Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:50:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Brak uznania władzy papieskiej
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Brak uznania władzy papieskiej  (Przeczytany 7454 razy)
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #15 dnia: Września 25, 2011, 13:46:45 pm »


Może nie o sympatię, ale o pewną przychylność, czy życzliwą neutralność, z pewnością potrzebną. Można nie informować, ale gdy celebracje w parafii będą regularne i zbierze się grupa wiernych, wtedy biskup może przenieść księdza na drugi koniec diecezji i powiedzieć:
"Nic nie wiem, że jest tam takie duszpasterstwo, nikt mi nic nie mówił". (Ktoś o tym pisał na FK). Poza tym oprócz względów pragmatycznych trochę pokory też się przyda. I nie chodzi tu o układy, panie KK, ale o elementarną przyzwoitość i trochę kultury. Oczywiście tam gdzie jest to konieczne, to trzeba reagować (Tarnów), ale nie czepiajmy się o drobiazgi (Poznań), skoro i tak Msza będzie.


Co jakis czas czytam teksty modernistow o tym, jak to schizmatycy z B.K.PX wywolali kryzys w Kościele i nie sluchaja papieża.
Powinno panu wystarczyc z komentarz.
Moze jednak dopisze, ze ciekawi mnie, jak mozna nazwac biskupa, ktory stawia podobne zarzuty Bractwu, a sam z premedytacjia nie wykonuje nakazow papieża?
MOze jeszcze poprosze pana o wyjasnienie mi, dlaczego Kościół dziala na Ziemi? Po co papież, bizkupi, pozostali kaplani?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #16 dnia: Września 25, 2011, 13:49:50 pm »

Panie KK! Proszę przeczytać uważnie co napisałem.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #17 dnia: Września 25, 2011, 13:58:16 pm »

Koniecznie trzeba innych ks. proboszczów tam wysyłać do tamtego proboszcza i nauczą tej sztuki  ;D

Tak, sztuczka iście diabelska: uzyskać zgodę na coś, na co zgoda potrzebna nie jest!
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #18 dnia: Września 25, 2011, 14:05:41 pm »

Panie KK! Proszę przeczytać uważnie co napisałem.
a co pan napisa;?
ze kaplan moze sie obrazic na wiernych, ktorzy chca dostapic zbawienia??
Sady pelne sa spraw przeciwko zarzadcom fim, ktorzy dzialaja na szkode tych firm.
Celem Kościoła jest prowadzenie wiernych do zbawienia.
Jesli ktorys kaplan uwaza, ze wazniejszy jest sw.Spokoj, to juz ma problem z wlasnym zbawieniem. Jesli ktorys uwaza, ze wazniejsza jest dbalosc o majatek koscielny, to tez nie powinien miec kontaktu z wiernymi.
Sytuacja w wykonywaniem, a wlasciwie nie przeszkadzaniem w wykonywaniu M.P. papieża Benedytka XVI pokazuje jak naprawde wyglada sytuacja w Kościele. Kryzys, to zbyt malo, zeby to opisac.
"To nie kryzys, to rezultat" - jak mawial s.p. Kisielewski.
A pan poucza wiernych, ze musza polozyc uszy po sobie, bo... co?
WIerny, ktory powaznie traktuje siebie i swiat ma w takiej sytuacji jedna droge. DO najblizszej kaplicy B.K.PX.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Września 25, 2011, 14:35:54 pm »

@ "bruno1960"

Proszę nie traktować  MP SP jako indultu, tylko jako powszechne prawo w Kościele. No tak  :) przypomniało mi się, przecież w Poznaniu powstała Kaplica FSSPX, to i zezwolenie biskupa jest na co niedzielną mszę św. Będą się uzupełniać. W Kaplicy Bractwa będzie w niedzielę o 10:00:

http://www.piusx.org.pl/kaplice/Poznan

... a tu gdzie abp zezwolił będzie ona  odprawiana o godz. 15:00.
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,42.345.html
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #20 dnia: Września 25, 2011, 15:52:13 pm »

Proszę nie traktować  MP SP jako indultu, tylko jako powszechne prawo w Kościele.
Oczywiście, że jest to prawo, ale to prawo trzeba zrealizować. Tak jak w sądzie. Między papierowym wyrokiem, a jego faktyczną realizacją jest długa droga. Tak samo i tutaj. Jest prawo, w którego egzekucji nie da się ominąć biskupa diecezjalnego. I trzeba mu okazać szacunek jako biskupowi działając z taktem i kulturą, ale stanowczo i konsekwentnie. To tylko chciałem powiedzieć i proszę nie przypisywać mi słów, których nie powiedziałem. Ostatnie zdanie tyczy się p.Kałębasiaka.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 15:54:34 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Września 25, 2011, 15:57:01 pm »

Proszę realizować to prawo, życzę powodzenia.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #22 dnia: Września 25, 2011, 16:10:32 pm »

Proszę realizować to prawo, życzę powodzenia.

