Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:12:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Nasi w internecie  (Przeczytany 15295 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #45 dnia: Maja 05, 2009, 12:30:28 pm »

A Pan, panie Buczyński, chciałby, żeby Bractwo "wróciło do Kościoła" ? Jeśli tak, to po jaką cholerę Pan smaży swoje paszkwile, zamiast w tej intencji się po prostu modlić ? Pańskie argumenty są doskonale znane większości czytelników i uczestników tego Forum. Powtarzane od wielu lat. I nie są to argumenty ludzi przychylnych tradycji katolickiej.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #46 dnia: Maja 05, 2009, 12:31:27 pm »

Jest takie powiedzenie u szachistów, że młody szachista powinien siedzieć na rękach, żeby miał więcej czasu na pomyślenie zanim zrobi ruch na szachownicy. Myślę, że na FK też można polecić taką zasadę.
Proszę dokładnie jeszcze raz przeczytać to co napisałem.


To oczywiście do Szanownego Pana Radka
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Maja 05, 2009, 12:45:14 pm »

@ p. Wiridiana

A po co wydzielać? Pan Buczyński każdy wątek zaśmieci swoimi "przemyśleniami" na temat FSSPX.

Rzeczywiście ma chłopak wenę, szwung i parę. Takiego dostać do dwuosobowej celi na parę lat i słuchać tych "przemyśliwań" - katorga.

Coś mi się wydaje, że pan Radek jest tu niepotrzebnie podkarmiany. Chociaż sam podkarmiam. Panie Radku! Niech pan jeszcze coś napisze i FSSPX.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #48 dnia: Maja 05, 2009, 13:38:20 pm »

Czy próbował Pan kiedyś wejść na forum np. hodowców truskawek i "poddać w wątpliwość" ich zachwyty nad odmianą, przypuśćmy, Madam Poincaré, i poinformować, że dopóki te zachwyty nie znikną to Pan na ich forum będzie im obrzydzał hodowlę tej odmiany?

Cały czas liczę na to, że spróbuje Szanowny Pan przeczytać to ze zrozumieniem, mam tylko jedną prośbę, niech odpowiedzi spróbuje Pan udzielić jutro a nie natychmiast.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #49 dnia: Maja 05, 2009, 13:41:13 pm »

Jeżli Pan chcę to niech Pan sobie założy taki wątek, a nie piszę o tym do mnie.

Pąnię Rądku! Czy Pąn tąk spęcjąlnię? Proszę się nąd nąmi zlitowąć !!!

Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #50 dnia: Maja 05, 2009, 13:42:44 pm »

@ p. Buczyński

Ja też dołączam się do prośby p. Krzysztofa. Proszę sobie jeszcze raz przeczytać, przemyśleć i ewentualnie odpowiedzieć jeszcze raz. Tylko nie dziś, bo "na gorąco" najwyraźniej ma Pan kłopoty ze zrozumieniem.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 05, 2009, 13:48:59 pm »

Nie wiem za co miałbym od pokutować?

:))))))
Rozumiem, że Pan nie policzy, tylko będzie dalej ostrzegał przed lasandrystami w każdy wątku, no cóż...

I jeśli uzna Pan, że wszystko jest OK, to proponuję założyć wątek "Czy FSSPX jest dobre i dlaczego nie?"
Jeżli Pan chcę to niech Pan sobie założy taki wątek, a nie piszę o tym do mnie.
Radek Buczyński
[/quote]

Po prostu mógłby Szanowny Pan tam ostrzegać przed tymi schizmatykami do woli i nikt nie miałby do Pana pretensji o rozbijanie wątków. Tylko tyle i aż tyle.
Np. "neoni" mają wątek o sobie i dzięki temu raczej niewiele jest rozbijania innych wątków z ostrzeżeniami przed nimi.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 05, 2009, 13:58:39 pm »

Po pierwsze, bardzo proszę o niepastwienie się zbytnie nad błędami Szanownego Pana Radka, bo nie to jest najważniejsze (podobnie jak nie podobało mi się wyżywanie na Szanownym Panu macu z tego powodu).

