Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:21:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Nasi w internecie  (Przeczytany 15297 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 03, 2009, 21:31:50 pm »

Tak, tak, tak. Ale p. Buczyńskiemu chyba chodziło o negatywy Z POWODU ISTNIENIA FSSPX (tak przynajmniej napisał), a nie o to, co się komuś nie podoba w formach działalności czy w wypowiedziach księży albo świeckich związanych z Bractwem. Dla mnie różnica zasadnicza.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2009, 21:35:16 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Maja 03, 2009, 21:32:12 pm »

Widzę same pozytywy z powodu istnienia FSSPX.
Polecam przyjrzeć się negatywą.
Tak aby "plusy nie przesłoniły minusów".

Radek Buczyński

mianownik liczby mnogiej; negatywy
dopełniacz                      negatywów
celownik                        negatywom
biernik                           negatywy, itd

Widzę pozytywy, nie widzę negatywów, chociaż przyglądam się negatywom, lecz nic nie wiem o negatywach. Nie widzę nic co można by nazwać negatywami (narzędnik).

(Panie Radku, ja bez złośliwości, tak żartuję sobie tylko z "ten trudny gramatyka języki polskiemu")  
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #17 dnia: Maja 03, 2009, 21:34:34 pm »

Ja nie chciałem być złośliwy i sprawy gramatyki nie poruszałem. Zostawiam to specjalistom. A p. Fidelis jest zawodowcem "od tych spraw". ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Maja 03, 2009, 21:41:30 pm »

Jaki tam specjalista... i mnie się zdarza włanczać i wymandrzać. Jestem przeciwnikiem ultra puryzmu językowego, ale.... końcówka to końcówka... i Bractwo to Bractwo. :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Maja 03, 2009, 22:06:59 pm »

Wydaje mi się też że księża z Bractwa w tamtym chyba roku ogłosili by kobiety w kaplicy na mszy były w chustkach. I w sukienkach. A w żadnym wypadku w spodniach. Był też artykuł na ten temat ks. Wesołka w ,,Zawsze Wierni". Ja myślę że z modą obecną nie wygramy. I nie ma co kłócić się o spodnie kobiet. Bo to temat przegrany. 

To nie jest sprawa przegrana na zawsze. Wystarczy, że się zmieni moda. Napięte na ciele ubrania nie będą wiecznie modne.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 03, 2009, 22:10:46 pm »

Może i kiedyś moda się zmieni. Ale to nie jest najwazniejsza sprawa naszej walki o Tradycję.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Maja 03, 2009, 22:25:21 pm »

Strój jest bardzo ważny. Przy jego pomocy określamy kim jesteśmy. Również nasz stosunek do tradycji. Ciekawe, że sposób poruszania się jest uzależniony od stroju. Oczywiście dziś porzucenie spodni przez niewiasty wymaga wysiłku. Również finansowego. Spodnie można tanio kupić na wyprzedaży, w lumpeksie, zaś dobranie spódnicy pod względem wyglądu i ceny nie jest sprawą łatwą. Warto jednak sprzeciwić się ZŁEJ modzie.
Zapisane
patryk
bywalec
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 03, 2009, 22:40:45 pm »

Zgadzam się z Panem Zygmuntem. Walka o tradycje ma wiele płaszczyzn, min. walkę o pewien rodzaj kultury i pewien rodzaj obyczajowości.Upadek kultury ciała (katolickiego podejścia do ciała) jest aż nad to widoczny. Uporanie się z tym byłoby na prawdę wielkim sukcesem niosącym wspaniałe owoce.
Zapisane
"Nowoczesny świat twierdzi, że nie należy karać herezji. A ja wątpię, czy mamy prawo karać kogokolwiek prócz heretyków!"    G. K. Chesterton
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 04, 2009, 17:43:13 pm »

Najaktywniej działający:
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Ciekawe cytaty z tego blogu:
Cytuj
Posoborowy „Kościół” jest Kościołem kłamców, w którym nie ma zbawienia. Nie ma nawet takiej opcji.
Poza Kościołem przedsoborowym, reprezentowanym przez Bractwo Kapłańskie św. Piusa X  nie ma zbawienia

Link : http://tradycja-2007.blog.onet.pl/2,ID352399803,DA2008-12-02,index.html
Radek Buczyński

Pan Tadeusz vel "Katolik" zawsze miał dziwne poglądy. Ze starego Forum i z Frondy za takie teksty wyleciał, z forum PXów zdaje się też. Teraz produkuje się na blogach...

