Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:59:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654123 razy)
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #1200 dnia: Lutego 01, 2011, 19:14:35 pm »

Czy katolik może należeć do Organizacji Monarchistów Polskich?

Czy są w tej materii jakieś zastrzeżenia?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #1201 dnia: Lutego 01, 2011, 21:22:21 pm »

Czy katolik może należeć do Organizacji Monarchistów Polskich?

Czy są w tej materii jakieś zastrzeżenia?

A dlaczego nie mógłby należeć? ;)

Może tylko ze względu na wilczy kapitalizm, który jest wpisany w program...  :P ;)
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1202 dnia: Lutego 02, 2011, 17:40:05 pm »

jaki jest sens pisania przez niektorych sposrod Panstwa "+" w roznych konfiguracjach ilosciowych? Domyslam sie , ze to jakis znak modlitwy, ale po co to pisac?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #1203 dnia: Lutego 02, 2011, 20:24:49 pm »

Żeby pan pytał ++++++++++++++
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #1204 dnia: Lutego 03, 2011, 21:59:03 pm »

Czytał ktoś "Apologetykę totalną" Ks. Kwiatkowskiego? Warto? Kosher?
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #1205 dnia: Lutego 04, 2011, 21:11:26 pm »

Kiedyś na KNO był wpis ze zdjęciem chrzczonej katechumenki. Widać było, że woda leje się po włosach i być może wcale nie dotknęła skóry. Tak się zastanawiam ile chrztów może być z tego powodu nieważnych. Dzieci raczej są chrzczone jak jeszcze nie mają włosów, ale np. dorośli. Jaki jest stan duszy człowieka, który nie został ważnie ochrzczony i nie jest tego świadom. Stara się żyć w zgodzie z przykazaniami, otrzymuje wiatyk i rozgrzeszenie. Gdzie idzie?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #1206 dnia: Lutego 06, 2011, 16:39:21 pm »

Kiedyś czytałem w książce "Historia Mszy" dra P. Milcarka, że Stolica Apostolska jeszcze za pontyfikatu Jana Pawła II zniosła modlitwy eucharystyczne do Mszy z udziałem dzieci. Czy mógłby ktoś podać tytuł dokumentu, w którym była o tym mowa? :)
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #1207 dnia: Lutego 06, 2011, 16:53:02 pm »

Kiedyś na KNO był wpis ze zdjęciem chrzczonej katechumenki. Widać było, że woda leje się po włosach i być może wcale nie dotknęła skóry. Tak się zastanawiam ile chrztów może być z tego powodu nieważnych. Dzieci raczej są chrzczone jak jeszcze nie mają włosów, ale np. dorośli. Jaki jest stan duszy człowieka, który nie został ważnie ochrzczony i nie jest tego świadom. Stara się żyć w zgodzie z przykazaniami, otrzymuje wiatyk i rozgrzeszenie. Gdzie idzie?
Wydaje mi się, że właśnie w takim wypadku możemy mieć do czynienia ze chrztem pragnienia. Jeśli ktoś autentycznie wierzy i zdaje sobie sprawę z tego czym jest chrzest, z tym, że myśli, że przyjął go ważnie a tak nie było. Gdyby zdawał sobie z tego sprawę na pewno ochrzcił by się, ponieważ pragnął być prawdziwym Dzieckiem Bożym. 
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1208 dnia: Lutego 06, 2011, 17:16:41 pm »

Wydaje mi się że woda zawsze dotknie skóry. A włosy to nie ciało człowieka?
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #1209 dnia: Lutego 06, 2011, 19:21:33 pm »

A jak to rozumieć,

proszę wykazać mi , gdzie tkwi błąd w moim myśleniu:

1) Jeśli człowiek nawraca się jako dorosły, zmierza właśnie do kościoła na własny chrzest i uderza w niego samochód - mamy do czynienia ze chrztem pragnienia?!

2) Rodzice chrzczą malutkie dziecko, jest to zwyczajna praktyka chrztu, to dlaczego dziecko , które rodzice chcieli ochrzcić, dla którego o łaskę chrztu się modlili , a które przed własnym chrztem zmarło nie jest uważane za ochrzczone.

3) Bo jeśli pierwszy punkt odpowiadamy twierdząco to rozumiem,że polanie głowy wodą i wypowiedzenie formuły trynitarnej nie jest w szczególnych momentach konieczne?!

Oczywiście chodzi mi o rodziców, którzy tego chrztu chcą, a nie tych, którym jest to obojętne!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #1210 dnia: Lutego 06, 2011, 19:46:01 pm »

Chrzest pragnienia dotyczy tylko osoby która chce przyjąć chrzest, a nie tego, że inni chcą żeby ktoś został ochrzczony. Formuła trynitarna i chrzest z wody zostaje też czasami zastępowany przez chrzest krwi.

"KKK 1258 Kościół zawsze zachowywał głębokie przekonanie, że ci, którzy ponoszą śmierć za wiarę, nie otrzymawszy chrztu, zostają ochrzczeni przez swoją śmierć dla Chrystusa i z Chrystusem. Chrzest krwi, podobnie jak chrzest pragnienia, przynosi owoce chrztu, nie będąc sakramentem."
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #1211 dnia: Lutego 06, 2011, 20:43:36 pm »

Chrzest nie dotyczy tylko osób, które chcą ten chrzest przyjąć np. rodzice chrzczący niemowlaka.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #1212 dnia: Lutego 16, 2011, 09:49:37 am »

Pytanie chyba błahe, wydaje mi się, że bardzo błahe, ale spać mi w nocy nie dało:

Jeśli człowiek to ciało i dusza, to jeśli ciało ulega zniszczeniu po śmierci (kremacja albo rozkład naturalny), to nie ma człowieka, jest on tymczasowo "wyłączony" do zmartwychwstania, bo żyje tylko dusza. Czy dobrze rozumuję?
Zapisane
Taki sobie o...
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1213 dnia: Lutego 16, 2011, 10:31:20 am »

Chrzest nie dotyczy tylko osób, które chcą ten chrzest przyjąć np. rodzice chrzczący niemowlaka.

Ale oni to pragnienie wyrażają dopiero tuż przed chrzem.
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #1214 dnia: Lutego 16, 2011, 12:58:56 pm »

Pytanie chyba błahe, wydaje mi się, że bardzo błahe, ale spać mi w nocy nie dało:

Jeśli człowiek to ciało i dusza, to jeśli ciało ulega zniszczeniu po śmierci (kremacja albo rozkład naturalny), to nie ma człowieka, jest on tymczasowo "wyłączony" do zmartwychwstania, bo żyje tylko dusza. Czy dobrze rozumuję?

Nie rozumiem co chce pan powiedzieć przez to, że jest człowiek ""wyłączony" do zmartwychwstania"...
Wydaje mi się, że faktycznie w tym sensie pana intuicja jest dobra, że sama dusza nie jest w pełni człowiekiem i "status ontologiczny" człowieka przed zmartwychwstaniem ciał, jest jakoś wybrakowany.
Z drugiej strony w takim myśleniu kryje się pewna pułapka. W tym sensie, że należy pamiętać, że opuszczając ten padół łez (pełen chwały Bożej), wychodzi też człowiek poza czas i nie wiadomo jaka jest relacja wieczności do czasu. Z naszego ziemskiego punktu widzenia wydaje się, że po śmierci umarli czekają na Sąd Ostateczny i dzień zmartwychwstania ciał. Ale na czym ma polegać czekanie w rzeczywistości bezczasowej? Więc trudno powiedzieć, że po śmierci dusza "przez jakiś czas" obywa się bez ciała... 

Zapisane
Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!