Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 19:47:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież w Niemczech
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Papież w Niemczech  (Przeczytany 17325 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #45 dnia: Września 23, 2011, 21:06:58 pm »

Wszyscy życzymy mu jak najlepiej.
+
Zapisane
abu josef
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #46 dnia: Września 23, 2011, 22:11:43 pm »

jak tak to wszystko sobie ogladam..patrze i dumam..  to przypominam sobie slowa jakiegos rebelyanta, iż
do FSSPX chodzi sie nie z chęci zerwania łączności z Papieżem, tylko z checi jej utrzymania.
ilez w tym gorzkiej prawdy. czas sie pomodlic.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #47 dnia: Września 23, 2011, 22:20:10 pm »

jak tak to wszystko sobie ogladam..patrze i dumam..  to przypominam sobie slowa jakiegos rebelyanta, iż
do FSSPX chodzi sie nie z chęci zerwania łączności z Papieżem, tylko z checi jej utrzymania.

Być może bywa i tak. W moim przypadku byłaby to nadinterpretacja. Po prostu nie mam innej Mszy trydenckiej w pobliżu, w godzinach w których mógłbym jej wysłuchać.
A o chęci zrywania łączności z papieżem żaden katolik nie powinien nawet myśleć.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #48 dnia: Września 24, 2011, 10:30:30 am »

http://www.youtube.com/watch?v=82nd9-tKxTM
1:39:28 - Komunia na rękę u pp.
Tutaj jest fotka:
http://img9.imageshack.us/img9/5902/cblammertbmbaye1053914o.jpg
Sfotografowanym czlowiekiem jest przewodniczacy Bundestagu Norbert Lammert,, ktory zaprosil papieza do wygloszenia przemowienia w parlamencie i bronil tej decyzji (ale Komunie przyjal na reke ;)).
1:59:20 - ładny szaliczek  8)
Pan z szaliczkiem to biskup Ratyzbny (czyli Regensburga), jeden z bardziej konserwatywnych  niemieckich biskupow, ktory nie boi sie mowic o rzeczach nieprzyjemnych dla niemieckiego spoleczenstwa i broni jednoznacznie stanowiska Kosciola i papieza. Dzieki temu jest powszechnie nienawidzony i demonizowany przez media.
Widza Panstwo, ze nic nie jest czarno-biale :)
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #49 dnia: Września 24, 2011, 16:12:59 pm »

Powtarzam moje pytanie dlaczego jeśli Benedykt XVI nie chce komunii na rękę i na stojąco to jej nie zniesie? A jeśli chce zachować te praktyki to co?
W ostatnim wywiadzie z Seewaldem, ktory sie ukazal w formie ksiazki, papiez stwierdzil, ze nie jest zasadniczo przeciwko Komuni sw. na reke.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #50 dnia: Września 24, 2011, 16:36:20 pm »

- Dokument soborowy Lumen gentium okresla w numerze 11 niedzielne uczestnictwo w eucharystycznej ofierze „zrodlem i szczytem calego chrzescijanskiego zycia”. Chrystus mowi: „ Kto spozywa moje cialo i krew moja pije, ma zycie wieczne”. Jako papiez Wasza Swiatobliwosc zaczal udzielac wiernym komunii do ust, podczas gdy przyjmuja oni postawe kleczaca. Czy Wasza Swiatobliwosc uwaza to za najbardziej odpowiednia forme?

- Najpierw trzeba powiedziec, ze wazne jest, aby czas mial dla wszystkich wierzacych te sama strukture. Stary Testament mowi o tym juz w relacji o stworzeniu swiata, w ktorej siodmy dzien przedstawiony jest jako dzien, kiedy Bog odpoczywa i ludzie wraz z Nim. Dla chrzescijan ta struktura czasu rozpoczyna sie od niedzieli, dnia zmartwychwstania, w ktorym On spotyka nas, a my Jego. Tutaj znowu najwazniejszym aktem jest moment zjednoczenia, gdy On sie nam daje. Nie jestem z zasady przeciwko komunii na reke, sam tak jej udzielalem i tak ja przyjmowalem. Przez to, ze teraz prosze o przyjmowanie komunii na kolanach i udzielam jej do ust, chcialem podkreslic czesc nalezna realnej obecnosci Chrystusa w Eucharystii. Nie bez znaczenia jest to szczegolnie przy duzych masowych zgromadzeniach, z jakimi mamy do czynienia w Bazylice Swietego Piotra i na placu przed Bazylika, gdzie zachodzi duze niebezpieczenstwo powierzchownosci. Slyszalem o ludziach, ktorzy chowaja komunikant do torebki i zabieraja do ze soba na pamiatke.W tej atmosferze, ktora – jak sie uwaza – tworzy takze przyjecie komunii, latwo pomyslec: wszyscy przesuwaja sie do przodu, to i ja pojde. Chce mocno zaakcentowac, ze powinno byc oczywiste: Tu dzieje sie cos szczegolnego! Tutaj jest obecny Ten, przed ktorym pada sie na kolana. Uwazajcie na to! To nie tylko spoleczny ryt, w ktorym moglibysmy wszyscy uczestniczyc badz tez powstrzymac sie od uczestnictwa. "