Strój jest bardzo ważny. Przy jego pomocy określamy kim jesteśmy.
Jest ważny,. Ale jest sprawą wtórną do tego w co wierzymy. Ubierając się w wory pokutne - nie staniemy się bardziej wierzący, zaś stając się bardziej wierzący - zaczniemy zwracać uwagę i na ubiór. Zatem walka "o ubrania" nie ma sensu, bo naraża wiarę na kpiny. Skupmy się na sprawach pierwszorzędnych.

Czasami to ludziom się nie chcę trochę pochodzić za sprawą. Albo naczytają się w internecie jak coś jest ciężko załatwić w parafii albo w kurii i od razu zakładają, że łatwiej jest przez FSSPX.
Bo:
1) łatwiej jest przez PXów
2) Czasem się nie da.

Najczęściej jednak wolą narzekać, że nic nie można zrobić, zamiast działać dla Tradycji, która podobno jest im taka bliska. A wystarczy jedna osoba, aby wszystko pchnąć do przodu. Jeden człowiek zdeterminowany może pociągnąć tych maruderów do działania.
Wystarczy tylko chcieć .
Zgoda -  wystarczy jedna osoba, która chce. Ale musi ona być Ordynariuszem ;-). W innym przypadku - może to być przysłowiowe "grochem o ścianę"

To proszę wymienić, kilka chociaż, negatywów "z powodu istnienia" FSSPX.
Proszę bardzo :
a) Odpowiedzi których mimo najlepszych chęci nie da się powiązać z tematem:
Punkty 1, 2, 3, 5, 6,7,8, 9,10, 11, 12, 13, 14
Czyli na temat jest wypowiedź 4), ale to akurat zaleta...

b) odpowiedzi co do których występują różnice w ocenie faktów:
7, 9, 10

c) odpowiedzi w których zawarta jest nieprawda (nieprawdziwe założenia, albo teza):
2, 3, 6, 11, 12, 13

d) odpowiedź niedostatecznie argumentowana:
8 - na podstawie jednego faktu - pisze pan nadużycia w liczbie mnogiej...

Niech Pan sobie pomyśli w jakim stanie są wierni zgromadzeni wokół FSSPX i w co wierzą.
Jeśli pisze Pan na podstawie wypocin "Tadeusza - Katolika", to jest Pan śmieszny...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Maja 04, 2009, 19:21:12 pm »

To proszę wymienić, kilka chociaż, negatywów "z powodu istnienia" FSSPX.

Proszę bardzo :



Niech Pan sobie pomyśli w jakim stanie są wierni zgromadzeni wokół FSSPX i w co wierzą.

Radek Buczyński

Boże! W jakim ja jestem stanie? I w co ja wierzę?
Aż mi ciarki przechodzą po plecach.

Prośba do młodzieńca Radka: mógłby pan jeszcze parę punktów do tej listy dodać. Najlepiej 7 - to razem byłoby 21 - takie "oczko". Robiłoby lepsze wrażenie.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #25 dnia: Maja 04, 2009, 19:31:51 pm »


Ja jedynie opisałem jak szybko można coś zrobić od czasu uświadomienia, że się jest tradycjonalistą.
Radek Buczynski
jak sie mieszka w mieszkaniu z ubikacja, to na pewno nic trudnego.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #26 dnia: Maja 04, 2009, 19:32:18 pm »

i tak źle i tak niedobrze :/

Niedobrze niepisać ostrzeżeń o problemach generowanych przez niektórych członków FSSPX

Jak widać, źle pisać te ostrzeżenia, bo powodują one jeneralizacyje - od zachowań niektórych PXowców do ogółu Bractwa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Maja 04, 2009, 20:01:56 pm »


Niedobrze niepisać ostrzeżeń o problemach generowanych przez niektórych członków FSSPX

A FSSPX to jakąś organizacją jest? Członków ma?
Widocznie przegapiłem moment wręczania legitymacji.   :)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #28 dnia: Maja 04, 2009, 20:08:02 pm »

A FSSPX to jakąś organizacją jest? Członków ma?
Widocznie przegapiłem moment wręczania legitymacji.   :)
Jak nazwać przynależność do Bractwa Kapłańskiego?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Maja 04, 2009, 20:24:42 pm »

A FSSPX to jakąś organizacją jest? Członków ma?
Widocznie przegapiłem moment wręczania legitymacji.   :)
Jak nazwać przynależność do Bractwa Kapłańskiego?

No właśnie. Jak nazwać? Kto przynależy do Bractwa? Wierni? Sympatyzujący? Popierający? Ja też jeśli bronię i popieram to przynależę? Nie wypełniałem żadnej deklaracji. Składek nie płacę. Zatem za członka się nie uważam.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!