Oczywiście, najlepiej pokłócić się z biskupem i wszystkimi wokoło, wtedy Tradycja rozkwitnie.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #23 dnia: Września 25, 2011, 16:19:49 pm »

Oczywiście, najlepiej słuchać o "nieposłuszeństwie lasandrystów i wspaniałym SVII", wtedy Tradycja rozkwitnie.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #24 dnia: Września 25, 2011, 16:30:56 pm »

Oczywiście, najlepiej słuchać o "nieposłuszeństwie lasandrystów i wspaniałym SVII"
Czy ja coś takiego napisałem?
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #25 dnia: Września 25, 2011, 16:34:43 pm »

Nieinformowanie biskupa o celebracji nie jest "pokłóceniem się z nim i wszystkimi dookoła."
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #26 dnia: Września 25, 2011, 16:37:03 pm »

Ale jego olanie z pewnością nie pomoże. Odpłaci się dokładnie tym samym z procentami.
Ignorowanie biskupów nie jest najlepszym pomysłem.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 16:39:00 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #27 dnia: Września 25, 2011, 19:08:29 pm »

Proszę nie traktować  MP SP jako indultu, tylko jako powszechne prawo w Kościele.
Oczywiście, że jest to prawo, ale to prawo trzeba zrealizować. Tak jak w sądzie. Między papierowym wyrokiem, a jego faktyczną realizacją jest długa droga. Tak samo i tutaj. Jest prawo, w którego egzekucji nie da się ominąć biskupa diecezjalnego. I trzeba mu okazać szacunek jako biskupowi działając z taktem i kulturą, ale stanowczo i konsekwentnie. To tylko chciałem powiedzieć i proszę nie przypisywać mi słów, których nie powiedziałem. Ostatnie zdanie tyczy się p.Kałębasiaka.
Czytając to zrodziło mnie się w głowie takie porównanie: z jednej strony ŁATWOŚĆ, z jaką DN wprowadziła swoją liturgię do Kościoła, a z drugiej TRUDNOŚĆ, z jaką borykają się ludzie chcący celebracji nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego... a jednak Ci ludzie mają prawo...
Z całym szacunkiem dla forumowych członków DN to piszę. :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #28 dnia: Września 25, 2011, 19:19:46 pm »

Z całym szacunkiem dla forumowych członków DN to piszę. :)
Bez przesady! Tu faktycznie spotykamy nie Osoby a ich specyficzne poglądy, cała reszta, w tym przyczyny, dla których wdepnęli w to bagno są nieznane. Zaś organizacja ma charakter mafijny, co widać po ich destruktywnym wpływie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Września 25, 2011, 19:34:47 pm »

Cytuj
Czytając to zrodziło mnie się w głowie takie porównanie: z jednej strony ŁATWOŚĆ, z jaką DN wprowadziła swoją liturgię do Kościoła, a z drugiej TRUDNOŚĆ, z jaką borykają się ludzie chcący celebracji nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego... a jednak Ci ludzie mają prawo...
Z całym szacunkiem dla forumowych członków DN to piszę. :)

Też z całym szacunkiem dla DN... ale pamiętam jak przez mgłę, że pierwsze próby wprowadzenia rytu neo w Krakowie wywoływały wiele konfliktów.
Kolega przyjechał z Krakowa (lata 80-te) i opowiadał o tym, jak to podczas Mszy sw. kapłan przerwał celebrację i zażądał
zaprzestania tańców w nawie. Zagroził, że wyrzuci ich z kościoła. Wierni odpowiedzieli, że jeżeli ich wyrzuci z kościoła, to oni odejdą z Kościoła. Podobno było ostro. Ale to opowieści z 2 ręki.

To trochę tak, jakby 100 tradsów przyszło w niedzielę do św. Krzyża na mszę transmitowaną przez radio i zaczęło części stałe śpiewać po łacinie.

Cytuj
nie da się ominąć biskupa diecezjalnego. I trzeba mu okazać szacunek jako biskupowi działając z taktem i kulturą, ale stanowczo i konsekwentnie.
To właściwie po co działać stanowczo i konsekwentnie, skoro nie da się ominąć biskupa?

Jeżeli Watykan jest w stanie odwołać biskupa w Austrii na prośby progresistów, to dlaczego nie w Polsce na prośby tradsów?
Może dlatego nie odwoła, że tradsi myląc Tradycję z klerykalizmem, staną murem za biskupem postępowcem. (który potem ich skutecznie załatwi) ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Brak uznania władzy papieskiej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!