Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:59:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654097 razy)
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #855 dnia: Lipca 20, 2010, 14:44:20 pm »

Dziękuję Panom za odpowiedź
Zapisane
Taki sobie o...
Krzysztof_
Gość
« Odpowiedz #856 dnia: Lipca 20, 2010, 16:27:53 pm »

Głupie pytanie: czy można wejść do kościoła na np. poranną modlitwę w spodniach poniżej kolan, jednak nie długich? :)

Do kościoła wypada przyjść w spodniach sięgających butów, tak żeby nie było widać nogi lub skarpetki.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #857 dnia: Lipca 20, 2010, 16:37:16 pm »

W starym prawie kanonicznym brak slubu rodzicow byl przeszkoda do swiecen :

Can. 984. Sunt irregulares ex defectu:
1. Illegitimi, sive illegitimitas sit publica sive occulta, nisi fuerint legitimati vel vota sollemnia professi;
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krzysztof_
Gość
« Odpowiedz #858 dnia: Lipca 20, 2010, 17:17:57 pm »

Panie Krzysztofie, ale ja wiem że tak wypada. Ja pytam czy można tak jak to opisałem.

Ja bym do kościoła w spodniach niesięgających butów nie poszedł.
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #859 dnia: Lipca 20, 2010, 19:44:41 pm »

Czy można... Gdyby Pan Bóg panu zabronił wejść w krótkich spodniach, to by pan kroku za próg nie był w stanie zrobić. Ale ma pan wolną wolę i rozum. I ludzi, którzy mówią "ja bym tak nie poszedł".
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #860 dnia: Lipca 20, 2010, 23:05:24 pm »

Pan Krzysztof by nie poszedł, pan Dominik by nie poszedł...
Ale przypomnę, że pan DominoNR ma lat 15, nie wybiera się do kościoła w bardzo krótkich spodniach tylko poniżej kolan, nie idzie na Mszę tylko na poranną modlitwę. Być może przy okazji, po drodze dokądś.
Nie przesadzajmy! Przy 30 st. upału ja bym to uznał za dopuszczalne... Ale nie jestem żadnym autorytetem!  8)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #861 dnia: Lipca 21, 2010, 08:40:48 am »

Głupie pytanie: czy można wejść do kościoła na np. poranną modlitwę w spodniach poniżej kolan, jednak nie długich? :)
Do kościoła wypada przyjść w spodniach sięgających butów, tak żeby nie było widać nogi lub skarpetki.
Rozumiem, że ta kwestia jest uregulowana w jakimś dokumencie stosownej Kongregacji?  ;)
Panie Domino NR - ja na pana miejscu poszłabym się pomodlić!
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #862 dnia: Lipca 21, 2010, 10:34:24 am »

Panie Domino NR - ja na pana miejscu poszłabym się pomodlić!

Z tym, że w pani przypadku problem by wynikał z ewentualnego braku mantylki...  :D
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #863 dnia: Lipca 21, 2010, 10:55:27 am »

A brak mantylki to problem. :) Gdyby w Kaliszu były wymagane to frekwencja strasznie by się mogła zmniejszyć.
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #864 dnia: Lipca 21, 2010, 12:40:49 pm »

Pan DominoNR poszedł tak, ale później gryzło go sumienie, więc zapytał się ekspertów :).
 
Na moje, jeśli nie wywołuje pan zgorszenia czy ośmieszania, to nie ma problemu. Zwłaszcza w zwykły dzień, na modlitwę. Zwłaszcza "przy okazji", z potrzeby serca, a nie ubierając się specjalnie na Mszę niedzielną.

Inna sprawa, gdyby wywołał pan tym zgorszenie. Albo ośmieszenie (typu: krótkie spodenki wystające 5 cm spod komży - albo japonki, komża i krótkie portki tak krótkie, że spod komży ich nie widać)... Albo z mantylką na głowie...
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
slavko
Gość
« Odpowiedz #865 dnia: Lipca 21, 2010, 17:47:02 pm »

Wg mnie oczywiscie ze tak, co wiecej myle ze w takim przypadku gorzej by bylo zmarnowac Boze natchnienie. No chyba ze bylo by ryzyko zgorszenia to "ze wzgledu na maluczkich"...
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #866 dnia: Lipca 22, 2010, 14:22:33 pm »

(...) Inna sprawa, gdyby wywołał pan tym zgorszenie. Albo ośmieszenie (typu: krótkie spodenki wystające 5 cm spod komży - albo japonki, komża i krótkie portki tak krótkie, że spod komży ich nie widać)... Albo z mantylką na głowie...
A czy wypada kapłanowi celebrować Mszę św. w przydeptanych dżinsach wystających spod alby oraz japonkach założonych na bose stopy?
Kiedyś, gdy brano pod uwagę zasady dobrego wychowania, nie wypadało, by mężczyzna paradował bez skarpetek na uroczystościach.
A Msza św. chyba jest bardzo uroczystym spotkaniem?
Również nie wydaje mi się właściwe, gdy ksiądz idący ulicą "trzyma w zębach" papierosa.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #867 dnia: Lipca 22, 2010, 14:26:53 pm »

@ ratio

Troche bokiem,ale w ogole facet w japonkach to dla mnie straszna zenada... Bardzo malo meskie to...
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2010, 10:21:50 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #868 dnia: Lipca 22, 2010, 15:36:04 pm »

Troche bokiem,ale w ogole facet w japonkach to dla mnie straszna zenada... Bardzo malo meskie to...
Ależ japonki są wspaniałe: sam mam jedną parę i zawsze noszę... na basenie
A czy wypada kapłanowi celebrować Mszę św. w przydeptanych dżinsach wystających spod alby oraz japonkach założonych na bose stopy?
Kiedyś, gdy brano pod uwagę zasady dobrego wychowania, nie wypadało, by mężczyzna paradował bez skarpetek na uroczystościach.
[...]
Również nie wydaje mi się właściwe, gdy ksiądz idący ulicą "trzyma w zębach" papierosa.
Na moje nie wypada. Ani jedno, ani drugie, ani trzecie.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #869 dnia: Lipca 22, 2010, 16:59:01 pm »

W którym dokładnie roku wydano III tom. Wykładu liturgii abp. Nowowiejskiego?
Zapisane
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!