Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 16:56:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Tradycyjne kalendarze książkowe
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 Drukuj
Autor Wątek: Tradycyjne kalendarze książkowe  (Przeczytany 21984 razy)
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #120 dnia: Grudnia 14, 2011, 07:14:02 am »

czy można jeszcze kupić kalendarz czy już za późno?
Chwilowo nie przyjmujemy już zamówień. Musimy poczekać, aż spłyną wszystkie wpłaty z ostatnich dni.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #121 dnia: Grudnia 19, 2011, 20:15:42 pm »

moja piątka dotarła

Bóg zapłać :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #122 dnia: Grudnia 19, 2011, 23:40:48 pm »

No to dzięki Bogu, bo koperty, które zamówiliśmy okazały się niepomiernie badziewne i drżę o paczki na 4 i 5 sztuk, które były najluźniej zapakowane.

Nie kupujcie na kopertababelkowa.pl.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #123 dnia: Grudnia 22, 2011, 23:33:46 pm »

Dotarł. Jestem baaaaardzo kontent.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
x. Paulus
bywalec
**
Wiadomości: 67


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI KATOLICKIEJ w SZCZECINIE
« Odpowiedz #124 dnia: Grudnia 23, 2011, 11:34:05 am »

L+I+Ch!

Dziękuję za kalendarze, Kamil wczoraj je do mnie dostarczył. Odpowiadają mi one w zupełności - szczególnie pod względem estetyki. Również zajmuję się grafiką komputerową i wiele podobnych rzeczy drukarskich wykonywałem, więc tym bardziej doceniam trud i pracę włożoną w przygotowanie tego kalendarza. Życzę wszystkim Forumowiczom błogosławionych Świąt, i utrzymywania tej wspaniałej atmosfery w swoich sercach do kolejnego Bożego Narodzenia. Niech Chrystus przez cały Nowy Rok dobrze czuje się w Waszych sercach i niech je uświęca! Ze Szczecina błogosławi /+/ x. Paulus:)
Zapisane
x. Paulus
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #125 dnia: Grudnia 23, 2011, 16:29:45 pm »

L+I+Ch!

Dziękuję za kalendarze, Kamil wczoraj je do mnie dostarczył. Odpowiadają mi one w zupełności - szczególnie pod względem estetyki. Również zajmuję się grafiką komputerową i wiele podobnych rzeczy drukarskich wykonywałem, więc tym bardziej doceniam trud i pracę włożoną w przygotowanie tego kalendarza. Życzę wszystkim Forumowiczom błogosławionych Świąt, i utrzymywania tej wspaniałej atmosfery w swoich sercach do kolejnego Bożego Narodzenia. Niech Chrystus przez cały Nowy Rok dobrze czuje się w Waszych sercach i niech je uświęca! Ze Szczecina błogosławi /+/ x. Paulus:)
Deo Gratias!


Moje dwie sztuki dotarły.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #126 dnia: Stycznia 10, 2012, 11:15:19 am »

Także chciałbym gorąco podziękować za kalendarz. Dziękuję bardzo.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #127 dnia: Stycznia 11, 2012, 08:28:16 am »

Mam ! Bóg zapłać.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #128 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:38:57 pm »

Zostały nam jeszcze 22 sztuki z puli rezerwowej. Gdyby był ktoś zainteresowany, proszę pisać :)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #129 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:49:44 am »

Także dostałem, dziękuję.

Kalendarze są b. ładnie wydane. Ogromna praca.
Ale nikt chyba sie nie obrazi jeżeli wyrazimy nasze uwagi dot. przyszłych wydań.