Po drugie: tekst o "niezbyt słodkim miodku z beczułki" Szanownej Pani Szmulki - bezcenny :) Mam nadzieję, że Pani też się nieźle uśmiała.

Generalnie, w odpowiedzi Pani Szmulce pojechał Pan "po bandzie"...
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 05, 2009, 14:20:38 pm »

Poddaję się...
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #54 dnia: Maja 05, 2009, 14:25:06 pm »

Pan Radek zaimpregnował się...
Dziegciem.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #55 dnia: Maja 05, 2009, 14:49:13 pm »

Cytuj
butę i aktywactwo, czyli fundamenty posoborowia.
Prześliczne, bo arcyprawdziwe ! Totoż to serce NOM'u: tyłem do Najśw. Sakramentu (buta) i produkowanie się przed ludźmi niczym przed publicznością (aktywizm) :'(
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 05, 2009, 17:54:05 pm »

Szanowny Panie Tato ja się wcale nie kompromituję!
Tak się tylko Panu wydaje. Pisze pan nie na temat, pomija argumenty przeciwników w dyskusji, skupiając się na sprawach drugorzędnych, nie rozwija swoich myśli itp.

a) Odpowiedzi których mimo najlepszych chęci nie da się powiązać z tematem:
b) odpowiedzi co do których występują różnice w ocenie faktów:
c) odpowiedzi w których zawarta jest nieprawda (nieprawdziwe założenia, albo teza):
d) odpowiedź niedostatecznie argumentowana:
To są Pana opinie...
Owszem. Ale tym jednym stwierdzeniem udowadnia Pan, że nie zależy Panu na dyskusji, ale na przysrywaniu. Tak trzymać.

Nie piszę to na podatawie jego textów. Więc chyba nie jestem śmieszny...
Jeśli chodzi o ten konkretny powód to nie.

To może żeby nie pisać za dużo, raczy pan udowodnić choćby tezę nr 2? Proszę wskazać z imienia i nazwiska 1 księdza FSSPX, który jest ekskomunikowany. Może być problem...
Tu akurat banał: ks. Edward Wesołek FSSPX. Formalna przyczyna wydalenia z zakonu SJ - "apostazja". Jako apostata - byłby ekskomunikowany... (tyle, ze jakoś w tę apostazję nie wierzę...)

@p. Radek Buczyński
1) Oświadczenie PC ED z 2003r. ma jedną wadę - późniejsze dokumenty mówią coś wprost przeciwnego.
2) Wypowiedź prasowa ks. de Tanoüarn zawiera kilka ciekawych fragmentów:
<<Jaka była więc sytuacja kościelna Ojców od momentu wykluczenia z Bractwa do czasu erygowania przez Stolicę Apostolską Instytutu Dobrego Pasterza?
- Nie mieliśmy zdefiniowanego statusu prawnego, lecz była to wina przełożonego generalnego Bractwa, który z założenia nie ma prawa odesłania członka Bractwa bez czuwania nad jego inkardynacją w taki czy inny sposób. Przełożony może odesłać członka Bractwa, lecz musi zadbać o to, żeby była nowa przynależność do Kościoła.>>
Czyżby zatem Bractwo miało uregulowany status prawny???
<<Rzeczywiście, byliśmy dotknięci poważną sankcją kanoniczną, sankcją, która być może była prawomocna lub nie, jest to problem dyskutowany i bardzo skomplikowany w prawie kanonicznym.>>
Być może tak, być może nie. To żaden argument...

3) <<Każdy xiadz wyświęcany przez exkomunikowanych biskupów jest również exkomunikowany.>> Może pan podać źródło tego twierdzenia?

A czy to Pana usatysfakcjonuję?
1.Sprawowanie niegodnych sakramentów.
2. Zakładanie kaplic bez zgody biskupa miejsca.
3. Ignorowanie biskupów miejsca.
4. Dowolna interpretacja dokumentów kościelnych.
5. Rozbijanie jedności Kościoła.
1) Godność sakramentów - kwestia była dyskutowana. Jak Pan nie wierzy, niech Pan zapyta PC ED o to "czy prośba wiernego wobec kapłanów Bractwa o Mszę św. czyni tę Mszę godziwą"
2) Dlatego FSSPX ma wiele kaplic na całym świecie, zaś FSSP czy IBP zaledwie kilka...
3) W żadnym razie Ordynariusze nie są ignorowani.
4) Jeśli dokumenty Kościoła umożliwiają taką interpretacje, to nie jest to wina FSSPX
5) Jedność Kościoła można rozbijać np. klękając do Komunii. :-/ Ten argument do mnie nie przemawia

