Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:03:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654534 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #930 dnia: Lipca 26, 2010, 21:47:52 pm »

Papież Benedykt XVI twierdzi, że KRR nie została nigdy zakazana. W tej sytuacji nie mogę się odnieść do pańskich słów, że papież Paweł VI ZAKAZAŁ KRR inaczej, jak tylko stwierdzeniem, że ktoś się myli: albo papież, albo pan.

Moim zdaniem istnieje taka interpretacja, która pozwala bez żadnych karkołomnych konstrukcji quasi logicznych stwierdzić, że nie myli się ani Papież ani Nasz P.T. Kolega.
Bowiem skoro jak wiemy ( co jest oczywiste w świetle cytowanych wcześniej słów ) Paweł VI zakazał Mszy Wszechczasów, zaś Ojciec Święty Benedykt XVI stwierdza że "nie była Ona nigdy prawnie zakazana", ufając Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI należy wysnuć jedyny logiczny wniosek, że po prostu osoba, która Jej zakazała uczyniła to nie posiadając prawnego mandatu ergo bezprawnie. Ojciec Święty Benedykt XVI, który jest nie tylko naszym Papieżem ale także wybitnym świadkiem i uczestnikiem głównych wydarzeń dziejów Kościoła drugiej połowy XX wieku z całą pewnością wie co mówi. Trochę światła na te okoliczności rzuca w swej książce X.Luigii Villa pt. "PAOLO VI BEATO?"... myślę, że niebawem z Bożą pomocą poznamy więcej interesujących nas szczegółów na ten temat... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #931 dnia: Lipca 26, 2010, 22:30:23 pm »

Małe wtrącenie ode mnie - x. Nicola Bux jest tutaj większym autorytetem niż taki p. Tato ponieważ to on był głównym doradcą Ojca Świętego przy pisaniu Summorum Pontificum.

Dobrej nocki szanownym dyskutantom.
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #932 dnia: Lipca 26, 2010, 22:33:14 pm »

Jeżeli KRR NIGDY nie została zakazana, i jest to ważna Msza św., to jej definitywne odrzucanie (nie: odmowa celebracji przez kapłana, czy udziału wiernego) stawia człowieka w jakiś sposób poza Kościołem, ponieważ człowiek ten odrzuca to, co uznaje i daje Kościół. To jest wg mnie całkiem proste i logiczne.

Natomiast nie podejmuję się oceny, czy pan X, ksiądz Y czy papież Z spełnia te warunki, czy nie.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #933 dnia: Lipca 26, 2010, 22:47:53 pm »

Małe wtrącenie ode mnie - x. Nicola Bux jest tutaj większym autorytetem niż taki p. Tato ponieważ to on był głównym doradcą Ojca Świętego przy pisaniu Summorum Pontificum.

Dobrej nocki szanownym dyskutantom.

Aaa Dobrej nocki Xięże Drogi ( przepraszam, za poprzednią formę "Pan" - ale dopiero sobie przypomniałem Xiędza po pewnej dość długiej nieobecności  - chyba że mylę Osoby to proszę sprostować ), podyskutujemy na poważniej nieco p zacytowanej przez Xiędza "nowej eklezjologii" jak toszkę więcej czasu będę mógł przeznaczyć na Forum :)
Pewnie że X.Bux jest większym autorytetem niż Pan Tato ;D tylko może mi Xiądz wyjaśnić tą karkołomną konstrukcję "dwie formy tego samego rytu" ??? :)
 
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #934 dnia: Lipca 26, 2010, 23:20:10 pm »

to pan Invictus jest kapłanem?  :o
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #935 dnia: Lipca 26, 2010, 23:32:34 pm »

to pan Invictus jest kapłanem?  :o

tak mi się kojarzy... że klerykiem...ale mogę się mylić..
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #936 dnia: Lipca 26, 2010, 23:51:51 pm »

Mi także.  ;D
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #937 dnia: Lipca 27, 2010, 00:10:14 am »

Natomiast nie podejmuję się oceny, czy pan X, ksiądz Y czy papież Z spełnia te warunki, czy nie.

