Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 12:59:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Hej kolęda, kolęda!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Hej kolęda, kolęda!  (Przeczytany 12860 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 23, 2012, 08:52:47 am »

No nie wiem czy polska policja będzie tak wyrozumiała :)
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 23, 2012, 09:54:42 am »

Nikt nie mówi, że po tej butelce ksiądz będzie tak pijany, że do domu nie trafi. Po prostu to przejaw głupoty - jeśli dojdzie do wypadku (nawet nie z jego winy) to będzie miał poważne nieprzyjemności. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę późniejsze zgorszenie.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 23, 2012, 09:55:43 am »

250ml alkoholu 10-12% po godzinie spada poniżej 0,02%
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 23, 2012, 09:57:14 am »

250ml alkoholu 10-12% po godzinie spada poniżej 0,02%
No właśnie! Nie demonizujmy. Wszystko jest dla ludzi (na poziomie oczywiście).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 18, 2013, 00:09:24 am »

W tym roku kolędę miałem wyjątkowo "udaną".
Bardzo młody xiądz, wchodzi raczej bez emocji, modlitwa, pokropienie, siada i rozmawia.
Trochę o tym, trochę o tamtym, ... no i coś tam zupełnie pobocznie, że dzięki SVII "cośtam".

No więc nie wytrzymałem, przedstawiłem się grzecznie jako trads i pozwoliłem się sobie nie zgodzić z moim przedmówcą.
Dalej wyłożyłem pięknie moje zdanie na to co wcześniej xiądz powiedział o SVII i ... generalnie super - bardzo dobry odbiór!

Dalej niesiony na fali własnego entuzjazmu - acz wywołanego entuzjazmem xiędza żeby nie było - poopowiadałem jeszcze chwil kilka o NOM (ale bez straszenia) o KRR o starej i nowej teologii - wszystko grzecznie i z umiarem.
Wyszło to całkiem fajnie, kilkukrotnie powtórzone "zaciekawienie" i zaproszenie żeby koniecznie odwiedzić i jeszcze porozmawiać na te tematy :)

Szykuje się zatem do "rewizyty" (nie chciałem brzydko powiedzieć "re-kolędy" :P ) i się zastanawiam co by tu z zasobów TEDEUM (chyba akurat będę miał okazję na dniach podjechać) zakupić w ramach prezentu.
Macie Państwo może coś sprawdzonego na takie okazję? Coś co nie wystraszy ale wciągnie, co będzie delikatne ale "namiesza w głowie"?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 18, 2013, 09:03:54 am »

W tym roku kolędę miałem wyjątkowo "udaną".
Bardzo młody xiądz, wchodzi raczej bez emocji, modlitwa, pokropienie, siada i rozmawia.
Trochę o tym, trochę o tamtym, ... no i coś tam zupełnie pobocznie, że dzięki SVII "cośtam".

No więc nie wytrzymałem, przedstawiłem się grzecznie jako trads i pozwoliłem się sobie nie zgodzić z moim przedmówcą.
Dalej wyłożyłem pięknie moje zdanie na to co wcześniej xiądz powiedział o SVII i ... generalnie super - bardzo dobry odbiór!

Dalej niesiony na fali własnego entuzjazmu - acz wywołanego entuzjazmem xiędza żeby nie było - poopowiadałem jeszcze chwil kilka o NOM (ale bez straszenia) o KRR o starej i nowej teologii - wszystko grzecznie i z umiarem.
Wyszło to całkiem fajnie, kilkukrotnie powtórzone "zaciekawienie" i zaproszenie żeby koniecznie odwiedzić i jeszcze porozmawiać na te tematy :)

Szykuje się zatem do "rewizyty" (nie chciałem brzydko powiedzieć "re-kolędy" :P ) i się zastanawiam co by tu z zasobów TEDEUM (chyba akurat będę miał okazję na dniach podjechać) zakupić w ramach prezentu.
Macie Państwo może coś sprawdzonego na takie okazję? Coś co nie wystraszy ale wciągnie, co będzie delikatne ale "namiesza w głowie"?
a ile bylo w kopercie? za stowke w panskim domu on moze byc przez chwile "tradsem", w innym progresista, itd.
A jakby pan chcial przekonac go do "zmiany frontu" na dluzej, to sadze, ze kosztowaloby to przynajmniej dwie srednie krajowe.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 18, 2013, 09:21:52 am »

Może to: http://www.tedeum.pl/tytul/15,Jestem-katolikiem-Rozwazania-antyliberalne
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 18, 2013, 09:46:24 am »

Panie Kałebasiak - skrajny brak wiary w ludzi i ich dobre intencję! Poza tym, nie siej Pan defetyzmu :P