Jakby nie było - jest przynajmniej jedna negatywna konsekwencja istnienia FSSPX: postrzeganie całej tradycji przez tak zwaną "schizmę abp. Lefebvre-a", co wszystkim kapłanom chcącym pozostać w dobrych stosunkach z Ordynariuszem - nie służy. Ale to jedyna jako znam.  Wszystko co Pan wskazał wynika z określonych okoliczności istnienia FSSPX, nie zaś z samego ich istnienia.

Cytat: List Benedykta XVI w sprawie zdjęcia ekskomuniki z biskupów lefebrystów
Aby powiedzieć to raz jeszcze dokładniej: dopóki nie będzie wyjaśnienia kwestii dotyczących doktryny, Bractwo nie będzie miało jakiegokolwiek statusu kanonicznego w Kościele, a należący do niego duchowni, jeśli nawet zostali uwolnieni z kary kościelnej – nie pełnią godziwie jakiekolwiek posługi w Kościele.
<<jeśli nawet zostali uwolnieni>> - czyżby Papież w to wątpił??? W takim razie w co wątpi - w fakt nałożenia ekskomunik mocą prawa, czy też fakt ich zniesienia własnym dekretem?

A nie wpadła Pani na to, że do działania na rzecz FSSPX mógł mnie prowadzić diabeł. Wtedy by to chyba w Pani teorii wszystko wytłumaczyło. Te moje porażkowe "sukcesy" również.
A dopiero teraz się od niego wyzwoliłem i prowadzi mnie Bóg.
Skąd ta pewność???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 05, 2009, 18:16:21 pm »

Tu akurat banał: ks. Edward Wesołek FSSPX. Formalna przyczyna wydalenia z zakonu SJ - "apostazja". Jako apostata - byłby ekskomunikowany... (tyle, ze jakoś w tę apostazję nie wierzę...)
O ile mi wiadomo ks. Wesołek dostał dymisję z instytutu w normalnym trybie, czyli na swój wniosek. Historyjka o apostazji to późniejszy wymysł jezuitów.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #58 dnia: Maja 05, 2009, 18:50:49 pm »



Niech Pan sobie pomyśli w jakim stanie są wierni zgromadzeni wokół FSSPX i w co wierzą.

Radek Buczyński

fakt, ostatnio znowu utylem.
i zapomnialem pieniedzy "do koszyka". ogolnie, fatalnie ze mna.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #59 dnia: Maja 06, 2009, 12:51:36 pm »

Zamiast więc się bezsensownie przerzucać rozmaitymi zarzutami, po prostu działajmy razem, by zarówno liturgia w KRR

Zaś co do "wspierania finansowego IBP" , to przepraszam, ale jak mamy wspierać coś co nie istnieje ? Po co ? powstaje kwestia też taka, że po co nam wspierac IBP ( którego nie ma ) skoro możemy wspierać FSSPX, które nie tylko "jest" ale także prowadzi formację ( Przedseminarium w Przeoracie w Warszawie ). Najlepiej więc modlić się wspierac i srarać o to by właśnie FSSPX otworzyło w Polsce pierwsze seminarium wierne Tradycji, które początkowo może być "domem formacyjnym" następnie zaś pierwszym w Polsce Seminarium.

Ciekawe zestawienie Pana wypowiedzi jeśli chodzi o współpracę róznych środowisk.

Przepraszam Panie Radku, ale nie nie widzę w cytowaniu przez Pana moich wypowiedzi sensu. Co ma za przeproszeniem "piernik do wiatraka"? Co konkretnie ma Pan na myśli cytując te wypowiedzi? Co w nich tak Pana "gorszy"?  Raczej nie przypuszczam , by były one jakimkolwiek odniesieniem do mojej odpowiedzi na Pana "punkty" względem FSSPX...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nasi w internecie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!