Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sierpień 07, 2020, 17:54:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
218361 wiadomości w 6296 wątkach, wysłana przez 1560 użytkowników
Najnowszy użytkownik: nonez
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Nasi w internecie  (Przeczytany 11687 razy)
Soter
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #60 dnia: Maj 06, 2009, 22:53:37 pm »

No co tam panie Radku zdziałasz w najbliższym czasie w Szczecinie? Skoro temat uszedł całkiem na bok.
Prawie co wątek, piszesz ile to możesz zdziałać. Dla Bractwa trochę zdziałałeś. Widocznie Bóg tak chciał i chwała Ci za to. Nie bardzo rozumiem dlaczego tak to podkreślasz, zostałeś już przecież zauważony.
Jedni są powołani do modlitwy inni wolą dać trochę grosza, ktoś inny próbuje sam coś zrobić, a Ty młody bez zobowiązań chętnie załatwiałeś niektóre sprawy wyręczając tych  spoza Szczecina albo mających inne obowiązki.
Przykro się czyta te wpisy. Nic do Ciebie nie dochodzi, bo wiesz lepiej.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2492


« Odpowiedz #61 dnia: Maj 10, 2009, 10:21:00 am »

@RB

KPK Kan. 1248 § 1
Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim

U prawoslawych NIE mozna wypelnic obowiazku niedzielnego.

Ciiekawe jest rozumienie pojecia obrządku. W kostomłatach sprawują Msze w takim smaym obrządku jak prawosławni + przywołanie łączności z papieżem i biskupem siedleckim. I tam mozna spełnić obowiązek niedzelny.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #62 dnia: Maj 10, 2009, 10:56:48 am »

@RB

KPK Kan. 1248 § 1
Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim

U prawoslawych NIE mozna wypelnic obowiazku niedzielnego.

Ciiekawe jest rozumienie pojecia obrządku. W kostomłatach sprawują Msze w takim smaym obrządku jak prawosławni + przywołanie łączności z papieżem i biskupem siedleckim. I tam mozna spełnić obowiązek niedzelny.


Można wypełnić obowiązek niedzielny u prawosławnych.

Radek Buczyński
Tylko wtedy, gdy nie ma szafarza katolickiego, a nauka to nowa, bo po Vat. II ogłoszona.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5501


« Odpowiedz #63 dnia: Maj 10, 2009, 11:30:34 am »

Można wypełnić obowiązek niedzielny u prawosławnych.
Brednie.

Można wypełnić obowiązek niedzielny u prawosławnych.
Tylko wtedy, gdy nie ma szafarza katolickiego, a nauka to nowa, bo po Vat. II ogłoszona.
Ojciec tak na poważnie????
1) Skoro nie ma szafarza katolickiego, to nie istnieje obowiązek.
2) Gdyby na "prawosławnej" Mszy świętej dało się spełnić "obowiązek niedzielny" - to katolik musiał by w tej mszy św. uczestniczyć tam gdzie nie ma szafarzy katolickich. A takiego obowiązku  nie ma.
3) Można uczestniczyć we Mszach "prawosławnych" o ile uznamy, że wymaga tego nasz pożytek duchowy (i to właśnie jest ta posoborowa nowość) - bo czasami lepiej uczestniczyć na Mszy św. schizmatyków, niż nie uczestniczyć wcale.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #64 dnia: Maj 10, 2009, 11:36:13 am »


3) Można uczestniczyć we Mszach "prawosławnych" o ile uznamy, że wymaga tego nasz pożytek duchowy (i to właśnie jest ta posoborowa nowość) - bo czasami lepiej uczestniczyć na Mszy św. schizmatyków, niż nie uczestniczyć wcale.
Słuszna uwaga! Pomyliłem możliwość skorzystania z sakramentu z wypełnieniem obowiązku. Dzięki za sprostowanie.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
slavko
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Maj 10, 2009, 20:36:10 pm »


3) Można uczestniczyć we Mszach "prawosławnych" o ile uznamy, że wymaga tego nasz pożytek duchowy (i to właśnie jest ta posoborowa nowość) - bo czasami lepiej uczestniczyć na Mszy św. schizmatyków, niż nie uczestniczyć wcale.
Słuszna uwaga! Pomyliłem możliwość skorzystania z sakramentu z wypełnieniem obowiązku. Dzięki za sprostowanie.

Mozna by dodac prawoslawnych vel FSSPX.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6394


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #66 dnia: Maj 10, 2009, 21:01:42 pm »

@RB

KPK Kan. 1248 § 1
Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim

U prawoslawych NIE mozna wypelnic obowiazku niedzielnego.

Ciiekawe jest rozumienie pojecia obrządku. W kostomłatach sprawują Msze w takim smaym obrządku jak prawosławni + przywołanie łączności z papieżem i biskupem siedleckim. I tam mozna spełnić obowiązek niedzelny.


Można wypełnić obowiązek niedzielny u prawosławnych.

Radek Buczyński
Tylko wtedy, gdy nie ma szafarza katolickiego, a nauka to nowa, bo po Vat. II ogłoszona.

to nie jest żadna posoborowa "nauka" tylko posoborowa brednia

No chyba, że powinnismy pochwalać posoborowych swoistych "dyzunitów", którzy w kilku krajach, np. we Francji dokonali restytucji zachodniego patriarchatu prawosławnego. Kapłani schizmatyccy zaczęli im odprawiać Mszę po łacinie, oczywiście bez una cum posoborowych papieży. Taka odmiana sedewakantyzmu ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 21:03:52 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 16 IX
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5501


« Odpowiedz #67 dnia: Maj 11, 2009, 10:54:24 am »

3) Można uczestniczyć we Mszach "prawosławnych" o ile uznamy, że wymaga tego nasz pożytek duchowy (i to właśnie jest ta posoborowa nowość) - bo czasami lepiej uczestniczyć na Mszy św. schizmatyków, niż nie uczestniczyć wcale.
Słuszna uwaga! Pomyliłem możliwość skorzystania z sakramentu z wypełnieniem obowiązku. Dzięki za sprostowanie.
Mozna by dodac prawoslawnych vel FSSPX.
(przepraszam za tak duże cytowanie, ale musiałem, aby zachować kontekst)
Wprost przeciwnie. W FSSPX wypełnia się obowiązek niedzielny. Czyli - uczestnicząc na Mszy św. tam, nie ma potrzeby iść na drugą Mszę św. np. do parafii. Jakby zechciał Pan uczestniczyć we Mszy św. "prawosławnej", to i tak musiał by Pan iść po/przed tym na Mszę katolicką. 
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!