Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 10:37:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"  (Przeczytany 30959 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #75 dnia: Września 20, 2011, 14:51:42 pm »

"Bredzisz Pan"... ;) ...

A jednak coś pomnie zostanie  ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #76 dnia: Września 20, 2011, 14:53:42 pm »

Wątpię, by szybko w archidiecezji warmińskiej pojawiła się na większą skalę KRR. Większość młodzieży wyjechała za pracą na zmywak do Anglii lub do Warszawy. A ci z młodych, którzy tu pozostali łamią głowę, jak taniej coś przemycić z Obwodu Kaliningradzkiego.(głównie paliwo). Nie dziwię się temu, że sytuacja materialna mieszkańców tych ziem wymusza na nich myślenie jak tu przeżyć, a nie myślenie jaki ryt powinień byc na mszy. A starsi ludzie, którzy zostali w tych miasteczkach wcale nie tękstnią za ,,starą" mszą. Zresztą tak jest w całej Polsce niestety. Wystarczy zobaczyć np. jak starsi ludzie szybko znikają w dni powszednie z kościoła św. Klemensa w Warszawie po NOM o 18.30 i nie czekają na KRR o 19.30. Bo na NOM jak twierdzą ,,widzą i ,,rozumieją".
Też wątpię. Niekoniecznie z wymienionych przez Pana możliwych przyczyn. Ludzie nie znają starej Mszy lub ją pamiętają, ale nie próbują dotrzeć do jej sedna, mają w głowach stereotypy (ta niezrozumiała łacina!). Coniedzielna msza to raczej kwestia tradycji niż potrzeby obcowania z sacrum. Oczywiście upraszczam i nie wszyscy mają takie podejście, ale... W moim najbliższym otoczeniu nie ma nikogo zainteresowanego powrotem KRR. Nikt nie wnika co i dlaczego mówi Kościół. Jeśli dziewczynki nie mogą być ministrantam - toż to dyskryminacja dziewczynek!(W mojej rodzinnej parafii służą sami chłopcy).
W niedzielę w Jezioranach była uroczysta NOM-owa Msza z okazji dożynek(były władze, wiceminister i inni notable). Ksiądz zaskoczył mnie pojawiając się w starym ornacie skrzypcowym. Jeden z radnych skomentował potem: "proszę księdza, poczułem się jak w czasach ministrantury" - jednak nie było w tym stwierdzeniu chęci powrotu do starych czasów, raczej wspomnienie czegoś co definitywnie należy do przeszłości.

Sytuacji nie ułatwia bohaterska obrona ducha Soboru przez niektórych naszych biskupów i dojazd na Mszę (jak się (wy)dostać do/z takiego Klebarka w niedzielę wieczorem jak się nie ma samochodu?).
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2011, 14:56:39 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #77 dnia: Września 20, 2011, 14:54:10 pm »

"Bredzisz Pan"... ;) ...
A jednak coś pomnie zostanie  ;D
... brednie w archiwach ... też mi powód do dumy ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #78 dnia: Września 20, 2011, 14:55:13 pm »

"Bredzisz Pan"... ;) ...
A jednak coś pomnie zostanie  ;D
No cóż, koprolity to trwała rzecz ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #79 dnia: Września 20, 2011, 15:01:11 pm »


No cóż, koprolity to trwała rzecz ;D


Oczywiście Panie Moderatorze.

Życzę miłego dnia i dalszego uznaniowego banowania.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #80 dnia: Września 20, 2011, 15:07:05 pm »

Czy na sali jest lekarz? Może dało by się wydzielić nowy wątek z dedykacją dla toczącej się radośnie wymiany uprzejmości? Nie żebym się narzucała ;)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #81 dnia: Września 20, 2011, 15:08:52 pm »

Nie ma potrzeby. Bokotemat się właśnie zakończył.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #82 dnia: Września 20, 2011, 15:28:55 pm »

Nie ma potrzeby. Bokotemat się właśnie zakończył.
Bo Pan tak uznał?
Chce Pan żeby niezauważone przeszło to, ze banuje Pan jednego z najbardziej zasłużonych tradsów w Polsce, a popiera pieniacza, który ewidentnie szkodzi sprawie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #83 dnia: Września 20, 2011, 15:47:45 pm »

Cytuj
a popiera pieniacza, który ewidentnie szkodzi sprawie.