Jakos w wypadku jednego forumowiczow sie pan podjal, i to dosc stanowczo.
OK. Koncze te dziecinna dyskusje. Jak sie powiedzialo A, to trzeba powiedziec B, po mesku.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #938 dnia: Lipca 27, 2010, 12:16:22 pm »

Natomiast nie podejmuję się oceny, czy pan X, ksiądz Y czy papież Z spełnia te warunki, czy nie.

Jakos w wypadku jednego forumowiczow sie pan podjal, i to dosc stanowczo.

Przepraszam i pana, i rzeczonego forowicza, jeśli zabrzmiało to aż tak stanowczo.

Napisane zdanie brzmi schizmatycznie, natomiast nie wiem, czy jest to stały i rzeczywisty pogląd autora: że w NOM nie można uczestniczyć i przyjmować Komunii św. To zdanie bowiem jest niewłaściwe. Natomiast autor jest młodym człowiekiem (jeśli dobrze pamiętam) i zapewne poszukuje swej drogi.

Stanowczo więc piszę, że takie zdanie jest niewłaściwe. Natomiast nie znam duszy autora, jego poglądów posiadanych i publikowanych i nie zamierzam określać, czy jest on w stanie schizmy, czy też tylko napisał niezręcznie gramatyczne zdanie. Mam nadzieję, że to drugie.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #939 dnia: Lipca 27, 2010, 12:17:40 pm »

Cytuj
przepraszam, za poprzednią formę "Pan" - ale dopiero sobie przypomniałem Xiędza po pewnej dość długiej nieobecności  - chyba że mylę Osoby to proszę sprostować

Prostuję ;D

Cytuj
podyskutujemy na poważniej nieco p zacytowanej przez Xiędza "nowej eklezjologii" jak toszkę więcej czasu będę mógł przeznaczyć na Forum

Czekam z niecierpliwością w takim razie :)

Ale proszę - przynajmniej dopóki nie wykaże pan jakiegoś zerwania w eklezjologii - nie określać nauki o Kościele "nową"  ;)

Cytuj
tylko może mi Xiądz wyjaśnić tą karkołomną konstrukcję "dwie formy tego samego rytu"

Nie widzę tutaj zbytnio karkołomności ;) Nowy Mszał ogłoszony przez Pawła VI nie miał intencji być "wyłomem" w historii Mszy, miał przejąć prawa Mszału ogłoszonego wcześniej przez Jana XXIII. Jest on tym samym lex orandi Kościoła, chociaż w innej, nowszej formie. Teraz formę tę nazywamy zwyczajną, ponieważ stała się powszechnym wyrazem modlitwy Kościoła.

Pozdrawiam.

Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #940 dnia: Lipca 27, 2010, 13:03:08 pm »

dlaczego są kościoły pod wezwaniem Ducha Św. i Pana Jezusa, a nie ma świątyń pw. Boga Ojca ? ? ?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kreowany_styl
bywalec
**
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #941 dnia: Lipca 29, 2010, 13:27:52 pm »

Błahe i trywialne pytanie: Czym się różni woda święcona od wody egzorcyzmowanej? Oczywiście poza nazwą i modlitwami jakie kapłan wymawia.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #942 dnia: Sierpnia 05, 2010, 19:27:14 pm »

Jest takie Wydawnictwo Arka- Wrocław, czy wiedzą państwo gdzie na Internecie można znaleźć jego książki lub jakiś katalog z pozycjami tegoż wydawnictwa?


A i czy warto kupić książkę "Katechezy neokatechumenatu. Konwiwencja. Nauczanie wewnatrz neokatechumenatu ujawnione"
Wydawca:  Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski.

Czy wiadomo coś o jej zawartości?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2010, 19:45:39 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #943 dnia: Sierpnia 08, 2010, 22:33:36 pm »

Skąd się wzięła nazwa "koronka" (ang. little crown) na określenie katolickich modlitw (jak np. koronka do Miłosierdzia Bożego, czy św. Filomeny)? Jaka jest etymologia tego słowa?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #944 dnia: Sierpnia 09, 2010, 08:01:09 am »

Iż się z ich wezwań poszczególnych jako z kwiecia przecudnej urody wianyszek abo koronę ŚŚ. Pańskim wije.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!