

W kościele podczas mszy stosujemy wszystkie zasady dobrego wychowania, które funkcjonują w życiu towarzyskim. Kobiety obowiązuje ubiór "zero seksu", u mężczyzn garnitur, a księdza szacunek do wiernych - tłumaczy dr Stanisław Krajski, filozof i specjalista od kościelnej etykiety.

Zachowanie w trakcie Mszy Świętej
http://savoir-vivre.com.pl/?zachowanie-w-trakcie-mszy-swietej,112
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #18 dnia: Października 16, 2011, 08:38:10 am »

A cóż takiego w tym zdjęciu?

Widze że Państwa trochę tym "rozruszałem". Nie wiedziałem, że to akurat z kaplicy Bractwa i co to za biskup. Wydało mi sie ogólnie ciekawe że ktoś jako ilustracje do artykułu wybrał akurat to zdjęcie. Ciekawe czy świadomie. Może wśród reaktorów SE ją jacyś "agenci Tradycji"?  ;)

Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #19 dnia: Października 16, 2011, 09:40:53 am »

Zachowanie w trakcie Mszy Świętej
http://savoir-vivre.com.pl/?zachowanie-w-trakcie-mszy-swietej,112

Pani Mamo, wielkie dzięki za ten link!

Znalazłem nawet genezę postawy "na łyżwiarza" :)

"Gdy przyklękamy na jedno kolano przypomnijmy sobie, dlaczego robili to nasi przodkowie. Chłopi klękali zawsze na oba kolana. Szlachta klękała na jedno kolano, by odróżnić się od chłopów, by pokazać, że oni nie muszą się już tak, ze względu na swoją pozycję społeczną, korzyć przed Bogiem. Czyż nie jesteśmy wszyscy równi przed Bogiem? Czy ktoś z nas jest jakoś wobec Niego uprzywilejowany?"
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #20 dnia: Października 17, 2011, 12:24:59 pm »

byłem wczoraj z Żoną i 3 synami (5; 2,5; 3/4 lat) na Mszy św w Zielonce i muszę przyznać, że nie było z nimi spokojnie - stukanie, głośne zachowanie, chodzenie...
Sądzę, że dużym błędem było zajęcie miejsca na początku - trzeba było od od razu iiść na koniec.

Z drugiej strony - przecież Msza Św. to nie koncert w filharmonii, wieczorek poetycki, czy spekatl teatralny.
Wiem, że fajnie jest sobie siedzieć w ekskluzywnym, pięknie ubranym towarzystwie i delektować się akustyką sklepień, ale Pan Jezus, jak przypszczam, nie umierał wśród skupienia i ciszy...

« Ostatnia zmiana: Października 17, 2011, 12:26:47 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #21 dnia: Października 17, 2011, 15:35:16 pm »

Mnie by to mnie przeszkadzało, gdyby nie przekraczało granic. Proszę obejrzeć filmik z Mszy w Chardonnet FSSPX - tam nawet podczas Konsekracji słychać dzieci.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #22 dnia: Października 18, 2011, 08:30:33 am »

byłem wczoraj z Żoną i 3 synami (5; 2,5; 3/4 lat) na Mszy św w Zielonce i muszę przyznać, że nie było z nimi spokojnie - stukanie, głośne zachowanie, chodzenie...
Sądzę, że dużym błędem było zajęcie miejsca na początku - trzeba było od od razu iiść na koniec.

Z drugiej strony - przecież Msza Św. to nie koncert w filharmonii, wieczorek poetycki, czy spekatl teatralny.
Wiem, że fajnie jest sobie siedzieć w ekskluzywnym, pięknie ubranym towarzystwie i delektować się akustyką sklepień, ale Pan Jezus, jak przypszczam, nie umierał wśród skupienia i ciszy...
Czy Msze w Zielonce sa ciche czy spiewane?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Października 18, 2011, 10:49:57 am »

Bp. Williamson , jako nasza największa  gwiazda medialna, pasuje chyba do "Super Ekspresu"  jak ulał... ?
...Któż mógłby zaprzeczyć...?

Bp. Williamson , jako nasza największa  gwiazda medialna, pasuje chyba do "Super Ekspresu"  jak ulał... ?
...Któż mógłby zaprzeczyć...?
Ja. Do "Super Ekspresu" bardziej pasuje Wasza gwiazda medialna - np. Romcio Polański.

Ja. Do "Super Ekspresu" bardziej pasuje Wasza gwiazda medialna - np. Romcio Polański.
Sugeruje Pan, że Polański reprezentuje Tradycję... ?
Zabawne, Pani jako dziewczyna niewątpliwie inteligentna, choć z fobiami (inteligenckimi) próbuje nam zasugerować ... właściwie co? ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #24 dnia: Października 18, 2011, 16:10:09 pm »

@ jwk

Zabawne, Pani jako dziewczyna niewątpliwie inteligentna, choć z fobiami (inteligenckimi) próbuje nam zasugerować ... właściwie co? ;)
Np., że świat jest trochę bardziej skomplikowany.
Zapewne gdy nazywa Pan mój  typ wrażliwości i kierunek myślenia " fobiami inteligenckimi" od razu robi się Panu lżej na sercu.  Pozbywa się Pan tego początkowo przykrego napięcia i pewnego rodzaju niepokoju , jakie wywołuje żywa  łączność między umysłem a sercem.
I jedzie Pan dalej swoim doktrynerskim cepem po wszystkim, co się Panu napatoczy.
 A stać Pana na więcej.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #25 dnia: Października 18, 2011, 17:04:37 pm »

doktrynerskim cepem

Muszę sobie to zapisać. ;D
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Ks. Bogdan Bartołd: To mnie WKURZA w PARAFIANACH." « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!