http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/komunia_swieta_przyjmowana_na_reke
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2011, 16:37:58 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #51 dnia: Września 24, 2011, 16:49:40 pm »

i tak ja przyjmowalem.

 :-\
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #52 dnia: Września 24, 2011, 21:50:01 pm »

i tak ja przyjmowalem.

 :-\

Trzeba się cieszyć, że na każdej Mszy Ojciec Święty udziela Komunii tak jak udziela.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
abu josef
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #53 dnia: Września 24, 2011, 22:23:56 pm »

i tak ja przyjmowalem.

 :-\

Trzeba się cieszyć, że na każdej Mszy Ojciec Święty udziela Komunii tak jak udziela.

tzn. jak w koncu udziela ? raz tak raz siak ?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #54 dnia: Września 24, 2011, 22:44:32 pm »

tzn. jak w koncu udziela ? raz tak raz siak ?

Nie "siak" tylko tak jak widać np. w TV - czyli na klęcząco i do ust. O komunii "na rękę" Papież powiedział "sam tak jej udzielałem" (czas przeszły).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #55 dnia: Września 24, 2011, 22:48:26 pm »

Udziela do ust kleczacym osobom, ale zdarzy sie, ze ktos tego nie wie (albo zapomina, albo jest po prostu uparty - ale takie sytuacje sie przeciez nie zdarzaja czesto). W takim wypadku po prostu nie robi przedstawienia przed tysiacami ludzi, ktorzy na to patrza.
Tak bylo w przypadku hiszpanskiej krolowej (tutaj bym obstawial bardziej jej niewiedze, ze tak sobie papiez zyczy - ludzie tym nie zyja tak, jak to forum), tak bylo w czwartek w przypadku pana Lammerta (tutaj, jak znam Niemcow, obstawialbym bardziej upartosc).
Zapisane
abu josef
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #56 dnia: Września 24, 2011, 23:05:41 pm »

Udziela do ust kleczacym osobom, ale zdarzy sie, ze ktos tego nie wie (albo zapomina, albo jest po prostu uparty - ale takie sytuacje sie przeciez nie zdarzaja czesto). W takim wypadku po prostu nie robi przedstawienia przed tysiacami ludzi, ktorzy na to patrza.
Tak bylo w przypadku hiszpanskiej krolowej (tutaj bym obstawial bardziej jej niewiedze, ze tak sobie papiez zyczy - ludzie tym nie zyja tak, jak to forum), tak bylo w czwartek w przypadku pana Lammerta (tutaj, jak znam Niemcow, obstawialbym bardziej upartosc).

no z tego co pamietam to krolowa zrobila jakiegos wygibasa, zeby przyjac po swojemu, wiec raczej tutaj uporu doszukiwalbym sie raczej. aczkolwiek co im tam w glowach siedzi to tylko Pan Bóg wie. 

grunt to nie robic przedstawienia - swietnie. ja jednak sadze, ze jedno takie nie udzielenie Komunii do reki transmitowane na caly swiat wiecej powiedzialoby o
rzeczywistej woli i przekonaniu Ojca Świętego niż setki przemowien, dziesiatki ksiazek czy miliony wpisow na forum na ten temat. i obstawiam, ze kolejny ktos z wyciagnieta reka juz by sie nie znalazl.

Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #57 dnia: Września 25, 2011, 07:06:09 am »

No właśnie ja się też zastanawiam, czy nie powinien przed tysiącami ludzi upomnieć takiego "uparciucha".
Może i zrobiono by z tego skandal - i co z tego, skandal w końcu ucichnie a już nikt więcej się nie odważy wymuszać na papieżu jakieś swoje widzimisie.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #58 dnia: Września 25, 2011, 07:57:47 am »

A ja czekam jak odprwi Mszę w rycie  trydenckim. To może zamknie usta polskim biskupom. Bo o ile biskupi na Zachodzie protestuja to jednak w Polsce biskupi mają wpływy jeszcze.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #59 dnia: Września 25, 2011, 11:43:25 am »

No to się panowie nie doczekają.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 11:58:22 am wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Papież w Niemczech « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!