Może to: http://www.tedeum.pl/tytul/15,Jestem-katolikiem-Rozwazania-antyliberalne

Wydaje się, że dokładnie tego potrzebuje - dziękuje.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 19, 2013, 09:40:10 am »

Moja kolęda była w zasadzie areligijna. Wprawdzie ksiądz zainteresował się odrobinę sporym portretem Piusa XII zdobiącym salon, ale ... pomylił go z Pawłem VI. Położone na stole, obok wody święconej, collectio rituum nie wzbudziło już żadnej reakcji. Pogadaliśmy o dzielnicy i jej problemach. W sumie jest tydzień akukumeniczny i tak mogłaby wyglądać wizyta duchownego innej religji w domu katolika: wspólne pater noster, szklanka soku i sympatyczna rozmowa.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 19, 2013, 11:48:19 am »

Do mnie przyszedł młody wikary. Na wstępie powiedział "O, widzę że do kościoła chodzicie". Nieco mnie to zdziwiło, bo matka chodzi, ale ja na NOMie bywam raz na parę miesięcy, co najwyżej mógłby mnie z jakichś nabożeństw okresowych kojarzyć... W trzecim zdaniu zacząłem mówić o mszy trydenckiej. Okazało się że on potrafi odprawiać i czasem odprawia prywatnie (przez co miał jakieś kłopoty). Potem zaczął opowiadać o błędach posoborowych i kryzysie Kościoła.
Byłem bardzo mile zaskoczony.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 19, 2013, 12:19:57 pm »

Do mnie przyszedł młody wikary. Na wstępie powiedział "O, widzę że do kościoła chodzicie". Nieco mnie to zdziwiło, bo matka chodzi, ale ja na NOMie bywam raz na parę miesięcy, co najwyżej mógłby mnie z jakichś nabożeństw okresowych kojarzyć... W trzecim zdaniu zacząłem mówić o mszy trydenckiej. Okazało się że on potrafi odprawiać i czasem odprawia prywatnie (przez co miał jakieś kłopoty). Potem zaczął opowiadać o błędach posoborowych i kryzysie Kościoła.
Byłem bardzo mile zaskoczony.
No proszę, w młodym pokoleniu nam coraz więcej duchownych kryptolefebrystów rośnie (tylko nie wiedza sami, że są lefebryści) :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 19, 2013, 13:44:46 pm »

Moja kolęda była w zasadzie areligijna. Wprawdzie ksiądz zainteresował się odrobinę sporym portretem Piusa XII zdobiącym salon, ale ... pomylił go z Pawłem VI. Położone na stole, obok wody święconej, collectio rituum nie wzbudziło już żadnej reakcji.
Hahaha, jak znam troszke zycie, to wiekszosci ksiezy takie rzeczy w ogole nie interesuja - nawet nie wynika to z niewiedzy, ale po prostu z absolutnego braku zainteresowania czymkolwiek, co ma zwiazek z wiara. Zrobic swoje i tyle - po co sie zajmowac czyms innym.
Gdyby tam byly foldery nowych aut albo wyjazdow zagranicznych, to na pewno by poswiecil temu wiecej czasu :D

.............

Nie mam wiekszego kontaktu z mlodymi ksiezmi a tym bardziej polskimi, ale sam zauwazylem po rozmowach o tym, co sie tu i owdzie dzieje, ze w mlodym pokoleniu ksiezy jest sporo zainteresowanych liturgia, widzacych, ze w Kosciele zle sie dzieje i trzeba robic cos innego i nei chodzi tylko o mlodzienczy idealizm. Moje pokolenie (czyli swiecone 5 czy troche wiecej lat temu) nie bylo tym zainteresowane - tez zdarzaly sie krytyczne glosy, ale na pewno nie byly zwiazane z liturgia. Teraz w seminarium moim (boskim i cudownym :D) jest nawet jakies kolko tradycyjne i sa od czasu do czasu odprawiane trydenckie msze, co nam by nigdy do glowy nie przyszlo. Dla nas to, ze jeden ksiadz odprawial trydencka msza w K., bylo juz bardzo dziwne i niezrozumiale.

No proszę, w młodym pokoleniu nam coraz więcej duchownych kryptolefebrystów rośnie (tylko nie wiedza sami, że są lefebryści) :)
Ja tez jestem kryptolefebrysta (zupelnie niezasluzenie). Rozmawialem ostatnio z jednym z polskich kolegow o swojej parafii itd., nawet mu pokazalem video z tegorocznej pasterki, gdzie jego najwiekszy i nieskrywany szok wzbudzily swiece i krzyz na oltarzu. Pewnie juz polowa rocznika wie, jakiego dziwnego mieli kolege  ;D
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Hej kolęda, kolęda! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!