Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 16:42:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"  (Przeczytany 30918 razy)
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #90 dnia: Września 20, 2011, 16:39:19 pm »

Bardzo boli fakt, że p. Barcikowski słusznie wykazując kłamstwa jednego z użytkowników został zbanowany. Niestety, wygląda na to, że jego "niepoprawne" poglądy (np. obrona Ruchu Liturgicznego) w innych wątkach mają wpływ na stosowanie kar przez czcigodną Moderację.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #91 dnia: Września 20, 2011, 16:41:46 pm »

Jedni sie domagają i piszą listy inni próbują "dyplomacji"
Obie formy są równouprawnione.

Tymczasem
w Kurii Płockiej popłoch bo podobno z Płońska powysyłano listy gdzie trzeba. Bp. Liberze zależy na przeniesieniu do Katowic... a tu skargi, co robić?
Wszyscy którzy chcieli zamknięcia Duszpasterstwa Tradycji, a nawet jeździli w tej sprawie do Kurii Płockiej, (patrz wpis na mszapiaseczno) dostali prikaz natychmiastowego odprawiania KRR w Płońsku. Kapłan znający ryt został wyrzucony... trzeba będzie przywozić kapłana. Ot co!

Zabawy ciąg dalszy nastąpi... a przedmiot zabawy kurialistów to Kult Boży.

czyli pisać warto...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ant
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #92 dnia: Września 20, 2011, 16:51:53 pm »

Kol. Barcikowski OK
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #93 dnia: Września 20, 2011, 23:25:09 pm »

MB zabanowany za próby wprowadzenia odrobiny rozsądku w dyskusji. To forum powoli staje się jakąś areną dla pieniaczy takich jak wykrzykujących coraz większe kocopały, nakręcających się wzajemnie.Sedeckie brednie jednego z najbardziej aktywnych uzytkownikow przechodza bez echa. Nawet swiętych pańskich nie oszczędzono.

Dlaczego pan szkielet nie był taki pryncypialny wobec rysia, który w swoim poscie zawarl jawną aluzję w stosunku do jednego z uzytkowników, która trudno nazwac inaczej niz oszczerstwem?
Zapisane
Pinace
Gość
« Odpowiedz #94 dnia: Września 21, 2011, 07:37:03 am »

Rzadko zabieram tu głos. Poziom dyskusji żenujący. Pan JGP ma rację.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #95 dnia: Września 21, 2011, 09:23:49 am »

Jedni sie domagają i piszą listy inni próbują "dyplomacji"
Obie formy są równouprawnione.


Nie mam nic przeciwko pisaniu listów. Pisac warto i nalezy do Rzymu też.
Ale nie warto, nie należy, wręcz nie wolno obsmarowywać biskupów na forach, przypisując im intencje, których nie mają.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #96 dnia: Września 21, 2011, 09:48:32 am »

Ale nie warto, nie należy, wręcz nie wolno obsmarowywać biskupów na forach, przypisując im intencje, których nie mają.
Pełna zgoda. Nie możemy jednak się zgadzać na "licencje na zabijanie dla zasłużonych" w sytuacjach bardzo wątpliwych politycznie (casus Poznań i Warszawa) z jednej a przechodzić do porządku nad jawną sprzecznością z nauczaniem Kościoła (Siedlce) i pomówieniami (Olsztyn) bo tak się komuś (zasłużonemu) podoba. Napewno w kontekście duchowieństwa należy używać "watykańskiej dyplomacji" mimo, że mamy pochodzące "z góry" przykłady odchodzenia od tej zasady jak miało to miejsce w kontekście kościelnej nagonki na J.E. ŚP Księdza Biskupa Zbigniewa Kraszewskiego. To był moment złego przełomu, będziemy z trudem z tego wychodzić.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #97 dnia: Września 21, 2011, 10:21:49 am »

Ja osobiście uważam że umozliwianie uczestnictwa Mszy nie jest intencją biskupów. Poznań, Tarnów, Kalisz to dopiero po 18 latach i można dalej wymieniać. Raz w miesiącu i nic więcej.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #98 dnia: Września 21, 2011, 10:34:46 am »

Dlaczego pan szkielet nie był taki pryncypialny wobec rysia, który w swoim poscie zawarl jawną aluzję w stosunku do jednego z uzytkowników, która trudno nazwac inaczej niz oszczerstwem?

