Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:58:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Ks. Bogdan Bartołd: To mnie WKURZA w PARAFIANACH."
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Ks. Bogdan Bartołd: To mnie WKURZA w PARAFIANACH."  (Przeczytany 6035 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Października 15, 2011, 15:35:32 pm »

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ks-bogdan-bartod-to-mnie-wkurza-w-parafianach-najbardziej-denerwujace-zachowania-wiernych_209841.html?fb_xd_fragment#?=&cb=fd0dbec6041e26&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&ackData[id]=1&width=450
"Parafianie coraz częściej traktują kościół jak supermarket, w którym konsumują mszę świętą."




Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Października 15, 2011, 15:38:38 pm »

Ciekawe że go sam NOM nie "wkurza".
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #2 dnia: Października 15, 2011, 15:56:18 pm »

Na zdjęciu widzę konopeum, oraz vasculum, a co ważniejsze obok vasculum jest ręczniczek, to znaczy ze jest ono używane.
Wypowiedzi księdza są podobne do rozdarcia jakie przezywa kapłan siedzący na barykadzie ("Gzie jest Twoja Msza, kapłanie?" - Tedeum), miedzy przeszłością a tym co nadchodzi, miedzy NOM a KRR.
Pomodlę się za tego kapłana.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Października 15, 2011, 17:11:48 pm »

Tak! Kościół to miejsce święte, ale ... np. w 2010 r. koncert w tej katedrze scjentologa nie przeszkadzał? Albo sale zabaw dla dzieci, które się tworzy, aby msza nie stresowała, o czym pisze tu:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091014/POWIAT04/21681486

... i wiele by tu można jeszcze napisać i co? to jest w porządku i nie denerwuje księdza/księży? Mnie bardzo denerwuje!

Trzeba się bardzo modlić za księży!
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #4 dnia: Października 15, 2011, 17:36:25 pm »

Tak! Kościół to miejsce święte, ale ... np. w 2010 r. koncert w tej katedrze scjentologa nie przeszkadzał? Albo sale zabaw dla dzieci, które się tworzy, aby msza nie stresowała, o czym pisze tu:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091014/POWIAT04/21681486

... i wiele by tu można jeszcze napisać i co? to jest w porządku i nie denerwuje księdza/księży? Mnie bardzo denerwuje!

Trzeba się bardzo modlić za księży!
Ma pani racje. Zaniedbania powinny być wypunktowane. A jednak widać, że coś się dzieje w tym kapłanie , coś go gniecie, pewnie czuje że coś jest nie tak. Gdyby był całkowitym zwolennikiem swobody to by milczał.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #5 dnia: Października 15, 2011, 19:00:25 pm »

taki upadek moralności, kultury i to jest zauważane ale jakoś nie można się doszukać w Kościele Posoborowym wskazania tej pra-przyczny, źródła tej całego problemu. Może jest to tak trudne, bo wspaniałość SWII i wielkość pewnych osób urasta do rangi prawie dogmatu...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #6 dnia: Października 15, 2011, 20:30:36 pm »

Chcąc przeczytać cytowany artykuł, trafiłem na następny z Super Ekspresu. Treść treścią (kolejny temat do dyskusji), ale proszę zwrócić uwagę na zdjęcie!!!

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jak-zachowac-sie-w-kosciele_210010.html

Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #7 dnia: Października 15, 2011, 20:46:36 pm »

Chcąc przeczytać cytowany artykuł, trafiłem na następny z Super Ekspresu. Treść treścią (kolejny temat do dyskusji), ale proszę zwrócić uwagę na zdjęcie!!!

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jak-zachowac-sie-w-kosciele_210010.html

Po ławkach na zdjęciu w tym kościele poznaje że to kościół w Radości lub pewnego bractwa związanego z tym miejscem.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #8 dnia: Października 15, 2011, 20:57:57 pm »

Nawet bp Williamson jest widoczny  :D Po prawej stronie biskupa x. Jenkins.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #9 dnia: Października 15, 2011, 21:37:06 pm »

A po lewej ks. A. Ettelt  :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #10 dnia: Października 15, 2011, 21:38:13 pm »

A to już nie znam, więc sie nie wypowiadam.  :D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #11 dnia: Października 15, 2011, 21:57:28 pm »

Jaki skandal, że na zdjęciu w ,,Super Exspresie" jest biskup Wiliamsom!!! Co na to Adam Michnik? i Światowy Kongres Żydów?? :) I nasz rodzime ,,autorytety" Kuc, Bartoszewski, Sikorski?
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #12 dnia: Października 15, 2011, 21:59:20 pm »

A ja jestem ciekaw czy Bartoszewski, Sikorski i Kutz wypowiadali się na temat bpa Williamsona. Wie ktoś?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #13 dnia: Października 15, 2011, 22:07:54 pm »

Jaki skandal, że na zdjęciu w ,,Super Exspresie" jest biskup Wiliamsom!!! Co na to Adam Michnik? i Światowy Kongres Żydów?? :) I nasz rodzime ,,autorytety" Kuc, Bartoszewski, Sikorski?
Bp. Williamson , jako nasza największa  gwiazda medialna, pasuje chyba do "Super Ekspresu"  jak ulał... ?
...Któż mógłby zaprzeczyć...?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Października 15, 2011, 22:28:42 pm »

Chcąc przeczytać cytowany artykuł, trafiłem na następny z Super Ekspresu. Treść treścią (kolejny temat do dyskusji), ale proszę zwrócić uwagę na zdjęcie!!!

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jak-zachowac-sie-w-kosciele_210010.html

A cóż takiego w tym zdjęciu? Bo to pierwszy raz pokazują zdjęcie mszy w Bractwie? Kiedyś było pisane tu:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=6357.0

... i proszę sobie popatrzeć na następne zdjęcie:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/modny-katolik-modl-i-sie-po-acinie-nowa-moda-w-kosciele-przebojem-msze-w-liturgii-rzymskiej_206033.html
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Ks. Bogdan Bartołd: To mnie WKURZA w PARAFIANACH." « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!