Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:41:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654171 razy)
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #900 dnia: Lipca 24, 2010, 20:58:18 pm »

Nie zgadzanie sie z ojcem i nie odmówienie picia z nim tej samej wódki z tego samego kielicha nie znaczy, że go odrzucam. Tym bardziej kiedy ta wódka jest szkodliwa :)
Wybacz pan, ale porównywanie Mszy św. do wódki... trochę mi nie pasuje. Jak też całe pańskie porównanie.

Nie jestem SV, bo, podobnie jak Benedykt XVI, popieram ekumenizm. Katolicki ekumenizm, którym ma doprowadzić odszczepieńców do jednego Kościoła. I jak czytam o postępowaniu papieża w sprawie anglikanów, widzę ten ekumenizm, który i ja popieram.

Skoro mój papież odprawia NOM, a pan go negujesz, negujesz to, co czyni papież. Skoro ja przystępuję do Komunii na NOM, a pan to negujesz, nie ma między nami komunii. A skoro to ja stoję po stronie papieskiej, to pan - przykro mi, ale nie. I modlitwa za papieża tego nie zmienia. Skoro bowiem katolik może się modlić za ateistę, pańska modlitwa wcale nie oznacza, że nie poszedł pan w schizmę.

Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #901 dnia: Lipca 24, 2010, 21:08:58 pm »

No widzi Pan - ktoś narobił takiego bałaganu w Kościele. A w jaki sposób narobił? Również wprowadzając NOM. Jeśli Pan DominoNR rzeczywiście pobłądzi z powodu NOM i innych, nazwijmy to oględnie: niejasności, to odpowie za to przed Panem Bogiem. Właśnie za wprowadzenie NOM, i również za ten nieszczęsny ekumenizm... który miejmy nadzieję jest już historią.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2010, 21:11:11 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #902 dnia: Lipca 24, 2010, 21:14:44 pm »

NOM odprawia też 'nawet papież', a chodzić na niego nie możemy.
Ktoś Pana ekskomunikował???

Wierzyć Tradycji katolickiej, wierzyć męczennikom, którzy umierali, bo nie poszli na taką Mszę jak ta Nowa.
Panie Dominiku - "taka jat ta nowa" nie oznacza "nie poszli by na nową Mszę". Podobieństwo ma swoje granice - o ich "niepójściu" zdecydował element, który w NOM jest, a w protestanckich "mszach" nie ma. (takim elementem byłby np. brak 'una cum Papa"...)

To samo można powiedzieć o ekumenizmie - dlaczego uwierzył Pan abp Lefebvre, a nie JPII?
Kiedy Abp. Lefebvre  powiedział, ze nie można uczestniczyć w NOM?


Tak, mądre. Ja stawiam na jakość, nie ilość. Lepsze 10 procent prawdziwych katolików, wiernych Tradycji i papieżowi niż 88 procent :) sezonowcow. Tym bardziej, że młode wino to tylko z pozoru katolicy.
Jest Pan irytujący:
1) O tym czy uważa Pan kogoś za katolika czy nie możesz pan osądzać (poza przykładami ewidentnymi) tylko do własnego użytku. Aby przestać być katolikiem potrzebna jest np. uporczywa herezja - czyli taka, którą potwierdzi kompetentny przełożony. Jesteś Pan biskupem ordynariuszem (najlepiej Rzymu)?
2) (załóżmy, że masz Pan racje - to niekatolicy:) I Pan tak lekko "puścił by do piekła" owe 800mln ludzi?


Skoro mój papież odprawia NOM, a pan go negujesz, negujesz to, co czyni papież. Skoro ja przystępuję do Komunii na NOM, a pan to negujesz, nie ma między nami komunii. A skoro to ja stoję po stronie papieskiej, to pan - przykro mi, ale nie. I modlitwa za papieża tego nie zmienia. Skoro bowiem katolik może się modlić za ateistę, pańska modlitwa wcale nie oznacza, że nie poszedł pan w schizmę.
Otóż to właśnie - brak komunii z papieżem = schizma.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #903 dnia: Lipca 24, 2010, 21:18:33 pm »

