Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:46:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654709 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1095 dnia: Listopada 14, 2010, 21:04:12 pm »

Jak co roku powinienem odbyć rekolekcje (myślę o 2011). Powinienem to zrobić w ramach rekolekcji zorganizowanych w Zakonie. Jednak mam prawną możliwość odbyć te rekolekcje w innym miejscu. Teraz pytanie, gdzie w przyszłym roku kapłan może odbyć rekolekcje tradycyjne, z właściwą doktryną i pobożnością. Poszukiwanie takich rekolekcji w internecie jest loterią. W Polsce  powstał przemysł rekolekcyjny, wraz z marketingiem.
Czy ktoś z forumowiczów może polecić  takie miejsce.

Proszę uprzejmie:
http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2010/81

Tylko mało czasu jest, bo do 10 XI trzeba było się zgłosić.
Ale przecież ojciec Eryk szuka rekolekcji na przyszły rok.
@ ErykOFM
Najlepiej niech Ojciec wyśle maila z pytaniem do odpowiednich tradycyjnych instytutów, choć w sumie nie słyszałem aby w Polsce ktoś poza FSSPX takie organizował.
Jeżeli ma Ojciec możliwość odbycia ich w Bractwie (tzn. nie spowoduje to dla Ojca problemów w Zakonie) to najlepiej pytać tam.   
Zapisane
Marco
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #1096 dnia: Listopada 17, 2010, 16:23:44 pm »

Czy może ktoś z państwa podesłać linki innych forum Tradycji w Polsce i na świecie (w j. ang w szczególności). Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1097 dnia: Listopada 17, 2010, 20:15:50 pm »

Czy w Straßburgu odprawiana jest Msza Rzymska, jeśli tak - gdzie i kiedy ?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1098 dnia: Listopada 17, 2010, 21:27:56 pm »

Szanowny Panie,
Msze Sw. znajdzie Pan w Strasbourgu w dwoch miejscach.
Po pierwsze w Kosciele Sw. Jozefa na rogu placu St.Joseph w dzielinicy Koenigshoffen - Montagne Verte (FSSP). Tu ma Pan namiary: http://www.cathocus.fr/home/cus/paroisse_detail_13.php , msze w w niedziele o 9.30. Generalnie daleko od centrum, bez samochodu dotrzec trudno.
Po drugie w FSSPX na rue de Faubourg de Pierre nr 28 (kolo tzw. Halles - hal, kazdy miejscowy powie Panu gdzie to, samo centrum, 5 min spod Katedry w kierunku polnocnym). W niedziele byly tam zwykle dwie msze, rano i wieczorem, w dzien powszedni jedna msza zwykle - godziny sie zmieniaja - warto zadzwonic do miejscowego przeoratu pod nr +33 3 88 22 61 06 i dopytac o ktorej godzinie. Mozna podejsc wczesniej i sprawdzic, duza kaplica, czesto otwarta w dzien - ludzie sie modla, co jest rzadkoscia we Francji, gdzie wszystkie koscioly pozamykane na 4 spusty.
Milego pobytu w Alzacji.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1099 dnia: Listopada 17, 2010, 21:51:01 pm »

dziękuję bardzo
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1100 dnia: Listopada 17, 2010, 22:45:56 pm »

Na wikipedii jest napisane, że ks. Philippe Laguerie został wydalony z FSSPX. Jeśli tak, dlaczego? A może to nieprawda, bo sam wystąpił?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #1101 dnia: Listopada 17, 2010, 23:11:26 pm »

Przepraszam, że zmieniam temat: kto to są hodurowcy?
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1102 dnia: Listopada 17, 2010, 23:20:47 pm »

To członkowie Polskiego Narodowego "Kościoła" "Katolickiego" i drugiego ich odłamu- czyli kontynuatorzy pewnej sekty założonej w USA przez księdza Hodura.
Zapisane
Kłobuch
adept
*
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #1103 dnia: Listopada 19, 2010, 22:38:27 pm »

Być może odpowiedź jest na forum, ale w takiej masie nie dałem rady się przekopać i znaleźć.

Przeglądając czasem różne zdjęcia związane z różnymi dziwnymi wspólnotami (w Kościele), nieraz widzę menorę (czy coś wyglądającego podobnie, w każdym razie nieparzyste i o tym kształcie), czasem blisko stołu p.o. Ołtarza, czasem w pobliżu. 
Co ona tam robi? Ma prawo tam być?
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2010, 22:58:52 pm wysłana przez Kłobuch » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1104 dnia: Listopada 19, 2010, 22:58:58 pm »

Przeglądając czasem różne zdjęcia związane z różnymi dziwnymi wspólnotami (w Kościele), nieraz widzę menorę (czy coś wyglądającego podobnie, w każdym razie nieparzyste i o tym kształcie), czasem blisko stołu p.o. Ołtarza, czasem w pobliżu. 
Co ona tam robi?Ma prawo tam być?

Uświetnia i UBOGACA Liturgię Neokatechumenatu.   ::) :o ::)
Nie ma prawa tam być.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1105 dnia: Listopada 19, 2010, 23:08:40 pm »

ubogaca to chyba najodpowiedniejsze słowo hehe  ;D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kreowany_styl
bywalec
**
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #1106 dnia: Listopada 20, 2010, 20:02:17 pm »

Jakie uargumentować sens królowania Chrystusa oraz jutrzejszej uroczystości? Spotykam się z odpowiedzią-cytatem "moje królestwo nie jest z tego świata" na każdy temat związany z królowaniem: od figury w Świebodzinie po Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1107 dnia: Listopada 20, 2010, 20:06:46 pm »

Ależ jutro jest 24 niedziela po zesłaniu Ducha Świętego!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1108 dnia: Listopada 20, 2010, 21:42:28 pm »

Jakie uargumentować sens królowania Chrystusa oraz jutrzejszej uroczystości? Spotykam się z odpowiedzią-cytatem "moje królestwo nie jest z tego świata" na każdy temat związany z królowaniem: od figury w Świebodzinie po Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Bo swoje xródło ma poza tym światem, ale ma być budowane na tym świecie.
Zapisane
Kreowany_styl
bywalec
**
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #1109 dnia: Listopada 20, 2010, 23:29:44 pm »

Ależ jutro jest 24 niedziela po zesłaniu Ducha Świętego!
Przepraszam, już się poprawiam: chodziło mi o uroczystość jaką obchodziliśmy w ostatnią niedzielę października :)
Zapisane
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!