Często nie zgadzam się z p. Michałem (nawet jeżeli chodzi o ten wątek) ale w tej sytuacji 100% poparcia. Ten ban to jakieś qui pro quo Wielce Szanownego Pana moderatora Szkieleta, dlatego nakładam na niego mojego osobistego bana i nie będę czytał jego notek przez 2 tygodnie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #99 dnia: Września 21, 2011, 10:38:00 am »

Dlaczego pan szkielet nie był taki pryncypialny wobec rysia, który w swoim poscie zawarl jawną aluzję w stosunku do jednego z uzytkowników, która trudno nazwac inaczej niz oszczerstwem?

Często nie zgadzam się z p. Michałem (nawet jeżeli chodzi o ten wątek) ale w tej sytuacji 100% poparcia. Ten ban to jakieś qui pro quo Wielce Szanownego Pana moderatora Szkieleta, dlatego nakładam na niego mojego osobistego bana i nie będę czytał jego notek przez 2 tygodnie.
Może sobie Pan wogóle nie czytać. Pana sprawa. Mi to tito.
Ja wiem, solidarność radomsko-warszawska. Zapunktował Pan zapewne w pewnych kręgach za ten tekst powyżej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #100 dnia: Września 21, 2011, 15:36:14 pm »

Ja wiem, solidarność radomsko-warszawska. Zapunktował Pan zapewne w pewnych kręgach za ten tekst powyżej.

No, no, wypraszam sobie, Panie Szkielecie!
Pochodzę z Radomia, mieszkam w Warszawie, a decyzję moderacji o banie popieram z pełnym przekonaniem.
 ;)
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #101 dnia: Września 21, 2011, 16:58:22 pm »

Rzadko zabieram tu głos. Poziom dyskusji żenujący.

A Pan powyższą wypowiedzią podniósł jej poziom o trzy koma siedem.

Ale nie warto, nie należy, wręcz nie wolno obsmarowywać biskupów na forach, przypisując im intencje, których nie mają.

Zgadzam się, ale jaką intencję miał ks biskup zakazując cotygodniowych celebracji KRR?
Może ktoś mnie oświeci.
Rozbawiło mnie tłumaczenie kanclerza kurii w Tarnowie:
Cytuj
Ksiądz Biskup podtrzymał decyzję (…), zgodnie z którą należy utrzymać dotychczasową częstotliwość Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (comiesięczne celebracje - przyp. Red.) Powodem tej decyzji jest dobro duchowe uczestniczących w nabożeństwach w formie nadzwyczajnej.

To tak jakby w trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka ograniczyć mu posiłki do jednego dziennie.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2011, 07:13:33 am wysłana przez bruno1960 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #102 dnia: Września 21, 2011, 18:26:46 pm »

Rzadko zabieram tu głos. Poziom dyskusji żenujący.
A Pan powyższą wypowiedzią podniósł jej poziom o trzy koma siedem.
Jeśli nie liczyć tych wpisów użytkownika Pinace, które sam wymazał osobiście ;) . Jak w piosence - pero-pero - bilans musi wyjść na zero ... http://www.youtube.com/watch?v=PspnSmKwfu4
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #103 dnia: Września 21, 2011, 21:09:30 pm »

Proponuje utworzyć ukryte sub-forum o wdzięcznej nazwie ''piaskownica" dla dwóch wiadomych forumowiczów.  Osobiście uważam, że pan Rysio również powinien sobie odpocząć od forum.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #104 dnia: Września 22, 2011, 01:16:02 am »

Pan naprawdę nie widzi nic zdrożnego w szerzeniu kłamstw przez biskupa Kościoła?
A skąd ten absurdalny wniosek?
Czyli jednak Pan widzi, że mówiąc delikatnie, Pomocniczy Biskup Olszyński z jakiś powodów mija się z prawdą? Bo,  że mija się to przecież fakt.

Ależ oczywiście, że się mija. Problem tylko taki, że kompletny brak odpowiedzialności za słowo wielu akolitów FSSPX, a szerzej, wielu tradsów internetowych bardzo mu takie mijanie się z prawdą utożsamia.
W takich tekstach, jak ten ks. biskupa czy też ten z Gościa Niedzielnego wielu uczestników tego forum może przeglądać się jak w lustrze. Ciężkoście pracowali na to, żeby tak was odbierano.
Jestem głęboko przekonany, że ciężka praca tradsów w Polsce niewątpliwie wpłynęła na jakość takich artykułów jak w.w. Jego Ekscelencji.
Równie głęboko przekonany jestem, że jest to pozytywny wpływ.
Strach się bać pomyśleć, co by pisali świeccy, księża, biskupi, gdybyśmy nie krytykowali, nie poprawiali, nie walczyli o prawdę.

Pan Szkielet wery gut.

Drodzy Państwo, smutek me serce zalewa widok kłótni na tym Forum. Proszę o dyskusje merytoryczne. :(

Michał.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!