Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 22:55:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Pamiątki" z Medjugorie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Pamiątki" z Medjugorie  (Przeczytany 9447 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« dnia: Września 24, 2011, 11:17:53 am »

Co zrobić z figurką Gospy i różńcem, które ciotka przywiozła z "pielgrzymki" i dała mi w prezencie?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Września 24, 2011, 12:20:32 pm »

Co zrobić z figurką Gospy i różńcem, które ciotka przywiozła z "pielgrzymki" i dała mi w prezencie?
Ciekawe co to za figurkę pan otrzymał w prezencie, bo zwolennicy Medjugoria używają wizerunku Matki Boskiej z Tichaliny w różnych "wersjach" jako wizerunku Gospy, że niby są podobne .

Matka Boska z Tichaliny wyglada tak:



Ten obrazek w środku najwięcej chyba propagują, ale to jest wizerunek Matki Boskiej z Tichaliny, może nieco podretuszowany ale to nie jest Gospa z wizji!.

Prawdziwa Gospa jest w Ikonie poniżej:



Franciszkanie promują taki wizerunek Gospy , że niby wizjonerzy opisali ją jako bardzo podobną do wizerunku Matki Bożej z Tichaliny:



Sala wykładowa przyparafialna w Medjugorie z obrazem Gospy.

Czy to wszystko zniszczyć? Mój znajomy, który był w Medjugorie nie raz, kiedyś powiedział mi tak:

"A różańców zostało mi po Medjug. jakieś z pół kilograma. Modle sie na nich i myslę ze skutecznie. Jedynie przywiezioną figurkę "Gospy bez nózek " znany w kraju egzorcysta polecił zniszczyć co tez uczyniłem."
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #2 dnia: Września 24, 2011, 13:37:05 pm »

Dlaczego bez nóżek?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
ant
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #3 dnia: Września 24, 2011, 15:29:06 pm »

Proszę sobie obejrzeć dwa ostatnie zdjęcia w poscie p. Mamy.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Września 24, 2011, 16:15:33 pm »

Dlaczego bez nóżek?

Gospa z Medjugorie ma stopy niewidoczne, są zanurzone w obłoku. A przecież stóp Maryji boi się Szatan.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #5 dnia: Września 24, 2011, 18:10:31 pm »

Właśnie pierwsze na co zwróciłem uwagę to stopy. Zdziwiło mnie, że ta figura je ma. Różaniec jest ok. Moja mama pojechała tam tydzień po ciotce (prywatnie przy okazji wczasów, bo tam ponoć bardzo dobra śliwowica jest ;) ) i nic tam nie kupowała - dali jej za darmo właśnie taki medalik z wizerunkiem NMP jak przedstawiła p. Mama z polskim tekstem - wg mnie bardzo ortodoksyjnym.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Września 24, 2011, 19:50:34 pm »

Jadąc do Medjugorie mija się miejscowość Tichalina i tam w Kościele jest ta figura Matki Bożej, do której "medjugoryści" się podpięli - że się tak wyrażę i mówią że to Gospa.

Proszę zobaczyć jak wyglada Kościół w Tichalinie, że to nie Medjugorie.
http://www.youtube.com/watch?v=kWMP1Jkm13Q

Jedna z widzących Vicka jak opisywała wygląd Gospy, to powiedziała że najbardziej jest podobna do tej z figurki w Tihalinie, no i tak zostało.



Ale oprócz tych co już zamieściłam powyżej, jest jeszcze jedna, która tam stoi:


                               
... to jeszcze inna wersja Gospy, ale z jakiego wzorca ta figura jest to nie wiem. Zwolennicy Medjugorie potrafili tak skutecznie wiele poprzywłaszczać, namieszać, że w wielu wizerunkach Matki Boskiej mamy widzieć Gospę.


editt -- odnośnie tej figury doczytałam tak:

"W punkcie, który wizjonerzy określili jako miejsce objawień Matki Bożej postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 roku. Figurka jest identyczna jak ta, która znajduje się przed kościołem parafialnym. Jest to dar od pielgrzymów z Korei."
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2014, 21:19:21 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Pamiątki" z Medjugorie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!