Przepraszam, jakiej sprawie?

To ja mogę mieć pretensje do Moderacji. Dlaczego został wykasowany wątek o Płońsku?
Płońsk pokazuje nam, jak działają Kurie na rzecz likwidacji ognisk KRR.
Płońsk to znakomita lekcja dla początkujących.
Moze kiedyś przeczytają o tym forowicze. Warto mówić prawdę a nie zamiatać pod dywan.

Nie można walczyć z pedofilią w Kościele poznańskim i jednocześnie zamiatać pod dywan spraw związanych z MP SP. Bo właśnie taka postawa "szkodzi sprawie".
Pomijam, że jest obleśna.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #84 dnia: Września 20, 2011, 15:49:09 pm »

Wojowanie z kuriami szkodzi sprawie. Trza działac dyplomatycznie
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #85 dnia: Września 20, 2011, 15:57:15 pm »

Cytuj
Wojowanie z kuriami szkodzi sprawie. Trza działac dyplomatycznie

Czyli w naszym kraju Papież jest nikim, MPSP nie obowiązuje.

Powiedzmy otwarcie, Tradycję myli Pan z klerykalizmem i akceptacją arogancji.

Daj Boże, aby nasza dyskusja stała się za sprawą umowy Rzym-fsspx bezprzedmiotowa. Bo cóż można Panu odpowiedzieć....
Może schowajcie się pod wodą i oddychajcie przez rurkę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #86 dnia: Września 20, 2011, 15:59:49 pm »

Nie ma potrzeby. Bokotemat się właśnie zakończył.
Bo Pan tak uznał?
Chce Pan żeby niezauważone przeszło to, ze banuje Pan jednego z najbardziej zasłużonych tradsów w Polsce, a popiera pieniacza, który ewidentnie szkodzi sprawie.

Pan już przestanie, bo ze śmiechu zakwasy mi się porobią.  :D
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #87 dnia: Września 20, 2011, 16:03:02 pm »

Nie ma potrzeby. Bokotemat się właśnie zakończył.
Bo Pan tak uznał?
Chce Pan żeby niezauważone przeszło to, ze banuje Pan jednego z najbardziej zasłużonych tradsów w Polsce, a popiera pieniacza, który ewidentnie szkodzi sprawie.

Pan już przestanie, bo ze śmiechu zakwasy mi się porobią.  :D

Rozumiem, że Pan wiecej zrobił dla Tradycji niz pan Barcikowski?
Prosze się pochwalic osiągnieciami
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #88 dnia: Września 20, 2011, 16:08:25 pm »

Nie ma potrzeby. Bokotemat się właśnie zakończył.
Bo Pan tak uznał?
Chce Pan żeby niezauważone przeszło to, ze banuje Pan jednego z najbardziej zasłużonych tradsów w Polsce, a popiera pieniacza, który ewidentnie szkodzi sprawie.
Pan wybaczy. Ban był za obrażanie użytkowników i nie stosowanie się (uporczywe) do próśb moderacji.
A czy Pan Barcikowski jest zasłużonym Tradsem tego nie wiem. Dla mnie i dla mojej Archidiecezji nie zrobił NIC, więc Pańskie stwierdzenie mnie nie dotyczy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #89 dnia: Września 20, 2011, 16:38:18 pm »

Nie ma potrzeby. Bokotemat się właśnie zakończył.
Bo Pan tak uznał?
Chce Pan żeby niezauważone przeszło to, ze banuje Pan jednego z najbardziej zasłużonych tradsów w Polsce, a popiera pieniacza, który ewidentnie szkodzi sprawie.

Pan już przestanie, bo ze śmiechu zakwasy mi się porobią.  :D

Rozumiem, że Pan wiecej zrobił dla Tradycji niz pan Barcikowski?
Prosze się pochwalic osiągnieciami

Nie mam zamiaru niczym się chwalić.
A Panu radzę oderwać się od kompa, wyjść na zewnątrz i żyć życiem realnym, bo przed kompem, to wszystko jest możliwe, nawet zasługi p. Barcikowskiego dla tradycji. Niezły odjazd.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!