Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:11:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"  (Przeczytany 30934 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #105 dnia: Września 22, 2011, 07:32:55 am »

Już wyżej napisałem że wśród biskupów raczej nie mamy przyjaciół szczególnie w Polsce. Co by nie było pisane celem co poniektórych biskupów jest utrudnianie nam życia i za wszelką cenę robienie z nas schizmatyków. A bo nie żyjemy w komunii z parafią(ja i tak nie żyję bo chodzę na Msze do jezuitów jak nie ma w KRR); a bo nie przepadamy za Odnową i DN( za ruchami oczywiście nie przepadamy, wierni którzy tam są to co innego); nie lubimy Asyżu(a to w Polsce zbrodnia bo w takim razie nie kochamy bł. Jana PawłaII). Można by dalej wymieniać.
Tekst tego biskupa to zwykła kalka paszkwili jakie ukazują się od lat 90-tych.
Nie twierdzę oczywiście że samo FSSPX jest super ale takie teksty od biskupów którzy potem w styczniu i nie tylko na katolickie ambony dopuszczają wszelkiej maściprotestanckich pastorów są nie na miejscu.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #106 dnia: Września 22, 2011, 11:30:05 am »

Ja już się przyzwyczaiłem że byłem wyzywany od schizmatyków, od największych trosk Ojca Św.( Jana PawłaII) że przeze mnie Ojciec Ś. płacze(Jan PawełII). Mnie to śmieszy ale ludzi chętnych nowych dezorientuje. Nie ma sensu nie mówić prawdy bo ktoś jest biskupem. Te wszystkie pokorne gest i ukłony w latach90-tych. Zabawne. W 1995 r. pozbyłem się złudzeń i niektórzy wierni z Kalisza obecnie rozsiani nie tylko po Polsce, zaczęliśmy korzystać z oferty FSSPX.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #107 dnia: Września 22, 2011, 12:18:47 pm »

@ Major

Prawdopodobnie chciał Pan poznać prawdę o stanowisku biskupów wobec Mszy św. To duża odwaga, bo prawda miła przeciez nie jest. Wyciągnął Pan wnioski i podejmuje własne decyzje.

Większość wiernych słyszy co prawią biskupi, psioczy, złości się, ale nie przyjmuje tych tekstów do wiadomości. Ucieka przed prawdą i ...podjęciem decyzji. Dla indultu ważne jest aby wierni tkwili w posoborowiu, umilając sobie wewnętrzne cierpienie bajkami o dyplomacji i 2-znacznych (tradi) wypowiedziach biskupów. W bajki nikt tak naprawdę nie wierzy... ale indultowe bajki, jak środek przeciwbólowy - uśmierzają ból. Ból związany z prawdą.

Większe ośrodki miejskie czasami mają mszę indultową jako mocny zastrzyk przeciwbólowy. Wiadomo, w aglomeracjach łatwiej o niekontrolowany ferment.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #108 dnia: Września 22, 2011, 22:07:09 pm »

To nie jest odwaga Panie Rysiu tylko po prostu pytałem się o możliwość celebracji Mszy. To było 4 lata po liście Ecclesia Dei bł. Jana Pawła II. I ta młodzieńcza naiwność 20-latka. :) Czasami też brak pewnie pokory.
A na Warmii prędzej czy później Msza zagości. Byle tylko nie podczas corocznej grunwaldzkiej inscenizacji bo ludzie wtedy myślą że poważnie jesteśmy skansenem albo że to też inscenizacja.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #109 dnia: Września 22, 2011, 22:13:02 pm »

Cytuj
To nie jest odwaga Panie Rysiu tylko po prostu pytałem się o możliwość celebracji Mszy. To było 4 lata po liście Ecclesia Dei bł. Jana Pawła II. I ta młodzieńcza naiwność 20-latka. :) Czasami też brak pewnie pokory.
@ Major
To jest odwaga. Zwłaszcza, gdy mówimy o 20-latku.
Chyba choruje Pan tak jak ja na adhd. Muszę Pana zmartwić, z tego sie nie wyrasta. (patrz przypadek "prof" Bartoszewskiego)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #110 dnia: Września 22, 2011, 22:21:26 pm »

Męczyło mnie to że można w kościele z Mszy robić cyrk, urządzać ewangelizacje Odnowy itp a nas nazywano schizmatykami. Mimo Ecclesia Dei i FSSP na prawie papieskim. Z nimi byłem 2 razy na pielgrzymce do Chartres.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #111 dnia: Września 24, 2011, 16:52:28 pm »

(...) A na Warmii prędzej czy później Msza zagości. (...)

Chodzą słuchy, że bpa Jacka czeka awans na ordynariusza płockiego, więc jego osoba przestanie przeszkadzać.  ::)
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #112 dnia: Września 24, 2011, 17:07:06 pm »

No dzięki, teraz będzie przeszkadzał nam. Super  :P
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #113 dnia: Września 24, 2011, 17:08:04 pm »

A tak w ogóle to bp płocki mówi swoim współpracownikom, że nie przenoszą go. Jeśli przeniosą, znaczy że kłamał.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #114 dnia: Września 24, 2011, 17:47:49 pm »

Niestety żadnych podsłuchów w Kurii nie mam więc ciekawymi plotkami nie zabłysnę, ale poczytać nie zaszkodzi...
A tak przy okazji - będzie jutro ktoś z Państwa na reklamowanej przez księdza biskupa Mszy i wykładzie?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #115 dnia: Września 25, 2011, 08:03:34 am »

Chciałem wysłac narzeczoną która akurat jest niewierząca ale już jest w drodze do Kalisza. Jutro już wykłady.
Ale Pani będzie to zrelacjonuje.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #116 dnia: Września 25, 2011, 11:52:02 am »

Chciałem wysłac narzeczoną która akurat jest niewierząca....

Jak jest pańską narzeczoną, to dlaczego jeszcze jest niewierząca? :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #117 dnia: Września 25, 2011, 13:09:06 pm »

Chciałem wysłac narzeczoną która akurat jest niewierząca....

Jak jest pańską narzeczoną, to dlaczego jeszcze jest niewierząca? :)

A po co ma się nawracać? dziś po katolicku? - niekoniecznie  :)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #118 dnia: Września 25, 2011, 13:42:07 pm »

Pani Mamo, Panią to tylko na misje wysłać.  ;D
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #119 dnia: Września 25, 2011, 13:58:01 pm »

Chciałem wysłac narzeczoną która akurat jest niewierząca....

Jak jest pańską narzeczoną, to dlaczego jeszcze jest niewierząca? :)
Powiem z własnego doświadczenia, że o wiele łatwiejsze są próby nawracania obcych ludzi, niż bliskich osób...
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!