Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:13:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie  (Przeczytany 2031 razy)
coldcut
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 3

« dnia: Września 02, 2011, 15:02:22 pm »

"Pierwszym obozem jest królestwo Boga na ziemi, tzn. Kościół Jezusa Chrystusa, którego członkowie muszą służyć Bogu. Drugim zaś jest królestwo Szatana. Pod jego panowaniem i jego władzą znajdują się wszyscy, którzy idąc za zgubnymi przykładem uch wodza i naszych prarodziców, odmawiają posłuszeństwa prawu boskiemu i zwiększają swoje wysiłki, tutaj, ażeby żyć bez Boga, tam zaś, ażeby działać wprost przeciw Bogu[...] Te dwa królestwa św. Augustyn widział i opisqał bardzo przenikliwie w postaci dwóch miast, jedno przeciw drugiemu... tak ze względu na prawa, które nimi rządą, jak na ideał, do którego dążą." Święty Augusytn mówi "Miasto ziemskie wychodzi od miłości siebie i posuwa się aż do pogardy wobec Boga, natowmiast miasto niebieskie wychodzi od miłości Boga i posuwa się aż do pogardy siebie[...] Z biegiem wieków te dwa miasta nei zaprzestały walczyć jedno przeciw drugiemu, stosując wszelkiego rodzaju taktykę i coraz różnorodniejszą broń, choć nie zawsze z tym samym zapałem i porywem"

Leon XIII Humanum Genus

Mam w związku zpowyższym pytanie. Czy istnieje jakikolwiek zapis tej walki na przestrzeni wieków? Jakaś historia tej wojny zebrana w jednym dziele? Dziękuję za odpowiedź
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #1 dnia: Września 05, 2011, 19:54:59 pm »

Biblia
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2 dnia: Września 05, 2011, 19:57:11 pm »

Właśnie ja nie do końca rozumiem ten wątek. Jaki zapis, jakie dzieło? Toż ta walka to walka między dobrem a złem.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #3 dnia: Września 05, 2011, 21:05:00 pm »

Pewnie chodzi o "Państwo Boże" św. Augustyna.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #4 dnia: Września 05, 2011, 22:03:54 pm »

No raczej na pewno  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
coldcut
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #5 dnia: Września 06, 2011, 09:38:48 am »

Chodziło mi o zapis historyczny stosujący wymienioną optykę czyli ścieranie się obu "miast" . Historia powszechna ale w takim ujęciu jak przedstawiłem. Np. o ile z jednej strony mamy masonerię z drugiej Kościół Katolicki, z jednej strony Herezje, z drugiej Św. inkwizycję itd. to można to przecież ująć jakoś całościowo. Istnieje np. taka książka która ujmuje częściowo tę walkę: http://www.tedeum.pl/tytul/883,Ukryta-strona-dziejow-Nowy-Porzadek-Swiata-Nowy-Lad-Ekonomiczny-Globalizm-Masoneria-i-tajne-sekty-MIEKKA-OPRAWA

istnieje wiele pozycji które ujmują ten problem od wielu stron, ale jak do tej pory spotkałem się jedynie z ujeciami częściowymi, obejmującymi jedynie fragmenty tej walki. Chodzi mi o to, czy istnieje całościowy zapis historyczny tego konfliktu.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: "Dwa Miasta" Św. Augystyna - pytanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!