Moim skromnym zdaniem, kalendarz zawiera obok daty (na górze strony) b. przydatne informacje - bez zastrzeżeń.
Na dole strony są już dłuższe teksty. Kalendarz jest narzędziem pracy. A w pracy, w ciągu dnia trudno jest sie wyłączyć na dłuższą chwilę i skupić nad ciężkimi sążnistymi tekstami.
Rozsądne by było wybierać teksty krótkie, łatwe do szybkiego przeczytania, i przemyślenia (typu "złote myśli", no może trochę dłuższe). Np. katechizm kard. Gaspariego świetnie się do tego nadaje.
Przy wyborze tekstów trzeba się wczuć w sytuacje w jakich będą one czytane. Proszę zobaczyć: np. 26 maja, 28 września. Czy jeden punkt z katechizmu na dzień nie wystarczy? Łatwiej przemyśleć i zapamiętać 1 punkt niż 3.
Dzienniczki s. Faustyny pewnie się nadają ale lepiej wyjąć z nich jedno, dwa zdania, które będą "chodzić za nami" przez cały dzień. Teksty trochę "przedobrzone" a i miejsce na notatki siłą rzeczy ograniczone. Miejscami odnoszę wrażenie, że to książka z kalendarzem a nie kalendarz z tekstami, cytatami  :)

Ćwiczenie czyni mistrza. Myślę, że dobry kalendarz-agenda to dla wydawcy specjalizacja. Nie znam tej branży ale myślę, że jest kilku liderów z tradycjami w Europie. Warto ich podpatrzeć pod kątem długości tekstów.

 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #130 dnia: Stycznia 17, 2012, 21:35:04 pm »

Ogromna praca.
Owszem. A na dodatek cały projekt powstał w półtora miesiąca.
Moim skromnym zdaniem, kalendarz zawiera obok daty (na górze strony) b. przydatne informacje - bez zastrzeżeń.
Na dole strony są już dłuższe teksty. Kalendarz jest narzędziem pracy. A w pracy, w ciągu dnia trudno jest sie wyłączyć na dłuższą chwilę i skupić nad ciężkimi sążnistymi tekstami.
Rozsądne by było wybierać teksty krótkie, łatwe do szybkiego przeczytania, i przemyślenia (typu "złote myśli", no może trochę dłuższe). Np. katechizm kard. Gaspariego świetnie się do tego nadaje.
Przy wyborze tekstów trzeba się wczuć w sytuacje w jakich będą one czytane. Proszę zobaczyć: np. 26 maja, 28 września. Czy jeden punkt z katechizmu na dzień nie wystarczy? Łatwiej przemyśleć i zapamiętać 1 punkt niż 3.
Dzienniczki s. Faustyny pewnie się nadają ale lepiej wyjąć z nich jedno, dwa zdania, które będą "chodzić za nami" przez cały dzień. Teksty trochę "przedobrzone" a i miejsce na notatki siłą rzeczy ograniczone. Miejscami odnoszę wrażenie, że to książka z kalendarzem a nie kalendarz z tekstami, cytatami  :)
Cóż, we wspomnianym krótkim czasie nie było specjalnie kiedy zająć się szczegółowym doborem tekstów. W tym roku prace na przyszłorocznym kalendarzem zaczną się znacznie wcześniej, więc problemy tego typu znikną.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #131 dnia: Stycznia 17, 2012, 22:09:53 pm »

Cóż, we wspomnianym krótkim czasie nie było specjalnie kiedy zająć się szczegółowym doborem tekstów. W tym roku prace na przyszłorocznym kalendarzem zaczną się znacznie wcześniej, więc problemy tego typu znikną.
To jeszcze sienie zaczęły?!? ;D
A poważniej - to szapo ba - jak mawiają Słowacy - wielka robota...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #132 dnia: Stycznia 17, 2012, 22:59:11 pm »

Mentalnie już się zaczęły ;)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #133 dnia: Października 31, 2012, 13:13:03 pm »

Czy edycja 2013 kalendarzy również się ukaże?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #134 dnia: Października 31, 2012, 13:41:03 pm »

Oczywiście, już niedługo :)
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Tradycyjne kalendarze książkowe « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!