Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:44:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Zanim pójdziemy głosować
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Zanim pójdziemy głosować  (Przeczytany 8766 razy)
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« dnia: Września 30, 2011, 16:38:43 pm »

to każdemu przyda się taki zimny przysznic.

http://www.bibula.com/?p=44598

"Historię „samobójstwa chadecji” przypomniał w ubiegłym roku na łamach „Naszego Dziennika” prof. Roberto de Mattei, jeden z najwybitniejszych katolickich intelektualistów Italii. Według niego to, że przez wiele lat konserwatywna opinia publiczna była podporządkowana centrowej chadecji, skończył się „wyeliminowaniem ze sceny politycznej ugrupowań prawicowych, a także wyłączeniem z debaty publicznej tematów istotnych dla prawicy katolickiej”.
 
Co zatem w sytuacji, gdy główne partie oszukują elektorat katolicki? Profesor odpowiadał: „Wysoko oceniam możliwości sprawcze partii politycznych, ale z drugiej strony mocno wierzę w rolę tzw. walczących mniejszości, które mogą oddziaływać politycznie i społecznie dzięki jasnej wizji świata, wolnej od kompromisów, a opierającej się na moralnej konsekwencji i mocnych przekonaniach. Myślę, że w dzisiejszych czasach w szczególny sposób potrzeba przeciwstawienia się dyktaturze relatywizmu. Czyńmy to, póki mamy jeszcze taką możliwość”."
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #1 dnia: Września 30, 2011, 16:46:14 pm »

A jak zachował się PiS? Odpowiedź pierwsza: porządnie – bo głosowali jak trzeba. Ale jest jeszcze odpowiedź druga, idąca głębiej, a przyjmująca formę pytania: jeśli PiS chciał naprawdę tej zmiany, to dlaczego dopuszczono do wysokiej absencji ich posłów? W głosowaniu nie wzięło udziału 10 posłów PiSu – gdyby przynajmniej część z nich przyszła, projekt by przeszedł!

Dlatego przestańmy ulegać tej propagandzie, że PIS jest katolicki, bo to już dawno było jasne, że nie jest. A im dłużej trwa ta farsa, tym gorzej dla nas.

Katolik nie ma na kogo głosować.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2 dnia: Września 30, 2011, 16:55:22 pm »

Wybory w Polsce i co z tego ?

Najnowsze oswiadczenie Stowarzyszenia Unum Principium

http://www.propolonia.pl/blog-read2.php?bid=25&pid=3309
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Września 30, 2011, 17:17:22 pm »

a ten Kafel to też z tamtego stowarzyszenia ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Września 30, 2011, 18:56:03 pm »

Forum się nam wykafelkowało.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Września 30, 2011, 19:04:05 pm »

to każdemu przyda się taki zimny przysznic.
http://www.bibula.com/?p=44598
Coraz bardziej się przekonuję, że Nadredaktor Milcarek wpuścił w kanał Marszałka Marka Jurka, żeby rozwalić rząd Jarosłąwa Kaczyńskiego. Niestety wielu jest tu zaślepionych na jego punkcie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #6 dnia: Września 30, 2011, 19:12:30 pm »

A co ma Milcarek do Jarosława?   ??? ???
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Września 30, 2011, 19:23:16 pm »

A co ma Milcarek do Jarosława?   ??? ???
A to go Pan zapyta, pamiętam ten jego kabotyński wpis na blogu "misja się zmienia ale się nie kończy", teraz wiemy na co mu się misja zmieniła.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #8 dnia: Września 30, 2011, 19:43:21 pm »

Cytuj
a ten Kafel to też z tamtego stowarzyszenia ?
Cóż za "Kafel", bo nie jestem trendy i nie wiem o czym mowa  :P
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
viribus unitis
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #9 dnia: Września 30, 2011, 20:56:14 pm »

Cytuj
a ten Kafel to też z tamtego stowarzyszenia ?
Cóż za "Kafel", bo nie jestem trendy i nie wiem o czym mowa  :P
Apeluję o choć trochę szacunku dla człowieka wyrzuconego z Polski w stanie wojennym. A jeśli te "klimaty" kogoś nie interesują, to choćby o szacunek dla osoby podpisującej się w internecie imieniem i nazwiskiem. Mało kto z nas, także tu, ma tyle odwagi.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #10 dnia: Września 30, 2011, 21:47:02 pm »

to każdemu przyda się taki zimny przysznic.
http://www.bibula.com/?p=44598
Coraz bardziej się przekonuję, że Nadredaktor Milcarek wpuścił w kanał Marszałka Marka Jurka, żeby rozwalić rząd Jarosłąwa Kaczyńskiego. Niestety wielu jest tu zaślepionych na jego punkcie.

