Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:24:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Nasi w internecie  (Przeczytany 15305 razy)
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« dnia: Kwietnia 30, 2009, 18:20:39 pm »

Tak żeby skoncentrować siły, integrowac się  i wiedzieć co w trawie piszczy oraz gdzie nasze sieci dotarły.

Na początek świeży i jeszcze ciepły blog Nathanaela

http://test.liturgia.pl/?q=blog/152
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
patryk
bywalec
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 01, 2009, 13:51:01 pm »

Blogi katolików korzystających z posługi kapłanów FSSPX:

Najnowszy:

http://prawdakatolicka-prawdajedyna.blog.onet.pl/

Najaktywniej działający:

http://tradycja-2007.blog.onet.pl/

Kobiecy:

http://in-humility.blog.onet.pl/
Zapisane
"Nowoczesny świat twierdzi, że nie należy karać herezji. A ja wątpię, czy mamy prawo karać kogokolwiek prócz heretyków!"    G. K. Chesterton
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 01, 2009, 16:44:09 pm »


Najaktywniej działający:

http://tradycja-2007.blog.onet.pl/



Ten Pan głosił (myślę, że do tej pory głosi) pogląd, że obecny papież jest heretykiem, ale jednocześnie nie uważa się za sedewakantyste i twierdzi, że najlepiej uczestniczyć w Mszach sprawowanych przez FSSPX. Taka zupełna mieszanka poglądów.
Zapisane
patryk
bywalec
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 02, 2009, 08:35:55 am »


Najaktywniej działający:

http://tradycja-2007.blog.onet.pl/



Ten Pan głosił (myślę, że do tej pory głosi) pogląd, że obecny papież jest heretykiem, ale jednocześnie nie uważa się za sedewakantyste i twierdzi, że najlepiej uczestniczyć w Mszach sprawowanych przez FSSPX. Taka zupełna mieszanka poglądów.

Tak, to prawda. Uznałem jednak, że pominięcie tego blogera będzie zwyczajnym kłamstwem.
Zapisane
"Nowoczesny świat twierdzi, że nie należy karać herezji. A ja wątpię, czy mamy prawo karać kogokolwiek prócz heretyków!"    G. K. Chesterton
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 02, 2009, 09:44:39 am »

Znam trochę środowisko uczestników KRR w Radości i ciężko nieraz się z nimi rozmawia. Traktują po prostu Bractwo jako jedyną enklawę katolicyzmu na świecie. Widać to też po pismie ,,Zawsze Wierni"
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 02, 2009, 10:52:37 am »

Ja też znam to środowisko i to zależy od osób. w latach 90-tych kiedy mimo wielu pokornych próśb o Mszę w KRR nic mi nie wyszło FSSPX okazało się nieocenione.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 03, 2009, 08:45:32 am »

Dokładnie tak jak pisze Pani Szmulka. Czasami nie ma innego wyjścia niż prosić o pomoc kapłanów FSSPX.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 03, 2009, 09:10:02 am »

Panie Radosławie ja chodziłem całe lata 90-te w sprawie i nic. Zawsze byłem "schizmatykiem" i wrogiem Kościoła. Dzięki Bogu mogłem uczestniczyć w liturgii celebrowanej przez FSSPX lub przez ks. Tadeusza po partyzancku w Licheniu.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 03, 2009, 10:05:26 am »

Nie było nas wielu w Kaliszu ale trafialiśmy również przed oblicze biskupa. Z biskupem pomocniczym odbyłem wieledziesiąt rozmów. I nic. A poza tym katolik powinien mieć dostęp do Mszy św. Neo ma swój ryt, Odnowa też, tylko my jesteśmy traktowani po macoszemu. A FSSPX faktycznie zapewniało pewność liturgii w jakiej ja i jeszcze 5 osób wtedy jeszcze mieszkających w Kaliszu chciało uczestniczyć a czego mimo próśb nie zapewniał kościół lokalny. Faktem jest że po próbach w 1993 i 1995 roku przestaliśmy występować pisemnie. Za każdym razem nas nie potraktowano najlepiej. W 1995 r udało się celebrować Mszę ślubną ale wymuszoną grożeniem do Watykanu po wcześniejszych odmowach.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 03, 2009, 11:38:23 am »

Odnośnie ostatniego tekstu p. Szmulki - moje oklaski na stojąco.
Zapisane
Tabula rasa
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 03, 2009, 12:47:45 pm »

   @ pan Fidelis :Przyłączam się do tych oklasków.
Czuję się od pewnego czasu takim właśnie zwykłym,zagubionym i przestraszonym wiernym,który nie wie co robić,z kim porozmawiać o swoich wątpliwościach ,a nawet w konfesjonale nie znajduje pomocy.
Może zabrzmi to górnolotnie,ale czuję się jak ślepy,do którego ze wszech stron dochodzą wołania ,a ten nie wie w którą stronę pójść,aby nie zabłądzić ,lub nie stracić życia.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 03, 2009, 19:09:12 pm »

W stronę FSSPX kieruje szarego wiernego (i też za takiego sie uważam) instynkt samozachowawczy oraz poczucie pewności, że nic nowego i dziwnego się nie pojawi, podczas gdy w przypadku "indultu" różnie może być a kazanie może okazać się bardzo "kremówkowe" z cytowaną jedyną tylko słuszną encykliką.
Ergo, recte sub praesdium FSSPX confugimus.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 03, 2009, 21:15:51 pm »

To proszę wymienić, kilka chociaż, negatywów "z powodu istnienia" FSSPX.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 03, 2009, 21:26:51 pm »

wydaje mi się że w Bractwie coś się dzieje, że polscy księża za wyjątkiem księdza Wesołka odeszli z niego dość szybko. Podobnie siostra Maksymiliana. Nie wiem co się stało z siostrą Martą. Przyczyny mogą być różne. Ja sam bardzo szanuję Bractwo. Od 2002 do 2008 roku w prawie każdą niedzielę byłem na mszy w Przeoracie w Radości, a teraz też nieraz jeżdzę tam w dni powszednie, jak nie m a celebry u Benona. Wydaje mi się też że księża z Bractwa w tamtym chyba roku ogłosili by kobiety w kaplicy na mszy były w chustkach. I w sukienkach. A w żadnym wypadku w spodniach. Był też artykuł na ten temat ks. Wesołka w ,,Zawsze Wierni". Ja myślę że z modą obecną nie wygramy. I nie ma co kłócić się o spodnie kobiet. Bo to temat przegrany. U Benona niektóre kobiety przychodzą w spodniach i jakoś to ojcu Krzysztofowi nie przeszkadza. Walka o tradycję jest ważniejsza niż jakieś pory o modę.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 03, 2009, 21:27:17 pm »

Zawsze tam gdzie są plusy naturalną rzeczą jest występowanie minusów. Tylko to zależy od punktu widzenia. A punkt widzenia zależy od...........
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!