Tak, mądre. Ja stawiam na jakość, nie ilość. Lepsze 10 procent prawdziwych katolików, wiernych Tradycji i papieżowi niż 88 procent :) sezonowcow. Tym bardziej, że młode wino to tylko z pozoru katolicy.
Oj zdziwiłby się Pan. Na niektórych forach katolickich można spotkać nie tylko protestantów i ateistów, ale także naprawdę katolików oddanych wierze i Vaticanum II.
Co do NOMu papieskiego - gdyby każdy NOM taki był, to by nie było aż tak źle.
Tak, mądre. Ja stawiam na jakość, nie ilość. Lepsze 10 procent prawdziwych katolików, wiernych Tradycji i papieżowi niż 88 procent :) sezonowcow. Tym bardziej, że młode wino to tylko z pozoru katolicy.
Jest Pan irytujący:
1) O tym czy uważa Pan kogoś za katolika czy nie możesz pan osądzać (poza przykładami ewidentnymi) tylko do własnego użytku. Aby przestać być katolikiem potrzebna jest np. uporczywa herezja - czyli taka, którą potwierdzi kompetentny przełożony. Jesteś Pan biskupem ordynariuszem (najlepiej Rzymu)?
2) (załóżmy, że masz Pan racje - to niekatolicy:) I Pan tak lekko "puścił by do piekła" owe 800mln ludzi?
Ja powiem więcej. Brak tych 800mln i zredukowanie liczby katolików do ok 200 mln oznaczałoby także, ze Kościół jeszcze bardziej utraciłby wpływ na to co dzieje się na świecie. Bez 40% katolików w Polsce u nas prawdopodobnie byłoby mniej więcej tak jak na Zachodzie (jeśli chodzi o prawa, obyczaje itd itp) - może trochę lepiej.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #904 dnia: Lipca 24, 2010, 22:35:10 pm »

BXVI i katolicki ekumenizm :-)
Proszę wpisać sobie w google grafika 'Ekumenizm BXVI'. Baardzo katolicki haha :)
Wrzuciłem. Ale moje google jest katolickie i nic zdrożnego mi nie wyświetla. Jakżeś pan coś innego znalazł, to daj pan linka, a nie zsyłaj do poszukiwarki.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #905 dnia: Lipca 24, 2010, 23:16:59 pm »

Przypominam:
Cytuj
2. Zobowiązuje się wszystkich uczestników Forum do zachowania elementarnych zasad kultury, szacunku dla innych, cierpliwości i łagodności.
jp7
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2010, 23:44:58 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #906 dnia: Kwietnia 11, 2002, 03:42:49 am »

Rzeczywiście, stanie ramię w ramię z schizmatykami jest bardzo katolickie. 
A co, jako katolik miał ich natychmiast ZABIĆ? Samo stanie niczym złym nie jest. A bez tego trudno prowadzić rozmowy, aby ich ściągnąć do prawdziwego Kościoła.
Idąc tokiem myślenia Pana Dominika jest on też SV nazywając wiernych i duchownych FSSPX schizmatykami od czego stroni obecny papież znając poglądy abp i Jego Bractwa.
Jak na razie mój papież uważa status prawny Bractwa za nieuregulowany. Jest to jakiś stan na pograniczu schizmy (wierni poza parafiami, kapłani i biskupi tułacze). Jak na razie nie nazywałem zaś wiernych i duchownych FSSPX schizmatykami, tylko ostrzegam pana, że wchodzisz pan w schizmę. Na razie słowną. Jest pan młody i gniewny, warto, aby wkraczając i poznając Tradycję Kościoła nie odszedł pan od niego. A są rożne bractwa i grupki tradycyjne, trwające w jawnej schizmie. Kilka sobie nawet wybrało prywatnych papieży...

Jeśli ktoś definitywnie odrzuca NOM, to jest w stanie schizmy, bo Kościół NOMu nie odrzuca. Z drugiej zaś strony: jeśli ktoś definitywnie odrzuca NFRR, też jest w stanie schizmy, bo Kościół nie odrzuca.

Natomiast każdy ma prawo - dla swego dobra duchowego - wybrać formę liturgii. W ramach prywatnego wyboru - może. Ale nie odrzucając ważności formy liturgii, tylko wybierając tę dla siebie, która przynosi mu większe owoce duchowe.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #907 dnia: Lipca 25, 2010, 13:11:48 pm »


Jeśli ktoś definitywnie odrzuca NOM, to jest w stanie schizmy, bo Kościół NOMu nie odrzuca. Z drugiej zaś strony: jeśli ktoś definitywnie odrzuca NFRR, też jest w stanie schizmy, bo Kościół nie odrzuca.


A jeśli ktoś odrzuca nazwę "Sobór Watykański II" i nazywa go "Soborem Rzymskim" to jest w stanie schizmy?

***

Proszę zwrócić uwagę, że wypowiedzi Pana DominaNR są czasami nieprecyzyjne.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #908 dnia: Lipca 25, 2010, 14:11:36 pm »

Ja cały czas gorąco apeluję do P.T. Państwa Dyskutantów o unikanie wzajemnego obrzucania się mianem "schizmatyka" ,"zdrajcy", "heretyka", "uzurpatora" i "okupanta", które to pojęcia należy bardzo ostrożnie stosować z uwagi na słowa Naszego Pana Jezusa Chrystusa " kto powie swemu bratu "rakka", ten wart jest ognia piekielnego"...