100 proc. głosowało prawidłowo, bo 10 nie przyszło i tak ich głosy nie miały znaczenia, dlatego głosowali i robili sobie "wizerunek". To wszystko teatr jest.

P. Milcarek nie jest moim "pisarzem", ani M. Jurek moim politykiem, szczególnie gdy po ostatnich wyborach, gdy nie przeszedł do drugiej tury, oddał swoje głowy Jarosławowi.  ;D Ciekawe jak się czuli ci, co na niego głosowali. Co on chciał im przez to przekazać?  :D

Ten tekst ma oczywiście wiele braków, ale chodzi o ten manewr, który PIS wykonał, ten "katolicki" PIS. I chodzi o to, ze tak jest zawsze. I to nie jest tylko PIS, ale każda partia tzw. prawicowa w obecnej sytuacji. Kandydatów, na których katolik może głosować z czystym sumieniem jest może kilku (i to nie jest M. Jurek, a również nie byłby to p. Milcarek) a miejsc w Sejmie 460, więc już sam ten fakt pokazuje jakim nonsensem jest głosowanie.

P. Gnome
A Kornela Morawieckiego Pan zna? To dajmy sobie spokój z tymi prześladowanymi, bo ci to w grobie leżą albo nikt nawet nie wie o ich istnieniu. 

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Września 30, 2011, 22:58:10 pm »

100 proc. głosowało prawidłowo, bo 10 nie przyszło i tak ich głosy nie miały znaczenia, dlatego głosowali i robili sobie "wizerunek". To wszystko teatr jest.
No tak, Pan wie co komu w głowie siedzi. Zupełnie jak Nadredaktor, co siedział pod łóżkiem wiadomego Arcybiskupa i wszystko wie napewno. Marszałka uważam za człowieka prawego, bzdurę Pan pocisnął oskarżając Go o przekazanie głosów. On to tak słusznie widział i jak zawsze uczciwie postąpił, a że sobie przyjaciól nie zawsze szczęśliwie dobiera, to już inna bajka. Zaś jak ktoś nie chciał to mógł sobie na tego geniusza  z Ruskiej Budy zagłosować albo siedzieć w domu. Zacietrzewiene zaciemnia Panu oczy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #12 dnia: Września 30, 2011, 23:10:27 pm »

  bzdurę Pan pocisnął oskarżając Go o przekazanie głosów. 

Bzdura, bo nie zrobił tego?  ;D
Czy bzdura, bo zrobił slusznie?  ;D

Widzę Pan miłośnik M.J. Młody Pan jeszcze niedoświadczony. Wybaczam Panu.  ;D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Września 30, 2011, 23:24:12 pm »

Cytuj
a ten Kafel to też z tamtego stowarzyszenia ?
Cóż za "Kafel", bo nie jestem trendy i nie wiem o czym mowa  :P
Apeluję o choć trochę szacunku dla człowieka wyrzuconego z Polski w stanie wojennym. A jeśli te "klimaty" kogoś nie interesują, to choćby o szacunek dla osoby podpisującej się w internecie imieniem i nazwiskiem. Mało kto z nas, także tu, ma tyle odwagi.

Dziękuję. Odrobinę wyjaśnił mi Pan skrajną nieporadność językową p. Kafla. Aczkolwiek znam wielu emigrantów, także mieszkających poza Polską od 1945 tudzież urodzonych na emigracji, którzy mają znacznie większe kompetencje językowe. Pomijam inne cechy wypowiedzi z litości dla p. Kafla.

A co do gomułkowskiego ad remu:

> Nieuczestniczenie w wyborach to z kolei konieczny akt świadomej niezgody na dzisiejszą rzeczywistość

Zaklinanie rzeczywistości przez kolejny odłam ruchu narodowego, który samodzielnie lub w dowolnej koalicji nie był zdolny do zebrania jakiejkolwiek potrzebnej liczby głosów. Nie ma sensu dokonywać apologji na demokracji, ale alternatywą dlań nie jest kabotynizm.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Października 01, 2011, 00:40:07 am »

to każdemu przyda się taki zimny przysznic.
http://www.bibula.com/?p=44598
Coraz bardziej się przekonuję, że Nadredaktor Milcarek wpuścił w kanał Marszałka Marka Jurka, żeby rozwalić rząd Jarosłąwa Kaczyńskiego. Niestety wielu jest tu zaślepionych na jego punkcie.

Wątpię. Albo inaczej: osoba, która to zrobiła powinna być dotąd przesłuchiwana przez kontrwywiad w kazamatach przy al. Niepodległości, aż przyznałaby się, że jest germańskim szpionem.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Zanim pójdziemy głosować « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!