Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 20:38:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 Drukuj
Autor Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim"  (Przeczytany 30901 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #165 dnia: Września 28, 2011, 22:29:21 pm »

...
Cytuj
Jego ojciec, Szymon Wildstein, był lekarzem wojskowym, komendantem szpitala i przedwojennym komunistą; usunięty z wojska w 1967 na fali czystek antysemickich, zmarł 14 października 1968 w Krakowie. Jego matka, Genowefa Wildstein, była natomiast chłopką i antykomunistką, która po wojnie pomagała byłym akowcom poszukiwanym przez UBP. Zmarła 1 kwietnia 1991 w Krakowie. Oboje spoczywają na Cmentarzu Rakowickim.


Czyli Br. Wildstein jest gojem takim jak każdy z nas ? No, nie każdy. Nie każda Genowefa jest chłopką i antykomunistką.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #166 dnia: Września 29, 2011, 09:04:28 am »

Cytuj
Czyli Br. Wildstein jest gojem takim jak każdy z nas ? No, nie każdy.

Zaskakuje mnie Pan, Panie Krusejder. ( In minus.)

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #167 dnia: Września 29, 2011, 22:01:50 pm »

Zaskakuje mnie Pan, Panie Krusejder. ( In minus.)
A co było takiego niestosownego w tej wypowiedzi Pana Krusejdera ? Jak kto czytał pewne wątki o bp Williamsonie w mig uchwyci jej motyw przewodni.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2011, 22:13:02 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #168 dnia: Września 29, 2011, 22:10:23 pm »

Zaskakuje mnie Pan, Panie Krusejder. ( In minus.)
A co było takiego niestosownego w wypowiedzi Pana Krusejdera ?  :o
Raczej co było  zaskakującego w kolejnej niestosownej wypowiedzi   Pana Krusejdera....?
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #169 dnia: Września 29, 2011, 22:14:36 pm »

O niemoralności bpa Williamsona oczywiście można pisać bez niestosowności, prawda pani genowefo?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #170 dnia: Września 29, 2011, 22:24:52 pm »

Zaskakuje mnie Pan, Panie Krusejder. ( In minus.)
A co było takiego niestosownego w tej wypowiedzi Pana Krusejdera ? Jak kto czytał pewne wątki o bp Williamsonie w mig uchwyci jej motyw przewodni.
Proszę o podrzucenie kilku wątków, koniecznych do uchwycenia motywu przewodniego, albo o wytłumaczenie mi jak krowie na rowie. Pora późna, niestety nie potrafię rozszyfrować aluzji, a więc i stosowności/niestosowności Krusejderowej wypowiedzi - a człowiek by sie tak chciał wykazać ;)
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #171 dnia: Września 29, 2011, 22:27:26 pm »

O niemoralności bpa Williamsona
Przyznam, że nie miałem jeszcze przyjemności takowej poznać.

@ Warmiaczka: Niech Pani wpisze w wyszukiwarce słowo "holokaust".
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #172 dnia: Września 29, 2011, 22:30:00 pm »

O niemoralności bpa Williamsona
Przyznam, że nie miałem jeszcze przyjemności takowej poznać.


Pani Genowefa dostąpiła tego zaszczytu, tylko do dziś jakoś nie do końca nam to wytłumaczyła:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6183.msg127864.html#msg127864
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #173 dnia: Września 29, 2011, 22:31:24 pm »

O niemoralności bpa Williamsona
Przyznam, że nie miałem jeszcze przyjemności takowej poznać.

@ Warmiaczka: Niech Pani wpisze w wyszukiwarce słowo "holokaust".
Aaaa, tak myślałam, że coś w tym guście. Ale jak się mają treści z niefortunnego wywiadu z J.E. Williamsonem do wypowiedzi pana Krusejdera?
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #174 dnia: Września 29, 2011, 22:52:40 pm »

Aaaa, tak myślałam, że coś w tym guście. Ale jak się mają treści z niefortunnego wywiadu z J.E. Williamsonem do wypowiedzi pana Krusejdera?
Przepraszam, ale obawiam się, że moja dalsza odpowiedź na Pani pytanie mogłaby kogoś niepotrzebnie urazić albo stałaby się przyczynkiem do kolejnej bezsensownej jatki.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #175 dnia: Września 29, 2011, 22:56:13 pm »

O niemoralności bpa Williamsona
Przyznam, że nie miałem jeszcze przyjemności takowej poznać.