Państwo P.T. Obrońcy tezy o katolickiej ortodoksji Papieży posoborowych, wzywam Państwa w szczególności do bycia konsekwentnymi w swych oświadczeniach i zaprzestanie tego typu epitetów a twarde oparcie się "nowej eklezjologii" która obecnie obowiązuje, a którą m.in wykłada Sługa Boży Papież Jan Paweł II choćby w swych Encyklikach jak "Ut unum sint". Według tejże "nowej eklezjologii" nie możecie Państwo uważać sv czy FSSPX za "schizmatyków", bowiem jak wiemy choć Kosciół Chrystusowy "subsistit in" Kościele Katolickim, to w skład tegoż "jakoś" wchodzą także wszystkie inne wyznania chrześcijańskie, ( tu nawet w ujęciu wybitnego specjalisty od tej dziedziny w naszym kraju X.Arcybiskupa emerytowanego ex- ordynariusza diecezji opolskiej, którego imienia nie będę tu jednak mimo wszystko przytaczał z uwagi na szarmanckość względem dam, także Adwentyści Dnia Siódmego) a także "jakoś" muzułmanie i żydzi, oraz hinduiści ( czego dobitnym przykładem jest udział urzędujących Metropolitów poznańskiego oraz wrocławskiego w różnych imprezach po synagogach zaś Metropolity krakowskiego w integracji z mniechami buddyjskimi ) , murzyni,  indianie wszelcy animiści, a takoż czciciele kołków, voo-doo etc. Stojąc zatem na gruncie nauczania tejże "nowej eklezjologii" tak obszernie dziś wykładanej w seminariach i na PATach , KUL oraz UKSW etc pamiętać należy że wszyscy ci nasi "bracia" posiadają "elementy uświęcenia i prawdy" , które zdaniem Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II Wielkiego "mogą jakoś wzbogacić Kościół" ...

Błędnym zatem jest zachowanie Państwa względem sedewakantystów i sedeprywacjonistów czy FSSPX jak też zarzuty o "nieposłuszeństwie" Papieżowi, bowiem w Encyklice swej "Ut unum sint" Sługa Boży Papież Jan Paweł II wyraźnie mówił o tym że w niedalekiej przyszłości "być może należałoby przedefiniować prymat papieski" a także obecny Papież Benedykt XVI wypowiedział się m.in iż " od czasu Wielkiej Schizmy problematyczne jest określenie kwestii prymatu papieskiego". Trzymając się zatem konsekwentnie ortodoksyjności nowych rytów, prawowierności NOM oraz posłuszeństwa Papieżom posoborowym, winniście Drodzy Państwo przyjąć także nauczaną obecnie "nową eklezjologię" i konsekwentnie ją stosować in praxis. Tertium non datur... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #909 dnia: Lipca 25, 2010, 19:12:54 pm »

bowiem jak wiemy choć Kosciół Chrystusowy "subsistit in" Kościele Katolickim
Przepraszam, że się tak czepiam, ale z tego co wiem, powinno być na odwrót... :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #910 dnia: Lipca 25, 2010, 20:36:02 pm »

Jeśli ktoś definitywnie odrzuca NOM, to jest w stanie schizmy, bo Kościół NOMu nie odrzuca. Z drugiej zaś strony: jeśli ktoś definitywnie odrzuca NFRR, też jest w stanie schizmy, bo Kościół nie odrzuca.

Ad primum : w takim razie nizej podpisany jets w stanie schizmy. Na szczescie w dobrym towarzystwie, w tym kilku kardynalow.

Ad secundum : w takim razie w stanie schizmy sa dziesiatki tysiecy biskupow i ksiezy z papiezem Pawlem VI na czele. Czy bedzie pan konsekwentny i uzna go za antypapieza ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kamilek
Gość
« Odpowiedz #911 dnia: Lipca 25, 2010, 20:43:28 pm »

.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #912 dnia: Lipca 25, 2010, 20:50:11 pm »

W Liturgii u prawosławnych też, a mimo to nie możemy, oprócz w niebezpieczeństwie śmierci przyjmować u nich sakramentów, a nawet klęknąć przed Wiatykiem,
ponieważ byłoby to jako takie poparcie schizmy.
Nie powinno sie klekac przed Najwietszym Sakramentem niewatpliwie waznie konsekrowanym u schizmatykow?
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #913 dnia: Lipca 25, 2010, 20:51:48 pm »

Jeśli ktoś definitywnie odrzuca NOM, to jest w stanie schizmy, bo Kościół NOMu nie odrzuca.
Co według Pana oznacza sformułowanie "odrzucać NOM"?
Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
slavko
Gość
« Odpowiedz #914 dnia: Lipca 25, 2010, 20:52:33 pm »

A czym sie roznia sedewakantysci od prawoslawnych?
Zapisane
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!