@ Warmiaczka: Niech Pani wpisze w wyszukiwarce słowo "holokaust".
Aaaa, tak myślałam, że coś w tym guście. Ale jak się mają treści z niefortunnego wywiadu z J.E. Williamsonem do wypowiedzi pana Krusejdera?

Jeśli Pani powie o żydzie, że jest żydem, to go Pani obrazi  ;D Nie można tak mówić. Rozumie Pani teraz?  ;D  Bo ja nic z tego nie rozumiem.  :D
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #176 dnia: Września 30, 2011, 13:36:32 pm »

http://ekumenizm.wiara.pl/doc/707271.Tydzien-Ekumeniczny-w-Archidiecezji-Warminskiej

Po lekturze obrazującej aktywność ekumeniczną ks. bpa Jezierskiego, mam takie pytanie:
- czy w Kościele Katolickim Posoborowym, "ksiądz" luterański może wygłosić homilię? Czy jest to ujęte w jakiejś normie prawnej?

Ale ta praktyka ewangelickiego wspomagania się rozlewa po diecezjach. Kiedyś już bp.Mering pozwalał na takie nadużycia. I już słyszę o następnym biskupie pozwalającym na liturgiczny wandalizm  :-X

Z Diecezji Włocławskiej:
"Zwieńczeniem tych wszystkich spotkań ekumenicznych było centralne nabożeństwo w Ciechocinku w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła, które odbyło się 23 stycznia br. Msza święta sprawowana była pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Homilię wygłosił ks. radca Jerzy Molin z kościoła ewangelicko-augsburskiego."
Kyrie eleison!
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #177 dnia: Października 02, 2011, 09:48:55 am »

Kiedyś już bp.Mering pozwalał na takie nadużycia. I już słyszę o następnym biskupie pozwalającym na liturgiczny wandalizm  :-X
Panuje tu jakaś mania doskonałości. Szczypie się tu, czy wręcz atakuje księży, biskupów i polityków  za wszelkie uchybienia stawiając znak równości pomiędzy wpadkami czy skutkami kompromisów nie do uniknięcia w działalności publicznej a przejawami złej woli, czy zaprzaństwa. Przy odrobinie dobrej woli można to rozróżnić i pohamować się, jak w tym przypadku. Biskup Włocławski odważnie przeciwstawił się saloonowi i chwała mu za to.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #178 dnia: Października 02, 2011, 16:43:18 pm »

@JWK
Zgadzam się z Panem.
Mam tylko 2 uwagi.
1.
Nie mozna zbyt emocjonalnie podchodzić do sprawy. Jeżeli jakiś ks.Ordynariusz, wrogi tradycji katolickiej, chlapnie coś bardziej lub mniej konserwatywnego, młodych ludzi ogarnia "tradi -histeria-euforia" obserwowana również na FR. Tak było z abp. Rzeszowskim. Teraz jest z bp. Meringiem. Czas pokaże, czy mamy wpadać w euforię.
2.
Przeciwstawianie się salonowi nie stanowi o katolickości ani tradycyjnym nastawieniu.
Salon ma b. wiele odcieni. Rzeczony w sąsiednim wątku, red. Wildstein też należał do salonu. Wielu pupilków frondy do dzisiaj jest na salonie a prywatnie szutki sobie stroi  z tych, którzy robią z nich bohaterów prawicy.
 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #179 dnia: Października 02, 2011, 16:53:15 pm »

@Pan Rysio
Zgadzam się z Panem. Nie wpadajmy w euforię jak Biskup Pieronek odprawi Mszę w KRR i w histerię jak Ojciec Święty przyjmie Kikosia na audiencji.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp Jacek Jezierski o FSSPX w dzisiejszym "Posłańcu Warmińskim" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!